Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3211 4 lipca 2016, 17:21

Karolajla Gotowa na wszystko
Allanka to średnio ten lekarz moim zdaniem ma podejście skoro bez problemu na "zyczenie" wypisuje zaświadczenie o cc bo tak zrozumiałam z Twojej wypowiedzi ;-) mówi o pozytywach SN a jednocześnie wypisują zaświadczenie na życzenie.
Poza tym cieszę się, że wszystko jest dobrze z Tobą i dzidzia :-)

Zgłoś nadużycie #3212 4 lipca 2016, 17:23

Grysia czekamy na wieści :-)

Zgłoś nadużycie #3213 4 lipca 2016, 17:27

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Dziewczyny co do kg, to z góry nie nastawiajcie się, że same zejdę po porodzie bo to wszystko sprawa indywidualna, ja jestem za tym, żeby poprostu nie objadac się w ciazy bo my musimy jesc ale DLA DWOJE a nie ZA DWOJE, zamiast słodyczy czyli cukrów bezwartościowych zjeść jakiś owoc, np banana, który też jest słodki a nie odkłada się w tkankę tłuszczową i dodatkowo ma dużo potasu i pomaga na zgagę.

No ja mam takie założenie od dzisiaj, że jak będę chciała coś słodkiego to zjem sobie jakiegoś owoca. No i chcę w miarę możliwości jeść o tych samych godzinach. Z racji, że to sprawa indywidualna jak piszesz, ja zaczynam się martwić, bo szczupła nigdy nie byłam, a zrzucanie kilogramów przychodziło mi zawsze naprawdę bardzo ciężko, więc wiem, że po porodzie pewnie też będzie mi ciężko i nie liczę na to, że samo zejdzie. Tyję tak miesięcznie 2 kg i jakby tak było to bym do października jeszcze z 6kg przytyła i w sumie bym miała +14. To jeszcze nie aż tak tragicznie, no, ale jeżeli zamiast tych 2kg bym przytyła w pewnym miesiącu 4... No i na wadze u mnie wygląda to, źle. Dlatego mam zamiar się trochę zacząć kontrolować jednak i uważać na to co jem :) Jednak nic mi w życiu tak łatwo nie przychodziło jak tycie. Jak ja zazdroszczę ludziom którzy mogą jeść i jeść i nie tyją.

Grysia i Lavia czekamy na relację :)

Zgłoś nadużycie #3214 4 lipca 2016, 17:30

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Allanka to średnio ten lekarz moim zdaniem ma podejście skoro bez problemu na "zyczenie" wypisuje zaświadczenie o cc bo tak zrozumiałam z Twojej wypowiedzi ;-) mówi o pozytywach SN a jednocześnie wypisują zaświadczenie na życzenie.
Poza tym cieszę się, że wszystko jest dobrze z Tobą i dzidzia :-)

A to jakoś źle to napisałam, mojemu lekarzowi chodziło o to, że pewnie bez problemu bym sobie mogła załatwić to cc na życzenie, ale u okulisty. Mój ginekolog to by mi w życiu bez wskazań nie wypisał skierowania, jest takie bardzo za naturalnym porodem i w ogóle :) Ale jak spytałam dlaczego akurat tamtędy to zaczął się śmiać i powiedział, że jakby on to wymyślał to by inaczej to zrobił :)

Zgłoś nadużycie #3215 4 lipca 2016, 17:38

aga907 Zaprawiona w bojach
Allanka, super wiesci ! Teraz czekamy na kolejne dobre :-)

Dziewczyny , macie tak czasami ze was cos tak nieprzyjemnie kluje w pochwie od spodu? Nie wiem jak to opisac
. juz mialam rozne klucia ale te dzisiejsze sa jakies dziwne. Takie szarpiace klucia co jakis czas. I jak u Was z ruchami? W jakiej pozycji czujecie ? Bo ja jak leze na boku to nic . tylko jak na pollezaco siedze albo leze na plasko.

