Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2531 19 czerwca 2016, 13:57

Laviaa Fajna mama
Ja dziś odpoczywam, mąż obiad gotujei powiem wam, że mam ochotę na mały spacer. Jak wyjdzie słonko to może Przejdziemy się na 15 minut. Mały Dziadka zaciągnął do grania i wszystkie planszowki po kolei idą w ruch.

Zgłoś nadużycie #2532 19 czerwca 2016, 16:47

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Ja dziś odpoczywam, mąż obiad gotujei powiem wam, że mam ochotę na mały spacer. Jak wyjdzie słonko to może Przejdziemy się na 15 minut. Mały Dziadka zaciągnął do grania i wszystkie planszowki po kolei idą w ruch.

No i ja dzisiaj wyszłam na krótki spacerek, cudownie było. Pochodzilam z 10-15 minut a potem siedziałam trochę na ławeczce, w sumie moze max 30 min ale aż sie zaciagalam tym świeżym powietrzem :-) :-)

Zgłoś nadużycie #2533 19 czerwca 2016, 19:54

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

No i ja dzisiaj wyszłam na krótki spacerek, cudownie było. Pochodzilam z 10-15 minut a potem siedziałam trochę na ławeczce, w sumie moze max 30 min ale aż sie zaciagalam tym świeżym powietrzem :-) :-)

Fajnie, że się przewietrzyłaś :) Jednak trzeba się czasami zaciągnąć świeżym powietrzem, od razu będzie Ci się lepiej spało :) Mnie dzisiaj tak ramie boli strasznie, że masakra. Taki tępy ból, pewnie od tego, że ciągle opieram się o ten lewy bok jak leżę, śpię też na lewej stronie. Masakra. Smaruję sobie kremem na spuchnięte stopy dla kobiet w ciąży, przynajmniej fajny chłodek jest :) No i nam się dzisiaj udało wyjść z domu na spacer, ale złapała nas burza, więc tylko pojechaliśmy na cmentarz i do domu. Jakiś dziwny ten dzień dzisiaj, od rana bolały mnie wszystkie stawy chyba... Przez tę głupią pogodę, no i strasznie mi się dzisiaj chce jeść, wszystkiego. Tylko chodzę i wymyślam, a potem znowu będę płakała jak stanę na wagę :/

Zgłoś nadużycie #2534 19 czerwca 2016, 20:14

aga907 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny :) Was na spacerki dzisiaj ciagnie , a mi sie ciagle chce spac :-) juz 3 drzemki dzisiaj mialam. Powiedzcie mi , jakie byly wasze odczucia pierwszych ruchow ?? ? Bo ja nie wiem czy mnie jelita atakuja , czy moze dzidzia o sobie daje pierwsze sygnaly :-) jeszcze bardzo mylacy jest dla mnie puls , ktory czuje w brzuszku, bo strasznie mocno czasami dudni :) tak bym chciala zeby to juz byly ruchy!!!

Zgłoś nadużycie #2535 19 czerwca 2016, 20:22

izabela23 Supermama
Allanka pewnie boli,bo źle lezalas czy cos tez czasami tak mam. Mi od kilku dni w nocy zaczynają puchnac a tak duzo ostatnio pije,ze az boje sie czy cukrzycy nie bede miala

Aga ten puls toi ja taki mam ze az mnie czasem drazni :-) podobno poczatkowe ruchy to wlasnie mozna mylic z ruchwm jelit u mnie akurat w jednej i drugiej ciaza to bylo raczej delikatne pukniecie. Ale zdarzalo sie czasami ze wlasnie jakby sie przelewalo ale ja nie potrafilam tego odroznic az poczulam takie smyranie

Zgłoś nadużycie #2536 19 czerwca 2016, 20:33

Mi przez ten puls caly brzuch skacze ;) i mnie denerwuje bo juz mysle ze to dzidzi a tu patrze - kurde znowu puls.

