Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2291 13 czerwca 2016, 18:28

Nacudja Gotowa na wszystko
Mam jutro wizytę na 10. Tym razem chce iść do naszego pediatry, bo nas zna i do tej pory stawiała trafne diagnozy. Ostatnio nawet zauważyła jego problemy z oddychaniem po tym jak zdjął koszulkę do badania, a nam to umknęło. Dam mu na noc syrop przeciwkaszlowy i może jakoś przetrwamy do rana.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2292 13 czerwca 2016, 18:32

izabela23 Supermama
Nacudja,bo to hyba zawsze tak jest ze nie ma to jak u swojego ekarza,bo taki zastepczy to wiecznie na odczepnego 
A ja sie robię coraz większa :-)

Zgłoś nadużycie #2293 13 czerwca 2016, 18:36

allanka Fajna mama
Nacudja przetrwacie :) A lekarz który zna pacjenta wiadomo najlepszy :) Te choróbska są straszne :/ Ale będzie lepiej :)

Iza brzusio superowy :)

Zgłoś nadużycie #2294 13 czerwca 2016, 18:37

Laviaa Fajna mama
Iza o kurcze ale sliczny brzusio faktycznie robisz sie wieksza ale ja to samo co dzien to mi sie wydaje ,ze brzusio wiekszy.

Nacudja trzymam kciuki za dzisiejsza noc, oby byla przespana i daj znac jutro co z synkiem

Zgłoś nadużycie #2295 13 czerwca 2016, 18:39

Dzięki dziewczyny. Obawiam się, że bez antybiotyku się nie obejdzie... 😦 znowu ma temperaturę.

Iza cudny brzuszek 😊
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2296 13 czerwca 2016, 18:41

kasik84 Gotowa na wszystko
Nacudja zdrówka dla synka może maść rozgrzewająca by coś pomogła tylko daj też na stopy i nałóż skarpetki
Iza brzuszek boski

Zgłoś nadużycie #2297 13 czerwca 2016, 18:48

Karolajla Gotowa na wszystko
A o brzuchu to nic mi ni mówicie, mimo iż z waga stoję w miejscu, to dziś jak spotkałam parę znajomych to każdy wielkie oczy robił, że ja dopiero na listopad mam termin, coś czuję, że rośnie we mnie duży bobas jak córka 😀

Zgłoś nadużycie #2298 13 czerwca 2016, 18:53

Nacudja to fajnego masz pediatra, nasza to na byle kaszel daje córce antybiotyk, a każdy głupek wie, a bynajmniej lekarz, że na wirusy antybiotyku się nie daje tylko na bakterie. Zamiast podać nam syrop czy coś do psikania, przepisywala antybiotyk, później skonsultowalam to, że znajomą która jest lekarzem i mnie uświadomiła.

Zgłoś nadużycie #2299 13 czerwca 2016, 18:59

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

A o brzuchu to nic mi ni mówicie, mimo iż z waga stoję w miejscu, to dziś jak spotkałam parę znajomych to każdy wielkie oczy robił, że ja dopiero na listopad mam termin, coś czuję, że rośnie we mnie duży bobas jak córka 😀

O, ale masz cudnie, że stoisz z wagą w miejscu. U mnie to tak pięknie idzie w górę, że aż się boję jak się to skończy. Pod koniec to będzie mnie pewnie łatwiej poturlać po podłodze niż miałabym sama chodzić :p

Zgłoś nadużycie #2300 13 czerwca 2016, 19:11

Laviaa Fajna mama
nie ma co sie przejmowac waga najwazniejsze zeby dzieci byly zdrowe.
Tu w de lekarze tez nie przepisuja antybityku, mojemu synkowi dopiero w 5 dniu podali przy goraczce 40 stopni... rozumiem 2 3 dni odczekac ale nie 5!

Zgłoś nadużycie #2301 13 czerwca 2016, 19:30

Karolajla napisał(a)

Nacudja to fajnego masz pediatra, nasza to na byle kaszel daje córce antybiotyk, a każdy głupek wie, a bynajmniej lekarz, że na wirusy antybiotyku się nie daje tylko na bakterie. Zamiast podać nam syrop czy coś do psikania, przepisywala antybiotyk, później skonsultowalam to, że znajomą która jest lekarzem i mnie uświadomiła.

No ja też fanka antybiotyków nie jestem. Wcale one nie są takie cudowne. Dlatego zmieniłam lekarza i chodzimy prywatnie. Ta dala nam antybiotyk 3 razy przez 3 lata. I jak to miło, że nie jesteś jakimś tam pierwszym lepszym pacjentem, tylko masz imię, pani dr pyta jak jest w przedszkolu i zna całą historię chorobowa i wie co przepisać a co może zaszkodzić lub być niekorzystne przy np neutropenii (bo dr na rejonie uważa, że wszystkie dzieci to maja) 😊

Zgłoś nadużycie #2302 13 czerwca 2016, 19:30

Ja juz 5 kg na plusie... a tak ładnie zaczęłam 😉

Zgłoś nadużycie #2303 13 czerwca 2016, 19:41

allanka Fajna mama

Nacudja napisał(a)

