Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2631 22 czerwca 2016, 15:48

Karolajla Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

Allanka nie ma to jak byc na swoim , my od poczatku roku szykamy mieszkania. Poki co jednak nie ma zadnego ktore by nam odpowiadolo w 100%...

Nam też nie łatwo byłoby znaleźć coś co trafiło by w dziesiątkę dlatego budujemy się i jest wszytsko tak jak chcialam, w przyszłym roku planujemy się już wprowadzić, teraz zaczynamy robić tynki w środku :-)

Zgłoś nadużycie #2632 22 czerwca 2016, 16:24

Laviaa Fajna mama
Karolajla ja nie wiem czy zostane w de na stale czy nie ,a mieskzanie latwiej wynajac komus niz dom w razie czego, no i nie czarujmy sie w pl dom postawisz za 300 tys zl ,a tu 70-100 tys euro mieszkanie 4 pokoje ...

Zgłoś nadużycie #2633 22 czerwca 2016, 16:41

Laviaa napisał(a)

Karolajla ja nie wiem czy zostane w de na stale czy nie ,a mieskzanie latwiej wynajac komus niz dom w razie czego, no i nie czarujmy sie w pl dom postawisz za 300 tys zl ,a tu 70-100 tys euro mieszkanie 4 pokoje ...

No masz rację :-)

Zgłoś nadużycie #2634 22 czerwca 2016, 16:57

allanka Fajna mama
Może być nawet i ciasne byleby własne :D Jak sobie pomyślę, że 5 lat już komuś płacimy za wynajem i to tyle, że już 5 lat by się kredyt spłacał. A do mnie właśnie mąż dzwonił no i jak nie urok to sraczka normalnie... Samochód trzeba wstawić do mechanika bo już się jeździć nie da :/

Zgłoś nadużycie #2635 22 czerwca 2016, 17:17

Laviaa Fajna mama
zawsze tak jest zawsze musi sie cos spierdzelic zeby nie bylo nam za lekko

Zgłoś nadużycie #2636 22 czerwca 2016, 18:14

Marzenaa Gotowa na wszystko
Ja juz po wizycie. Wszystko prawidlowo :) Na 100% dziewczynka wszystko bylo pieknie widac na usg :) Ulozyla sie w taki sposob , ze nie bylo sensu robic 3D, bo buzke miala skierowana w druga strone :( Ale najwazniejsze ze wszystko jest wzorcowo. Lekarz powiedzial, ze nie ma potrzeby robic kolejnych badan genetycznych w 30 tygodniu ciazy, wystarcza wizyty u lekarza prowadzacego.
Odebralam tez dzisiaj wyniki badan krwi - zelazo mam 190 przy normie 32-145..ale zawsze mialam wiecej, a lepiej tak niz jakby mi brakowalo. Jak to mowi moj maz "zelazna" ze mnie dziewczyna ;)

Zgłoś nadużycie #2637 22 czerwca 2016, 19:10

Nacudja Gotowa na wszystko
Marzenaa super 😊 No i gratuluję córeczki 😊
Nie wiem czy w 30 tyg jest jeszcze badanie genetyczne, ale w poprzedniej ciąży byłam, dokładnie w 32 tc i teraz tez się wybiorę. Mnie pan doktor od usg zaprosił i nawet mowil, że właśnie te 3 są podstawowe 😊 Mogą wtedy chociażby zbadać położenie dziecka. Moje chwilowo do sn się nie nadaje, bo jest ułożone poprzecznie, ale jeszcze ma miejsce do fikołkow 😊

Aga ja też mam takie bóle w pachwinach i kroczu. Zwłaszcza jak wstaje z leżenia. Mojej lekarce się ten ucisk nie podoba, ale nie bardzo jest chyba na to sposób.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2638 22 czerwca 2016, 19:24

allanka Fajna mama
Marzena super, że wszystko dobrze :D Mój lekarz prowadzący to wymaga, żebym zrobiła to ostatnie prenatalne, bo to usg które on ma w gabinecie jest strasznie słabe :/ No i już się umówiłam na 15 sierpnia :) Dziewczyny jak myślicie ile się czeka na wyniki na toksoplazmozę? Bo mam wizytę 4 lipca, chciałam jutro pojechać do laboratorium, ale z okazji popsutego samochodu to tak słabo mi pasuje, no i nie wiem czy jakbym zrobiła w poniedziałek to czy by się w tydzień wyrobili z wynikami.

