Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2871 28 czerwca 2016, 14:56

adzik535 Gotowa na wszystko
Bylam prywatnie na USG, dzieć ma 800g :) i uwaga... Dziewczynce w ciagu 3 tyg urosły klejnoty i będzie chłopiec - w załączniku zdjęcie klejnotów :) lekarz byl oburzony ze jak ten poprzedni " specjalista" mogl powiedziec Plec na 80% i wtedy takie sytuacje wychodzą :P a ja tu wyprawke mam prawie cala skompletowana...Różową! Dobrze ze większość to używki to powystawiam na olx i zwróci mi się kasa :)

Zgłoś nadużycie #2872 28 czerwca 2016, 14:57

Marzenaa Gotowa na wszystko
Allanka nie martw sie ja jutro ide do dentysty :)

Iza zazdroszcze ja musze jeszcze czekac do nastepnego tygodnia z wizyta podobnie jak Lavia :/

Laviaa artykul otwiera trochę szerzej oczy, tez z mężem zastanawiamy sie czy pobierac.

Nacudja staram sie teraz wiecej lezec, nie wyobrazam sobie jakby moglo sie cos stac teraz niedobrego. Tym razem chyba bym tego nie przezyla.

Zgłoś nadużycie #2873 28 czerwca 2016, 15:00

Adzik ale jaja doslownie i w przenosni ;) Gratuluje, bedzie parka :) Wystaw najpierw nam ciuszki na forum u nas tyle dziewczynek moze cos kupimy od Ciebie :)

Zgłoś nadużycie #2874 28 czerwca 2016, 15:21

Karolajla Gotowa na wszystko
Adzik no nieźle jaja, doslownie :-D
U mnie będzie dziewczynka i takim sposobem będę miała dwie córeczki ;-D

Zgłoś nadużycie #2875 28 czerwca 2016, 15:21

Laviaa Fajna mama
Adzik chyba wyczulas bo body na suwaczku granatowe 😀super,że parka!

Marzena warto poczytać i zorientować się w temacie .

Zgłoś nadużycie #2876 28 czerwca 2016, 15:29

Karolajla Gotowa na wszystko
Ja mam nadzieje, ze mi moja brzuszkowa córeczka psikusa nie zrobi bo marzyłam o dwóch córeczkach 💝 ale najważniejsze, żeby zdrowe było

Zgłoś nadużycie #2877 28 czerwca 2016, 15:50

emiszym Zaprawiona w bojach

aga907 napisał(a)

A mi brzuszek stanal w miejscu i tak od dwoch tyg nic . martwie sie ze to zly znak :(

Aga ja też to dzisiaj stwierdziłam ale różnie te brzuszki rosną . Jednym na początku szybko rosną potem stoją w miejscu pod koniec znów trochę podrastaja.A innym znów długo nic nie widać ale potem im tak wydadzą brzuszek ze masakra. A nam pewnie cały czas ale powoli ważne że dziecko na usg mieści się w normach . Kiedy masz wizytę ,ja w piątek :)

Zgłoś nadużycie #2878 28 czerwca 2016, 15:59

allanka napisał(a)

Boże jak nie urok to... Właśnie mi wyleciała plomba z jedynki.... I mam obawę że zaraz mi cały ząb wyleci. Chyba się zapłaczę... :( :( :(

No wiem coś na ten temat też plomba wypadła. Do tego po wyrwaniu zęba ponad rok temu pozostała przetoka ,chciała ją rozcinac i oczyścić ale będąc w szpitalu nie wyszedł mi stan zapalny więc razem z ginem ustaliliśmy że to zostawiamy. Szkoda dodatkowego stresu ,zastrzyku który może spowodować skurcze a to ostatnia rzecz której potrzebuje.

Zgłoś nadużycie #2879 28 czerwca 2016, 16:04

allanka Fajna mama

emiszym napisał(a)

No wiem coś na ten temat też plomba wypadła. Do tego po wyrwaniu zęba ponad rok temu pozostała przetoka ,chciała ją rozcinac i oczyścić ale będąc w szpitalu nie wyszedł mi stan zapalny więc razem z ginem ustaliliśmy że to zostawiamy. Szkoda dodatkowego stresu ,zastrzyku który może spowodować skurcze a to ostatnia rzecz której potrzebuje.