Zgłoś nadużycie #3216 4 lipca 2016, 17:43

emiszym Zaprawiona w bojach
Ja niestety po owocach mam zgage,szczególnie po bananie i świeżo wyciśniętych sokach a tak je uwielbiam nawet po ogorku małosolnym i pomidorze. Ale mam na to sposób już pisałam że 1/4 łyżeczki musztardy i do paru minut spokój . Także soki ,owoce i musztarda to mój podstawowy zestaw. 😁 moja znajoma przytyla 30 kg 😱dziecko ma rok i nawet grama tłuszczyku. Dziewczynki my też tak będziemy miały ja już mam 14 na plusie bo jak miałam nudności to musiałam jeść żeby ich nie było . Będzie dobrze ja będę karmić piersią innej obcji nie ma a to najlepszy sposób 😝

Zgłoś nadużycie #3217 4 lipca 2016, 17:45

allanka napisał(a)

A to jakoś źle to napisałam, mojemu lekarzowi chodziło o to, że pewnie bez problemu bym sobie mogła załatwić to cc na życzenie, ale u okulisty. Mój ginekolog to by mi w życiu bez wskazań nie wypisał skierowania, jest takie bardzo za naturalnym porodem i w ogóle :) Ale jak spytałam dlaczego akurat tamtędy to zaczął się śmiać i powiedział, że jakby on to wymyślał to by inaczej to zrobił :)

Hehe, ooj to zwracam honor, w takim razie fajnie, że ma takie podejście.

Zgłoś nadużycie #3218 4 lipca 2016, 17:52

emiszym napisał(a)

Ja niestety po owocach mam zgage,szczególnie po bananie i świeżo wyciśniętych sokach a tak je uwielbiam nawet po ogorku małosolnym i pomidorze. Ale mam na to sposób już pisałam że 1/4 łyżeczki musztardy i do paru minut spokój . Także soki ,owoce i musztarda to mój podstawowy zestaw. 😁 moja znajoma przytyla 30 kg 😱dziecko ma rok i nawet grama tłuszczyku. Dziewczynki my też tak będziemy miały ja już mam 14 na plusie bo jak miałam nudności to musiałam jeść żeby ich nie było . Będzie dobrze ja będę karmić piersią innej obcji nie ma a to najlepszy sposób 😝

A no nie ma reguły moja koleżanka przytyla 28kg i mimo iż karmila piersią to zostało jej 10kg dopiero ćwiczeniami to zrzuciła :-)

Ja znowu przytyłam z córką 17kg i przy rocznym KP zrzuciłam zaraz po porodzie 11kg bo miałam duzi wód plodowych, spore łożysko i córka prawie 5kg, reszta spadła mi po ok 4msc a później to ciągle chudlam, że ważyłam mniej niż przed ciąża.

Mimo wszystko jestem za tym by się nie objadac bezwartościowymi tłuszczami, słodyczami i fast food'em, i nie liczyć, że po porodzie "samo zniknie", hehe bo tak być może a nie musi :-D

Zgłoś nadużycie #3219 4 lipca 2016, 17:53

allanka Fajna mama
Aga co do ruchów to już wiem dlaczego czuję głównie na dole po prawej stornie, mała ma tam głowę :D No i w pęcherz też dostaję z główki :) I najbardziej czuję jak kopie jak leżę na plecach :)

Karolajla on podejście ma dobre, ale za to ja jestem coraz bardziej przerażona...

Zgłoś nadużycie #3220 4 lipca 2016, 18:00

grysia Gotowa na wszystko
No cóż dziewczyny szukam fajnego imienia dla chłopca :D

Zgłoś nadużycie #3221 4 lipca 2016, 18:13

allanka Fajna mama
No co Ty Grysia :D Gratulacje :D Kolejny chłopiec na forum, może w efekcie nie będzie ich tak wcale mało :)

Zgłoś nadużycie #3222 4 lipca 2016, 18:21

grysia napisał(a)

No cóż dziewczyny szukam fajnego imienia dla chłopca :D

Gratuluję, syn napewno będzie się cieszył z brata :-)

Zgłoś nadużycie #3223 4 lipca 2016, 18:23

Marzenaa Gotowa na wszystko
Allanka szyjke masz super, zazdroszcze :) Gratuluje dobrych wynikow :)

Grysia gratuluje chlopca :) To juz na 100% potwierdzone ? :)

Zgłoś nadużycie #3224 4 lipca 2016, 18:39

Nacudja Gotowa na wszystko
allanka 14 kg to nie jest źle. Ja przytyłam 13 i po skończeniu karmienia ważyłam mniej niż przed ciążą. Oczywiście niedobre jest objadanie się, ale myślę, w ciąży jest tyle innych powodów do zmartwień, że te dodatkowe kg są kwestią drugorzędną 😊

