Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2471 16 czerwca 2016, 22:04

izabela23 Supermama
Nacudja a powiedzieli ci ile ma szyjka? Trzymam kciuki i wiem,ze sie stresujesz,bo przechodzilam to

Zgłoś nadużycie #2472 16 czerwca 2016, 22:22

Nacudja Gotowa na wszystko
Iza nie znam niestety szczegółów. Może na jutrzejszym badaniu się czegoś dowiem
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2473 16 czerwca 2016, 22:22

Laviaa Fajna mama
Nacudja wszystko będzie dobrze nie ma innej opcji . Teraz porostu będziesz musiała dołączyć do naszego grona kanapowcow leniwcow 😉😛. Współczuję rozstania z synkiem wiem po sobie jak to boli ale niestety trzeba się poświęcić dla dobra sprawy

Zgłoś nadużycie #2474 17 czerwca 2016, 8:27

izabela23 Supermama
Hejka, u mnie leje od rana,ale to nic i tak z pogody nie korzystam. Dzisiaj tez musze leżeć,bo brzuszek dalej jakis dziwny :-/
A jak to u was z ruchami? Czujecie juz caly czas? Bo moje to leniwce,a w szczególności córcia praktycznie sie nie odzywa.

Nacudja daj znac potem co u Was :-*

Zgłoś nadużycie #2475 17 czerwca 2016, 8:56

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Hejka, u mnie leje od rana,ale to nic i tak z pogody nie korzystam. Dzisiaj tez musze leżeć,bo brzuszek dalej jakis dziwny :-/
A jak to u was z ruchami? Czujecie juz caly czas? Bo moje to leniwce,a w szczególności córcia praktycznie sie nie odzywa.

Nacudja daj znac potem co u Was :-*

Hej a my dzisiaj mamy dzień filmów oglądamy nianię mcphee cudny film :) A pogoda też do bani i mnie to nawet cieszy bo nic mi sie dzisiaj nie chce :) A moja maleńka rusza się zazwyczaj po tym jak coś zjem wczoraj po kawałku ciasta znowu dawała czadu tak że jak przyłożyłam rękę do brzucha to czułam :)

Zgłoś nadużycie #2476 17 czerwca 2016, 9:06

Laviaa Fajna mama
Ja moja czuje rano jak wstanę parę razy dziennie tak kolo2-3 i na wieczór przeważnie kolo22 czasami zdarza się taki koniak że brzuch podskoczy. Czasami w nocy czuje jak.sie wierci ale zadko. Też chciałabym czuć co chwile ale wiem,że od 20 tyg dziecko powoli wprowadza swój rytm drzemek i aktywności.

Zgłoś nadużycie #2477 17 czerwca 2016, 9:14

izabela23 Supermama
A no bo moje sA Bardzo mało aktywne a w szczególności corka i tak wiadomo czasem to niepokoi ze jej praktycznie nie czuję

Zgłoś nadużycie #2478 17 czerwca 2016, 9:21

allanka Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Ja moja czuje rano jak wstanę parę razy dziennie tak kolo2-3 i na wieczór przeważnie kolo22 czasami zdarza się taki koniak że brzuch podskoczy. Czasami w nocy czuje jak.sie wierci ale zadko. Też chciałabym czuć co chwile ale wiem,że od 20 tyg dziecko powoli wprowadza swój rytm drzemek i aktywności.

Właśnie przeczytałam ze dziecko po 20 tygodniu śpi w brzuchu nawet po 20 godzin :) No i że w 23 tygodniu może urosnąć nawet 10cm tak sobie myślę ze to dopiero mi brzuch wyskocZy :) I to by się zgadzało bo jakoś tak mnie pobolewa czyli ze pewnie rośnie :) no i wyczytałam też ze tę 4 a pewnie już 5 kg które przytylam mieści się się normie :) tzn w sumie to ja w ogóle nie powinnam przytyć bo zaczynałam już z plusem :P Ale przecież po ciazy to zgubie :) A właśnie usłyszałam pytanie -skąd biorą się czarownice jak nie z brzuszka? ;)

Zgłoś nadużycie #2479 17 czerwca 2016, 10:39

Laviaa Fajna mama
Iza ,a lozysko masz po ktorej stronie? bo ja mam z przodu i czasami slabiej czuje ruchy.

Zgłoś nadużycie #2480 17 czerwca 2016, 11:01

izabela23 Supermama
Lavia wlasnie u jednego mam chyba na przedniej ale nie wiemty tórego malucha. Ostatnio na usg mała taki piruety obila i lekarz pytal czy czuj to jak powiedzialam ze nie to sam byl zdziwiony bo bo on pod głowicą tez nie czuł

Zgłoś nadużycie #2481 17 czerwca 2016, 11:05

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

Lavia wlasnie u jednego mam chyba na przedniej ale nie wiemty tórego malucha. Ostatnio na usg mała taki piruety obila i lekarz pytal czy czuj to jak powiedzialam ze nie to sam byl zdziwiony bo bo on pod głowicą tez nie czuł

Jeszcze poczujesz :) na pewno skoro ona sobie w brzuszku fika koziołki to będziesz czuła :) chociaz ostatnio rozmawiałam z kuzynka i opowiadała mi ze ona bardzo słabo czuła swoją córkę i tak miała do końca ciazy ale Olga wyklula się cala duża i zdrowa :) to chyba naprawdę dużo od tego łożyska zależy.

