Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #3151 3 lipca 2016, 9:04

Laviaa Fajna mama
Ja bym na miejscu tej znajomej złożyła skargę. nie wiem jak się będę czuła przy tej cesarce ale jak źle to nie wstanę przez 3 dni. Moim zdaniem to zależy od szpitala i lekarza prowadzącego jakie ma wtyki w szpitalu. Ja chodziłam w pl do ordynatora ujastka i byłam nie do ruszenia. Nawet z Dzieckiem 2 tyg mi pozwolili zostać

Zgłoś nadużycie #3152 3 lipca 2016, 9:12

aga907 Zaprawiona w bojach
Nie jestem pewna o ktorej ona dokladnie rodzila, ale chyba ok 20. A o 5 rano kazali jej wstac. Rany, i ja tam mam rodzic ! Przerazajace takie podejscie

Zgłoś nadużycie #3153 3 lipca 2016, 9:39

Karolajla Gotowa na wszystko

aga907 napisał(a)

Nie jestem pewna o ktorej ona dokladnie rodzila, ale chyba ok 20. A o 5 rano kazali jej wstac. Rany, i ja tam mam rodzic ! Przerazajace takie podejscie

A to zakładasz z góry cc?

Zgłoś nadużycie #3154 3 lipca 2016, 10:08

Nie :D ! Ale skoro maja takie podejscie do rodzacych to strach sie bac :D boje sie okropnie porodu , ale bedzie tak jak Bozia uzna za sluszne :-) najwazniejsze jest dla mnie dobro maluszka.

Zgłoś nadużycie #3155 3 lipca 2016, 11:32

adzik535 Gotowa na wszystko
U mnie w szpitalu po cc 12 godz leżysz plackiem i nie podnosisz Glowy potem w miare możliwości powoli wstajesz, a dziecko i tak dna pełną opiekę dopiero po 24 godz oddają matce :)

Zgłoś nadużycie #3156 3 lipca 2016, 12:20

Adzik ,tak wlasnie slyszalam. Ze minimum 12 h powinno sie nie ruszac, no ale coz.
Co myslicie o tym lozeczku ? :) podoba mi sie opcja wyciagniecia szczebelkow i zrobienia z lozeczka niemowlecego lozeczko dla takiego 4-latka nawet :-)

Zgłoś nadużycie #3157 3 lipca 2016, 13:17

grysia Gotowa na wszystko
12 h nie można nawet ruszać głową w pionie, tylko na boki ze względu na znieczulenie, które podaje sie do CC. Ja wstałam po 12 h, nie było łatwo, ponieważ w pierwszym momencie myślałam że zemdleje, ale to był moment. Lekarz powiedział ze im szybciej tym wbrew pozorom lepiej dla organizmu i potem będzie mi zwyczajnie trudniej. Najgorsze jest to ze nie można za bardzo pić. Ja dziecko miałam pod opieką od razu po operacji, po prostu synek leżał razem ze mną w łóżku. Wiadomo kilka godzin jest sie sparalizowanym od pasa w dół, więc i tak nie można zrobić nic więcej niż karmić i przytulać.

Nikt mnie oczywiście do niczego nie zmuszał. Warto jednak zorientować się wcześniej jakie sa zasady opieki nad dzieckiem w szpitalu. W niektórych dzieci od razu oddawane są pod opiekę mamie i wtedy może być tak, że będzie trzeba się ruszyć, bo zwyczajnie może wam nikt nie pomóc od razu (zwłaszcza duże szpitale gdzie jest dużo rodzących). Podobno sa jeszcze szpitale gdzie dzieci w ogóle nie sa przy mamie tylko w oddzielnych pokojach, ale to już chyba naprawdę pojedyncze przypadki.

