Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2131 10 czerwca 2016, 8:46

Laviaa Fajna mama
Iza a kawa nie pomaga? jedna dziennie nie zaszkodzi ,a pomoze sama wiem po sobie.

Zgłoś nadużycie #2132 10 czerwca 2016, 8:52

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Iza a kawa nie pomaga? jedna dziennie nie zaszkodzi ,a pomoze sama wiem po sobie.

No chyba bede musiała wypić,ale przyznam,że nie przepadam za kawą szczególnie naturalną ;) ale potem wypije i pójdę leżeć na podworko

Zgłoś nadużycie #2133 10 czerwca 2016, 8:54

Nacudja Gotowa na wszystko
Iza nie wiem co go dopadło. Ma temperatur 38,5 i słychać, że zapchany nos. Ogólnie jest dętka. Napój się kawy na ciśnienie 😊
Laviaa my i tak się leczymy prywatnie w Medicover. Mam wizytę na 17:40 niestety nie do naszego lekarza, a szczerze mówiąc tym przypadkowym nie bardzo wierzę, ale też chyba dziś nie mam wyjścia.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2134 10 czerwca 2016, 9:14

izabela23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Iza nie wiem co go dopadło. Ma temperatur 38,5 i słychać, że zapchany nos. Ogólnie jest dętka. Napój się kawy na ciśnienie 😊
Laviaa my i tak się leczymy prywatnie w Medicover. Mam wizytę na 17:40 niestety nie do naszego lekarza, a szczerze mówiąc tym przypadkowym nie bardzo wierzę, ale też chyba dziś nie mam wyjścia.

Chyba jakis wirus panuje,bo mama moja dzwoniła,że ja coś łamie i siostra z córką u lekarza bo też gorączka 39

Zgłoś nadużycie #2135 10 czerwca 2016, 9:15

Laviaa Fajna mama
Iza rozpuszczalnej nie lubisz?

Zgłoś nadużycie #2136 10 czerwca 2016, 9:32

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Iza rozpuszczalnej nie lubisz?

A rozpuszczalna podniesie ciśnienie? Taka ewentualnie z mlekiem

Zgłoś nadużycie #2137 10 czerwca 2016, 9:36

Marzenaa Gotowa na wszystko

izabela23 napisał(a)

Hejo :-)
U mnie też jak nie urok to... okropnie się czuję ciśnienie trochę niskie,bo 105/60 jest mi ciagle slabo. Muszę chyba powierzyć cukier bo mam wrażenie,że mam skoki... w ogóle mam tak jakby brakło mi powietrza muszę brać bardzo głębokie wdechu,bo inaczej czuję jakbym oslabnac na leżąco miała...

Dodatkowo wkurzaja mnie te leki dopochwowe,bo nie dość,że luteina to dr dal jeszcze jedne takie przeciw bakteriom. I coroz coś sobie poleci i to wkladka mokra to coś, a ja zaraz się martwię,że to wody czy coś... wrrrr!!!

Oby do poniedzialku.

Iza ja się wczoraj tak kiepsko czułam, duszno mi było, serce mi walilo, może to przez pogodę. Dzisiaj jest lepiej. Może połóż się na lewym boku, zdejmij stanik może będzie Ci lżej. Mnie czasem stanik ciśnie i tez mi duszno.
Co do ciśnienia to ja musze mierzyć codziennie, ze względu na wysokie hcg , które mi wyszło przy testach Pappa . Raz miałam ciśnienie 80/40 i się przeraziłam ale ogólnie dobrze się wtedy czułam nic mi nie było. Wypiłam trochę kawy cappuccino i się podniosło. Możesz też wypić trochę coli albo mocna herbatę jak nie lubisz kawy tez podnoszą ciśnienie, moze nie tak jak kawa ale zwasze cos podniosa. Ja ogólnie jestem niskocisnieniowcem, średnio mam cisnienie okolo 110/60 i to jest u mnie normalne...ale lepiej mieć w ciazy niskie niż za wysokie. Lekarz mi mówił , że przy tak niskim ciśnieniu powinnam dużo soli używać i pić dużo wody, czasem zamiast kawy copiko można possać, mniam mniam :) Co do wody to mogę niestety pić tylko średniogazowana wode od zwykłej jest mi niedobrze, pije na przemian z ustronianka z jodem - tez jest smaczna. A wy pijecie gazowana wodę czy niegazowana w ciazy?

Z luteina tez tego nie lubiłam, czasem nawet zdarzyło mi się ze wypadła mi całą tabletka, a jak nie cała to i tak po pewnym czasie wypływała ;) Ja przestałam brać w 13-14 tygodniu luteine. Ale z drugiej strony chyba lepsza taka forma przyjmowania niż pod język.

Zgłoś nadużycie #2138 10 czerwca 2016, 9:40

Marzenaa Gotowa na wszystko
Nacudja mam nadzieje, ze synkowi szybko przejdzie i ze to nic poważnego.

Zgłoś nadużycie #2139 10 czerwca 2016, 9:43

Karolajla Gotowa na wszystko
Cześć kobietki, u mnie kawa rano to podstawa, inaczej nie umiem funkcjonowac i głowa boli niemiłosiernie
Nawet Nie straszcie, że wirus panuje moja córka już rok chora nie była i dbam żeby tak zostało. Ja tez nie pamiętam kiedy ostatnio chora byłam.

Zgłoś nadużycie #2140 10 czerwca 2016, 9:46

Karolajla Gotowa na wszystko
Iza ja w pierwszej ciąży bralam leki dopochwowe bo co rusz infekcje lapalam. Dyskomfort koszmarny...