No ja też fanka antybiotyków nie jestem. Wcale one nie są takie cudowne. Dlatego zmieniłam lekarza i chodzimy prywatnie. Ta dala nam antybiotyk 3 razy przez 3 lata. I jak to miło, że nie jesteś jakimś tam pierwszym lepszym pacjentem, tylko masz imię, pani dr pyta jak jest w przedszkolu i zna całą historię chorobowa i wie co przepisać a co może zaszkodzić lub być niekorzystne przy np neutropenii (bo dr na rejonie uważa, że wszystkie dzieci to maja) 😊

Właśnie tak mi się przypomniała moja pani doktor z dziecięcych lat- apropos antybiotyków. (I pani tak ma do dzisiaj z tego co wiem.) Antybiotyki przepisuje taśmowo i na wszystko- katar, kaszel, wysypka. No i wszyscy danego dnia dostają taki sam- zależy chyba od tego jaki przedstawiciel akurat u niej zawita. Mam w rodzinie taką panią, która normalnie co 2 tygodnie chodziła po antybiotyk dla synka i faszerowała go tym, miała na karteczce wypisaną nazwę zawsze i zawsze dostawała ten lek tak o. A i bez synka przychodziła, bo po co. A chłopak teraz ma 20 lat i chyba zdrowy jest, czy nadal je tabletki jak cukierki to nie wiem. Ot taka pani doktor z powołania.

Zgłoś nadużycie #2304 13 czerwca 2016, 19:47

Nacudja napisał(a)

No to naprawde super, zazdroszczę. Ja tez powoli szukam innego pediatry żeby przepisać córkę

Zgłoś nadużycie #2305 13 czerwca 2016, 20:00

izabela23 Supermama
U nas też ciężko o pediatre dobrego jak nie trzeba to wala antybiotyki jak trzeba to nie daja.

Waga nie ma się co martwić za dużo :-)

Zgłoś nadużycie #2306 13 czerwca 2016, 20:38

allanka Fajna mama

izabela23 napisał(a)

U nas też ciężko o pediatre dobrego jak nie trzeba to wala antybiotyki jak trzeba to nie daja.

Waga nie ma się co martwić za dużo :-)

No ja się martwię wagą, bo startowałam i tak już z plusem. A chcę rodzić w szpitalu gdzie ordynatorem oddziału jest pan doktor który ma fioła na punkcie wagi i dziewczynę która przytyła powyżej normy potrafi zrównać z zmienią... Miałam już raz z nim do czynienia i głupio się przyznać, ale boję się tego buca... :/

Zgłoś nadużycie #2307 13 czerwca 2016, 20:41

izabela23 Supermama

allanka napisał(a)

No ja się martwię wagą, bo startowałam i tak już z plusem. A chcę rodzić w szpitalu gdzie ordynatorem oddziału jest pan doktor który ma fioła na punkcie wagi i dziewczynę która przytyła powyżej normy potrafi zrównać z zmienią... Miałam już raz z nim do czynienia i głupio się przyznać, ale boję się tego buca... :/

Uuu... to współczuję,że taki buc.

Ja zjadłam naleśniki i pożałowałam tego,żołądek ucierpiał :-/

Zgłoś nadużycie #2308 13 czerwca 2016, 20:54

Wiecie z jednej strony to za dużo przybranych kilo w ciazy też nie jest zdrowo później wychodzi nadciśnienie cukrzyca i inne... Ale z drugiej strony tak ordynator zachowywać się nie powinien, ewentualnie spokojnie wytłumaczyć co może nieść ze sobą nadwagą w ciazy i po a nie zjechać z góry na dół .

Zgłoś nadużycie #2309 13 czerwca 2016, 21:07

aga907 Zaprawiona w bojach
Iza , gratulacje i baaardzo sie ciesze !!! Czyli te Twoje uplawy to od luteiny jednak. Ale super, normalnie parka , ale piekny cud !!! A brzusio , masakra. az zazdroszcze !!! Ja jestem o dwa tygodnie do tylu , a ledwo cos tam jest , az sie martwic zaczelam. Jeszcze tydzien do wizyty. Zwariuje!

Zycze wszystkim spokojnego wieczorku !!!

Zgłoś nadużycie #2310 13 czerwca 2016, 21:11

allanka Fajna mama

Karolajla napisał(a)

Wiecie z jednej strony to za dużo przybranych kilo w ciazy też nie jest zdrowo później wychodzi nadciśnienie cukrzyca i inne... Ale z drugiej strony tak ordynator zachowywać się nie powinien, ewentualnie spokojnie wytłumaczyć co może nieść ze sobą nadwagą w ciazy i po a nie zjechać z góry na dół .

Zgadzam się z Tobą w 100%. Ogólnie mój lekarz mi powiedział, że on oczywiście, jest za kontrolą wagi, ale żebym się nie przejmowała aż tak bardzo, bo on nie widzi tutaj nic złego ani niepokojącego. Póki co jestem +4kg. No i rozmawiałam z nim na temat tego ordynatora, powiedział, że to jego obsesja jest, że faktycznie jest nieprzyjemny, jednak on by mimo to polecał ten szpital bo jest dobry. No i nie kazał mi się martwić na zapas, bo może nie trafię na tego pana. No i apropo wagi to oglądam właśnie program "sprawa wielkiej wagi" i jest właśnie o kobiecie która waży prawie 300kg, dziennie je 20-30 tysięcy kalorii....