Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3191 4 lipca 2016, 10:04

Karolajla Gotowa na wszystko
Hejka dziewczyny, co do snów to mnie same zboczone albo niczym z horroru się śnią, spokojnie po tych snach mogłabym książkę napisać, haha
Co do ruchów i wybrzuszen spokojnie to na pewno Wasze bąble tak się gimnastykuja, ja czuję kopniaku już ponad pepkiem czasem nawet młoda potrafi zahaczyc o żebra ale to dlatego, że jest ułożona już do wylotu główka w dół i takim sposobem głowa ciśnie na pęcherz a nogami kopie ile wlezie.

Zgłoś nadużycie #3192 4 lipca 2016, 10:17

allanka Fajna mama
No to ja listę pytań spisałam i chyba już czas zacząć się ogarniać i lecieć na wizytę :D Jakoś tak dzisiaj o dziwo się nie denerwuję. Ale i tak trzymajcie kciuki :) Kto dzisiaj wizytuje ze mną? :)

Zgłoś nadużycie #3193 4 lipca 2016, 10:36

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Nie wiem jak wy ale mnie pojawiło się owłosienie na brzuchu 😕 normalnie jak malpeczka, w życiu tak niemiałam.nawet z synem 😮.

Jakie ja mam w dodatku czarne az wstyd ostatnio obcielam nozyczkami he

Zgłoś nadużycie #3194 4 lipca 2016, 10:43

aga907 Zaprawiona w bojach
Allanka , zazdroszcze wizyty!! Trzymam kciuki!!!

U mnie tez niestety owlosienie na brzuszku, zawsze gladki - bardzo rzadko i bardzo jasne wloski, a teraz masakraaaa. Zastanawiam sie czy nie wjechac golarka bo az wstyd pokazac brzusio ale nie wiem czy gorzej nie bedzie pozniej . trudno, najwyzej bede pozniej golic co dwa dni ;D

Zgłoś nadużycie #3195 4 lipca 2016, 10:52

Marzenaa Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, tez miewam czasami takie klucia przy sikaniu. Co do wloskow na brzuchu to pomalu jak malpka sie robie, ostatnio kilka wyrwalam penseta ;) Iza nie obcinaj , bo odrosna mocniejsze, a po ciazy pewnie nam znikna :)
Allanka zaciskam kciuki, daj znac po wizycie. Ja tez musze stworzyc liste na jutrzejsza wizyte :)
Ostatnio czulam takie jakby kopniecia pod zebrami ale uznalam , ze to zdecydowanie za wysoko i to pewnie co innego. Ale Karolajla jak piszesz , ze Ty miewasz tez takie to moze mnie tez tak wysoko dzidzius kopnal pare razy.
Aga ja kiedys tez mialam taka kulke w dole brzuche, mozliwe ze to bylo lozysko, bo jak pozniej sie okazalo to mam lozysko na przedniej scianie brzucha. A moze dzidzius sie wypial ;) Nie masz sie czym martwic. I brzuszek juz duzy masz :)

Zgłoś nadużycie #3196 4 lipca 2016, 11:12

Marzenaa napisał(a)

Hej dziewczyny, tez miewam czasami takie klucia przy sikaniu. Co do wloskow na brzuchu to pomalu jak malpka sie robie, ostatnio kilka wyrwalam penseta ;) Iza nie obcinaj , bo odrosna mocniejsze, a po ciazy pewnie nam znikna :)
Allanka zaciskam kciuki, daj znac po wizycie. Ja tez musze stworzyc liste na jutrzejsza wizyte :)
Ostatnio czulam takie jakby kopniecia pod zebrami ale uznalam , ze to zdecydowanie za wysoko i to pewnie co innego. Ale Karolajla jak piszesz , ze Ty miewasz tez takie to moze mnie tez tak wysoko dzidzius kopnal pare razy.
Aga ja kiedys tez mialam taka kulke w dole brzuche, mozliwe ze to bylo lozysko, bo jak pozniej sie okazalo to mam lozysko na przedniej scianie brzucha. A moze dzidzius sie wypial ;) Nie masz sie czym martwic. I brzuszek juz duzy masz :)

Możliwe ale u mnie to parę tygodni do przodu bo 23tc :-)

Zgłoś nadużycie #3197 4 lipca 2016, 11:42

Marzenaa Gotowa na wszystko

Karolajla napisał(a)

Możliwe ale u mnie to parę tygodni do przodu bo 23tc :-)

A wlasnie, ktory tydzien sie Tobie wyswietla przy moim suwaczku? Bo powinien byc 20 tydzien i 5dni. Od poczatku mam problem z suwaczkiem, zacina sie :(

Zgłoś nadużycie #3198 4 lipca 2016, 11:57

izabela23 Supermama
Marzena masz dobrze dzialajacy suwaczek jest 20i5 dni :-) a co do włosków to ja zawsze mam bo mam policystyczne jajniki ale teraz sie nasilily

Zgłoś nadużycie #3199 4 lipca 2016, 12:02

Mnie się wyświetlał 19tc u Ciebie :-) ale jak odświeżylam stronę to jest już 20,5dni.

Zgłoś nadużycie #3200 4 lipca 2016, 12:02

Mnie się wyświetlał 19tc u Ciebie :-) ale jak odświeżylam stronę to jest już 20,5dni.

