Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Pazdziernikowa mama 2016:)

Zgłoś nadużycie #2031 8 czerwca 2016, 22:21

Karolajla Gotowa na wszystko
Aga wyluzuj bo stres szkodzi dziecku.
Mnie w ciazy z córką praktycznie każde się nie zgadzaly tylko, że u mnie ciąża zawsze była starsza i tygodnie względem usg się nie zgadzaly, ostateczna wersja była taka ze termin porodu z USG miałam na 10stycznia a z OM na 28stycznia, ostatecznie urodziłam 30stycznia ;-D

To zależy po prostu od tego kiedy doszło do zapłodnienia, bo lekarz ciążę liczy od ostatniej miesiączki, no i wiadomo, że nie każde dzieciątko rośnie jednocześnie i jest takie samo.

Zgłoś nadużycie #2032 8 czerwca 2016, 22:26

Marzenaa Gotowa na wszystko
Lepiej bym tego nie ujęła niż Allanka :) Aga naprawdę nie ma się co niepotrzebnie martwić, bo aż byłoby dziwne jakby za każdym razem co do dnia wychodziło wszystko równo z pomiarów.
Mnie nawet przy tej wizycie lekarz nie mierzył dzidziusia, dokladne pomiary będę miała 22.06 na polowkowym. Teraz zrobił tak szybciutko usg żeby sprawdzić czy serduszko ladnie bije, sprawdził szyjkę, ponaciskal brzuch, sprawdził pH.
A jeśli chodzi o klucia brzucha to ja się jakis czas temu martwiłam jak mnie dłuższy czas nic nie klulo i nie ciągnęło. Jak czasem coś poboli to dobrze znaczy ze się w środku wszystko rozwija i rozciąga.
Będzie wszystko dobrze, ciesz się ciąża :)

Zgłoś nadużycie #2033 8 czerwca 2016, 22:26

aga907 Zaprawiona w bojach
Ja tam lubie burze :-) oczywiscie jesli wiem , ze wszyscy z rodziny sa w domu i sa bezpieczni :) nie wiem dlaczego , ale burza mnie relaksuje , ale bardziej wole dzienne niz nocne :)

Zgłoś nadużycie #2034 8 czerwca 2016, 22:42

aga907 Zaprawiona w bojach
Bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi :-* !!!

Zgłoś nadużycie #2035 8 czerwca 2016, 23:09

allanka Fajna mama
Właśnie sobie przeglądam meble (często to robię- ze względu na to, że muszę zacząć wymyślać co będę chciała w nowym mieszkaniu :) ) I wiecie co- zakochałam się w mebelkach dziecięcych pinio. No są po prostu cudowne jak dla mnie :) Wrzucam fotkę łóżeczka :)

Zgłoś nadużycie #2036 8 czerwca 2016, 23:42

To łóżeczko tez widziałam, bardzo mi się podoba :)

Zgłoś nadużycie #2037 9 czerwca 2016, 7:18

Laviaa Fajna mama
Super łóżeczko, ja mam po synku dokupie nowy materac, a mąż wyczysci i odmaluje.

Zgłoś nadużycie #2038 9 czerwca 2016, 7:21

izabela23 Supermama
Cześć.
ja zwracam honor moim dziecio co do tego że się nie ruszają. Tak jak pisalam w dzien zaczęlo sie jedno ruszac trosKe, a potem przyjechalam do domu (bo poltora tyg bylam u rodzicow) no i ten/ta który/a jest po lewej zaczelo pukać. Jak mnie naszla ochota na kole to wypilam pol szklanki a moje dziecie jak sie rozchodzilo to juz musnieciami nie mozna bylo tego nazwać. A drugie to chyba do kregoslupa odwrocone bo smyralo mnie od drugiej str nie od brzucha ale drugie delikatnie.

Kasia bardzo,bardzo sie ciesze ze wszystko dobrze.

