Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Odkładacie pieniądze na przyszłość swoich dzieci?

Zgłoś nadużycie #11 7 grudnia 2010, 22:48

fredka Świeżo upieczona
Witam, zastanawiam się jak zapezpieczyć swoich chłopców (7 i 4 lata) na przyszłość. Chciałabym odkładać jakąś drobną sumę co miesiąc, albo może zainwestować. Nie wiem. Ciekawa jestem czy wy jakoś odkładacie dla swoich dzieci? Może któraś z was ma jakiś pomysł na to? Pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #12 12 grudnia 2010, 19:57

Bernadetka Świeżo upieczona
Ja też zastanawiam się właśnie nad zabezpieczeniem mojej córeczki (3 latka) i znajomi polecili nam fundusze union investment - można tam wpłacać po ok 200-300 zł miesięcznie, a my nie mamy dużego kapitału, więc takie rozwiązanie byłoby dla nas korzystne - nie zecydowaliśmy się jeszcze, ale jesteśmy na dobrej drodze :)

Zgłoś nadużycie #13 13 grudnia 2010, 11:11

soojka Świeżo upieczona
No ja jeszcze mam chwilę, żeby myśleć o przyszłości mojej córci, bo dopiero się w styczniu urodzi, ale rzeczywiście już się nad tym powoli zaczęliśmy zastanawiać. Myśleliśmy o ubezpieczeniu na życie, ale właśnie o tych unifunduszach, o których piszesz, opowiadali nam ostatnio znajomi. Nie dość, że niewielki może być wkład miesięczny, to jeszcze faktycznie te pieniądze zarabiają. I, co myślę ważne, można podjąć w razie czego swoje pieniądze w każdej chwili, a przy ubezpieczeniu jesteśmy zablokowani na 2 czy 3 lata...

Zgłoś nadużycie #14 16 grudnia 2010, 19:40

Bernadetka Świeżo upieczona
O widzisz, nawet nie wiedziałam szczerze mówiąc, że z funduszu w każdej chwili można wypłacić - to dobry argument, bo nigdy nie wiadomo, kiedy pieniądze okażą się potrzebne; chyba od nowego roku bliżej się tym zainteresuję - za bardzo nie wiem jeszcze, jak to się otwiera i później administruje, ale się dowiem :)

Zgłoś nadużycie #15 7 stycznia 2011, 23:17

stokrota Zadomowiona
Szczerze? Jeszcze nie myślimy o tym. Ale przyszłość lekko mnie przeraża.

Zgłoś nadużycie #16 9 czerwca 2011, 21:38

Konto usunięte
My założyliśmy subkonta oszczędnościowe dla maluchów. Na razie to odkładamy z przeznaczeniem na większe wydatki (w razie konieczności) - jeśli się uda zebrać więcej na "dorosłe życie" to byłoby super :)
Jesteś w ciąży zobacz
Jesteś mamą - zobacz

Zgłoś nadużycie #17 16 czerwca 2011, 19:47

mamaela Supermama
Jeśli chcecie odkładać dla dzieci to proszę zakłądajcie konta, fundusze inwestycyjne czy co tam wybierzecie na siebie a nie na niepełnoletnie dziecko. Dlaczego? Bo zgodnie z kodeksem rodzinnym srodki zgromadzone na takich rachunkach należą, gdy są założone na dzieci, do niepełnoletniego i rodzice nie mogą z tych rachunków nic wypłacić - nawet gdyby chcieli te pieniądze przeznaczyć na leczenie dzieci!! Na wypłaty prze 18 r.ż musi się zgodzić Sąd Rodzinny, a to trwa.
Załóżcie, jak możecie udźwignąć to finansowo, na siebie, odkładajcie systematycznie nawet małe kwoty (ja wpłacam na fundusz inwestycyjny po 100 zł miesięcznie i dam to co się uzbiera synowi na 18-te urodziny w prezencie).
Ja pracowałam w banku i miałam przykład takiego dramatu, że ktoś namówił babcię na założenie funduszu dla wnuczka - na 3 letniego wnuczka (wpłaciła ponad 30 tys jednorazowo i dodatkowo potem jeszcze dopłacała bardzo dużo). Zrobiła jak radzili, malec zachorował i potrzebna była długotrwała batalia w sądzie by dostać zgodę na wypłatę tych środków. Zanim dostali wyrok pozwalający na to zadłużyli się po znajomych, pobrali kredyty gotówkowe by wysłać malucha na operację do Niemiec. Ot niewiedza.... i złe doradztwo pracownika banku :(

Zgłoś nadużycie #18 28 sierpnia 2014, 15:16

edyta.s Fajna mama
Ja narazie nic nie odkladam dla Malej. Moze kiedys zaczne (jak juz nasz domek bedzie gotowy) i to w tajemnicy przed nia. :) a dam jej te pieniadze wtedy kiedy bede miala pewnosc ze nie wyda je na pierdoly czy uzywki itp. nawet gdyby to mialo byc po 30-tce haha :) pamietajcie - najbardziej szanuje sie pieniadze, na ktore sie samemu zapracuje a nie takie ktore spadaja z nieba.

