Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3291 5 lipca 2016, 21:43

anoli Zaprawiona w bojach

Nacudja napisał(a)

Jedziemy w sobote i urlopujemy do konca miesiaca 😊 Szyjka miała 35 mm jak wychodziłam ze szpitala. Teraz jest podobno taka sama. Z ciekawości porównywałam wyniki usg jak byłam w ciąży z synem. Ważył podobnie i miał podobne parametry pomiarów. Lekarz na usg mówił, że to "bardzo przeciętny dzieciaczek". Synek jak sie urodził ważył równe 3kg. To chyba nie tak dużo 😊

Nacudja udanego wypoczynku. :D
Ja na ostatniej wizycie mialam szyjke 4cm co jest chyba norma no i tyle ze mam pessar profilaktycznie i nie wiem o co chodzi z tym lękiem przed podrozowaniem - to nie podroz po polnych drogach tylko autostrada. A od 1 lipca zostala juz otwarta autostrada ode mnie i ciągnie sie do samego gdańska ;)

Zgłoś nadużycie #3292 5 lipca 2016, 21:48

Nacudja Gotowa na wszystko

aga907 napisał(a)

Nacudja , super wiesci i oczywiście pięknego urlopowania !!!

A mi się afta zrobiła na dziasle :/ boli jak cholera. Dziewczynki, jakie Wy bierzecie witaminki? Można zmieniać w ogóle? Bo bralam do tej pory omegamed , ale wczoraj w aptece nie było i mi babka poleciła prenafolin dr.maxa. kupilam a teraz się zastanawiam czy mogę brać ;)

Ja nie biorę żadnych. W poprzedniej ciąży tez nie stosowałam. Lekarz zawsze mnie wysyła na stragan z owocami i warzywami 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3293 5 lipca 2016, 21:51

anoli napisał(a)

Nacudja udanego wypoczynku. :D
Ja na ostatniej wizycie mialam szyjke 4cm co jest chyba norma no i tyle ze mam pessar profilaktycznie i nie wiem o co chodzi z tym lękiem przed podrozowaniem - to nie podroz po polnych drogach tylko autostrada. A od 1 lipca zostala juz otwarta autostrada ode mnie i ciągnie sie do samego gdańska ;)

Dziękuję 😊 Tez będę większość trasy miała autostrada.
Podobno ważne, żeby nie była krótsza niż 3 cm, no i najważniejsze zeby byla zamknięta. Ja się nie znam. Z synem zawsze była długa i twarda. Teraz jest inaczej i musze jakoś przetrwać.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3294 5 lipca 2016, 22:10

Karolajla Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Ja nie biorę żadnych. W poprzedniej ciąży tez nie stosowałam. Lekarz zawsze mnie wysyła na stragan z owocami i warzywami 😊

Moj mówi to samo, w pierwszej bralam ale szybko zamieniłam witaminy na owoce i warzywa zamiast sztucznych witamin, teraz na początku tylko bralam kwas foliowy a teraz nie biorę żadnych.

Zgłoś nadużycie #3295 5 lipca 2016, 22:33

Karolajla Gotowa na wszystko
Mała dziś intensywnie zneca się nad moją blizna bo mocno napiera główka i gmera mi tam rączkami przez co intensywnie czuję jej ruchy, od godziny tak bryka a mąż nie może się nadziwić jak mu ręka podskakuje.
:-)

Zgłoś nadużycie #3296 5 lipca 2016, 22:35

Marzenaa Gotowa na wszystko
Ja tez dzisiaj dobre wiesci mam, szyjka sie nie skrocila i jest zamknieta co najwazniejsze. Ma tylko 23mm ale moj lekarz mowi, ze jest prawie w normie, bo dolna granica to 25mm (wiec kazdy lekarz troche inaczej podchodzi z tego co widze) i najwazniejsze, ze sie nie skrocila przez ostatnie 2 tygodnie i sie nie rozwiera. Dostalam z powrotem luteine 2 razy dziennie i mam zakaz sprzatania, dzwigania powyzej 3kg, schylania sie i seksu ( nie pytalam tylko czy sny sie licza czy nie hehe ;) ). Ogolnie mam wypoczywac, lezec wiecej ale nie caly czas , bo spacery tez sa wazne i ogolnie uwazac na siebie. Podrozy samochodem mi nie zabronil. A i przytylam 4kg od poczatku ciazy, a apetyt z kazdym dniem wzrasta :)

