Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Październik 2015

Zgłoś nadużycie #6571 29 listopada 2015, 13:09

Bombka Gotowa na wszystko
Czy wiecie ile dzieci w wieku 7 tygodni powinny zjadać na raz mleka?

U nas noc ok. Michał spał od 24 - 6:30 :) i potem do 9:30. Nakarmiłam go piersią i za godzinę był głodny więc podaliśmy mu 120 ml mm, teraz śpi. Czy dziecko takie malutkie można przekarmić? My mu dajemy mleko jak płacze i ewidentnie nic innego nie pomaga tylko chce jeść i koniec. A ja ciągle się boję czy go nie przekarmiamy :(

Zgłoś nadużycie #6572 29 listopada 2015, 15:46

anka87 Gotowa na wszystko
mój czasami na raz je 160 ml a ma prawie 7 tyg :)

Zgłoś nadużycie #6573 29 listopada 2015, 16:19

Anka87 - a karmisz też piersią czy tylko butla? Ale teraz widzę jednak, że przekarmić się nie da :) Michałek się obudził, podałam mu pierś ale nie chciał jeść. Bardziej się bawił niż jadł. Więc chyba niepotrzebnie się martwiłam :)

Zgłoś nadużycie #6574 29 listopada 2015, 16:36

tylko butla

Zgłoś nadużycie #6575 29 listopada 2015, 18:08

stefani_forester Gotowa na wszystko
Moja je 100 co 3-4h. Jutro jedziemy do lekarza. Lucja ma chyba skaze bialkowa....

Zgłoś nadużycie #6576 29 listopada 2015, 18:22

Stefani - a jak to się objawia, skąd wiesz, że może coś takiego mieć?

Zgłoś nadużycie #6577 29 listopada 2015, 19:04

skaza podobno pojawia sie po 3 mc a jak sztuczne to nietolerancja na laktoze i wtedy sa krostki wszedzie

Zgłoś nadużycie #6578 29 listopada 2015, 19:15

Na razie ma krostki tylko na czole, policzkach i na szyjce z tylu. Takie suche placki krostek. Ja ja troche karmie moim mlekiem. Tylko ze ja juz jadłam wszystko, bo uznałam ze skoro mam 2 łyki mleka to nie ma to znaczenia. I nabialu też dużo jadłam. I co ciekawe przeczytałam ze dzieci przy skaziw białkowej nie śpią w dzień. I ona właśnie nie śpi wcale.

Zgłoś nadużycie #6579 29 listopada 2015, 19:32

O ludzie, i jak się to leczy? Co takiemu dziecku dawać do jedzenia?

Zgłoś nadużycie #6580 29 listopada 2015, 19:38

A tak w ogóle to jestem od wczoraj zła. Wczoraj mój mąż się opił w robocie, chociaż wyrażenie (za przeproszeniem) ochlał jest bardziej na miejscu. Myślałam, że go uduszę. Nie dość, że nie ma go całymi dniami w domu, to jeszcze po skończonej pracy nie wróci od razu tylko wódę chla!

I dzisiaj kiedy mi już złość trochę przeszła, to pojechałam do wujka na imieniny i znów się wściekłam. Zabrałam Małą, ubrałam ją w nowe ubranko. Kupiłam jej w sumie na święta, ale wiem, że z ubranek szybko wyrośnie, więc uznałam, że mogę ją dzisiaj w to ubrać. Kupiłam jej komplecik - body + tiulowa baletnicowa spódniczka. Prześliczna błyszcząca 4 warstwowa spódniczka z cekinkami. Jak będę mieć czas, to Wam wrzucę. Łucyjka wyglądała jak mała księżniczka :) a ciotka mówi "co wy wyprawiacie?" - w sensie, że ją tak ubrałam. Naprawdę dziecko musi non stop nosić tylko śpiochy? Na pewno są wygodniejsze, ale w tej spódniczce była tylko u nich... I popsuła mi humor... A jeszcze zgadało się o rodzinnym i mówię, że ja jeszcze tego nie składałam, bo my mamy mnóstwo dokumentów. No ok, za październik przepadło, zaraz za listopad przepadnie. I mówię "phi, takie tam grosze 140zł", a druga ciotka mówi "ja tam zaraz jechałam to składać, żeby tylko nie przepadło". Fajnie, jak ma do dostarczenia 3 dokumenty - swoją umowę, męża i dochód ze skarbówki i przede wszystkim JAK MA Z KIM ZOSTAWIĆ DZIECKO, bo ja nie mam i wszędzie muszę Łucję wlec ze sobą. I co najlepsze - mają dochodu może z 5 tys zł miesięcznie i takim to wiecznie mało, mało, mało...

Zgłoś nadużycie #6581 29 listopada 2015, 19:40

Bombka, mam nadzieję, że wystarczy mleko np nan lub bebiko, ale z oznaczeniem HA, bo jak nie, to są następne coraz droższe, np bebilony lub na receptę. No i co najważniejsze - w przyszłości może być kłopot choćby z jogurtami...

Zgłoś nadużycie #6582 29 listopada 2015, 19:52

A tak w ogóle to wczoraj czytałam od początku nasz wątek :) nasze radości z dwóch kreseczek, nasze obawy, czy będzie wszystko dobrze :) aż się wzruszyłam :) byłam wtedy jeszcze w Warszawie, od czerwca musiałam wrócić na tą cholerną wieś. Boże jak ja tęsknię za pracą, za miastem, za tamtym życiem... Jak ja bym chciała mieć inne życie, zawsze marzyłam o czymś innym. Kocham tego małego ssaka nade wszystko. Myślę, że się pojawił w dobrym momencie mojego życia, tylko, że ja nie mogę przestać myśleć o Warszawie, o przedszkolu, itp... I nie, nie możemy się tam przeprowadzić. Ani tam, ani na razie nigdzie indziej. I tym jestem najbardziej załamana. Bo po roku macierzyńskiego nic mnie nie czeka, nie mam pracy do której mogłabym wrócić i jeśli jej nie znajdę to będę siedzieć w domu...

