Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2671 23 czerwca 2016, 14:00

anoli Zaprawiona w bojach

aga907 napisał(a)

A ja nie wiem co robic, czy isc dzisiaj do ginekologa , ale mojego pierwszego nie obecnego , bo on dzisiaj przyjmuje czy sobie darowac. Mam ciagle takie klucia w pochwie i w pachwinach ale poza tym nie mam juz takich boli jak wczoraj i przed wczoraj. Jak myslicie , isc sprawdzic czy te bole nie zaszkodzily dzidziusiowi czy sobie darowac skoro w poniedzialek na badaniu bylo wszystko w pozadku ?? ? Doradzcie .

Aga ... jeśli byłaś na wizycie i bylo ok to może uznać ze takie bole sa normalne w ciąży ja sama czesto mam rozne bole i o roznym nasileniu. Nie chcialabym byc zlym doradca jeśli cos cie niepokoi to moze dla własnego spokoju sprawdź. Wtedy sie upewnisz.

Zgłoś nadużycie #2672 23 czerwca 2016, 14:12

izabela23 Supermama

aga907 napisał(a)

A ja nie wiem co robic, czy isc dzisiaj do ginekologa , ale mojego pierwszego nie obecnego , bo on dzisiaj przyjmuje czy sobie darowac. Mam ciagle takie klucia w pochwie i w pachwinach ale poza tym nie mam juz takich boli jak wczoraj i przed wczoraj. Jak myslicie , isc sprawdzic czy te bole nie zaszkodzily dzidziusiowi czy sobie darowac skoro w poniedzialek na badaniu bylo wszystko w pozadku ?? ? Doradzcie .

Powiem Tobie tak mnie jesli cos by bardzo niepokoilo to zwyczajnie poszlabym do lekarza. Tym bardziej ze w poprzedniej ciazy tez pare dni wczesniej lekarz mowil ze wszystko ok nawet pozwolil jechac do niemiec (nie pojechalam) za kilka dni cos mnie troche zabolalo a tam co? Szyjka ozwarta i 11mm nie pisze ego aby straszyc :-) :-) jak sie niepokoisz to idz zeby sie uspokoić

Zgłoś nadużycie #2673 23 czerwca 2016, 14:49

Karolajla Gotowa na wszystko
Aga ja bym nie sprawdzała, w poniedziałek było ok, nie plamisz więc jest ok, rozciąga się macica wyobraź sobie jakie zmiany zachodzą w twoim ciele żeby pomieścić rosnące dziecko :-) też jestem za tym, żeby sprawdzać jak coś nas niepokoi ale czasem to nasza wyobraźnia sprawia, że szukamy czegoś co jest normalne, i trzeba wtedy się zastanowić. Dla pocieszenia napisze, że też często coś mnie pobolewa w podbrzuszu ale wiem, że są to objawy typowo ciazowe, normalne, nasze ciało się zmienia aby na świat wydać dziecko

Zgłoś nadużycie #2674 23 czerwca 2016, 15:02

Laviaa Fajna mama
Aga jesli cos cie bardzo martwi to idz sprawdz i nie boj sie o nic lekarza zapytac ,nawet jesli te pytania wydawaja sie dla Ciebie smieszne... jestes po przejsciach masz prawo sie martwic i sprawdzac kazda rzecz ktora Cie niepokoi...
Ja czekam do 16 ide po synka do szkoly ,a pozniej jedziemy na usg .

Zgłoś nadużycie #2675 23 czerwca 2016, 15:11

izabela23 Supermama
Moj lekarz zawsze mówi,że lepiej sprawdzić jak sie denerwować. Jak to mi powiedział niedawno "przezorny zawsze ubezpieczony"

Ja bez życia dzisiaj wczoraj niskie ,ale dzis to juz przesada 94/58

Zgłoś nadużycie #2676 23 czerwca 2016, 15:16

Laviaa Fajna mama
i bardzo dobrze mowi bo nigdy nie wiadomo co w trawie piszczy dzis jest dobrze ,ze chwile moze byc roznie... ale wierze w to ,ze na jesien kazda z nas przytuli swoje dziecko/ dzieci

Zgłoś nadużycie #2677 23 czerwca 2016, 16:14

allanka Fajna mama
A tak w innym temacie to w smyku są fajne przeceny :) można ładne malenskie body dwie pary za 30 zl kupić to chyba nie dużo :) już prawie kupiłam ale jednak stwierdziłam że chyba jeszcze za wcześnie.