Nacudja fajnie, ze u Ciebie szyjka tez sie nie skrocila i ze mozesz jechac na wakacje :) Maz pewnie jest szczesliwy :)

Laviaa super, ze wszystko dobrze na badaniach wyszlo :) Ja tez musze mocz jeszcze raz powtorzyc, bo z poprzedniego badania wyszly mi jakies bakterie. Mnie lekarz powiedzial zebym przed pobraniem moczu dokladne sie umyla i wlozyla na chwile tampona i po wyjeciu zebym nasiusiala do pojemnika.

Grysia moja malutka w 19 tygodniu wazyla 280g :)

Iza ja wrecz odwrotnie ostatnio mam bardziej miekkie piersi i mnie mniej bola ale rozmiar wciaz ten sam :)

Aga z witaminek ja biore femibion2 , a poza tym jem bardzo duzo owocow i warzyw.

Zgłoś nadużycie #3297 5 lipca 2016, 23:02

adzik535 Gotowa na wszystko
Witaminy biore co drugi dzień " wita-min plus mama" a ewentualny deficyt nadrabiam oowcami i warzywkami :) Bo naturalne witaminki sa lepiej przyswajalne niz te z tabletek :)
Grysia nie mam napisane wagi z polówkowego, ael na ostatnim usg w 25 tc dzidzia miała 800g.
My dalej nie możemy dojśc do porozumienia z imieniem dla Juniora, juz zaczyna mnie to irytowac powoli :P

Zgłoś nadużycie #3298 6 lipca 2016, 6:53

Adzik jeśli Cię to pocieszy to my imienia nie możemy wybrać odkąd znamy płeć, czyli od około 12 tc 😕 Najpierw to były takie luzem rzucane propozycje, ale od usg połówkowego i potwierdzenia płci minął miesiąc i my nadal nie mamy nic wspólnego.

Marzenaa super wieści 😊 Mąż zadowolony, że jedziemy. Tak samo Młody. Ale tak jak Ty mam zakaz seksu i jak się o tym dowiedzial, to rozczarowanie w jego oczach było okropne... 😉

A ja nie śpię od 4, bo walczę z bólami brzucha. Pewnie wyspie się znów dobrze za jakieś 3 lata...

Zgłoś nadużycie #3299 6 lipca 2016, 7:11

emiszym Zaprawiona w bojach
Witam Was😊 ja też nie śpię ale od 6 też mam lekki ból brzucha ale tak mam jak się zbiera na burzę 😄

Miłego dnia 😝

Zgłoś nadużycie #3300 6 lipca 2016, 9:06

Laviaa Fajna mama
Marzena oby tak dalej!
Nacudja u nas odwrotnie zakaz seksu był.do 20 to teraz możemy działać. Wiadomo dziecko najważniejsze. Pakujesz się powoli na wyjazd?
Rodzice dziś z synkiem pojechali do znajomych więc cały dzień ich nie będzie troszkę luzu będę mieć i poleniuchowac mogę. Mąż wczoraj poleciał do Polski wraca jutro.

Zgłoś nadużycie #3301 6 lipca 2016, 9:55

izabela23 Supermama
A ja bez zycia jestem bo budze sie o 5 chce zasnac i juz nie moge wrr''. Strasznie zmęczona jestem wszystko mnie drażni to chyba ta pogoda tak wplywa

Zgłoś nadużycie #3302 6 lipca 2016, 10:02

Laviaa pewnie, że najważniejsze. Sądzę, że on to rozumie, ale zawsze chyba chłopu trudniej z takim zakazem 😉

Iza ja codziennie o 6, bo mam mały żywy budzik 😉 ale dziś żołądek szalał, wiec nie śpię od 4. Teraz z kolei z niewyspania boli mnie głowa. I tak ciągle coś...