Aga 3 dni to uwierz zadna różnica u mnie tez sa ciut mniejsze i u każdej praktycznie w usg wychodzi ze albo pare dni mlodsze albo starsze niz z :-) by wynikalo

Allanka, lozeczko cudne.

Ja troszke wczoraj wozki przegladalam

Zgłoś nadużycie #2039 9 czerwca 2016, 7:31

Laviaa Fajna mama
I jak Iza wybrałaś coś wstępnie?

Zgłoś nadużycie #2040 9 czerwca 2016, 8:46

Nacudja Gotowa na wszystko
Dzień dobry :)
kasik super, że z dzidzią ok i że ta krew to nic groźnego :)

allanka śliczne łóżeczko :) ja będę miała po synku, a on ma jeszcze po swoim tacie, czyli mamy łóżko z dłuuugą historią :)

aga 3 dni naprawdę nie mają znaczenia i nie masz się co martwić :) podejrzewam, że ani termin z usg ani z OM nie utrafią w dzień porodu :)

iza widzisz tak się martwiłaś, że się nie ruszają, to teraz dadzą Ci popalić i jeszcze będziesz chciała, żeby poszli spać ;) cola zawsze działa ;)

a ja odliczam do 14, bo wtedy się zobaczymy :D
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2041 9 czerwca 2016, 8:52

O Nacudja to powodzenia na dzisiejszej wizycie :) Zaciskam kciuki ☺

Zgłoś nadużycie #2042 9 czerwca 2016, 9:00

Laviaa Fajna mama
Nacudia kcuki zacisniete! daj znac po wizycie bo my tu zawsze czekamy na newsy :-) . pogoda u nas dopisuje wiec moze dzis pojde na spacerek.
takie mam pytanie do was czy wy tez macie problemy ze skora? zauwazylam od 2 dni ,ze mam strasznie sucha skore,uzywam najpierw dove ,a pozniej jeszcze nivea co niby z balsamem ale skutek marny...chyba musze zrobic porzadny peeling ciala i nalozyc tone balsamu

Zgłoś nadużycie #2043 9 czerwca 2016, 9:14

Ja mam ogólnie suchą skórę, także u mnie to nie jest spowodowane ciążą. Smaruję i smaruję i w sumie jest cały czas bez rewelacji. Także nie pomogę.
Nasza tabelka: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Am0x21VPtVGitzETBO5K-fLdKYGJ0-l1W3lTNOCF...

Zgłoś nadużycie #2044 9 czerwca 2016, 9:20

izabela23 Supermama
Lavia nie wybrałam,bo ja nie wiem jaki ale i za duzego ww3 mam. Hihi ja duza uwage przywiazuje do tego jaka bedzie spacerowka czy zgrabna.
A co do skóry to okropnie mam,ale sama wiesz,że ja mam ogolnie problem ze skórą jednak ta mi sie ostatnio tez wysuwysuszylaiszyla i. Balsamow to uzywam tylko emilient

Zgłoś nadużycie #2045 9 czerwca 2016, 9:23

izabela23 Supermama
Rozrywa m wiadomości. Lavia sprobuj cos z emolientow.

Nacudja zaciskam kciuki za wizyte :-) ale nam się fajnie rozruszalo forum

Zgłoś nadużycie #2046 9 czerwca 2016, 9:23

Laviaa Fajna mama
w sumie racja bo na wiosne to raczej juz nasze dzieci w spacerowce beda

Zgłoś nadużycie #2047 9 czerwca 2016, 9:42

izabela23 Supermama

Laviaa napisał(a)

w sumie racja bo na wiosne to raczej juz nasze dzieci w spacerowce beda

Chciałabym żeby spacerowka byla fajna zgrabna,bo tak jak mowisz zima za duzo w gondoli sie bie powozi tym bardziej ja u mnie ba wsi dlatego spacerowka bym chciała zeby byla nieduza. Znalazlam 2 ale musialabym na zywo zobaczyć te modele. Chociaz tak na prawde to mam ogromna blokade jeszcze przed ogladaniem czegokolwiek