Aga ja czuję dziecko z reguły jak leżę na którymś boku albo nawet jak siedzę. Najczęściej po jedzeniu i jak już kładę się spać. Klucia to mam już tak różne, że nawet przestaje na nie zwracać uwagę 😉

Grysia super 😊 Gratuluję synka. Mój Młody tez by wolał brata, wiec może i u Ciebie tak będzie 😊 A swoją drogą jak tyle dzieci tutaj zmienia płeć po usg to ciekawe ile jeszcze dziewczynek będzie chłopcem 😉

Iza a nie boisz się, że razem z włosami obetniesz dzieciom rozum? 😉 Ostatnio taki przesąd słyszałam 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3225 4 lipca 2016, 18:45

allanka Fajna mama
Nacudja, kiedyś wyczytałam, że jak się myje naczynia i moczy się przy tym brzuch to spowoduje to, że dziecko będzie alkoholikiem... Tak więc ja to już chyba muszę szukać jakiejś dobrej kliniki odwykowej dla mojej małej :D :D Uwielbiam przesądy :D

Masz rację z tymi kilogramami, wiem, że są ważniejsze sprawy wiadomo, no i te 14kg wcale nie wyglądałoby źle, jeżeli by się na tym skończyło. No, ale u mnie doszło dzisiaj do 90... I to mi tak strasznie źle wygląda że płakać mi się chce ciągle z tego powodu. No, ale to nie wina ciąży tylko tego, że miałam nadmiar kilogramów już przed.

Zgłoś nadużycie #3226 4 lipca 2016, 18:49

allanka Fajna mama
Iza "Farbowanie włosów jest w ciąży zakazane, ponieważ dziecko urodzi się rude. Jeśli ciężarna obetnie włosy, odbierze rozum dziecku. A jeśli przyszła mama pragnie, by jej potomek miał kręcone włosy, powinna pogłaskać lub przytulić barana."

Cholera skąd ja wezmę barana?! :/

Zgłoś nadużycie #3227 4 lipca 2016, 18:59

Nacudja Gotowa na wszystko
A może być pluszowy? 😉😁
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3228 4 lipca 2016, 19:04

emiszym Zaprawiona w bojach
A i pod sznurami nie chodźcie bo pepowina będzie obwiazane , a patrzcie tylko na ładne rzeczy i dzieci . Ha ha nie zwracam na to uwagi 😁

Zgłoś nadużycie #3229 4 lipca 2016, 19:06

allanka Fajna mama
Właśnie poczytałam i spisałam jakie będzie moje dziecko. Ogólnie to ma przesrane w życiu... :D

Otóż moje dziecko po pierwsze będzie miało krzywe nogi, bo zdarza mi się siadać po turecku, pewnie będzie miało zajęczą wargę, bo być może zdarzyło mi się oblizać nóż. Mało tego dziecko będzie pozbawione mądrości, czyli po prostu głupie, bo spoglądam czasami na naszego kota i inne zwierzaczki, kolejnym dowodem na to jest to, że nie akurat niczego się nie uczę, ani nie studiuję.
Na pewno będzie rude- farbowałam włosy, ale jednak trochę rozumu będzie miało bo nie obcinałam ich. Jeżeli chciałabym, żeby mała miała kręcone włosy, musze przytulić barana. Chyba czeka nas wycieczka do zoo.
A co do porodu, to dziecko owinie się pępowiną, bo zdarzało mi się chadzać na skróty, zakładam nogę na nogę i mierzę obwód brzucha...
Biedne to dziecko- będzie miało zeza- patrzę przez wizjer w drzwiach, grozi mu także wodogłowie, bo nałogowo pije wodę mineralną.
Jak dorośnie to będzie alkoholikiem, to już pewne- za każdym razem jak myję naczynia to oblewam sobie brzuch... :( Ogólnie zejdzie na złą drogę, bo się maluję. No i ułoży się pośladkowo, bo w autobusie zdarza mi się siadać plecami do kierunku jazdy.
edit moje dziecko będzie jednak całkowicie nie mądre - przypomniało mi się, że jednak na początku ciąży obcinałam włosy... :(

Zgłoś nadużycie #3230 4 lipca 2016, 19:06

izabela23 Supermama
Allanka jak znajdziesz barana to daj znac he :-) a mi znowu taki wodnisty sluz sie zrobil po luteinie a juz jakis czas spokoj byl. Zaraz zaczne sie denerwować ze to wody czy cos wrr