Zgłoś nadużycie #3303 6 lipca 2016, 10:09

Laviaa Fajna mama
ja dzisiaj spalam jak zabita ale poprzednie 2 noce to z boku na bok sie krecilam. juz mam duzy brzuch ,a gdzie do 38 tyg... chyba na taczkach bede go wozic ;-)

Zgłoś nadużycie #3304 6 lipca 2016, 10:22

allanka Fajna mama
A my dzisiaj spaliśmy jak zabici do 10 :) dziewczyny wy macie zakaz seksu i waszym partnerom szkoda a u mnie? Brak zakazu nawet lekarz mówi że można jak najbardziej a mój mąż to się chyba mnie boi i tak zyje clibacie... No to szlag może człowieka trafić :P rozmowa na nic się nie zdaje, zaciął się i koniec odkąd jestem w ciąży to może było coś ze 3 czy 4 razy... Tak się pozalilam :P Ale u nas dzisiaj wieje masakra.

Zgłoś nadużycie #3305 6 lipca 2016, 10:22

izabela23 Supermama
Ja niby jakos tam śpię w nocy,ale się budzę często potem przed 5 sie budze jak sie uda to pospie do 6 bo musze leki wziac i potem juz zasnac nie mogę. Disiajz tak niby przysypialam ale jakos wespac sie nie mogłam i tak do 9:40!! Efekt peka mi głowa,ale co się dziwić jak od rana raz slonce raz deszcze.

No cóż kobietki to chyba uroki naszych ciąży :-)

Zgłoś nadużycie #3306 6 lipca 2016, 10:29

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

A my dzisiaj spaliśmy jak zabici do 10 :) dziewczyny wy macie zakaz seksu i waszym partnerom szkoda a u mnie? Brak zakazu nawet lekarz mówi że można jak najbardziej a mój mąż to się chyba mnie boi i tak zyje clibacie... No to szlag może człowieka trafić :P rozmowa na nic się nie zdaje, zaciął się i koniec odkąd jestem w ciąży to może było coś ze 3 czy 4 razy... Tak się pozalilam :P Ale u nas dzisiaj wieje masakra.

Biedactwo :-D pociesze Ciebie,że ty chociaz 3-4 razy od początku bo my od lutego nic ;) hihi

Zgłoś nadużycie #3307 6 lipca 2016, 10:35

Laviaa Fajna mama
nie ma co narzekac nadrobimy po porodzie :-)

Zgłoś nadużycie #3308 6 lipca 2016, 11:00

kasik84 Gotowa na wszystko
Hej hej i ja dziś wyspany bo ostatnie dwie.nocy to walczyła z gorącą młodego bez innych objawów a goraczka podchodzilla do 40 stopni i niczym nie szło jej zbić niżej niż 38.6.
Kupiłam wczoraj swoj wymarzony wózek łaska sprzedawała prawie nowy ze wszystkimi akcesoriami żal było nie skorzysta, i serIO ani jednej ryski nie ma.
Nacudja udanego wypoczynku kochana należy Ci się jak psu buda.
Z imieniem tez mamy kłopot mąż nie chce Hania na chwile obecna zgodził się ma Lene

Zgłoś nadużycie #3309 6 lipca 2016, 11:51

allanka napisał(a)

Hehe Allanka moj podobnie😁 Jak moglismy pomiedzy 15 a 21 tygodniem (bo wczesniej tez mielismy zakaz ze wzgledu na moje plamienia teraz z koleji ze wzgledu na krotka szyjke) to maz sie bal i wolal nie, zreszta ja tez sie troche balam zebym nie zaczela znow plamic albo zeby co innego sie nie wydarzylo ale jakby on chcial to ja bym sie nie opierala zreszta mielismy zielone swiatlo. Ale radzilismy sobie inaczej ;) A teraz to na zaden sposob nie moge. I znow zaczynaja mi sie sny o zabarwieniu erotycznym...

Zgłoś nadużycie #3310 6 lipca 2016, 11:53

izabela23 napisał(a)

Ja niby jakos tam śpię w nocy,ale się budzę często potem przed 5 sie budze jak sie uda to pospie do 6 bo musze leki wziac i potem juz zasnac nie mogę. Disiajz tak niby przysypialam ale jakos wespac sie nie mogłam i tak do 9:40!! Efekt peka mi głowa,ale co się dziwić jak od rana raz slonce raz deszcze.

No cóż kobietki to chyba uroki naszych ciąży :-)

Ja nie mam problemow ze spaniem. Dzis sie przebudzilam po 8, zjadalam sniadanie, nastawilam pranie i znow usnelam , a teraz sie wlasnie obudzilam :)