Zgłoś nadużycie #2048 9 czerwca 2016, 10:01

Iza oglądanie przez internet wózków na pewno niczemu nie zaszkodzi :) Przynajmniej potem będziesz miała większe rozeznanie i może szybciej podejmiesz decyzję :) Poza tym coś musisz robić przy tym leżeniu, więc oglądaj na zdrowie :)

A ja właśnie zwątpiłam w swoją decyzję odnośnie szpitala, w którym chcę rodzić. Trafiłam na mocno negatywne opinie i informację, że przez 2 lata mają założone 20 spraw w prokuraturze. Jestem w kropce, bo sama w nim rodziłam i byłam zadowolona, a teraz się wystraszyłam. Dobrze, że mam jeszcze czas na podjęcie decyzji.

Zgłoś nadużycie #2049 9 czerwca 2016, 10:15

Co do suchej skory to ja tez mam ale balsamów w ogóle nie uzywam. Uważam, że jeszcze bardziej wysuszają skórę np. balsam dove tragedia jak dla mnie pod tym kontem, skora na nastepy dzien po posmarowaniu jeszcze bardziej sucha niz przed. Polecam masła do ciała. Dla mnie nr 1 jest masło sephory. Jest drogie ale można czasem kupić w promocji i naprawdę warto, bo skóra po nim jest super nawilżona i do tego bardzo ładnie delikatnie pachnie. Opakowanie tez mi się podoba i jest poręczne, ja uwielbiam to masło i wolę za nie więcej zapłacić i mieć efekt gwarantowany. Odkad sie zrobilo cieplo cały czas używam przede wszystkim wieczorem i przed wyjsciem na dwor i naprawde nie mam suchej skóry. Nawet na brzuch nakładam na przemian z oliwka. Brzuch mam wyjątkowo suchy, bo codziennie odkazam miejscowo woda utleniania albo spirytusem miejsca na brzuchu przed zastrzykiem wiec mam mega wysuszony brzuch w niektórych miejscach :( I boję się , że będę miała rozstępy :( (
Wklejam wam zdjęcie tego masła - ostatnio zmienila się etykieta na opakowaniu ale ja jeszcze kupiłam ze starą etykieta tez dlatego zapłaciłam mniej. Najlepsze jest to zwykle , nie żadne inne bo są tez inne jakieś zapachowe w sephorze ale to jest najlepsze i nafajniej pachnie jak dla mnie.
Tez przestałam się myć zelami pod prysznic i przerzucilam się z kolei na mydło dove :) (mydło jest ok, w przeciwienstwie do balsamow) i uważam że lepiej nawilża niż te wszystkie zele pod prysznic.

Zgłoś nadużycie #2050 9 czerwca 2016, 10:27

Chyba tez się musze zacząć rozglądać za wózkami , łóżeczkami itp bo jak na razie to tylko tak pobieżnie przeglądałam. I planuje po polowkowym zacząć kupować juz pomalu jakieś ubranka :) Bo nic nie mam, a nie chce kupować wszystkiego naraz tylko powybierac naprawdę ładne rzeczy :)

Nacudja ja leżałam parę razy w Madurowiczu (bo z tego co pamiętam tam planowalas rodzic) i się trochę zrazilam do tego szpitala ale to zależy też na pewno na którym oddziale.
Każdy ma inne zdanie, moja koleżanka która tam rodziła 3 lata temu była bardzo zadowolona i będzie rodzić tez tym razem ( jest też w ciazy teraz). Z kolei moja siostra miała trauma po porodzie w Madurowiczu i za drugim razem zmieniła szpital. Wszystko zależy na jakiego lekarza się trafi i pewnie też jak przebiega porod.
Ja chcę rodzić u lekarza do którego chodzę wiec nie mam wyjścia, mam jeden szpital do wyboru.