Zgłoś nadużycie #6583 29 listopada 2015, 20:12

A i jeszcze dzisiaj te ciotki mówiły, żeby wkładać podwójną tetrową pieluchę miedzy nóżki, żeby bioderka były proste. Robicie tak?

Zgłoś nadużycie #6584 29 listopada 2015, 20:22

stefani_forester napisał(a)

Na razie ma krostki tylko na czole, policzkach i na szyjce z tylu. Takie suche placki krostek. Ja ja troche karmie moim mlekiem. Tylko ze ja juz jadłam wszystko, bo uznałam ze skoro mam 2 łyki mleka to nie ma to znaczenia. I nabialu też dużo jadłam. I co ciekawe przeczytałam ze dzieci przy skaziw białkowej nie śpią w dzień. I ona właśnie nie śpi wcale.

mój jest na mleku z butli i spi tylko w nocy, mysle ze u Was to moze byc własnie ta laktoza

Zgłoś nadużycie #6585 29 listopada 2015, 21:10

Kattarynnka Zaprawiona w bojach

A i jeszcze dzisiaj te ciotki mówiły, żeby wkładać podwójną tetrową pieluchę miedzy nóżki, żeby bioderka były proste. Robicie tak?

Nie. Z Michasiem też nie robiłam a nóżki ma zdrowe i bioderka też. Nie słyszałam o nikim w czasachnam współczesnychkto by to robił.
Stefani, nie dołuj się. Na pewno Ci ciężko w tej sytuacji, i miłość do małej nie ma tu nic do rzeczy. Ale nie zakładaj, że nic Cie nie czeka. Wykorzystaj czas macierzyńskiego żeby przegrupować siły i wymyślić co dalej.

Zgłoś nadużycie #6586 29 listopada 2015, 23:23

Tak robimy bo Michałek musi być szeroko pieluchowany. Miał leciutko odchylenie od normy po porodzie, teraz na kontroli wyszło wszystko ok, ale póki co mamy mu to wkładać między nóżki i za 2 miesiące kolejna wizyta. Jutro odniosę się do reszty Twojego posta a dziś tulę i mocno ściskam :)

Zgłoś nadużycie #6587 30 listopada 2015, 7:50

magdaalenkaa Gotowa na wszystko

anka87 napisał(a)

mój jest na mleku z butli i spi tylko w nocy, mysle ze u Was to moze byc własnie ta laktoza

Na uczulenie na laktoze stosuje się kolaktaze.

Stefani sprawdź czy nie ma ciemieniuchy na głowie lub między brwiami. Mój ma takie suche i smaruje bepanthenem na zmiane ze sprejem na ciemieniuche.

Jeśli chodzi o ciuchy to zoska była często w spiochach a Iwek od początku skarpetki body i spodnie, raz pumpy, raz dżinsy innym razem dresowe. Co komu do tego?
Nie bądź miękka! To twoje dziecko!

A jeśli chodzi o pieluchowanie to poczytajcie coś nowoczesnego. Juz przy zofii nie pieluchowalam to brednie. Swobodny ruch zapewnia więcej dobrego i masowanie-kręcenie nóżkami.

Teraz mamy lekki przykurcz tylko.
www.milkii.pl zobacz co u nas słychać!

Zgłoś nadużycie #6588 30 listopada 2015, 7:51

magdaalenkaa Gotowa na wszystko
Od cienieniuchy ma zmiany na twarzy.

Uczulenie na białko wiąże się raczej z wysypka na cialku i buzi. Lekarz ci najlepiej odpowie :)
www.milkii.pl zobacz co u nas słychać!

Zgłoś nadużycie #6589 30 listopada 2015, 9:36

Ma wysypkę na czole, policzkach i szyjce. I we włosach, ale czy to ciemieniucha? chyba nie, bo to się nie luszczy. Dzwoniłam do lekarki i kazała zmienić mleko na HA

Zgłoś nadużycie #6590 30 listopada 2015, 10:55

Aniula Fajna mama
Dzień dobry :D
Ola, no cóż Ci mogę powiedzieć, faceci to dziwne stworzenia :D Współczuje Ci że musisz siedzieć sama całymi dniami, a w jakich godzinach Twoj mąż pracuje ??
Czekam na zdjęcie Łucyjki w tej spódniczce :)
Też ostatnio czytałam początek naszego wątku :) , jejku jak ten czas szybko leci :D a czasem chciałoby się żeby stanął w miejscu.
Ola jeżeli mogę zapytać, to dlaczego nie możecie się przeprowadzić?
Ja mam umowę do końca lutego i jeżeli mi jej nie przedłużą to po macierzyńskim trzeba będzie szukać nowej pracy, chociaż swoją bardzo lubiłam.
Mam nadzieje że to jednak nie skaza tylko jakaś zwykła niemowlęca wysypka.
Witek teraz sobie grzecznie leży i się rozgląda :D , a Jaromiś poszedł do dziadków, nie mógł iść do przedszkola bo podaje mu od soboty kolejną serie szczepionki i troszkę Go rozłożyło.