Allanka, ja mam ten sam problem z lewa str glownie. Boli mnie bark , bola mnie plecy po lewej str od krzyza , boli mnie reka , czasami masakra.
Mi na razie nic nie puchnie. Nie wiem jak bedzie pozniej i na razie nawet nie wiem co to za uczucie bo mi nigdy nic nie spuchlo , nawet od upalu. Za to jak bede miala objawy po mamie to na pewno puchnac bede :)
Z waga to u mnie tak , ze wazylam sie przed ciaza to mialam 59.5 kg . w ciazy waga mi spadla do 50 kg i bardzo dlugo sie utrzymywala w tych granicach. Ost bylam u ginekologa i mialam 53.4. Ciekawa jestem ile przytyje . bardzo bym chciala malo, ale najwazniejsze jest dla mnie malenstwo dlatego zmuszam sie ciagle do jedzenia. Zazdroszcze Wam tych zachcianek , bo ja chcialabym w koncu zaczac normalnie jesc a ciezko mi to idzie. Tak jak uwielbialam miesko przed ciaza- obiad bez miesa to dla mnie nie byl obiad ;) , tak odkad jestem w ciazy totalnie mnie odrzuca od miesa i slodyczy. Wczoraj pierwszy raz mialam ochote na slodycze. Zjadlam cale opakowanie milkywayow

Zgłoś nadużycie #2537 19 czerwca 2016, 20:47

allanka Fajna mama
aga to ja chyba wolałabym Twój kłopot, bo np. dzisiaj to jem wszystko co mi wpadnie w ręce. No po prostu masakra. A jak stwierdziłam, że piernik i czekolada, to już jest przegięcie, to się przerzuciłam na kapustę i już pół główki zjadłam... I wyczyściłam mieszkanie ze wszystkich innych warzyw i owoców. Jakaś nienormalna jestem. Mi puchną stopy, ale jeszcze nie bardzo. No i mam torbiel w stawie skokowym, był on już przed ciążą no i dawał czasami o sobie znać, ale teraz jak trochę mi się przybrało, to nie ma dnia żeby nie puchł :/ Koleżanka mi podrzuciła krem z bielendy, na spuchnięte stopy dla kobiet w ciąży. Fajnie chłodzi i przynosi ulgę :)
A co do pierwszych ruchów to najpierw czułam takie przelewanie się jakby delikatnie, później tak jakby mała ocierała się ręką od środka :) A teraz już normalnie daje kopniaki, chociaż dzisiaj się leni. Musze się trochę ogarnąć, bo w takie dni jak dzisiaj, kiedy czekolada idzie w ruch, to boje się, że zrobię jej krzywdę :/ Już normalnie nie mogę się doczekać pory spania...

Zgłoś nadużycie #2538 19 czerwca 2016, 21:14

Ojej Allanka , ale masz smaki :-) ! Musze poszukac takiego zelu, glownie ze wzgledu na te chlodzace dzialanie o ktorym piszesz ! Marzenie! Mi zawsze jest goraco w stopy jak spie, chocby nie wiem jak mi zimno bylo , jestem przykryta czasami lacznie z glowa , ale stopki zawsze musze miec wyciagniete :D no chyba ze mam goraczke, ale to inna sprawa . akurat wczoraj mowie mezowi , zeby mi przyniosl kostki lodu na stopy to sie na mnie jak na psychopate popatrzyl ;-D

P.s. kiedys pisalysmy na forum na temat ksiazek.w tym tyg przeczytalam trzy i wg mnie mega ciekawe , nie moglam sie oderwac . Lisa Scottoline - mow do mnie , D. Chamberlain- Chce Cie uslyszec i Rosamund Lupton- siostra. Moze sie komus przyda kiedya :-)

Zgłoś nadużycie #2539 19 czerwca 2016, 21:22

allanka Fajna mama
Haha mój mąż ostatnio często się tak na mnie patrzy... :p Dzisiaj mam wrażenie, że kot przede mną ucieka, bo boi się, że go też zjem...
A ja mam odwrotnie, cała mogę być odkryta, ale stopy musza być przykryte, wiesz potwory pod łóżkiem i te sprawy ;)

Zgłoś nadużycie #2540 20 czerwca 2016, 7:26

Nacudja Gotowa na wszystko
Dzień dobry 😊
Dziewczyny trzymajcie dziś kciuki. Czekam na obchod i werdykt, który pewnie usłyszę jak będzie wynik posiewu. Juz nie daje rady wylezec. Czy w domu leży się łatwiej?
Wagą się nie przejmujcie. Kilogramy po ciąży spadają, a teraz najważniejsze jest dobro maluszka 😊

PS. To ja mogę polecić książkę "Jeden dzień" 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2541 20 czerwca 2016, 7:38

Laviaa Fajna mama
Nacudja trzymamy kciuki i czekam na dobre wiadomości.

Ja właśnie zbieram się z synkiem do.szkoly i od razu pojadę zrobić morfologie. Mam nadzieję,że wynik będzie popołudniu

Zgłoś nadużycie #2542 20 czerwca 2016, 9:06

Dzien dobry dziewczyny. 3mam kciuki . ja juz tez jestem cala zestresowana bo dzsiaj wizytuje . . oby bylo wszystko dobrze z malenstwem.

