Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2931 29 czerwca 2016, 10:33

kasik84 Gotowa na wszystko
Hej laseczki ja tylko wpadłam się przywitać później Was nadrobie .
Iza powodzenia na wizycie ja mam dopiero w poniedziałek połowkowe i mam nadzieje ze w końcu się okaże czy tam siedzi Kubuś czy faktycznie Lena.

Zgłoś nadużycie #2932 29 czerwca 2016, 10:33

Marzenaa Gotowa na wszystko
Moja tez wczoraj miala mega lenia, dopiero kolo 22 cos tam zaczela sie leniwie przeciagac.
Rano zawsze spi i nigdy jej o takiej porze nie czuje. Zaczyna na wieczor, pewnie jak sie rozbryka porzadnie za jakis czas nie bedzie dawala spac mamie ;)

Zgłoś nadużycie #2933 29 czerwca 2016, 10:43

izabela23 Supermama
Ja syna to bardzo wyraźnie a córkę troszke slabiej tzn czuje jak sie wierci ale jej ruchy jakby zamorttzowane ale ona chyba ma lozysko na przedniej ścianie.

Zgłoś nadużycie #2934 29 czerwca 2016, 10:44

adzik535 Gotowa na wszystko
Y wczoraj zaczelismy dyskusje na temat imienia i czuje ze szybko nie dojdziemy do porozumienia :P mąż chce : Fabian, Filip albo Krystian a ja Ksawery, Ignaś albo Natan :D i badz tu mądry i cos wybierz :)

Zgłoś nadużycie #2935 29 czerwca 2016, 10:52

A u nas doszla jeszcze Zuzia wiec teraz mamy 3 do wyboru: Zuzia, Maja, Emilka.

Zgłoś nadużycie #2936 29 czerwca 2016, 10:53

adzik535 napisał(a)

Y wczoraj zaczelismy dyskusje na temat imienia i czuje ze szybko nie dojdziemy do porozumienia :P mąż chce : Fabian, Filip albo Krystian a ja Ksawery, Ignaś albo Natan :D i badz tu mądry i cos wybierz :)

Mnie sie podoba Filip i Ignas.

Zgłoś nadużycie #2937 29 czerwca 2016, 10:58

kasik84 Gotowa na wszystko
Mi się Ignas kojarzy z tym młodym z Na wspólnej .
Dziewczyny mąż mi wyczarowal fajna książkę dla mamus mogę z ręką na sercu polecic

Zgłoś nadużycie #2938 29 czerwca 2016, 10:58

sonne Gotowa na wszystko

emiszym napisał(a)

Sonne :) A jeżeli mogę zapytać jakie to są koszty pobrania i miesięcznego utrzymania ? bo jak 14 lat temu pytałam to były masakryczne ceny

2 lata temu chyba wyniosło nas około 8000 zł z bankowaniem na 18 lat.

Zgłoś nadużycie #2939 29 czerwca 2016, 11:05

sonne Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

Sonne ja chyba daruje pobranie krwi pepowinowej bo tak naprawde do konca nikt nam nie da gwarancji ,ze to uratuje nasze dziecko czytalam ,ze przy bialaczce tylo od 30 kg z krwi pepowinowej,a poza tym skad wiadomo ,ze niej nie ma rozwijajcego sie nowotworu? czytalam duzo za i przeciw , jakos niek nie potrafil mnie przekonac zebym z czystym sumieniem powiedziala ok

gwarancji nie ma i ilość pobrana jest różna i wolałabym z niej nigdy nie skorzystać - ale ja wolę pobrać, bo ewentualnie można ją również wykorzystać dla innych bliskich, jeżeli będzie zbieżność, a koszt pobrania i początkowych badań to około 3000 zł i później płaci się za bankowanie, albo co rok, albo za ileś lat z góry. Przy poprzednim dziecku zdecydowałam się na tańszy wózek i pobranie. Przy obecnym nie kupuje już wózka, więc będzie na pobranie.

Zgłoś nadużycie #2940 29 czerwca 2016, 11:16

sonne Gotowa na wszystko

allanka napisał(a)

Chyba też powinnam powoli zacząć myśleć o wózku, ale raczej jeszcze poczekam :) Dzisiaj w szkole rodzenia mieliśmy warsztaty z kąpieli i z ubierania. Było śmiesznie, kąpiel lalki trudna nie jest, wiadomo z dzieckiem będzie to wyzwanie ;D Jedyne czego się tak naprawdę nie boję to przewijania i ubierania. To chyba każda kobieta ma :)

Z tego co pamiętam to jesteś z Wrocławia? A gdzie chodzisz do szkoły? Ja zastanawiam się czy jeszcze razy wybrać, ale do takiej, gdzie będą ćwiczenia przygotowujące do porodu. Pamiętam pierwszego pampersa, którego zmieniałam - byłam tak zestresowana, że prawie założyłam tyłem do przodu.

Zgłoś nadużycie #2941 29 czerwca 2016, 11:21

sonne Gotowa na wszystko

adzik535 napisał(a)

w sumie wszystkie fajne - ale najbardziej podoba mi się chyba Fabian i Filip. U nas 3 lekarzy potwierdziło dziewczynkę, więc będzie chyba Ola.