Zgłoś nadużycie #2141 10 czerwca 2016, 9:50

Laviaa Fajna mama
rozpuszczalna tez pomaga :-) bynajmniej mi

Zgłoś nadużycie #2142 10 czerwca 2016, 9:57

izabela23 Supermama

Marzenaa napisał(a)

Iza ja się wczoraj tak kiepsko czułam, duszno mi było, serce mi walilo, może to Przez pogodę. Dzisiaj jest lepiej. Może połóż się na lewym boku, zdejmij stanik może będzie Ci lżej. Mnie czasem stanik ciśnie i tez mi duszno.
Co do ciśnienia to ja musze mierzyć codziennie, ze względu na wysokie hcg , które mi wyszło przy testach Pappa . Raz miałam ciśnienie 80/40 i się przeraziłam ale ogólnie dobrze się wtedy czułam nic mi nie było. Wypiłam trochę kawy cappuccino i się podniosło. Możesz też wypić trochę coli albo mocna herbatę jak nie lubisz kawy tez podnoszą ciśnienie, moze nie tak jak kawa ale zwasze cos podniosa. Ja ogólnie jestem niskocisnieniowcem, średnio mam cisnienie okolo 110/60 i to jest u mnie normalne...ale lepiej mieć w ciazy niskie niż za wysokie. Lekarz mi mówił , że przy tak niskim ciśnieniu powinnam dużo soli używać i pić dużo wody, czasem zamiast kawy copiko można possać, mniam mniam :) Co do wody to mogę niestety pić tylko średniogazowana wode od zwykłej jest mi niedobrze, pije na przemian z ustronianka z jodem - tez jest smaczna. A wy pijecie gazowana wodę czy niegazowana w ciazy?

Z luteina tez tego nie lubiłam, czasem nawet zdarzyło mi się ze wypadła mi całą tabletka, a jak nie cała to i tak po pewnym czasie wypływała ;) Ja przestałam brać w 13-14 tygodniu luteine. Ale z drugiej strony chyba lepsza taka forma przyjmowania niż pod język.

Ja czesto mam niższe cisnienie ale tak 110/65 jest ok ale 105/60 to juz widocznie mi mało. Dziękuję za rady,leżę bez stanika w ogóle nie śpię w staniku,nie potrafie. Chyba faktycznie.pogoda bo ogolne oslabienie dziś i trochę brzuszek się napina :(

Ja wodę piję głównie niegazowana,bo gazowanej nie umiem pić woda to jedyny napój ktory gasi mi pragnienie. Od swieta tak jak ostatnio wypije szklanke koli .

Teraz te tabl dopochwowe to trauma dla mnie,bo jak za głęboko nie wloze bo boje się ze szew uszkodze. Jak ostatnio delikatnie poczulam szew to myslalam,że zemdleje he :-P

Zgłoś nadużycie #2143 10 czerwca 2016, 9:59

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

rozpuszczalna tez pomaga :-) bynajmniej mi

To potem się napije,ale poczekam aż ktoś bedzie w domu i mu zrobi,bo troche brzuch mi twardnieje to wolę nie wstawać :-)

Zgłoś nadużycie #2144 10 czerwca 2016, 10:18

Nacudja Gotowa na wszystko
Marzenaa ja pije wodę niegazowana, bo niczym innym nie umiem się napić. Na początku ciąży piłam gazowana, bo się dobrze po niej odbijało i na chwilę mijały mdłości. Od święta napije się coli czy fanty, a soki popijam i tak woda 😊
Iza ja też walczę teraz z globulkami, bo znów infekcje jakąś złapałam.
Karolajla mój też nie chorował dopóki nie poszedł do przedszkola...
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2145 10 czerwca 2016, 10:23

Laviaa Fajna mama
Patrzyłam dziś na bilety lotnicze do Polski i udało mi się kupić dla męża za 20 euro w jedną stronę bo musi lecieć po synka, będzie u dziadków do 6 sierpnia.

Zgłoś nadużycie #2146 10 czerwca 2016, 10:31

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Patrzyłam dziś na bilety lotnicze do Polski i udało mi się kupić dla męża za 20 euro w jedną stronę bo musi lecieć po synka, będzie u dziadków do 6 sierpnia.

To super oferta ci sie trafiła, a z powrotem tez samolotem ??

Zgłoś nadużycie #2147 10 czerwca 2016, 10:34

Laviaa Fajna mama
Tak tylko,że już 100 euro za obu ale to i tak nas dużo taniej wyjdzie jak samochodem i przede wszystkim szybciej..

Zgłoś nadużycie #2148 10 czerwca 2016, 10:34

aga907 Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny. Apropo wod plodowych. Tez sie martwie, bo czasami w nocy i jak wstaje rano mam wrazenie ze cos ze mnie wycieka. I przewaznie mam wtedy jakas mokra plame na bieliznie. Do tego na wkladkach czesto mam tak jakby zoltawe plamy. Nie przejmowalam sie tym do dzisiaj , bo myslalam ze to normalne ze zwiekszyla sie wydzielina , a teraz poczytalam o tych wodach plodowych i znowu panikuje , az mi sie goraco zrobilo. Ratunku, ja zwariuje psychicznie ;-(

Zgłoś nadużycie #2149 10 czerwca 2016, 10:41

Laviaa Fajna mama
Aga musimy wszystkie wyluzowac, a nie nakrecać się. Wszystko jest Oki, a w październiku przytulamy nasze szkraby

Zgłoś nadużycie #2150 10 czerwca 2016, 10:51

aga907 Zaprawiona w bojach
Ja w listopadzie . oby. Uff wlasnie kolezanka do mnie zadzwonila i mnie ochrzanila przez telefon. Dobrze , ze ja mam bo mnie zawsze na nogi postawi. Powiedziala mi tez, ze pewnie luteina dopochwowa tez sie przyczynia do tych moich uplawow. Powinnam miec chyba odciety internet na czas ciazy .