Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2051 9 czerwca 2016, 10:34

Nacudja Gotowa na wszystko
No ja i tak nie urodzę z tym lekarzem, do którego chodzę, bo nie pracuje w żadnym szpitalu.
Byłam zadowolona, ale jak się naczytałam to się wystraszyłam. Do tego mąż mi teraz opowiada rzeczy, których ja absolutnie, zajęta czymś innym, nie pamiętam...
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2052 9 czerwca 2016, 10:36

Laviaa Fajna mama
Marzena tylko u nas w de nie na sephory . Ale mam olejek jojoba duza butelke od cioci z Australii wiec moze sie skusze na niego. Co do rozstepow na razie nie mam i jest mi to obojetne, najwazniejsze zeby dziecko urodzic cale i zdrowe.

Iza ja tez mialam blokade ale ostatnio troszke mi puszcza

Zgłoś nadużycie #2053 9 czerwca 2016, 10:45

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Marzena tylko u nas w de nie na sephory . Ale mam olejek jojoba duza butelke od cioci z Australii wiec moze sie skusze na niego. Co do rozstepow na razie nie mam i jest mi to obojetne, najwazniejsze zeby dziecko urodzic cale i zdrowe.

Jak jojoba nie pomoze to sprobuj jakis oillan czy cos mi jako tako pomagaja emolienty. Ja na rozstepy nie bede nic używać,bo mam mnostwo znajomych ktore uzywaly bardzo drogich kremow nawet i te ktore mialy miec rozstepy to miały i tak.

Zgłoś nadużycie #2054 9 czerwca 2016, 10:45

Czytałam gdzieś, że bardzo dobrym kosmetykiem do suchej skóry jest olej kokosowy. Ja używam go do smażenia. Nie próbowałam się jeszcze nim smarować. Podobno on w ogóle ma szereg zastosowań i jest naprawdę polecany.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2055 9 czerwca 2016, 10:50

Marzenaa Gotowa na wszystko

Laviaa napisał(a)

Dla mnie tez najważniejszy jest dzidzius i żeby był zdrowy ale z drugiej strony tez fajnie jakby rozstępy się nie pojawily :) Moja mama i moja siostra nie mają więc jest szansa , że ja też nie będę miała.

Zgłoś nadużycie #2056 9 czerwca 2016, 10:54

izabela23 Supermama

Nacudja napisał(a)

Czytałam gdzieś, że bardzo dobrym kosmetykiem do suchej skóry jest olej kokosowy. Ja używam go do smażenia. Nie próbowałam się jeszcze nim smarować. Podobno on w ogóle ma szereg zastosowań i jest naprawdę polecany.

Też slyszalam ooleju kokosowym ale jakos mnie nie przekonuje smarowanie nim ciala hihi

Zgłoś nadużycie #2057 9 czerwca 2016, 10:55

izabela23 napisał(a)

Jak jojoba nie pomoze to sprobuj jakis oillan czy cos mi jako tako pomagaja emolienty. Ja na rozstepy nie bede nic używać,bo mam mnostwo znajomych ktore uzywaly bardzo drogich kremow nawet i te ktore mialy miec rozstepy to miały i tak.

Ja też żadnych specjalistycznych kremów nie zamierzam używać. Przy rozstępach najważniejsze jest zeby skóra była bardzo dobrze nawilżona i mam zamiar jedynie dbać o dobre nawilżenie oliwka i masłem :)

Zgłoś nadużycie #2058 9 czerwca 2016, 10:57

allanka Fajna mama
Hej, a ja się smaruję zwykłą oliwką johnsona, tzn jak pamiętam żeby się nią posmarować ;) Moja skóra też woła o pomstę do nieba, szczególnie na dłoniach, na brzuchu jakoś wygląda jeszcze. Kupiłam sobie też kiedyś tan balsam pod prysznic z nivea, czasami też go używam, ale szału nie ma. W szkole rodzenia pani położna powiedziała nam, że nie mamy przesadzać z drogimi kremami, bo to zazwyczaj płaci się za markę, a i tak najlepsza jest zwykła parafina (cokolwiek to jest i jakkolwiek to wygląda) :)

Myślę, że już powoli czas na poprzeglądanie wózków, jeżeli chcemy się porządnie do tego przygotować. Kuzynka w zeszłym roku kupiła quinny moodd, 3 miesiące przed planowanym porodem już, bo dorwała go w promocji, zapłaciła ponad tysiąc złotych mniej :)
A ja póki co tylko mebelki przeglądam i ciągle powtarzam mężowi, że to ma zrobić i tamto- bo mam to szczęście, że mój luby robi meble :) On już chyba oczopląsu powoli dostaje :D

Zgłoś nadużycie #2059 9 czerwca 2016, 10:59

izabela23 napisał(a)

Też slyszalam ooleju kokosowym ale jakos mnie nie przekonuje smarowanie nim ciala hihi

ja sobie nie wyobrażałam, że można na nim smażyć, a teraz nie wyobrażam sobie innego :)
on ma inną konsystencję niż olej. wygląda jak krem i pachnie pięknie kokosem :)

Zgłoś nadużycie #2060 9 czerwca 2016, 11:01

a oliwki z kolei nie lubię bardzo, bo wszystkie koszule nocne czy piżamy miały na brzuchu tłuste plamy po niej :(

Zgłoś nadużycie #2061 9 czerwca 2016, 11:04

Laviaa Fajna mama
Allanka moj maz tez z wyksztalcenia stolarz piekne meble potrafi zrobic z drzewa synkowi piekne lozko zrobil dlatego licze ,ze teraz odremontuje lozeczko po nim. Mi wczoraj lkearka powiedziala ,ze olejki sa najlepsze.

