Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2851 28 czerwca 2016, 12:55

allanka Fajna mama

emiszym napisał(a)

Tak tylko kiedyś nie było tyle chorób i możliwości leczenia jeszcze w łonie matki a i kobiety w ciąży były zdrowsze . Ja nie szaleje jeżeli chodzi o gadżety jeżeli coś chce kupić to tyłki dlatego żeby sobie pomóc tak jak ta poducha na kręgosłup a można już za 70 zł używaną a te wszystkie inne bujaczki misie szumisie czy nianię monitory oddechu to już dla tych co maja kasy ponad stan chyba że wcześniak to monitor oddechu jak najbardziej. Ja wiekszosc rzeczy kupuję używane i jak narazie jestem zadowolona,łóżeczko nosidełko komoda wózek wyprawka wszystko używane a można wyłapać fajne okazje nowe za pół ceny. Teraz leżę i nudzi mi się to szukam, znalazłam wózek pół roku używany na gwarancji ,gondola jeszcze z metka czekam właśnie na przesyłkę :) polecam OLX

Wydaje mi się, że chorób też było dużo, ale masz rację z tym, że nie było takiej możliwości leczenia. No i kiedyś się też o tym tyle nie mówiło, nie było usg, badań prenatalnych.
No a jeżeli chodzi o rzeczy używane to jak najbardziej :) Często są to rzeczy nie zniszczone, ale sporo tańsze :)
A co do misiów szumisiów, monitorów oddechu to ja akurat na nadmiar kasy nie cierpię, ale myślę, że będę to miała. Tzn monitor oddechu jest jeszcze kwestią dyskusyjną, ale przekonało mnie co któraś z dziewczyn tutaj napisała, że przy pierwszym dziecku miała i nie był to wcześniak i ten monitor się włączał. Skoro można, skoro to ułatwi życie i mi i dziecku to dlaczego nie? :)

Zgłoś nadużycie #2852 28 czerwca 2016, 13:02

aga907 Zaprawiona w bojach

Marzenaa napisał(a)

Aga moze mniej jesz ostatnio przez te upaly i dlatego brzuszek wydaje Ci sie, ze nie rosnie :)

Allanka mnie tez brakuje lezenia na brzuchu :( Ale dopoki nie zobaczylam tego zdjecia nie wpadlam na taki pomysl :)

Dzisiaj cos mnie zakuwa w pochwie i ogolnie odczuwam takie jakis dziwne parcie :( Boje sie , zeby cos z ta szyjka sie nie dzialo...albo sobie juz wkrecam sama nie wiem :/ Za tydzien mam wizyte u swojego lekarza , nie wiem czy nie przyspieszyc wizyty.

Marzena, mam dzisiaj to samo co ty. Tez mnie kluje w pochwie i tez jakies dziwne uczucie czuje na dole. Moze pogoda ? Albo znowu cos sie rozrasta. Bo rano to poczulam jakby mi ktos szpile od dolu wkladal

Zgłoś nadużycie #2853 28 czerwca 2016, 13:03

aga907 Zaprawiona w bojach
A jesc hmm raczej jem normalnie. Tzn jak do tej pory. Chyba ze ja nie widze ze rosnie

Zgłoś nadużycie #2854 28 czerwca 2016, 13:15

Nacudja Gotowa na wszystko
Allanka ja to wszystko rozumiem i nie krytykuje 😊 Każda z nas ma inne zdanie i prawo do własnych wyborów 😊 Ja osobiście wolę wydać kasę na coś co dłużej będzie używane niż np otulacz. Ja wiem na lepszy fotelik czy w moim przypadku prywatna opiekę medyczną dla dzieci, gdzie nie usłyszę, że jestem patologia i dziecko przeze mnie trafia do szpitala...