Zgłoś nadużycie #3158 3 lipca 2016, 13:23

Ja Wam polecam lozeczka z http://pietrus.pl/meble/lozeczka-ID2
Robione na zamówienie, czekałam ok tygodnia, dwóch.
Nie sa drogie, mozna z nich zrobić potem tapczan i fajnie spersonalizowac naklejkami z imieniem.
Szymek ma takie niebieskie http://pietrus.pl/oferta/lozeczko-colors-140-70-tapczanik-ID68 Potem wrzucę fotkę bo teraz śpi :)

Zgłoś nadużycie #3159 3 lipca 2016, 13:44

allanka Fajna mama
Hej :) Jakbyście chciały obejrzeć sobie jakiś film to polecam "Cuda z nieba". Film dosyć na początku smutny. Ogólnie to przeryczałam cały. Historia podobna do "Niebo istnieje naprawdę".

Zgłoś nadużycie #3160 3 lipca 2016, 17:37

Nacudja Gotowa na wszystko

aga907 napisał(a)

Adzik ,tak wlasnie slyszalam. Ze minimum 12 h powinno sie nie ruszac, no ale coz.
Co myslicie o tym lozeczku ? :) podoba mi sie opcja wyciagniecia szczebelkow i zrobienia z lozeczka niemowlecego lozeczko dla takiego 4-latka nawet :-)

Ja dla mnie dla 4-latka to już zdecydowanie za małe łóżeczko 😊 Ma naszemu juz zmienialismy jak miał 2,5 😊

Dziewczyny a slyszalyscie o urządzeniu, ktore bada poprawna liczbę ruchów dziecka? Czy któraś z Was już korzystała z czegoś takiego albo słyszała jakieś opinie? Niby po 24 tc ruchy powinny być w miarę regularne i ileś ich tam powinno być na dobę. Ja czasem wpadam w panikę, że nie czuję albo czuję zbyt rzadko, bo córa zdecydowanie mniej ruchliwa niż syn jest 😊 Zresztą ja od powrotu ze szpitala panikuje z byle powodu... 😉
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3161 3 lipca 2016, 18:00

emiszym Zaprawiona w bojach
Czytałam książkę Niebo istnieje naprawdę i była super wciągnęła mnie tak że tylko szukałam wolnej chwili żeby ja czytać a filmu nie widziałam ale słyszałam od tych osób które czytały i oglądały ze film słaby. Ja tam nie wiem ale Cuda z nieba z miłą chęcią zobaczę a gdzie można,na gra?

Zgłoś nadużycie #3162 3 lipca 2016, 18:43

allanka Fajna mama
Emiszym oglądałam na cda ale jest wersja tylko z napisami bo to film z tego roku. Niebo istnieje naprawdę to fakt że film o wiele słabszy od książki. Jak to zazwyczaj :)

Nacudja rozumiem Cię też mi się robi źle i zaczynam panikować jak mala się nie rusza A od 2 dni to taki max leniuszek tylko co chwilę dostaje w pęcherz. No i jak przyloze rękę to się odzywa to mnie trochę uspokaja. A jutro spytam lekarza jak to jest z tymi ruchami po 24 tygodniu ale pewnie usłyszę ze mam się nie martwić :)

Zgłoś nadużycie #3163 3 lipca 2016, 18:49

Powinno się czuć ok 10 ruchów dziennie z tego co pamiętam. Bez paniki. Każdy dzieciaczek jest inny. Pamiętajcie, że to maluszek i jak kazdy maluch spi praktycznie 18 h na dobę :) Jak naprawdę się martwicie to wypijcie szklankę soku i polozcie się na troche, dzidzia po dawce cukrów z soku i w waszym bezruchu powinna troche poszalec :)

Zgłoś nadużycie #3164 3 lipca 2016, 19:28

izabela23 Supermama
Nie zawsze te slodkie czy ostre smaki działają na maluszki. Roznie lekarze mowia o tych ruchach. Kiedyś siostrze położna mowila,ze na późniejszym etapie to nie moze byc tak,ze dziecko kilka godzin siedzi cicho,a że co 1-2godz sie cos powinno czuc. Od ktorego tygodni to nie wiem :-/ wiem że w poprzedniej ciazy jakos po 20tc ciazy balam sie bo 2 czy 3 dni nie czułam i nic nie działało ani slodkie ani.nic a potem w koncu jak mialo kaprys to ruszylo sie po slodkim :-)