Aga i jaka decyzja? Tak sobie myślę ze musisz zrobić tak żeby Tobie było dobrze bo jak Ty będziesz spokojna to dziecko też :)

Zgłoś nadużycie #2678 23 czerwca 2016, 16:24

Marzenaa Gotowa na wszystko
Karolajla super wiadomosci i gratuluje coreczki :) :)

Aga mnie lekarz mowil , ze klucia w pachwinach sa normalne i mam sie nimi nie denerwowac, bo macica sie rozciaga i wiazadla sie rozciagaja. Ale tak jak dziewczyny mowia jak chcesz byc spokojniejsza idz do lekarza i sprawdz choc z drugiej strony zbyt czeste usg tez nie jest wskazane.

Ja juz u rodzicow, adapter pozyczylam i fajnie sie z nim jedzie, pas jest nisko i sie nie przesuwa. Mialam sukienke wiec musialam zalozyc spodenki krotkie pod spod bo sie brzydzilam, bo go sie miedzy nogi wklada, a ja taka obrzydliwa troche jestem ;) Pierwsze co zrobilam to wrzucilam go do pralki jak dojechalam do rodzicow i sie wlasnie konczy prac. I bede z nim jezdzic teraz, bo ja duzo samochodem jezdze.

Zgłoś nadużycie #2679 23 czerwca 2016, 16:39

Nacudja Gotowa na wszystko
Karolajla gratuluję córeczki 😊
U mojego brat tez będzie dziewucha, także moja nie będzie rodzynka😉

Aga jeśli Cię coś niepokoi to idź do lekarza. Nie ma się co zastanawiać. Przekonałam się o tym na własnej skórze.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2680 23 czerwca 2016, 18:11

aga907 Zaprawiona w bojach
Ciagle sie bilam z myslami, ale zadzwonilam do swojej ginekolog i jej powiedzialam o tych bolach ktore mnie meczyly i mi powiedziala , ze mam na spokojnie troszke wiecej znowu lezec, nospe wziasc i ze to prawdopodobnie macica sie rozciaga. Ze w poniedzialek bylo wszystko ok. Szyjka zamknieta, twarda, wiec mam byc spokojna

Zgłoś nadużycie #2681 23 czerwca 2016, 18:21

allanka Fajna mama

aga907 napisał(a)

Ciagle sie bilam z myslami, ale zadzwonilam do swojej ginekolog i jej powiedzialam o tych bolach ktore mnie meczyly i mi powiedziala , ze mam na spokojnie troszke wiecej znowu lezec, nospe wziasc i ze to prawdopodobnie macica sie rozciaga. Ze w poniedzialek bylo wszystko ok. Szyjka zamknieta, twarda, wiec mam byc spokojna

Mam nadzieję, że już czujesz się spokojniejsza? To chyba nic dziwnego, że boli, w końcu się rozciąga, ciąża jakby nie spojrzeć to nie jest normalny stan dla organizmu. No i bardzo obciążający. A mi dzisiaj nogi spuchły i bolą. Ale im współczuję tyle kilogramów na plusie nosić to też mają prawo boleć ;) A pochodziłam dzisiaj trochę po centrum i przymierzałam taką cudowną ciążową sukienkę w hm, chyba pojadę i jednak ją kupię. Już się nie mieszczę prawie w nic co mam... Wczoraj się mierzyłam i mam 112 cm w brzuchu, tak więc istnieje obawa, że niedługo będę szersza niż dłuższa :D

Zgłoś nadużycie #2682 23 czerwca 2016, 18:39

izabela23 Supermama
Aga i dobrze ze sie uspokoilas :-)
Z bolami to jest różnie coś u jednej jest normalne u drugiej nienormalne wiec lepiej zawsze chocby zadzwonić dla spokoju :-)

Teraz upaly dadza nam sie we znaki, ja dzisiaj walcze z niskim cibsnieniem. Musialam wypic kawe naturalna,bo ledwo do wc wstawalam tak ciemno w oczach sie robilo i krecilo,ale po kawie odrobine skoczylo i z 94/58 wzroslo do 106/60 i juz lepiej :-) :-)