Tylko to jest jedynka... I zaraz zostanę bez niej i wtedy to się chyba zastrzelę. Dlaczego ja wcześniej nie poszłam do tego dentysty o ja głupia :/ Umówiłam się na czwartek, chyba, że coś mnie będzie bolało, to wtedy na szybko będę szukała jakiegoś prywatnego. Ale boję się zjeść cokolwiek... :( Zaraz będę miała centymetrową szparę między jedną górną jedynką, a drugą, bo ta plomba jeszcze jest, ale trzyma się na ostatnich siłach... :( Nienawidzę moich zębów, od dziecka miałam z nimi problemy.

Zgłoś nadużycie #2880 28 czerwca 2016, 16:16

adzik535 napisał(a)

Bylam prywatnie na USG, dzieć ma 800g :) i uwaga... Dziewczynce w ciagu 3 tyg urosły klejnoty i będzie chłopiec - w załączniku zdjęcie klejnotów :) lekarz byl oburzony ze jak ten poprzedni " specjalista" mogl powiedziec Plec na 80% i wtedy takie sytuacje wychodzą :P a ja tu wyprawke mam prawie cala skompletowana...Różową! Dobrze ze większość to używki to powystawiam na olx i zwróci mi się kasa :)

Andzik ani nie strasz ja jak byłam na prematalnym ok 20 tyg potem u mojego i obaj są zdania ze dziewczynka ale jaja ja też jestem naszykowana na dziewczynkę :) ))

Zgłoś nadużycie #2881 28 czerwca 2016, 16:23

allanka napisał(a)

Tylko to jest jedynka... I zaraz zostanę bez niej i wtedy to się chyba zastrzelę. Dlaczego ja wcześniej nie poszłam do tego dentysty o ja głupia :/ Umówiłam się na czwartek, chyba, że coś mnie będzie bolało, to wtedy na szybko będę szukała jakiegoś prywatnego. Ale boję się zjeść cokolwiek... :( Zaraz będę miała centymetrową szparę między jedną górną jedynką, a drugą, bo ta plomba jeszcze jest, ale trzyma się na ostatnich siłach... :( Nienawidzę moich zębów, od dziecka miałam z nimi problemy.

No współczuję jeżeli nie masz bólu brzucha i skurczy to śmiało możesz iść ja też do nie dawna poprawialam plomby , teraz już nie mogę . Ja też nie nawidze ! Jak skończę ostatniego zęba to mogę od początku zaczynać leczyć a teraz to nie wiem co będzie po tej ciąży :(

Zgłoś nadużycie #2882 28 czerwca 2016, 16:28

Nacudja Gotowa na wszystko
Adzik ale numer 😊 W sumie dobrze, że teraz niż miałabyś się zdziwić na sali porodowej 😊 Serdeczne gratulacje, chłopcy tez są super 😀
To ilu mamy tych forumowy chłopców? 3? 😊

Marzenaa nawet tak nie myśl!!! Nic się nie stanie!! Trzeba tylko wiecej lezakowac 😊 Ucisk zmaleje i jutro już będzie lepiej 😊

Allanka współczuję. Znam ten ból. Pisałam Wam kiedyś jak Mlody wierzgal przy zmianie pieluchy i razem z plomba wybił kawałek zęba. Jedz normalnie, najwyżej krój sobie od razu na kawałki, żeby już tego zęba nie obciążać. Do czwartku nie daleko 😊

Co do krwi pepowinowej to tak zapytałam jakie macie zdanie, bo ja nie pobierałam i nie będę tego robić teraz.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2883 28 czerwca 2016, 16:40

allanka Fajna mama

emiszym napisał(a)

No współczuję jeżeli nie masz bólu brzucha i skurczy to śmiało możesz iść ja też do nie dawna poprawialam plomby , teraz już nie mogę . Ja też nie nawidze ! Jak skończę ostatniego zęba to mogę od początku zaczynać leczyć a teraz to nie wiem co będzie po tej ciąży :(

Wiem, że można :) W szkole rodzenia to nam pani nawet zalecała pójść do dentysty teraz w ciąży, bo zęby bardzo się psują, a jak już urodzimy to na pewno nie będzie na to czasu. Jak sobie zrobię porządek z tą jedynką to będę się umawiała dalej bo nam bank jeszcze coś do leczenia się znajdzie.

