Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #211 14 marca 2016, 11:52

Nacudja Gotowa na wszystko
No pierwsze, a to i tak idę prywatnie, bo mój lekarz stwierdził, że nie ma potrzeby i wystarczy to genetyczne dopiero między 10-14 tygodniem.
Ja w pierwszej ciąży nie wiedziałam co to mdłości i wymioty. Dlatego chyba teraz cierpię podwójnie ;)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #212 14 marca 2016, 12:51

Truskawkowa Gotowa na wszystko
ja mam co 4 tyg na każdej wizycie usg. a ja nie wiem, jak można przechodzić ciążę bezobjawowo :D niektóre moje koleżanki twierdzą że nie mają ŻĄDNYCH dolegliwości :D

Zgłoś nadużycie #213 14 marca 2016, 13:27

Dziewczyny a nastawiacie się jakoś szczególnie na płeć dziecka? Czekacie na kogoś konkretnego czy raczej wszystko Wam jedno? :)
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #214 14 marca 2016, 13:56

mnie jest wszystko jedno, ale jakby była druga dziewczynka byłoby fajnie :) ja zawsze chciałam mieć siostrę (mam brata) i tego też chcę dla swojej córeczki, bo wiem, że co siostra to siostra :) ale w gruncie rzeczy wszystkie wiemy, że obojętnie, najważniejsze aby było zdrowe.

Zgłoś nadużycie #215 14 marca 2016, 15:15

No mnie rozsądek podpowiada drugiego chłopca ze względu na warunki mieszkaniowe, ale serce dziewczynkę :) Zawsze chciałam mieć parkę, poza tym w rodzinie mamy samych chłopców. Sama mam brata. Ale to prawda, że najważniejsze jest żeby było zdrowe.

Zgłoś nadużycie #216 14 marca 2016, 15:27

no ja mam już wymarzoną dziewczynkę i jestem z tego powodu przeszczęśliwa więc drugie obojętnie :D a ile macie pokoi w mieszkaniu? bo my 3.

Zgłoś nadużycie #217 14 marca 2016, 15:32

Obecnie 2, ale plany na zmianę są. Tylko nie teraz, bo to średnio dobry czas. Poza tym zależy mi, żeby starszy chodził do tego przedszkola co teraz. Bardzo długo trwała adaptacja i nie chciałabym przechodzić przez to raz jeszcze w innym miejscu. na początku jakoś się pomieścimy, a potem się poszuka czegoś większego.

Zgłoś nadużycie #218 14 marca 2016, 15:51

no właśnie.. a ja się zastanawiam nad tym, czy starszą posyłać nadal do żłobka jak pójdę na zwolnienie i jak będę na macierzyńskim... niby wszyscy mówią że tak, że jak już chodzi to niech chodzi itd... ale z drugiej strony to 600 zł... to jest dla nas dość dużo... wiadomo, kontakt z dziećmi itd. ale jest tez kilka plusów aby nie chodziła (oprócz finansowych). Będzie lato, to pewnie dużo będziemy siedzieć na wsi u rodziców, poza tym jak drugie dziecko się urodzi, to też będziemy trochę siedzieć u rodziców więc myślę że i tak będzie chodziła w kratkę... no i jak do pracy po macierzyńskim będę wracać to akurat Mała by poszła do przedszkola... ehh trudny dylemat mam...

Zgłoś nadużycie #219 14 marca 2016, 16:48

adzik535 Gotowa na wszystko
Truskawkowa ja mysle ze wielkim minusem oprócz finansów jest przynoszenie chorób do domu. Taki noworodek to wszystko przeciez zlapie. Ja zlozylam papiery o przyjęcie do przedszkola ale nie będę jakas zawiedzona jak jej nie przyjmą właśnie ze względu na te choróbska. :/

Zgłoś nadużycie #220 14 marca 2016, 18:15

No choroby to zmora to prawda, ale jak jedno będzie w przedszkolu to latwiej będzie ogarnąć to drugie male. Licze na to, ze przez ten rok się trochę wychorowal i od września będzie lepiej. Jak na razie najgorsze przyniesione z przedszkola bylo zapalenie oskrzeli i może niech tak zostanie.

Zgłoś nadużycie #221 15 marca 2016, 8:18

no właśnie te choróbska... w ciągu 1,5 miesiąca 2 razy była chora, czyli łącznie 3 tygodnie siedziała w domu. :/ poza tym ja lubię z nią być w domu i się bawić i jakoś nie potrzebuje chwili wytchnienia :/ poza tym tak sobie myślę, że w ramach kontaktu z innymi dziećmi mogłabym ją wozić na jakieś zajęcia do klubu malucha przecież...