Zgłoś nadużycie #2683 23 czerwca 2016, 18:46

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

Mam nadzieję, że już czujesz się spokojniejsza? To chyba nic dziwnego, że boli, w końcu się rozciąga, ciąża jakby nie spojrzeć to nie jest normalny stan dla organizmu. No i bardzo obciążający. A mi dzisiaj nogi spuchły i bolą. Ale im współczuję tyle kilogramów na plusie nosić to też mają prawo boleć ;) A pochodziłam dzisiaj trochę po centrum i przymierzałam taką cudowną ciążową sukienkę w hm, chyba pojadę i jednak ją kupię. Już się nie mieszczę prawie w nic co mam... Wczoraj się mierzyłam i mam 112 cm w brzuchu, tak więc istnieje obawa, że niedługo będę szersza niż dłuższa :D

O to urósł brzuszek ciekawe ile ja mam,ale jak to moj szwagier mówił na koniec ciazy to lepiej mnie bedzie przeskoczyć niz obejść :-) ale takie uroki hihi sukienka dobry pomysł na upaly

Zgłoś nadużycie #2684 23 czerwca 2016, 18:55

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Aga i dobrze ze sie uspokoilas :-)
Z bolami to jest różnie coś u jednej jest normalne u drugiej nienormalne wiec lepiej zawsze chocby zadzwonić dla spokoju :-)

Teraz upaly dadza nam sie we znaki, ja dzisiaj walcze z niskim cibsnieniem. Musialam wypic kawe naturalna,bo ledwo do wc wstawalam tak ciemno w oczach sie robilo i krecilo,ale po kawie odrobine skoczylo i z 94/58 wzroslo do 106/60 i juz lepiej :-) :-)

Może jak jest tak gorąco to spróbuj z kawą mrożoną, jest chłodna i smaczna :) Zawszę robię ją tylko z mlekiem i lodem pycha jest :)

Zgłoś nadużycie #2685 23 czerwca 2016, 19:21

Laviaa Fajna mama
malduje sie po usg wszystko dobrze , lekarz nie mogl uwierzyc ,ze mam taka anemie. Mowi ,ze wszystkie narzady przeplywy sa prawidlowe i w zyciu by nie uwierzyl po badaniach ,ze cos nie tak ... corcia potwierdzona w 100% powiedzial ,ze jesli nie bedzie corki to odda nam za wyprawke :-) ale sie usmialam. i na dodatek zrobil nam zdjecie grazyny malej tak na potwierdzenie

Zgłoś nadużycie #2686 23 czerwca 2016, 19:24

kasik84 Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki
Allanka aż z ciekawości zmierzył swój brzuszek no i ma 92.5 cm i wagę rano sprawdzałam to mam 2 kg ma plusie niby niewiele ale ja w jeansy tez się już dawno nie mieszcze .
Laviaa daj znać jak tam po usg ??
Ja do kawy z mlekiem najczęściej daje lody waniliowe i wtedy jest chłodna i mega smacznego ma

Zgłoś nadużycie #2687 23 czerwca 2016, 19:31

Hihi spokojnie to ja sie chyba nigdy czuc nie bede ;P . nie no, ale raczej ginekolog wie co mowi :-) pewnie jakby ja zaniepokoilo to by mi kazala przyjsc. Ja normalnie caly czas miewam takie pobolewanie , klucia w pochwie i pachwinach , ale te przez te dwa ost dni byly troche inne , takie mocniejsze. Moze gdybym odrazu no-spe wziela byloby lepiej , ale niestety juz nie mialam w domu.
Tak sobie mysle , ze jakby coa bylo nie tak , to chyba dzisiaj by tez tak bolalo a dzisiaj juz jest w miare normalnie. Zastanawiam sie czy ten ,,orgazm senny" nie przyczynil sie do tych boli tez. Pozostaje wierzyc ze z dzidziusiem ok .

Ja sie z ciekawosci dzisiaj zmierze jak do domu wejde :-) mierzycie obwod przez pepek tak? :D

Zgłoś nadużycie #2688 23 czerwca 2016, 19:34

U Was tez sa te glupie ,, przecinki " robaki? Jezuuu wyjde na chwile na powietrze to sie cala drapie. Okropnosc

Zgłoś nadużycie #2689 23 czerwca 2016, 19:35

No ja tak zmierzyłam przez pępek

Zgłoś nadużycie #2690 23 czerwca 2016, 19:37

Super kochana wywołałam Cię chyba myślami. Najważniejsze że dzidzia zdrowa z anemia tez sobie lekarze poradzą jestem pewna