Zgłoś nadużycie #2639 22 czerwca 2016, 19:29

Naudja zwykle usg tez bede miala i to pewnie nie jedno jeszcze. Moj lekarz prowadzacy robil do tej pory na kazdej wizycie.

Zgłoś nadużycie #2640 22 czerwca 2016, 19:32

Allanka ja z tego co pamietam mialam wyniki na nastepny dzien ale to pewnie tez zalezy od labolatorium. Najlepiej skontaktuj sie telefonicznie i bedziesz wiedziala na 100% :)

Zgłoś nadużycie #2641 22 czerwca 2016, 19:45

Laviaa Fajna mama
Marzena superowe wiadomości i gratuluje córeczki!

Zgłoś nadużycie #2642 22 czerwca 2016, 20:44

aga907 Zaprawiona w bojach
Marzena super, gratulacje !!!

Nacudja , no ja wlasnie ze wzgledu na te bole mam ciagle luteine dopochwowa brac. Ale dzisiaj to sie przerazilam bo byly mocne, ale juz na szczescie popuscily. Pobolewa mnie ciagle , ale to juz nie jest tak mocno. Nie wiem od czego , ale powiem Wam ze dzisiaj mialam taki hmm glupi sen , gdzie nigdy takich mocnych snow nie mialam i sie obudzilam w szoku bo nie jestem pewna czy orgazmu nie mialam :/ i od tamtej pory mnie tak te podbrzusze bolalo. Mam nadzieje ze to nie zaszkodzilo dzidziusiowi.

Zgłoś nadużycie #2643 22 czerwca 2016, 20:52

Dziewczyny, a jaka macie dlugosc kanalu szyjki macicy? Bo teraz jeszcze raz czytam caly opis z badania i mam napisane: " kanal szyjki macicy dlugosci 23mm; ujscie wewnetrzne z cechami niewielkiego rozwierania, nie poglebiajacego sie podczas parcia -do obserwacji" i jak zaczelam czytac w internecie to dolna granica normy jest 25mm..
Lekarz na wizycie powiedzial, ze trzeba kontrolowac podczas wizyt ale poza tym zebym sie nie martwila.

Zgłoś nadużycie #2644 22 czerwca 2016, 20:58

Haha Aga, mialam to samo pare tygodni temu, normalnie ze 4 razy mialam takie erotyczne sny, ze przez sen orgazmy dostawalam... A wtedy mielismy zakaz seksu z mezem, bo na poczatku ciazy plamilam i lekarz zabronil. Teraz juz takich snow nie mam (moze i szkoda z jednej strony ;) ale wtedy tez sie stresowalam, zeby skurcze nie zaszkodzily :) Ale nie zaszkodzily najwyrazniej :)

Zgłoś nadużycie #2645 22 czerwca 2016, 21:06

Marzena ważne jest czy szyjka jest zamknięta, może być krótsza, lekarz będzie cię badał przy każdej wizycie i to kontrolował, długość szyjki zależy też od uwarunkowań genetycznych, moja znajoma całą ciążę miała skrócona szyjke ale zamknięta i nic złego się nie działo, taki urok. Gdyby było coś nie tak lekarz by cie nie puścił do domu bez zaleceń :-) no! Nie szukaj dziury w całym i nie czytaj INTERNETOW! hehe

Zgłoś nadużycie #2646 22 czerwca 2016, 21:10

allanka Fajna mama

aga907 napisał(a)

Marzena super, gratulacje !!!

Nacudja , no ja wlasnie ze wzgledu na te bole mam ciagle luteine dopochwowa brac. Ale dzisiaj to sie przerazilam bo byly mocne, ale juz na szczescie popuscily. Pobolewa mnie ciagle , ale to juz nie jest tak mocno. Nie wiem od czego , ale powiem Wam ze dzisiaj mialam taki hmm glupi sen , gdzie nigdy takich mocnych snow nie mialam i sie obudzilam w szoku bo nie jestem pewna czy orgazmu nie mialam :/ i od tamtej pory mnie tak te podbrzusze bolalo. Mam nadzieje ze to nie zaszkodzilo dzidziusiowi.