Iza juz to pisze do Ciebie od 3 dni i ciagle zapominam ... masz ta poduche dla ciezarnych? moze z nia bylo by Ci lepiej ,lub maz niech Ci kupi jak tu za 20 e kupilam...

Zgłoś nadużycie #2062 9 czerwca 2016, 11:05

Ja chyba tez dzisiaj poprzegladam mebelki, choć w naszym przypadku z mebelkow to tylko komoda i łóżeczko wchodzi w gre, bo dzidzius będzie spał w naszej sypialni na razie. Jakbyście trafiły na jakieś promocje wózków, mebelkow albo innych fajnych rzeczy dla dzidziusia piszcie ja też będę :)

Nacudja dzisiaj u nas taka pogoda w Łodzi, że nie wiadomo czy gdzieś wychodzic, mam wrażenie, ze w każdej chwili moze lunac. Wiec chyba to dobry czas na przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu wozeczeków i lozeczek :)

Zgłoś nadużycie #2063 9 czerwca 2016, 11:06

allanka Fajna mama

Laviaa napisał(a)

Allanka moj maz tez z wyksztalcenia stolarz piekne meble potrafi zrobic z drzewa synkowi piekne lozko zrobil dlatego licze ,ze teraz odremontuje lozeczko po nim. Mi wczoraj lkearka powiedziala ,ze olejki sa najlepsze.

Iza juz to pisze do Ciebie od 3 dni i ciagle zapominam ... masz ta poduche dla ciezarnych? moze z nia bylo by Ci lepiej ,lub maz niech Ci kupi jak tu za 20 e kupilam...

E to Ty masz fajniej, jak z drewna :) Mój to robi te wszystkie meble z płyt.
Też polecam poduchę do spania dla ciężarnych, nie umiałabym już chyba bez niej zasnąć :)

Zgłoś nadużycie #2064 9 czerwca 2016, 11:08

Marzenaa napisał(a)

Nacudja dzisiaj u nas taka pogoda w Łodzi, że nie wiadomo czy gdzieś wychodzic, mam wrażenie, ze w każdej chwili moze lunac. Wiec chyba to dobry czas na przeszukiwanie internetu w poszukiwaniu wozeczeków i lozeczek :)

Ja do końca czerwca siedzę w pracy, synuś w przedszkolu, więc trochę mi wszystko jedno jaka pogoda :) Dla mnie ważne, żeby po 16 nie padało, to wtedy z Młodym można ewentualnie coś porobić na dworze.

Zgłoś nadużycie #2065 9 czerwca 2016, 11:20

Laviaa Fajna mama

allanka napisał(a)

E to Ty masz fajniej, jak z drewna :) Mój to robi te wszystkie meble z płyt.
Też polecam poduchę do spania dla ciężarnych, nie umiałabym już chyba bez niej zasnąć :)

Allanka niestety tu w de moj nie pracuje w swoim fachu,ale lubi dlubac przy meblach .
ja patrze na kolyski w pl sa tansze o okolo 200 zl, tylko zastanawiam sie czy jest mi potrzebna..

Zgłoś nadużycie #2066 9 czerwca 2016, 11:26

kasik84 Gotowa na wszystko
Hej hej
Nacudja powodzenia na wizycie
Ja łóżeczko mam po synku te z Kubusia z żyrafa brązowo beżowe na początek mam od koleżanki zaklepane ten kosz..wózek mam wybrany już dawno narazie szukam jakiś promocji bądź używanych w dobrym stanie.
Bujak i mate mam po synku.
Na sucha skórę może olej kokosowy.
U mnie zaczęły się zaparcia ale narazie jeszcze znosne kupilam kefir jogurt pitny może coś pomoże

Zgłoś nadużycie #2067 9 czerwca 2016, 11:30

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

Mam te poduszkę :-) u rodziców jej nie miałam bo zapomnialam to się męczyłam Dzisiaj z nie już spałam :-)

Zgłoś nadużycie #2068 9 czerwca 2016, 11:30

Dla mnie kołyska to trochę zbędny wydatek, ale każdy ma inne zdanie :)

kasik polecam jabłka i suszone śliwki. ogólnie owoce i warzywa i mało słodyczy. powinno pomóc. ja też w tej ciąży się męczę. w tamtej organizm się sam oczyszczał i to bardzo regularnie :)

Zgłoś nadużycie #2069 9 czerwca 2016, 11:33

izabela23 Supermama
Kasia na zaparcia polecam sluwku suszone na nic zalej je ciepla woda okolo 5-6szt i rano naczczo wypij te wodę i zjedz sliwki :-) skuteczne

Zgłoś nadużycie #2070 9 czerwca 2016, 11:37

Laviaa Fajna mama
Mi na poczatku ciazy Iza polecila sliwki suszone i sa mega na zaparcia.
Wlasnie nacudja sie zastanawiam czy az tak potrzebuje czy tylko to moje widzi mi sie z ta kolyska .
Nie moge doczekac sie lipca rodzice przywioza lozeczko , ubranka po synku i corce kolezanki