Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2951 29 czerwca 2016, 14:09

Karolajla Gotowa na wszystko

anoli napisał(a)

Adzik gratulacje :) tak jak dziewczyny pisaly lepiej teraz niz później -dopiero bylaby niespodzianka :)
Dziewczyny czy wam cos lekarz mowil o wizycie u dentysty ale konkretnie o zrywaniu kamienia?
Bo moja denystka mowi ze to priorytet bo tam gromadza sie bakterie. Bede musiala sie zapisac wreszcie na wizyte i przy okazji corce tez sprawdzi czy nic sie nie dzieje.

Ja sporo o tym się dowiadywalam ogólnie o leczeniu zębów, i jesli jest próchnica to powinno się to wyleczyć w każdym okresie ciąży bo to może mieć nawet wpływ na dziecko, wyrywać i leczyć najbezpieczniej w 2trymestrze chyba, że towarzyszy temu ból wtedy to w każdym okresie ciąży powinno się to szybko wyleczyć... Ja już wyrywalam w tej ciąży 3 żeby - ósemki.
Dodatkowo

Zgłoś nadużycie #2952 29 czerwca 2016, 14:11

Dodatkowo stan zębów w ciazy często się pogarsza więc nie powinno się tego zaniedbywac, tak uważa moja ginekolog. A jeśli ktoś boi się znieczulenie to jest specjalne znieczulenie dla kobiet w ciąży które nie ma negatywnego wpływu na dziecko

Zgłoś nadużycie #2953 29 czerwca 2016, 14:39

emiszym Zaprawiona w bojach

adzik535 napisał(a)

Y wczoraj zaczelismy dyskusje na temat imienia i czuje ze szybko nie dojdziemy do porozumienia :P mąż chce : Fabian, Filip albo Krystian a ja Ksawery, Ignaś albo Natan :D i badz tu mądry i cos wybierz :)

Fabian albo Ignas ale wszystkie fajne 😁

Zgłoś nadużycie #2954 29 czerwca 2016, 14:48

aga907 napisał(a)

Spodobal mi sie dzisiaj wozek, co myslicie ? W razie niespodzianki plci , bedzie pasowal i dla chlopczyka i dziewczynki ;D

Dostałam dzisiaj ten wózek później dodam fotkę ,jestem mega zadowolona super stan zaoszczedzilam 700 zł a mam na 95% wózek nowy tylko min ślady ma spacerówka która wystarczy usunąć szmatką. Mierzylam i wew gondola ma 77/78 jak dla mnie duża a nie pierwszy wózek mam bo już trzeci i ma w gondoli tak jak ktoś pisał podnoszone do połowy podparcie 😃

Zgłoś nadużycie #2955 29 czerwca 2016, 14:49

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Dodatkowo stan zębów w ciazy często się pogarsza więc nie powinno się tego zaniedbywac, tak uważa moja ginekolog. A jeśli ktoś boi się znieczulenie to jest specjalne znieczulenie dla kobiet w ciąży które nie ma negatywnego wpływu na dziecko

No to ja jutro idę właśnie do dentysty i się dowiem co trzeba zrobić, a już powiedziałam, że skoro idę to jak zacznę leczyć to leczę wszystko heh oby mi ciąży starczyło. Strach się bać.

Zgłoś nadużycie #2956 29 czerwca 2016, 14:51

Laviaa Fajna mama
ja dzis poszlam w koncu po zwolnienie do mojej domowej lekarki i wiecie co dala mi bez problemu na miesiac ! normalnie az w szoku jestem. odwiedzilam tez kolezanke i dostalam 2 przescieradla dla dziecka czerwone i zolte :-) . Wczoraj rozmawialam z mezem o imieniu dla dziecka i chyba bedzie Vivianna

Zgłoś nadużycie #2957 29 czerwca 2016, 15:09

kasik84 Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

ja dzis poszlam w koncu po zwolnienie do mojej domowej lekarki i wiecie co dala mi bez problemu na miesiac ! normalnie az w szoku jestem. odwiedzilam tez kolezanke i dostalam 2 przescieradla dla dziecka czerwone i zolte :-) . Wczoraj rozmawialam z mezem o imieniu dla dziecka i chyba bedzie Vivianna

Piękne imię ależ mi się podoba 😍co do zębów to ja leczył w 16 tyg szóstkę miałam w koszmarny stanie ale chyba udało się ją uratować znieczulenie tez miałam tylko bez adrenaliny to są specjalne takie delikatne dla ciezarnych

Zgłoś nadużycie #2958 29 czerwca 2016, 15:26

Marzenaa napisał(a)

A u nas doszla jeszcze Zuzia wiec teraz mamy 3 do wyboru: Zuzia, Maja, Emilka.