Żadne orgazmy nie powinny zaszkodzić. Mój lekarz mi powiedział, że to, to akurat można na spokojnie, bo to wcale nie jest prawdą, że niby seks przyśpiesza poród czy coś podobnego, a wręcz przeciwnie, bo jak mama jest szczęśliwa to dziecko też :D

A ja właśnie wyskoczyłam do sklepu i znowu mnie brzuch zaczął boleć jak szłam, tzn boli mnie nie tyle brzuch jak mam wrażenie że te wszystkie więzadła czy inne takie co go podtrzymują. Ale tak na logikę to chyba nie dziwne nie?

Zgłoś nadużycie #2647 22 czerwca 2016, 21:26

Nie Allanka , analizujac wszystkie nasze wypowiedzi doszlam do wniosku ze te wszystkie bole , ciagniecia sa normalne. Bo niemozliwe zebysmy wszystkie mialy cos nie tak tym bardziej ze na badaniach wychodzi ze wszystko jest ok :-)

Marzena , ja wlasnie tez mialam zakaz seksu i orgazmow ze wzgledu na plamienia , dlatego tak sie wystraszylam dzisiaj , tym bardziej ze tak mnie bolalo przez caly dzien. Ale musze byc dobrej mysli w koncu. Ja tak za kazdym razem sobie mowie , ze jak ,,teraz" na wizycie bedzie wszystko ok , to nie bede sobie juz wkrecac po 2 dniach od wizyty ze cos sie dzieje i tak za kazdym razem znowu robie to samo ! :/ niemadra ja.

Marzena nie czytaj juz netu. Ja wiem, ze to jest silniejsze od nas, ale ja juz z tym przystopowalam ( chociaz tez nie do konca ) i jest mi z tym lepiej. Jedyne gdzie wchodze to wiadomosci na wp, fajnamama ;) , euro2016 . o, i ksiegarnia internetowa ,ktora uwielbiam i zamawiam kolejne ksiazki :D wlasnie skonczylam taki thriller czytac , faaajny :)

Zgłoś nadużycie #2648 22 czerwca 2016, 21:32

Wiecie co Wam powiem, zazdroszcze tym dziewczynom co sa w ciazy i maja kompletnie wywalone na wszystko :) niczym sie nie przejmuja , robia co chca ( oczywiscie nie mowie o piciu alkoholu i paleniu Bron Boze ) , nie wkrecaja sobie niczego i sa wyluzowane totalnie. Ale ja zawsze bylam panikara , wieeeec no coz... Najpierw mialam glupie przeczucia ,ze nie wyjde nigdy za maz - w sensie ze nie dozyje tego dnia . zblizalo sie weselicho bylam chora ze strachu :P , po weselu jak zaczelismy myslec o dziecku, wkrecilam sobie ze nie bedziemy mogli miec dzieci , potem jak sie udalo i to za 3 razem, ze to ciaza pozamaciczna,potem puste jajo plodowe,potem poronienie i tak w kolko! Chyba psycholog mi sie klania

Zgłoś nadużycie #2649 22 czerwca 2016, 21:36

Dzieki Karolajla, mam nadzieje ze taki moj urok i nie bedzie sie skracac. Ty to zawsze potrafisz wzbudzic spokoj w mojej glowie :) A i okazalo sie, ze lozysko mam na przedniej scianie wiec mozliwe, ze jak cos czulam wystajacego jakis czas temu w dolnej czesci brzucha to bylo to wlasnie lozysko tak jak pisalas :)

Zgłoś nadużycie #2650 22 czerwca 2016, 21:47

Aga widze, ze tez biedulko przezylas swoje :*) Pewnie wlasnie dlatego jestesmy teraz takie przewrazliwione z ciaza. Ja 3 razy poronilam i tak bym chciala zeby teraz wszystko bylo dobrze i mam nadzieje ze bedzie, wszystko na to wskazuje. Ale tak jak piszesz koniec z grzebaniem w necie, trzeba ufac lekarzom.
A ze snami sie nie przejmuj nad tym sie nie zapanuje ;) Jak juz nie plamisz to pewnie lekarz wam pozwoli, nam pozwolil tylko powiedzial byle ostroznie ;)