Allanka , dobilas mnie z tym kotem hahaha

Nacudja nie lezalam w szpitalu jeszcze , ale mysle ze jest latwiej w domu , bo i tv sobie wlaczysz i wogole.

Ale dzisiaj pogoda u nas. Leje , ciemno az sie wstac nie chce...

Zgłoś nadużycie #2543 20 czerwca 2016, 10:02

kasik84 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki
Nacudja trzymam.kciuki za dobre wyniki i Pozytywny wyrok
AGA powodzenia na wizycie
U nas od wczoraj leje super początek lata nie ma co
Ja wczoraj zmalała się z kluciem w lewym boku miała tak któraś.
Ani nospa ani magnez nie dawał rady nie mogłam określić czy to brzuch boli czy bok nie jakoś mocno ale odczuwalnie i cały dzień.
Rano jakby nie przeszło miałam dzwonić do lekarza ale przeszlo

Zgłoś nadużycie #2544 20 czerwca 2016, 10:20

Kasik , ja tak miewam co jakis czas niestety. Raz nawet pojechalam do szpitala w nocy bo sie wystraszylam , dostalam zastrzyk nospy w pupe, poza tym mialam wtedy usg i z dzidziusiem bylo ok. Gadalam z lekarzem i prawdopodobnie mnie taka mocna kolka jelitowa zlapala. Ja to mialam w prawym boku. A dwa dni temu pare godzin klulo mnie w lewym boku. Zauwazylam ze jak rozchodze to, to jest zdecydowanie lepiej. Bo jak sie poloze czy usiade to potrafi byc na prawde nie do wytrzymania

Zgłoś nadużycie #2545 20 czerwca 2016, 10:21

Dodam , ze mnie wtedy jak pojechalam do szpitala tak bolalo , ze ja wylam w lazience z bolu :/

Zgłoś nadużycie #2546 20 czerwca 2016, 10:35

No właśnie kuzynka mi mówiła o tej kolce jelitowej że też tak miała i do tego zaparcia więc dlatego nie panikowalam wczoraj mam nadzieję że to właśnie to a nie nic innego

Zgłoś nadużycie #2547 20 czerwca 2016, 10:43

Laviaa Fajna mama
wspolczuje wam tego bolu mam nadzieje ,ze to juz sie wam nie powtorzy. Ja o 14 bede dzwonic o wyniki mam nadzieje,ze cos lepiej. Pogoda u nas sloneczna ale wiatr daje w kosc.
Pytanie do was jaki termometr dla dziecka macie lub kupicie? bo ja mialam z microlife pod pache dla syna ale ostatnio cos szwankuje i zastanawiam sie jaki teraz kupic

Zgłoś nadużycie #2548 20 czerwca 2016, 10:46

Lavia trzymam kciuki za wyniki oby były lepsze
Ja mam braun do ucha z wymiennymi wkladkami

Zgłoś nadużycie #2549 20 czerwca 2016, 10:46

allanka Fajna mama
aga trzymam kciuki za wizytę :) Będzie wszystko ok, a co ma nie być :)

Nacudja dawaj znać co tam Ci lekarze powiedzieli :) W domu chyba leniuchuje się znacznie lepiej, włączysz sobie tv, pooglądasz jakiś film, książka, jakieś dobre jedzonko. Jest miło, tylko mi doskwiera samotność.

No, a ja już wiem dlaczego wczoraj czułam się tak podle i dlaczego każdy staw mnie bolał. Pogoda się zmieniła. I uwielbiam tę dzisiejszą pogodę. Jest 15 stopni i deszczowo i można oddychać hurra :D Jest mi przyjemnie :) No, ale obawiam się że moje mieszkanie mimo tego, że pootwierałam okna, nie da rady się wychłodzić, ciągle mam 25 stopni.

Zgłoś nadużycie #2550 20 czerwca 2016, 10:48

allanka Fajna mama

Laviaa napisał(a)

wspolczuje wam tego bolu mam nadzieje ,ze to juz sie wam nie powtorzy. Ja o 14 bede dzwonic o wyniki mam nadzieje,ze cos lepiej. Pogoda u nas sloneczna ale wiatr daje w kosc.
Pytanie do was jaki termometr dla dziecka macie lub kupicie? bo ja mialam z microlife pod pache dla syna ale ostatnio cos szwankuje i zastanawiam sie jaki teraz kupic

To czekamy na wynik razem z Tobą i trzymamy kciuki za dobry wynik :D Mi koleżanka ostatnio polecała taki bezdotykowy termometr.