Zgłoś nadużycie #19 28 sierpnia 2014, 15:34

tratka Zadomowiona
Dobry pomysł! nie zastanawiałam się nad tym wcześniej, ale rzeczywiście ma to sens. Tylko nie wiem czy dalibyśmy radę. Teraz na pewno nie. Jak urodzę i dziecko podrośnie, o! to wtedy! Teraz jestem entuzjastycznie nastawiona do wszystkiego! hehe!

Zgłoś nadużycie #20 1 września 2014, 14:56

tratka Zadomowiona
dendelion - jakaś Ty zorganizowana. Tak sobie myślę, że dawanie dziecku tej kasy na 18, to nie jest najlepszy moment, tak jak mówisz to się okaże, ale odradzam 18. A lokata, albo konto lokacyjne - o ile jeszcze takie są , to fajna sprawa, bo samodzielne inwestowanie jest chyba jednak zbyt ryzykowne.

Zgłoś nadużycie #21 4 września 2014, 13:25

emilcia Zaprawiona w bojach
jak sie ma pieniadze, to zawsze sie odklada, niezaleznie czy dla dziecka czy na jakies nagle potrzeby.. a wiadomo, ze naweet jakby sie zbieralo tylko dla dziecka pieniadze a byly by potrzebne na cos pilnego to kazdy a przynajmniej ja bez zastanowienia bym je ruszyla..

Zgłoś nadużycie #22 4 września 2014, 16:29

Lavena Gotowa na wszystko
My chcemy kupić działkę. Póki co jest rolna, ale te tereny będą kiedyś przekształcane, więc sobie dzieciaki albo domy pobudują albo sprzedadzą :)

Zgłoś nadużycie #23 4 września 2014, 17:12

tratka Zadomowiona
Lavena - jak Ty myślisz inwestycyjnie! Hu hu!

Zgłoś nadużycie #24 5 września 2014, 19:16

emilcia Zaprawiona w bojach
to tez dobry pomysl!

Zgłoś nadużycie #25 3 października 2014, 8:56

BluBalon_pl Zadomowiona
Pomysł z działką jest w niezły,zawsze można ją potem odsprzedać po korzystniejszej cenie czy mogą zrobić to dzieci. Nigdy nie wiemy co przyniesie przyszłość,jeżeli mamy jakieś drobne oszczędności to pewnie,że warto odłożyć coś na przyszłość dla naszych dzieci,zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

Zgłoś nadużycie #26 3 października 2014, 14:29

Konto usunięte
Działka to dobry pomysł, grunt zawsze jest w cenie. My założyliśmy subkonto oszczędnościowe i odkładamy co miesiąc 100zł + wszystko co dostaniemy od rodziny "kupcie małej coś". Sama sobie kupi ;) Ale dam jej raczej później niż na 18tkę. Raczej na ślub, na 30tkę albo jak będzie kupować mieszkanie.
O dziecięcych zakupach, wyprzedażach i promocjach.

Zgłoś nadużycie #27 17 października 2014, 16:08

katehw Początkująca
my odkladamy co miesiac ok. 100 do 150 zl, zawsze lepiej miec zabezpieczenia na wszelki wypadek

Zgłoś nadużycie #28 17 października 2014, 18:55

lisa30 Zaprawiona w bojach
Ja też myślę,że warto zabezpieczyć dzieci, może w jakimś funduszu? słyszałam,że można tam wpłacać tyle ile uważamy.Sądzę,że jest to dobry pomysł :)

Zgłoś nadużycie #29 17 października 2014, 18:56

lisa30 Zaprawiona w bojach
Ja też myślę,że warto zabezpieczyć dzieci, może w jakimś funduszu? słyszałam,że można tam wpłacać tyle ile uważamy.Sądzę,że jest to dobry pomysł :)

Zgłoś nadużycie #30 19 października 2014, 12:49

katehw Początkująca
musisz sprawdzic oferty w roznyc bankach i wybrac najkorzytniejsza :)