Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2831 28 czerwca 2016, 11:12

allanka Fajna mama

Marzenaa napisał(a)

Allanka a nie masz poduchy ciazowej? Bo ona tez potem nadaje sie do karmienia dzidziusia.

Mam ale ona taka wielgachna jest, a pamiętam u koleżanki widziałam taką małą zgrabną i była nią zachwycona.
Myślisz, za ta wielka też będzie wygodna? Np. do karmienia na siedząco?

Zgłoś nadużycie #2832 28 czerwca 2016, 11:30

adzik535 Gotowa na wszystko
Mysle ze będzie, ja nie mialam takich " bajerów" przy córce i do karmienia podkladalam sobie taka duza poduszkę 50*70 żeby bylo mi i malej wygodnie to taki duży rogal na pewno sie nada :)

Zgłoś nadużycie #2833 28 czerwca 2016, 11:35

emiszym Zaprawiona w bojach
Ja też kupuję poduche rogal bo już nie wyrabiam na kręgosłup a potem do karmienia się przyda . Otulacz kupuję bo po kąpieli się sprawdza a i rożek też

Zgłoś nadużycie #2834 28 czerwca 2016, 11:43

Marzenaa Gotowa na wszystko

allanka napisał(a)

Mam ale ona taka wielgachna jest, a pamiętam u koleżanki widziałam taką małą zgrabną i była nią zachwycona.
Myślisz, za ta wielka też będzie wygodna? Np. do karmienia na siedząco?

Mysle, ze moze byc nawet wygodniejsza, bo jednoczesnie ty sobie ja mozesz podlozyc pod plecy, moja siostra tak karmila i byla b.zadowolona. Wrzucilam Ci przykladowe zdjecie z iinternetu jak sie mozna ja otulic w czasie karmienia, dobre na bolace plecy.

Zgłoś nadużycie #2835 28 czerwca 2016, 11:48

Wrzucam jeszcze kilka zdjec zastosowania poduchy ciazowej :)

Zgłoś nadużycie #2836 28 czerwca 2016, 11:52

O i jeszcze dobre zdjecie znalazlam jak sie mozna polozyc na brzuchu przy pomocy pduchy ;)

Zgłoś nadużycie #2837 28 czerwca 2016, 11:55

aga907 Zaprawiona w bojach
Chyba musze sobie sprawic taka poduche :) jakas konkretna firme macie ?? ?

Zgłoś nadużycie #2838 28 czerwca 2016, 11:58

aga907 Zaprawiona w bojach
A mi brzuszek stanal w miejscu i tak od dwoch tyg nic . martwie sie ze to zly znak :(

Zgłoś nadużycie #2839 28 czerwca 2016, 12:11

Nacudja Gotowa na wszystko
Iza z nerkami to już sama sie pogubiłam. To juz trzecie usg i znów inne pomiary i wyniki. W sierpniu mamy wizytę u nefrologa. Podejrzewam, że dostaniemy skierowanie na scyntografie. To takie badanie, które bada przepływy przez nerki po podaniu kontrastu do krwi. Jeśli wyjdzie ok, to nie będzie się czym martwić tylko ewentualnie kontrolować. Ten lekarz, który robił wczoraj badanie stwierdził, że wg niego nerki wyglądają ok, a ich różnica w wielkości to taki "urok" syna. Mówił, że dobrze by było skontrolować to w wieku 12 lat jak juz organizm urośnie.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2840 28 czerwca 2016, 12:18

Nacudja Gotowa na wszystko
Co do otulaczy nie miałam i chyba teraz tez nie kupię. Rożek miałam, ale w sumie rzadko z niego korzystałam. Poducha tez mnie ominęła i bez niej udało mi się karmić przez 14 miesięcy 😊 Mnie to się wydaje, że wiele z tych niby super rzeczy dla mamy i dziecka jest tylko niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy, ale każdy niech robi po swojemu 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2841 28 czerwca 2016, 12:22

allanka Fajna mama
Marzena dzięki za te foty :) Muszę szczególnie wypróbować ten myk z leżeniem na brzuchu, bo brakuje mi tego. Zawsze jak spałam, albo czytałam sobie książki to najwygodniej było mi właśnie na brzuchu. No i jeden zakup odpada :) Ta poducha to jednak genialny wynalazek jest :)

Aga nie martw się. Juto albo za kilka dni się obudzisz i odkryjesz, że brzucho jest większy niż był dwa dni temu :) Byłaś na wizycie, było wszystko ok, to dlaczego to ma być zły znak? Wszystko jest dobrze :)

A my dzisiaj mamy znowu szkołę rodzenia i warsztaty z kąpieli i się cieszę z tych warsztatów bo jednak kąpiel takiego maleństwa wydaje się być straszną rzeczą :)

Zgłoś nadużycie #2842 28 czerwca 2016, 12:23

Aga ja mam poduche od mojej siostry, jest z fajnego materialu, bo caly czas jest taka chlodna, ze zawsze przyjemnie mi sie na niej kladzie. Ja mam z firmy: http://motherhood.pl
Trzecia ciaza dorasta na tej poduszce i nic sie z nia nie zrobilo, nie zdeformowala sie itp wiec ja osobiscie polecam.

Zgłoś nadużycie #2843 28 czerwca 2016, 12:24

Karolajla Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

dziewczyny takie pytanie do was mialyscie ,testowalyscie lub czy zamierzacie kupic otluacz dla dziecka lub woombie?

O wiele lepsze są niż rożki, ja przy córce miałam na początku właśnie rożek ale mnie osobiście nie przypadł do gustu później kupiłam otulacz i jak dla mnie bomba. Dziecko czuję się bezpiecznie bo jest jak w brzuchu mamy, poza tym jest polecany.

