Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2611 22 czerwca 2016, 10:02

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Szkoda, że mój synek nie może iść z nami też nie raz mam ochotę mu powiedzieć o siostrzyczce... no ale siła wyższa. Dowie się 6 sierpnia i napewno pójdzie z nami na usg w 30 tyg

Ale za to jak szybko minie mu ten okres oczekiwania na siostrę :-) :-)

Zgłoś nadużycie #2612 22 czerwca 2016, 10:05

Laviaa Fajna mama
Tym właśnie się pocieszam, że nie będzie co chwile pytał długo jeszcze 😀 no i będzie miał czas na ogarnięcie sytuacji.

Zgłoś nadużycie #2613 22 czerwca 2016, 10:21

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Tym właśnie się pocieszam, że nie będzie co chwile pytał długo jeszcze 😀 no i będzie miał czas na ogarnięcie sytuacji.

Dokladnie :-) ja pije kawke,bo dzisiaj cisnienie strasznie niskie mam.

Zgłoś nadużycie #2614 22 czerwca 2016, 10:28

Marzenaa Gotowa na wszystko
Czesc dziewczyny :)
My juz po wypoczynku, pogoda nam sie trafila, sloneczko swiecilo, calymi dniami siedzielismy na plazy, dzidzius dostal troche witaminki D , a mnie wreszcie glowa nie bolala :) Wszedzie widzielismy tylko dzieci w wozkach albo kobiety w ciazy, nie wiem czy to taki czas akurat przed wakacjami czy po prostu bardziej zwracalismy uwage na wozki, dzieci itp. Ale dzieki temu zrobilismy przeglad wozkow ;)
Ja wizytuje dzisiaj o 16:40, mam polowkowe. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok. Wczoraj dzidzia tak fikala w moim brzuszku , ze dzieki temu jestem spokojniejsza :) Chyba kibicowala z mama na meczu ;)
Spytajcie sie dziewczyny lekarza czy nie nagrywa filmow z usg na plytach albo na pendrive. Moj nagrywa na plycie, ostatnio na prenatalnych wzielismy sobie plytke z calego badania dzisiaj takze pkanujemy i chcemy zeby pokazal nam dzidzie w 3D/4D.

Zgłoś nadużycie #2615 22 czerwca 2016, 10:43

allanka Fajna mama
Marzena super, że się wyjazd udał :D I trzymam kciuki za połówkowe- na pewno będzie wszystko super :D A co do kobiet w ciąży i z wózkami to ja też je ostatnio wszędzie widzę, chyba po prostu bardziej zwracamy uwagę :)

No i też chciałam powiedzieć, że niektóre przychodnie nagrywają badanie na płyty, w mojej to kosztuje 20zł, chcemy sobie nagrać z tego ostatniego prenatalnego w 30 tygodniu :) A w ogóle to robicie to badanie?

Zgłoś nadużycie #2616 22 czerwca 2016, 11:09

aga907 Zaprawiona w bojach
Hej :) Iza, 17t6d :-) mnie cos tam smyra pod pepkiem czasami , ale to jest tak delikatne ze ja nie wiem czy to jelita czy dzidzius :-) bo jelita to czuje baardzooo,oj daja mi popalic. Diety zmienic nie umiem bo ja juz i tak ledwo co wciskam w siebie ;) nie moge jesc na pewno nic co zawiera gluten - uczulenie mam i takie bole jelit wtedy ze ojeju i jablka tez zle na mnie dzialaja. Nie umiem sie jeszcze przekonac do miesa, wiec wlasciwie co jem to rano i wieczorem platki bezglutenowe z mlekiem, owoce, wczoraj kalafiorek, troche slodkiego, jakies jogurty i to tyle chyba :/ nie wiem czy te jelita tak nie zareagowaly na placki ziemniaczane jakie zjadlam dwa dni temu , bo nie przyszlo mi do glowy ze w skladzie maka bedzie , a byla :/

Dziewczyny , dobrze ze mi przypomnialyscie , ja musze zadzwonic dzisiaj sie umowic na badanie polowkowe, oby jeszcze byl termin wolny!!!

Zgłoś nadużycie #2617 22 czerwca 2016, 11:10

Dzieki Allanka :)
Musze jeszcze jechac odebrac wyniki badan krwi przed wizyta mam nadzieje , ze zdaza zrobic , bo maja byc miedzy 15-17...
Ja nie wiedzialam nawet , ze w 30 tygodniu jest jeszcze badanie prenatalne, zobacze co lekarz powie, jak bedzie wskazane to zrobie.