Ja mam Emilke i mogę powiedzieć że kobieta z pazurem😁 uparta ale da się przekonać, bardzo uczuciowa, opiekuncza,trochę wstydliwa ,jeżeli chodzi o naukę to trudno powiedzieć(od września pierwsza klasa) ale zapału i ogromnych chęci to raczej nie ma ale trzeba dodać że do tego jeszcze dochodzą geny 😄

Zgłoś nadużycie #2959 29 czerwca 2016, 15:46

allanka Fajna mama
A ja uważam, że z tym znaczeniem imion to raczej ściema. Tzn czasami się sprawdza, ale czasami zupełnie nie, więc raczej się tym nie kieruję :) Chyba bardziej liczy się wychowanie i to co wynosi się z domu :) Przecież nie każda osoba z danym imieniem jest taka sama. A że cechy się powtarzają no to wiadomo :)

Zgłoś nadużycie #2960 29 czerwca 2016, 15:47

Moja dentystka mówiła ze najlepszy i bezpieczny okres na leczenie to drugi trymestr

Zgłoś nadużycie #2961 29 czerwca 2016, 16:39

izabela23 Supermama
Zaskakująco szybko leci mi czas,az dziwne bo zazwyczaj ciagnie sie do wizyty

Zgłoś nadużycie #2962 29 czerwca 2016, 16:50

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Zaskakująco szybko leci mi czas,az dziwne bo zazwyczaj ciagnie sie do wizyty

Daj koniecznie znać zaraz po wizycie co tam :) Mi się zaczął strasznie czas dłużyć... Bo oczywiście stało się i nie mam połowy jedynki i ogromną szparę między jedną a drugą, a do dentysty dopiero jutro po 14 :( :( :( :(

Zgłoś nadużycie #2963 29 czerwca 2016, 17:07

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

Daj koniecznie znać zaraz po wizycie co tam :) Mi się zaczął strasznie czas dłużyć... Bo oczywiście stało się i nie mam połowy jedynki i ogromną szparę między jedną a drugą, a do dentysty dopiero jutro po 14 :( :( :( :(

Współczuję ale musisz wytrzymać,a nie boli ?? Dam znac na pewno :-)

Zgłoś nadużycie #2964 29 czerwca 2016, 17:11

Laviaa Fajna mama
allanka wspolczuje Ci , ja odpukac mam mocne zeby i poki co nie musze leczyc. Oby corka odziedziczyla po mamie zabki.
Iza juz niedlugo zobaczysz swoje maluszki. Czekamy na wiesci powizytowe.

Zgłoś nadużycie #2965 29 czerwca 2016, 17:31

allanka Fajna mama
Właśnie obdzwaniam dentystów w okolicy bliższej i dalszej i nigdzie nie ma już na dzisiaj miejsca :( Chyba mnie szlag trafi...

Zgłoś nadużycie #2966 29 czerwca 2016, 17:48

Laviaa napisał(a)

U nas teraz są dwa typy mój Sabina męża Samira oba mi się podobają ale od swojego typu mam sentyment :-)

Zgłoś nadużycie #2967 29 czerwca 2016, 18:02

allanka Fajna mama
Iza całe szczęście, nie boli i raczej nie powinno bo ten ząb jest już martwy. Dzisiaj się nigdzie już nie dostanę muszę poczekać do jutra... Ciężko mi to przeżyć :( Absolutnie bym się nie spodziewała, że aż tak załamie się głupim zębem...

Zgłoś nadużycie #2968 29 czerwca 2016, 18:08

kasik84 Gotowa na wszystko
He ostatnio moj K wymyślił jeszcze Katiana hehe pomyliło mu się chyba z Tatiana szkoda ze nie ma takiego imienia bo nawet mi się podoba

Zgłoś nadużycie #2969 29 czerwca 2016, 19:21

Nacudja Gotowa na wszystko
Iza koniecznie daj znać po wizycie 😊

A za mną dziś chodziło ciasto i przypomniałam sobie o przepisie, który dostałam w szpitalu 😊 Słyszałaście o sypanej szarlotce? Polecam. Najszybsze ciasto świata i naprawdę smaczne 😀 Moja chcica została zaspokojona, tym bardziej ze do takiego ciepłego z pieca dodałam sobie lody 😆
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2970 29 czerwca 2016, 19:23

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

Iza koniecznie daj znać po wizycie 😊

A za mną dziś chodziło ciasto i przypomniałam sobie o przepisie, który dostałam w szpitalu 😊 Słyszałaście o sypanej szarlotce? Polecam. Najszybsze ciasto świata i naprawdę smaczne 😀 Moja chcica została zaspokojona, tym bardziej ze do takiego ciepłego z pieca dodałam sobie lody 😆

Słyszałam o tyj szarlotce i właśnie słyszałam też że jest pycha :) A ja dzisiaj upiekłam znowu piernika na poprawę nastroju, ale nawet to ciacho nie daje rady... :/