Zgłoś nadużycie #222 15 marca 2016, 9:00

My na początku chorowaliśmy co drugi tydzień. Teraz jest trochę lepiej, chociaż w lutym był dosłownie w przedszkolu 8 dni. Siedział w domu 3 lata i uważam, że to że poszedł do przedszkola jest dla niego znakomite. Fakt, że adaptacja długo trwała - przeszliśmy przez to, że w przedszkolu nie jadł, nie sikał, nie bawił się niczym i z nikim, ale na szczęście mamy to za sobą i cieszę się, że się nie poddałam, choć byłam bliska tego. Widzę jak bardzo się rozwinął. Miał problemy z mową teraz gada jak najęty, wszystko chce robić sam, maluje, śpiewa, tańczy. Choroby będą i tak, jak nie teraz to odchoruje swoje w szkole.

Zgłoś nadużycie #223 15 marca 2016, 9:33

no ale chodzi do przedszkola tak? a do żlobka chodził?

Zgłoś nadużycie #224 15 marca 2016, 9:49

Do żłobka nie chodził.

Zgłoś nadużycie #225 15 marca 2016, 10:26

no właśnie. Bo żłobek to jest tak wiesz, awaryjnie. a przedszkole jest takie bardziej wskazane, bo mowa już o 3-latkach.

Zgłoś nadużycie #226 15 marca 2016, 10:34

sonne Gotowa na wszystko

Truskawkowa napisał(a)

no właśnie.. a ja się zastanawiam nad tym, czy starszą posyłać nadal do żłobka jak pójdę na zwolnienie i jak będę na macierzyńskim... niby wszyscy mówią że tak, że jak już chodzi to niech chodzi itd... ale z drugiej strony to 600 zł... to jest dla nas dość dużo... wiadomo, kontakt z dziećmi itd. ale jest tez kilka plusów aby nie chodziła (oprócz finansowych). Będzie lato, to pewnie dużo będziemy siedzieć na wsi u rodziców, poza tym jak drugie dziecko się urodzi, to też będziemy trochę siedzieć u rodziców więc myślę że i tak będzie chodziła w kratkę... no i jak do pracy po macierzyńskim będę wracać to akurat Mała by poszła do przedszkola... ehh trudny dylemat mam...

Moja chodzi do żłobka i planuję, że będzie chodzić dalej, bo to lubi, a ja teraz jedyne co jestem w stanie to leżeć i wymiotować -a u nas wydatek prawie 2x większy bo żłobek prywatny. Do końca miesiąca jestem na L4, później jak się lepiej poczuję to wrócę do pracy. Po urodzeniu zapewne zostanie trochę w domu, bo okres jesienno-zimowy, aby infekcji nie przynosiła. Też marzę o II trymestrze i zazdroszczę tym, co przechodzą bezobjawowo - bo ja do bycia w ciąży stworzona nie jestem..

Zgłoś nadużycie #227 15 marca 2016, 10:59

mój też prywatny :/ ale Ty pewnie z Warszawy jesteś skoro tyle płacicie :)

Zgłoś nadużycie #228 15 marca 2016, 11:04

Też się zastanawiam nad zwolnieniem. Chociaż tydzień. Może jakbym trochę poleżała, to łatwiej mi by było to znieść. Wczorajszy wieczór spędziłam nad kibelkiem, a najgorsze jest to, że odruch wymiotny jest a nic nie idzie :(
Sonne jeszcze co do tych bransoletek to stwierdzam, że działają. Jak wczoraj zdjęłam to bardzo źle się to skończyło. Może nie powoduja, że mdłości znikają, ale na pewno są mniejsze i jakoś można funkcjonować.

Zgłoś nadużycie #229 15 marca 2016, 12:19

sonne Gotowa na wszystko

Truskawkowa napisał(a)

mój też prywatny :/ ale Ty pewnie z Warszawy jesteś skoro tyle płacicie :)

nie, z Wrocławia, ale tu ceny prawie warszawskie - na państwowy, ani z dofinansowanie nie mamy szans w naszej okolicy, więc pozostał prywatny. Ale zadowoleni jesteśmy i nawet nie żal tej kasy.

Zgłoś nadużycie #230 15 marca 2016, 12:21

sonne Gotowa na wszystko

Nacudja napisał(a)

Też się zastanawiam nad zwolnieniem. Chociaż tydzień. Może jakbym trochę poleżała, to łatwiej mi by było to znieść. Wczorajszy wieczór spędziłam nad kibelkiem, a najgorsze jest to, że odruch wymiotny jest a nic nie idzie :(
Sonne jeszcze co do tych bransoletek to stwierdzam, że działają. Jak wczoraj zdjęłam to bardzo źle się to skończyło. Może nie powoduja, że mdłości znikają, ale na pewno są mniejsze i jakoś można funkcjonować.

już zamówiłam - biorę wszystko, co może pomóc.