Zgłoś nadużycie #2618 22 czerwca 2016, 11:13

Laviaa Fajna mama
Marzena fajnie,że odpoczeliscie i w sumie to chyba wasze ostatnie wakacje we 2😃 daj znać po wizycie co i jak.

Aga Współczuję diety bez glutenu, ja uwielbiam maczne dania

Zgłoś nadużycie #2619 22 czerwca 2016, 11:24

Marzena zazdroszcze takiego odpoczynku. Moj maz mnie namawial na wyjazd ale ja sie jakos boje. Jak wiecej chodze to mnie podbrzusze boli , do tego ciagle mnie mecza nudnosci wiec ciezko to widze :) ale super ze odpoczeliscie :-)

No i ja mam wizyte na 14 lipca :-)

Laviaa , dzieki , powiem Wam cieszcie sie , ze mozecie jesc chlebek , buleczki , jeju ja bym sie dala pokroic za to , ale co zrobic. Czlowiek tak nie docenial tego poki mogl jesc. I trzeba uwazac z ta maka, ja nie moge od 2 lat jesc , a kolezanke teraz to zlapalo. Sasiad mojej babci dostal uczulenia w wieku 70 lat, wiec nigdy nie wiadomo kiedy czlowieka moze zlapac :/

Zgłoś nadużycie #2620 22 czerwca 2016, 12:17

Lavia odpoczelismy, przede wszystkim maz, bo ja to codziennie odpoczywam ;) Dokladnie tak jak piszesz ostatnie wakacje we dwojke, choc juz prawie w trojke tylko, ze dzidzia jeszcze w brzuszku nie wymaga tyle uwagi ;)
Aga jak nie masz przeciwskazan do wyjazdow to moze warto sie troche rozerwac, przestaniesz myslec o dolegliwosciach i moze przejda ;) Przeciez nie musisz caly czas spacerowac. My duzo lezelismy na plazy, troche tez spacerowalismy ale jak juz nie mialam sily to siadalismy gdzies i odpoczywalismy. W sumie wyjazd niewiele roznil sie od poprzednich kiedy nie bylam w ciazy z ta tylko roznica ze piwka do rybki nie moglam sie napic ;)
Ale ostatnio kolezanka (ktora tez jest w ciazy :) ) poczestowala mnie piwem bezalkoholowym Bavaria , nie ma w ogole alkoholu nie tak jak lech free gdzie jest niewielka zawartość alkoholu. I na dodatek jest smaczne , smakuje jak piwko - to tak dla informacji jakby ktoras z Was miala zachcianke ;) W Auchan mozna kupic.

Zgłoś nadużycie #2621 22 czerwca 2016, 12:36

Nacudja Gotowa na wszystko
Marzenaa super, że wyjazd się udał 😊 Ja cały czas się bije z myślami - jechać, nie jechać... Koniecznie daj znać po wizycie.

Laviaa, Karolajla trzymam tez kciuki za Wasze jutrzejsze wizyty i czekam na wieści 😊

Karolajla a propos grzeczności dzieci w obcych miejscach, to ja w przedszkolu ciągle słyszę, że panie by chciały mieć całą taka grupę jak mój syn 😊 Szkoda, że w domu nie jest taki anioł 😉

Laviaa super, że rodzice przyjeżdżają. Będziesz mogła wypoczywać bez wyrzutów sumienia, że syna zaniedbujesz, bo dziadkowie na pewno się nim baaaardzo chętnie zajmą 😊

Iza fajnie, że i córcie juz częściej czujesz 😊

aga współczuję diety. Na tę jelita polecam jeść więcej warzyw, wtedy gazy i wzdęcia powinny być mniejsze. Pomoc tez może espumisan, który w ciąży jest dozwolony. A może to nie jelita się przelewaja, tylko czujesz pierwsze ruchy? 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2622 22 czerwca 2016, 13:03

Nacudja Gotowa na wszystko
A ja byłam dziś na zakończeniu roku w przedszkolu. Nasz ostatni dzień przed wakacjami. I już się martwię o wrzesień, bo żadna z pań, które prowadziły grupę nie zostanie z dziećmi. A my przetrwalismy tylko dzięki nim. Boje się, że znów będziemy przechodzić przez to samo. Nasza adaptacja trwała 4 miesiące... 😯
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2623 22 czerwca 2016, 13:03

izabela23 Supermama
Aga współczuję tych problemow z dietą bardzo możliwe,że to wina tych placków :(

Mi prawie przeszlo chociaz odczuwam jeszcze lekki dyskomfort ale juz sie "odtykam" powoli ale tez malutka przesunela sie troche to jelito mi sie udroznilo uff. A te pukanie co mowisz to pewnie ruchy :-) :-)

Marzena super ze odpoczeliscie i czekamy na relacje z wizyty.