Zgłoś nadużycie #2844 28 czerwca 2016, 12:27

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

Co do otulaczy nie miałam i chyba teraz tez nie kupię. Rożek miałam, ale w sumie rzadko z niego korzystałam. Poducha tez mnie ominęła i bez niej udało mi się karmić przez 14 miesięcy 😊 Mnie to się wydaje, że wiele z tych niby super rzeczy dla mamy i dziecka jest tylko niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy, ale każdy niech robi po swojemu 😊

Nacudja mi to się wydaję, że to w sumie większość tych rzeczy jest niepotrzebna :) Ale mimo tego, że pewnie większość z nas jest tego świadoma, to te wszystkie gazetki, artykułu, reklamy, polecenia koleżanek sprawiają, że nagle wydaje nam się, że to wszystko jest niezbędne :) Moja mama mi ciągle powtarza, że oni sobie kiedyś radzili bez tego wszystkiego i było dobrze. Tak samo jak jej mówię, że się stresuję przed usg to mi powtarza, że ona w całej ciąży ze mną miała jedno takie badanie, a z siostrą już całe dwa. Jeszcze lepiej jest jak rozmawiam z babcią, ona zawsze wtedy mi zaczyna opowiadać, jak do porodu swojego syna jechała rowerem :D

Zgłoś nadużycie #2845 28 czerwca 2016, 12:29

Karolajla Gotowa na wszystko

Marzenaa napisał(a)

Ja tez planuje kupic rozki. Jakos tak nie wyobrazam sobie sciskac dzidziusia w otulaczu czy woombi.
A macie doswiadczenia z szumisiem? Slyszalam od paru osob , ze dziala :)

Marzena dziecko było scisniete w brzuchu przez 9 miesięcy więc dla niego taka pozycja jest najbezpieczniejsza bo czuje się jak u mamy w brzuchu :-)

Zgłoś nadużycie #2846 28 czerwca 2016, 12:29

Aga moze mniej jesz ostatnio przez te upaly i dlatego brzuszek wydaje Ci sie, ze nie rosnie :)

Allanka mnie tez brakuje lezenia na brzuchu :( Ale dopoki nie zobaczylam tego zdjecia nie wpadlam na taki pomysl :)

Dzisiaj cos mnie zakuwa w pochwie i ogolnie odczuwam takie jakis dziwne parcie :( Boje sie , zeby cos z ta szyjka sie nie dzialo...albo sobie juz wkrecam sama nie wiem :/ Za tydzien mam wizyte u swojego lekarza , nie wiem czy nie przyspieszyc wizyty.

Zgłoś nadużycie #2847 28 czerwca 2016, 12:40

Karolajla napisał(a)

Marzena dziecko było scisniete w brzuchu przez 9 miesięcy więc dla niego taka pozycja jest najbezpieczniejsza bo czuje się jak u mamy w brzuchu :-)

Wiem Karolajla, ze to jest dobre i dziecko tez jest czesto spokojniejsze w takm otulaczu ale ja bym jakos tak nie potrafila scisnac dzidziusia. Moze sie jeszcze przekonam ale na chwile obecna bardziej wyobrazam sobie dzidziusia w rozku.

Zgłoś nadużycie #2848 28 czerwca 2016, 12:44

allanka Fajna mama

Marzenaa napisał(a)

Wiem Karolajla, ze to jest dobre i dziecko tez jest czesto spokojniejsze w takm otulaczu ale ja bym jakos tak nie potrafila scisnac dzidziusia. Moze sie jeszcze przekonam ale na chwile obecna bardziej wyobrazam sobie dzidziusia w rozku.

Jakby nie spojrzeć, to w rożku też można dzidziusia ścisnąć i czuje się bezpiecznie :) Tak samo jak niektórzy przykładają telefony z dźwiękiem suszarki dzieciaczkom tak bym nie zrobiła. Zdecydowanie wolę misia szumisia przynajmniej nie wytwarza żadnego promieniowania czy czegoś.

Marzenia, może masz jakiś gorszy dzień i za chwilkę wszystko przejdzie :) Albo maleństwo się tak ułożyło, że gdzieś Ci naciska.

Zgłoś nadużycie #2849 28 czerwca 2016, 12:47

emiszym Zaprawiona w bojach
Tak tylko kiedyś nie było tyle chorób i możliwości leczenia jeszcze w łonie matki a i kobiety w ciąży były zdrowsze . Ja nie szaleje jeżeli chodzi o gadżety jeżeli coś chce kupić to tyłki dlatego żeby sobie pomóc tak jak ta poducha na kręgosłup a można już za 70 zł używaną a te wszystkie inne bujaczki misie szumisie czy nianię monitory oddechu to już dla tych co maja kasy ponad stan chyba że wcześniak to monitor oddechu jak najbardziej. Ja wiekszosc rzeczy kupuję używane i jak narazie jestem zadowolona,łóżeczko nosidełko komoda wózek wyprawka wszystko używane a można wyłapać fajne okazje nowe za pół ceny. Teraz leżę i nudzi mi się to szukam, znalazłam wózek pół roku używany na gwarancji ,gondola jeszcze z metka czekam właśnie na przesyłkę :) polecam OLX

Zgłoś nadużycie #2850 28 czerwca 2016, 12:47

grysia Gotowa na wszystko
Dla mnie poducha to wybawienie w ciąży. W poprzedniej też używałam i naprawdę jestem zadowolona. Wysypiam sie, a na dodatek dzieki niej nie przekręcam sie na plecy i prawy bok :)

Co do rożkow i wszelkiego rodzaju otulaczy najlepiej sie wstrzymac, kupić niezbyt drogi na próbę. Każde dziecko jest inne, moje np nie znosilo tego rodzaju wynalazków