Chyba od momentu kiedy zaczynamy czuc ruchy to stres w nas wzrasta ja wczoraj sie martwilam bo malo ruszalt sie a dzis juz brykaja

Zgłoś nadużycie #3165 3 lipca 2016, 21:25

Kurcze wyczytałam gdzieś, że sygnał alarmowy to mniej niż 4 ruchy na godzinę 😕 To ja już dawno powinnam być na IP... Chyba, że chodzi o godzinę, w której dziecko normalnie powinno być aktywne.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #3166 3 lipca 2016, 21:30

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

Kurcze wyczytałam gdzieś, że sygnał alarmowy to mniej niż 4 ruchy na godzinę 😕 To ja już dawno powinnam być na IP... Chyba, że chodzi o godzinę, w której dziecko normalnie powinno być aktywne.

A nie to, nie prawda raczej. Gdzieżby mojemu dziecku się chciało aż 4 razy na godzinę ruszać? I to co godzinę? Haha jasne. Ostatnio nawet po słodyczu jej się nie chcę... :/ Ale jak przyłożę rękę i potrzymam to się odzywa więc jest tam. Jutro spytam lekarza w którym momencie powinnam zacząć się martwić.

Zgłoś nadużycie #3167 3 lipca 2016, 21:39

allanka Fajna mama
Nacudja wklejam linka do artykułu, w zasadzie to co nas najbardziej interesuje jest tak bardziej ku dołowi "Kiedy trzeba liczyć ruchy płodu?". No i tam napisali, że po 28 tygodniu :) No to mamy jeszcze z miesiąc :D

http://www.mjakmama24.pl/ciaza/rozwoj-plodu/ruchy-plodu-kiedy-przyszla-mama-zacz...

W ogóle to mi się bardzo podoba to, że niektórzy lekarze twierdzą, że w tych godzinach w których dziecko aktywne jest teraz, będzie prawdopodobnie aktywne też po urodzeniu. To fajnie, bo ja ostatnio coraz częściej zauważam, że moja mała uwielbia być aktywna późnym wieczorem, albo nawet późno w noc. Będzie zabawa :D

Zgłoś nadużycie #3168 3 lipca 2016, 22:00

Może chodzi o te godzinę, w której normalnie bywało aktywne?
Przeczytałam tez, że w ciąży zagrożonej to właśnie po 24 tc powinno się monitorować ruchy.

A co do tych pór aktywności po urodzeniu to się nie zgadzam, że to prawda. Syn ruszał się najchętniej po 19 i potem jak juz kładlam się spać. Po urodzeniu wcale nie był wtedy aktywny, tylko szedł spać 😊 Także wolałabym, żeby teraz też tak było, bo aktywność po 22 mnie nie cieszy 😉 Mnie sie wydaje, że to raczej jest uzależnione od tego, że my wtedy nie jesteśmy aktywne i nie lulamy maluchów do snu 😊 Zauważ, że najwięcej się kręcą jak my dłużej siedzimy czy leżymy 😊

Zgłoś nadużycie #3169 3 lipca 2016, 22:12

allanka Fajna mama
A to masz rację, bo jak chodzę albo coś robię w mieszkaniu tzn nie leże do góry brzuchem to rzadko się zdarza żebym czuła kopanie. O jak myję naczynia to mała się przewraca, może jej się szum wody podoba :)
I np. teraz sobie leżę już cała chwilę i czuję że zaczyna się wiercić.

No i mam wrażenie, że czuję ją już wyżej. Dotychczas była tak mniej więcej na równi z pępkiem, a teraz wydaje mi się, że czasami kopie wyżej, trochę nad.

Zgłoś nadużycie #3170 3 lipca 2016, 22:25

Ja czuję ruchy bardzo nisko. Śmieje się, że w kroku 😉 Ale to może dlatego, że mała jest na razie ułożona poprzecznie i smyra prze to na dole. Mam nadzieje, że zdąży się obrócić prawidłowo 😊