Ja mam wizytę za tydzień aż na godz 20 a potem moj gin idzie na caly lipiec na urlop :( pewnie poleci mi jakiegos lekarza zastępczego

U nas robi się duszno :-/ od jutra ma byc ok 30stopni czyli będzie meczarnia...

Zgłoś nadużycie #2624 22 czerwca 2016, 13:31

allanka Fajna mama
A ja byłam dzisiaj w banku i w przyszłym tygodniu chcemy podpisać umowę przedwstępną z deweloperem :D Mam nadzieję, że wszystko się uda i, że w sierpniu dostaniemy już klucze :D Wszystko zależy od kredytu...
No i na dworze robi się strasznie :( Okropnie gorąco, a ma być jeszcze gorzej.

Aga też tak mam że jak pochodzę to mnie pobolewa podbrzusze, ale to taki dziwny ból, myślę, że chyba może być od tego, że brzuchy rosną i wszystko w środku jest ponaciągane. Nie wiem tak sobie to tłumaczę, ale na pewno powiem o tym lekarzowi na kolejnej wizycie.

Zgłoś nadużycie #2625 22 czerwca 2016, 13:34

izabela23 Supermama
Allanka od jutra piatku w calej polsce minimum 29/30stopni. O to mam nadzieje ze uda wam sie kupic mieszkanie. Aduze kupujecie ??

Zgłoś nadużycie #2626 22 czerwca 2016, 13:45

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Allanka od jutra piatku w calej polsce minimum 29/30stopni. O to mam nadzieje ze uda wam sie kupic mieszkanie. Aduze kupujecie ??

Prawie 53 metry, ale jest tak śmiesznie zrobione, że zamiast 3 pokoi są 2 pokoje i kuchnia osobno, więc będzie trochę roboty bo z tej kuchni będziemy chcieli wydzielić sobie malutką sypialnie :) No i znaleźliśmy dewelopera któremu zostało już mało mieszkań więc jak na Wrocław to cena jest okazyjna :)

Zgłoś nadużycie #2627 22 czerwca 2016, 14:11

Laviaa Fajna mama
Allanka nie ma to jak byc na swoim , my od poczatku roku szykamy mieszkania. Poki co jednak nie ma zadnego ktore by nam odpowiadolo w 100%...

Zgłoś nadużycie #2628 22 czerwca 2016, 14:31

Dziewczyny, zaczynam.sie martwic :( 2 dni temu na badaniu bylo wszysto w pozadku a mnie od wczoraj ciagle boli te podbrzusze,ale dzisiaj to juz tak jakby mocniej . jak leze to nawet nie,ale jak chodze to mnie szarpia pachwiny i tak jakby pochwa :(

Zgłoś nadużycie #2629 22 czerwca 2016, 14:33

allanka Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Allanka nie ma to jak byc na swoim , my od poczatku roku szykamy mieszkania. Poki co jednak nie ma zadnego ktore by nam odpowiadolo w 100%...

A to Cię rozumiem, bo my tych mieszkań obejrzeliśmy masę, no i chyba do wszystkich deweloperów w mieście dzwoniliśmy. Jakie oni teraz chwyty stosują to masakra... Robią z 200zł mniej za metr, ale np. miejsca parkingowe podziemne kosztują 30 tysięcy, a naziemne 20. No i nie można nie kupić, bo nie będzie gdzie zaparkować, bo wzdłuż dróg straż miejska poustawiała zakazy i tylko sypią się mandaty. I o dziwo coraz częściej tak robią :/ Ten nasz akurat jest normalny, ale też wiadomo bardziej podobało nam się mieszkanie 50 tysięcy droższe no i balkon maleńki, ale lepiej mieć już maleńki niż nie mieć nic :)

Zgłoś nadużycie #2630 22 czerwca 2016, 14:35

allanka Fajna mama

aga907 napisał(a)

Dziewczyny, zaczynam.sie martwic :( 2 dni temu na badaniu bylo wszysto w pozadku a mnie od wczoraj ciagle boli te podbrzusze,ale dzisiaj to juz tak jakby mocniej . jak leze to nawet nie,ale jak chodze to mnie szarpia pachwiny i tak jakby pochwa :(

Pachwiny to mnie też szarpią czasami :) Ale jeżeli źle się czujesz to zawsze możesz podjechać na IP, zrobią Ci tam usg i zobaczysz że jest wszystko dobrze.