Zgłoś nadużycie #3201 4 lipca 2016, 12:31

izabela23 Supermama
Ja dzisiaj to najchętniej spałabym cały dzień :-)

Zgłoś nadużycie #3202 4 lipca 2016, 13:58

Nacudja Gotowa na wszystko
allanka o której masz wizytę? Daj znać po i zdradz nam może jakieś ciekawsze odpowiedzi na swoje pytania 😊 Może każda z nas ma podobne 😊

Laviaa a Ty nie miałaś się też dziś wizytowac? Przyjechali rodzice? 😊

A ja dziś mam problemy z żołądkiem i próbuję dojść od czego, ale nic nie przychodzi mi do głowy.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3203 4 lipca 2016, 14:48

emiszym Zaprawiona w bojach
Allanka życzę powodzenia 😊

Zgłoś nadużycie #3204 4 lipca 2016, 15:30

allanka Fajna mama
Hej hej, u mnie po wizycie wszystko dobrze. Szyjka 45mm, twarda, zamknięta. Dzidzia sobie hasała :) Dostałam skierowanie na to niedobre badanie.
Powiedziałam lekarzowi, że jak sobie pochodzę to czasami mam wrażenie, że mi się brzuch spina i jest taki dziwny. No, ale po badaniu stwierdził, że wszystko jest dobrze, nie ma się czym martwić. A jak takie coś czuję to mam sobie wziąć nospę, ale myślę, że to niepotrzebne, bo jak mi się tak robi i sobie usiądę na chwilę to jest już zawsze lepiej :)
No i pytałam o moją wadę wzroku, powiedział mi, że mam pójść do okulisty, ale jednak żebym zaczęła od tego, że przychodzę na takie normalne badanie i po jego szczerą opinię, a nie po zaświadczenie że chcę cc, bo ponoć jakbym je chciała to da się załatwić bez problemu. Ogólnie zaczął mi wymieniać dlaczego poród sn jest lepszy. No i spytałam go jak to jest z tym, że ponoć kobiety o jasnej karnacji i rudych włosach mają cięższe porody. Powiedział, że z rudymi jest faktycznie kłopot, jest większe krwawienie i w ogóle. I tak zaczął się na tym rozwodzić, póki mu nie powiedziałam "panie doktorze, ale ja naturalnie to ruda jestem", ale minę strzelił :)
A no i maleńka jest ułożona głową w dół tak więc w pęcherz wali z główki ;)

No i jestem trochę zła po tej wizycie, zła na siebie. Przytyłam 8kg... I na wadzę wygląda to naprawdę strasznie, bo zaczynałam już z plusem... Kurcze jak ważę się na mojej wadze to mam zawsze te 2kg mniej. No, ale w każdym razie przekroczyłam już pewną straszną liczbę. Eh... no spodziewałam się tego, że będę musiała się odchudzać w ciąży, chociaż lekarz nic o tym nie mówił, ale to już za dużo.... :(

Zgłoś nadużycie #3205 4 lipca 2016, 15:37

grysia Gotowa na wszystko
Cześć ja właśnie w drodze na wizytę. Zobaczymy czy Basia nadal jest Basią ;)
Co do wagi to nie myśl o tym az tak. Jasne nie chodzi o to żeby się obzerac, ale najważniejsze jest dobre samopoczucie i to jak się ogólnie czujesz. Po porodzie od razu zajdzie Ci z 5 kg. A jeśli dodatkowo planujesz karmić piersią to wszystko zejdzie raz dwa :)

Zgłoś nadużycie #3206 4 lipca 2016, 15:46

allanka Fajna mama
A i jeszcze odnośnie ruchów to powiedział, że on zachęca swoje pacjentki, żeby liczyły ruchy po 30 tc i, że nie mam się co przejmować jak się czasami dłużej nie rusza, bo po prostu pewnie śpi, albo uderza w drugą stronę i nie czuję tego.

Zgłoś nadużycie #3207 4 lipca 2016, 16:24

Nacudja Gotowa na wszystko
allanka super, że wszystko ok 😊 Zazdroszczę spokoju z szyjka 😊 A kilogramami naprawdę się nie przejmuj. Ja ostatnio jak się ważyłam byłam 6 kg na plusie, a też zaczęłam od wyższej wagi niż poprzednio. Teraz pewnie już z 1 dodatkowy znowu jest. Obecnie mam wagę taka jak na finiszu poprzedniej ciąży, czyli nie jest dobrze... Po porodzie zleci, a przy kp tym bardziej 😊

Grysia czekamy na relacje 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3208 4 lipca 2016, 16:38

emiszym Zaprawiona w bojach
Allanka supcio że wszystko ok 😃 byle do przodu😉

Zgłoś nadużycie #3209 4 lipca 2016, 16:57

izabela23 Supermama
Allanka super wieści,a kg no cóż poradzić rosną jak to w ciąży :-) potem zrzucisz. Ja jednak odnosnie ruchow jestem bardziej przewrazliwiona bo poprzedni brak odczuwania ruchów oznaczał najgorsze,ale tez no nie mozna popadac w paranoje ze nie czuje sie 2 godz to juz coś :-) jednak na tym etapie jeszcze moze sie zdarzać brak czucia :-) ciezki temat tych ruchów :-)

Czekamy na wiesci od grysi :-)

Ja jak mi sie uda to jutro wybiire sie zeby ściąć włosy,bo kurcze przez te lezenie zaniedbuja mi sie i nue mam kiedy

Zgłoś nadużycie #3210 4 lipca 2016, 17:11

Dziewczyny co do kg, to z góry nie nastawiajcie się, że same zejdę po porodzie bo to wszystko sprawa indywidualna, ja jestem za tym, żeby poprostu nie objadac się w ciazy bo my musimy jesc ale DLA DWOJE a nie ZA DWOJE, zamiast słodyczy czyli cukrów bezwartościowych zjeść jakiś owoc, np banana, który też jest słodki a nie odkłada się w tkankę tłuszczową i dodatkowo ma dużo potasu i pomaga na zgagę.