Zgłoś nadużycie #2942 29 czerwca 2016, 11:25

sonne Gotowa na wszystko

emiszym napisał(a)

Tak wszyscy piszą ze dłużej niż 6 miesięcy to rzadkość,dziecko już wtedy ciekawe już nie chce być całkiem na lezaco

Moja jeździła w gondoli do 7 mc, czyli do momentu kiedy usiadła. Ale coraz więcej mam przesiada dzieciaki wcześniej do spacerówek, które też są rozkładane na płasko.

Zgłoś nadużycie #2943 29 czerwca 2016, 11:34

allanka Fajna mama

sonne napisał(a)

Z tego co pamiętam to jesteś z Wrocławia? A gdzie chodzisz do szkoły? Ja zastanawiam się czy jeszcze razy wybrać, ale do takiej, gdzie będą ćwiczenia przygotowujące do porodu. Pamiętam pierwszego pampersa, którego zmieniałam - byłam tak zestresowana, że prawie założyłam tyłem do przodu.

Chodzę do przychodni na Łowieckiej. Jeśli byś chciała to można dołączyć w każdej chwili, tylko trzeba złożyć tam deklarację że się ma położną u nich. A potem można sobie wybrać tam położną dla dziecka i ja chyba tak zrobię, bo jedna z babek jest naprawdę fenomenalna ze swoim podejściem i widać że ma doświadczenie. A druga jest fajna ;) Z tym, że odnośnie ćwiczeń to chyba tylko jedne zajęcia będę, ale wrzucam Ci listę tematów :)
A co do imienia to my chyba doszliśmy do porozumienia i prawdopodobnie będzie Natlka- chyba, że nam się jeszcze jednak coś odmieni, ale oby nie :)

Zgłoś nadużycie #2944 29 czerwca 2016, 11:56

aga907 Zaprawiona w bojach

emiszym napisał(a)

Kartki raczej mieli dobre he he 😁 a kolorystyka tych wózków podobna więc możliwe że się mylę. Już od ponad miesiąca szukam i trochę już się naogladalam tych wózków ze już pewnym momencie miałam dosyć aż już mnie mdliło 😁 szczególnie gdy wchodzilam na opinie 😊 funkcje opinie cena mnie przekonała one mają fajnie bo gondola jedna z większych z osobna buda i ochraniaczem czyli spacerowka ma swój zestaw . Nie zniszczy się tak bardzo od słońca może uda się jeszcze sprzedać . A jest możliwość kupienia x-landera po renowacji . Z-lander je skupuje i daje im drugie życie . Dużo osób chwali taką możliwość .

Emiszym, zwracam honor. Te wozki co wyslalam na zdjeciu to faktycznie adamex. Ten co ogladalam na zywo u nich w sklepie to byl tutek inspire. Ja myslalam ze ten szary u nich na facebooku to ten co ogladalam na miejscu , bo wydawal mi sie identyczny ;)

Zgłoś nadużycie #2945 29 czerwca 2016, 11:58

Dziewczynki ja tak sobie dzisiaj usiadlam po sniadanku , i mi zaczelo cos pukac pare razy po lewej str pod pepkiem jakies 3cm i wydaje mi sie , ze to byl dzidzius !!! Specjalnie siedzialam i sie nie ruszalam zeby sie upewnic , ale jelita ,,staly" w miejscu i mi nie bulgotaly wiec calkiem mozliwe ze w koncu tak pierwszy raz jestem prawie pewna ze to moja dzidzia !!! Oby!!!

Zgłoś nadużycie #2946 29 czerwca 2016, 12:12

Gratuluje Aga pierwszych ruchow :) To na pewno juz to ;)

Zgłoś nadużycie #2947 29 czerwca 2016, 12:27

izabela23 Supermama
Aga to na pewno ruchy :-) gratuluję :-) :-) :-)

Zgłoś nadużycie #2948 29 czerwca 2016, 13:09

Dziekuje :-) ! Mam nadzieje ze sie nie myle ! :-)

Zgłoś nadużycie #2949 29 czerwca 2016, 13:52

anoli Zaprawiona w bojach
A mi od wczoraj przyplatal sie jakis przykurcz mięśni karku nie moge glowa przekrecic a jak leze to juz calkowicie masakra. Rano musialam jeszcze na pobraniu sie pojawic i znow coombsa robic poprzednio chyba ze 3 razy powtarzalam.

Zgłoś nadużycie #2950 29 czerwca 2016, 13:58

anoli Zaprawiona w bojach

adzik535 napisał(a)

Bylam prywatnie na USG, dzieć ma 800g :) i uwaga... Dziewczynce w ciagu 3 tyg urosły klejnoty i będzie chłopiec - w załączniku zdjęcie klejnotów :) lekarz byl oburzony ze jak ten poprzedni " specjalista" mogl powiedziec Plec na 80% i wtedy takie sytuacje wychodzą :P a ja tu wyprawke mam prawie cala skompletowana...Różową! Dobrze ze większość to używki to powystawiam na olx i zwróci mi się kasa :)

Adzik gratulacje :) tak jak dziewczyny pisaly lepiej teraz niz później -dopiero bylaby niespodzianka :)
Dziewczyny czy wam cos lekarz mowil o wizycie u dentysty ale konkretnie o zrywaniu kamienia?
Bo moja denystka mowi ze to priorytet bo tam gromadza sie bakterie. Bede musiala sie zapisac wreszcie na wizyte i przy okazji corce tez sprawdzi czy nic sie nie dzieje.