Marzenaa mojej lekarce taki nacisk na pochwe się mocno nie podoba przy krótkiej szyjce. Mnie osobiście na taki ból pomaga leżenie, bo wtedy ucisk się zmniejsza i przestaje tak działać grawitacja 😊

Aga brzuch nie rośnie z dnia na dzień. Skoro na wizycie było ok, myślę, że nie ma sensu wymyślać sobie problemów na sile tam gdzie ich nie ma 😊 Wskazany jest spokój 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2855 28 czerwca 2016, 13:21

Nacudja Gotowa na wszystko
A zastanawialiście sie nad pobraniem.krwi pepowinowej i przechowywaniu jej w pbkm?
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2856 28 czerwca 2016, 13:28

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

Allanka ja to wszystko rozumiem i nie krytykuje 😊 Każda z nas ma inne zdanie i prawo do własnych wyborów 😊 Ja osobiście wolę wydać kasę na coś co dłużej będzie używane niż np otulacz. Ja wiem na lepszy fotelik czy w moim przypadku prywatna opiekę medyczną dla dzieci, gdzie nie usłyszę, że jestem patologia i dziecko przeze mnie trafia do szpitala...

O matko jak można tak powiedzieć? :/
Mam podobne zdanie do Twojego, każda z nas ma inaczej. Zresztą widzę po sobie, że gdziśtam przebijają we mnie te rozsądne myśli typu, po co ci to wszystko, ale i tak chyba wygra pewnie wygodnictwo i przewrażliwienie i po trochu pewnie też moda- chociaż o dziwo uważam siebie za osobę która totalnie za nią nie podąża (może właśnie dlatego, chcę urządzić mieszkanie w kolorach szaro białych :p ). No chyba, że mój mąż trochę mnie przystopuje, co nie ukrywam byłoby dobre :)

Zgłoś nadużycie #2857 28 czerwca 2016, 13:33

Karolajla Gotowa na wszystko

allanka napisał(a)

O matko jak można tak powiedzieć? :/
Mam podobne zdanie do Twojego, każda z nas ma inaczej. Zresztą widzę po sobie, że gdziśtam przebijają we mnie te rozsądne myśli typu, po co ci to wszystko, ale i tak chyba wygra pewnie wygodnictwo i przewrażliwienie i po trochu pewnie też moda- chociaż o dziwo uważam siebie za osobę która totalnie za nią nie podąża (może właśnie dlatego, chcę urządzić mieszkanie w kolorach szaro białych :p ). No chyba, że mój mąż trochę mnie przystopuje, co nie ukrywam byłoby dobre :)

Szarość i biel teraz bardzo modna w urządzaniu wnętrz :-D

Zgłoś nadużycie #2858 28 czerwca 2016, 13:40

anoli Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny :)
Wakacje, a ja czasu co raz mniej - córka całkowicie pochłonęła moj wolny czas.
Weekend caly spedzilysmy w plenerze, te upaly mnie wykonczyly ciesze sie ze juz sie ochlodzilo.
Co do zakupow wyprawkowych to ja w tej kwestii slucham siebie i kupuje to co intuicja podpowiada mi ze sie przyda.
Przy corce szwagierka pozyczyla mi otulacz u nas bardzo sie sprawdzil i oczywiscie rozek tez tym bardziej dla niedzieciatych gosci bo bali sie corke nosic bez beciku :)

Zgłoś nadużycie #2859 28 czerwca 2016, 13:45

sonne Gotowa na wszystko
Hej :-) dawno mnie tu nie było. U nas z dzieckiem ok, mam coraz większy brzuch i coraz trudniej nadążyć za biegającą 2 latką. Widzę, że rozpoczął się czas wyprawek. Ze swojego doświadczenia powiem, że z pewnymi rzeczami warto zaczekać i ocenić po porodzie, czy jest potrzebne. Ja kupiłam rożki, otulacz, których w ogóle nie używałam, ale po narodzinach małej natrafiłam na woombie, który okazał się dla nas wybawieniem. Monitor oddechu też planowałam kupić, ale okazało się, że moje dziecko podczas snu wydaje takie dźwięki, że był zbyteczny.