Nacudja mi pierwszy raz kilka lat temu moja kilkumiesięczna kuzynka przywaliła i ten ząb się ukruszył. Jednak dzieci to bywają niebezpieczne ;p

Zgłoś nadużycie #2884 28 czerwca 2016, 16:49

allanka napisał(a)

Tzn monitor oddechu jest jeszcze kwestią dyskusyjną, ale przekonało mnie co któraś z dziewczyn tutaj napisała, że przy pierwszym dziecku miała i nie był to wcześniak i ten monitor się włączał. Skoro można, skoro to ułatwi życie i mi i dziecku to dlaczego nie? :)

Tak, to ja pisałam o monitrze oddechu. U nas niestety się włączał dlatego teraz ten zakup to dla mnie priorytet. Polecam firme ANGELCARE - nawet u nas w szpitalu maja monitory tej firmy. Używany bez zbednych bajerów z  dwoma płytkami widziałam na allegro za 200 zł.

Zgłoś nadużycie #2885 28 czerwca 2016, 16:53

allanka Fajna mama

adzik535 napisał(a)

Tak, to ja pisałam o monitrze oddechu. U nas niestety się włączał dlatego teraz ten zakup to dla mnie priorytet. Polecam firme ANGELCARE - nawet u nas w szpitalu maja monitory tej firmy. Używany bez zbednych bajerów z  dwoma płytkami widziałam na allegro za 200 zł.

I co zrobiłaś jak się włączył? Bo nie wyobrażam sobie takiej sytuacji :/ Chyba bym umarła.

Zgłoś nadużycie #2886 28 czerwca 2016, 16:55

Chłopcy są super 😊 a i dobrze bo dużo dziewczynek się rodzi😃 kogo będą miały za mężów 😁

Zgłoś nadużycie #2887 28 czerwca 2016, 16:59

Slyszalam, ze te monitory ANGELCARE nie maja aktualnie atestow. Ja dla spokoju tez chyba zakupie monitor z niania w jednym. Adzik a co robilas jak sie wlaczal czy dziecko mialo wtedy bezdech, co w takiej sytuacji robilas?

Zgłoś nadużycie #2888 28 czerwca 2016, 17:05

Jak alarm się włącza to wydaje taki piskliwy dźwięk i zazwyczaj dziecko samo złapie oddech bo jest wybudzone i przestraszone tego dźwięku. A jak to nie zadziałało to wystarczy wyciągnąc dziecko z łóżeczka i rozbudzić je np. klepiąc po plecach. Po rozbudzeniu dziecko zazwyczaj łapie oddech - tak było u nas :)

Zgłoś nadużycie #2889 28 czerwca 2016, 17:06

Marzenaa napisał(a)

Slyszalam, ze te monitory ANGELCARE nie maja aktualnie atestow. Ja dla spokoju tez chyba zakupie monitor z niania w jednym. Adzik a co robilas jak sie wlaczal czy dziecko mialo wtedy bezdech, co w takiej sytuacji robilas?

Tak? My używaliśmy 3 lata temu to miały nrmalnie wszystkie atesty i były polecane nawet na szkole rodzenia. Musze doczytać, dobrze że piszesz o tym :)

Zgłoś nadużycie #2890 28 czerwca 2016, 17:21

izabela23 Supermama
Allanka,ale Ci się przytrafilo oby nie bolalo to dasz rade do czwartku

Adzik,ale numer z tymi jajeczkami na usg :-) gratuluję synka,oby moja corka nie zmieniła sie w syna hihi chociaz co Bozia da :-)