Zgłoś nadużycie #2482 17 czerwca 2016, 11:08

Laviaa Fajna mama
ja mowie poki nie ma skurczy krwawien i plamien to nie ma co sie martwic ,choc sama naleze to elitarnego grona skrajnych panikar ;-) .
Kurcze dziewczyny nie wiem co sie podzialo ale u ojegu synka zauwazylam ze cala sciane od strony lozka ma mokra i normalnie grzyb wychodzi tak jakby rura pekla ... porazka jakas , maz nie odbiera jak na zlosc.

Zgłoś nadużycie #2483 17 czerwca 2016, 11:10

Nacudja Gotowa na wszystko
Cześć Dziewczyny 😊
Jestem po badaniach. Dziś już wygląda to lepiej albo ja lepiej odbieram to co słyszę. Szyjka zamknięta 35mm. Z dzieckiem wszystko dobrze. Mam zostać do poniedziałku na obserwacji.
W tym wszystkim uspokajało mnie to, że cały czas czułam mała jak fika 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2484 17 czerwca 2016, 11:14

izabela23 Supermama
Lavia czasami poczuje ja ale duuuzo rzadziej niż synka,aż tak bardzo sie nie martwie bo widzialam jak fika koziolki :-) ona tez sie jakos uklada dziwnie,bo chyba w prawy bok wchodzi...
A z ta sciana i plesnia nie pomoge :-/

Nacudja 35mm to nie jest zle :-) pewnie dacie rade bez szwu tylko wiecej odpoczywac bedziesz musiala

Zgłoś nadużycie #2485 17 czerwca 2016, 11:29

allanka Fajna mama
No 35mm to chyba nie jest źle co? Ja ostatnio miałam 43mm chyba i lekarz powiedział ze to bardzo dobrze jest. Nacudja to sobie teraz odpoczniesz w szpitalu wiesz pełen relaks z dobrą książką A potem w domku. Będzie dobrze tak myślę że nasze maleństwa to mają całkiem dobrze w brzuchach to po co mają za szybko wychodzić niech tam siedzą :)

Zgłoś nadużycie #2486 17 czerwca 2016, 11:33

izabela23 Supermama
Ja chyba zacznę powolutku robić listę wyprawkowa żeby była przemyślana a nie potem na łapu capu ;) bo jak mąż wróci to będziemy kompletowac wyprawkę...

Zgłoś nadużycie #2487 17 czerwca 2016, 11:42

Karolajla Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, Ja dzisiaj mam wizytę u gina, i w następnym tygodniu wynacze się na polówkowe usg bo dziś dostanę skierowanie na pewno i na glukozę też :-)
Co do ruchów moja kinder niespodzianka 20h w ciągu dnia na pewno nie śpi, hihi, non stop ja czuję jak się kręci i wypycha w sumie w poprzedniej ciąży też byli podobnie :-)
Nacudja dobrze, że jesteś spokojniejsza i z dzidzia ok, to najważniejsze :-)

Zgłoś nadużycie #2488 17 czerwca 2016, 11:42

Laviaa Fajna mama
Nacudja super wiadomosci. Na to czekalysmy!
ja dzwonie do wlasciciela i nie odbiera noemalnie krew mnie zalewa dobrze ,ze ubezpieczone mamy mieszkanie

Zgłoś nadużycie #2489 17 czerwca 2016, 11:48

aga907 Zaprawiona w bojach
Nacudja , ciesze sie z dobrych wiesck i trzymam kciuki zeby bylo jeszcze lepiej !

Lavia , nie wiem czy ja nie jestem gorsza panikara. Do tej pory nie potrafie normalnie funkcjonowac. Co chwile cos uslysze w tv, od kogos , przeczytam w necie i juz sobie wmawiam ze mam to samo i panikuje - jesli chodzi o ciaze. Jakos zle sie dzisiaj czuje. Kluje mnie tak jakby w pochwie . do tego znowu jakies glupie mysli czy dzidzius sie rozwija, czy zyje... Obled... Martwie sie , bo dalej brzusio taki malutki , w dodatku jak patrze na niego z gory ponizej pepka to wydaje mi sie ze ciagle jest bardziej wypukly po lewej str. Jakies 2 tyg temu to zauwazylam. No i wogole nie czuje ruchow jeszcze :(

Zgłoś nadużycie #2490 17 czerwca 2016, 12:00

allanka Fajna mama

aga907 napisał(a)

Nacudja , ciesze sie z dobrych wiesck i trzymam kciuki zeby bylo jeszcze lepiej !

Lavia , nie wiem czy ja nie jestem gorsza panikara. Do tej pory nie potrafie normalnie funkcjonowac. Co chwile cos uslysze w tv, od kogos , przeczytam w necie i juz sobie wmawiam ze mam to samo i panikuje - jesli chodzi o ciaze. Jakos zle sie dzisiaj czuje. Kluje mnie tak jakby w pochwie . do tego znowu jakies glupie mysli czy dzidzius sie rozwija, czy zyje... Obled... Martwie sie , bo dalej brzusio taki malutki , w dodatku jak patrze na niego z gory ponizej pepka to wydaje mi sie ze ciagle jest bardziej wypukly po lewej str. Jakies 2 tyg temu to zauwazylam. No i wogole nie czuje ruchow jeszcze :(

Poczekaj jeszcze trochę z tymi ruchami :) moje pierwsze ruchy to był 19 a bardziej 20 tydzien :) wiem ze to łatwo jest powiedzieć nie panikuj bo ja też panikuje i strasznie się przejmuję ale to się tak nie da. Staram się przyjąć postawę o nie wywoływaniu wilka z lasu. Lepiej myśleć pozytywnie A co ma być to i tak będzie. A będzie dobrze!! A tym ze brzucho mały to się nie przejmuj urośnie :) na ogół wszyscy mi powtarzali że dopiero tak w 6 miesiącu rośnie.