Zgłoś nadużycie #2860 28 czerwca 2016, 13:46

sonne Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

A zastanawialiście sie nad pobraniem.krwi pepowinowej i przechowywaniu jej w pbkm?

My planujemy - powoli rozglądam się za jakąś promocją. Starszej też pobraliśmy i z góry opłaciliśmy bankowanie na 18 lata. Ale mam nadzieję, że się nie przyda.

Zgłoś nadużycie #2861 28 czerwca 2016, 13:50

sonne Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

dziewczyny takie pytanie do was mialyscie ,testowalyscie lub czy zamierzacie kupic otluacz dla dziecka lub woombie?

miałam woombie - u nas się sprawdził, mała bardzo się w nim uspokajała i dłużej spała - kupiliśmy jak mała miała około miesiąc, bo wtedy odkryłam ten wynalazek i spała do 4 mc.

Zgłoś nadużycie #2862 28 czerwca 2016, 14:15

emiszym Zaprawiona w bojach
Sonne :) A jeżeli mogę zapytać jakie to są koszty pobrania i miesięcznego utrzymania ? bo jak 14 lat temu pytałam to były masakryczne ceny

Zgłoś nadużycie #2863 28 czerwca 2016, 14:16

Laviaa Fajna mama
Sonne ja chyba daruje pobranie krwi pepowinowej bo tak naprawde do konca nikt nam nie da gwarancji ,ze to uratuje nasze dziecko czytalam ,ze przy bialaczce tylo od 30 kg z krwi pepowinowej,a poza tym skad wiadomo ,ze niej nie ma rozwijajcego sie nowotworu? czytalam duzo za i przeciw , jakos niek nie potrafil mnie przekonac zebym z czystym sumieniem powiedziala ok

Zgłoś nadużycie #2864 28 czerwca 2016, 14:22

allanka Fajna mama
My z krwią się zastanawiamy, ale chyba nie skorzystamy z tego raczej. W szkole rodzenia będziemy mieli spotkanie z panią z banku krwi no i możliwe że ona jakoś szczególnie nas przekona ale wątpię. Podzielam raczej zdanie Lavi, też czytałam o tym za i przeciw.

Zgłoś nadużycie #2865 28 czerwca 2016, 14:26

Laviaa Fajna mama
ja znalazlam artukul warto poczytac bo nikt z banku krwi wam tego nie powie ... dla nich to interes w koncuz tego zyja
http://rodzicielstworadosci.com/ciaza-i-porod/zanim-pozwolisz-pobrac-krew-pepowi...

Zgłoś nadużycie #2866 28 czerwca 2016, 14:32

izabela23 Supermama
My tez myslelismy o krwi pepowinowej,ale chyba raczej sie nie zdecydujemy. A o tych otulaczach i woombie muszę poczytać :-) :-) :-)

Jejku chce już jutro i wizytę.

Zgłoś nadużycie #2867 28 czerwca 2016, 14:35

allanka Fajna mama
Laviaa przeczytałam i wow... No ale fakt, przecież pępowina nie jest osobnym ciałem który ma własną krew. No i z tymi uratowanymi dzięki temu to jestem w szoku...

Iza jutro już jutro ;) Szybko zleci, mamy już popołudnie prawie, zaraz wieczór no i jutro :D

Zgłoś nadużycie #2868 28 czerwca 2016, 14:42

Laviaa Fajna mama
iza zazdroszcze ja jeszcze 6 dni musze czekac...

Zgłoś nadużycie #2869 28 czerwca 2016, 14:46

izabela23 Supermama
I jutro do wieczora,bo wizyta o 20 :(

Zgłoś nadużycie #2870 28 czerwca 2016, 14:51

allanka Fajna mama
Boże jak nie urok to... Właśnie mi wyleciała plomba z jedynki.... I mam obawę że zaraz mi cały ząb wyleci. Chyba się zapłaczę... :( :( :(