Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Nosidęłko czy chusta?

Zgłoś nadużycie #51 5 marca 2016, 16:02

kamilla Zaprawiona w bojach
ja mam chustę, namówiła mnie przyjaciółka która testowała i nosidełko i chustę i nosidełko szybko poszło w odstawkę, kupiłam sobie elastyczną z bonbonenfant bo od nich tez miała przyjaciółka i jestem bardzo zadowolona, świetnie się jej używa

Zgłoś nadużycie #52 7 marca 2016, 11:30

aguska Zadomowiona
oczywiście chusta

Zgłoś nadużycie #53 14 marca 2016, 10:06

nerko Świeżo upieczona
no ja też ostatnio korzystam z chusty do noszenia dzieci , nie dość, że są wygodne, bezpieczne dla maluszka to jeszcze ładnie wyglądają także same plusy :)

Zgłoś nadużycie #54 26 marca 2016, 19:27

kroliczek Zaprawiona w bojach
kamilla też mam tę chustę i jak dla mnie jest niezastąpiona, bardzo wygodnie się ja nosi i dzidzia ewidentnie zadowolona, a jeszcze jak kupowałam to akurat jakaś zniżka tam w bonbonenfant była i jescze przyoszczędziłam co wiadomo każdym młodym rodzicom się przyda

Zgłoś nadużycie #55 5 października 2016, 21:42

Dagmara32 Gotowa na wszystko
Moim zdaniem chusty dla niemowląt to świetne rozwiązanie, tylko trzeba nauczyć się je wiązać, bo mi na początku trochę czasu na to schodziło :)

Zgłoś nadużycie #56 16 października 2016, 23:01

aguska Zadomowiona
Dagmara warto sprawdzić w swoim mieście czy nie ma przypadkiem doradcy chustowego :) ja skorzystałam z usług takiej osoby i powiem Ci szczerze, że szybko to opanowałam dzięki niej. Później tylko kilka razy patrzyłam na filmiki na YT i póżniej szło gładko :D

Zgłoś nadużycie #57 10 listopada 2016, 15:35

Emi88 Zadomowiona
takie chusty to fajny pomysł, ale nosidełko też się czasem przydaje, najlepiej i to i to kupić

Zgłoś nadużycie #58 14 listopada 2016, 13:17

Aguchan Gotowa na wszystko
Ja wolę nosidełko, z chustą strasznie mi niewygodnie.

Zgłoś nadużycie #59 26 stycznia 2017, 12:31

Sokolik Zaprawiona w bojach
Jeżeli małe dystanse w pomieszczeniach to chusta, jak duże dystanse na powietrzu nosidełko. Nie chodzi mi o takie samochodowe tylko o normalne nosidełka turystyczne w tym stylu - https://www.polarsport.pl/plecaki/noside.html z doświadczenie wiem, że chusta na dłuższych trasach może być dużym obciążeniem.

Zgłoś nadużycie #60 26 stycznia 2017, 19:08

aguska Zadomowiona
Aguchan, ale trzeba uważać, żeby nie kupić wisiadła. Także przed zakupem warto poczytać to i owo, abu wybrać dobrze

Zgłoś nadużycie #61 21 września 2017, 10:10

ikonka Gotowa na wszystko
Zdania są w sumie podzielone. Ja trafiłam ostatnio na fajny artykuł na temat nosideł ergonomicznych warto go przeczytać przed zakupem http://www.ekomaluch.pl/nosidlo-ergonomiczne-co-i-jak. Sporo praktycznych informacji na temat tego w jakim wieku można zacząć go używać czy jak je dopasować do dziecka by spełniało swoje funkcje.

Zgłoś nadużycie #62 21 września 2017, 10:42

fisemma Świeżo upieczona
Jeszcze nie wypróbowałam chusty. Miałam taki zamiar ale jak w czasie ciazy obserwowałam kobiety na mieście to jakieś takie zdeformowane te dzieci nosza w chustach, czy to aby bezpieczne dla kręgosłupa i w ogole?

Zgłoś nadużycie #63 5 października 2017, 13:43

olatylman Zadomowiona
Ja polecam nosidełko przypominające chustę, jest bezpieczniejsze moim zdaniem.
Takie nosidełka dla niemowląt znajdziecie tutaj http://www.bobasnafali.pl/category/pl/nosidelka

Zgłoś nadużycie #64 30 października 2017, 20:56

bronna Zaprawiona w bojach
Bardzo fajnym rozwiązaniem są też takie poduszeczki http://materacyk.pl/produkt/poduszka-gniazdko/ :) dziecko może sobie fajnie leżeć, a potem nawet siedzieć - do zabawy idealnie się sprawdza

Zgłoś nadużycie #65 30 października 2017, 21:02

kejttt Świeżo upieczona
Nosidełko to świetna sprawa, nasza mała ma 6 miesięcy. Dzięki nosidełku byliśmy ostatnio na dłuższym spacerze wzdłuż rzeki . Bez nosidełka byłoby to niemożliwe. Chodzimy z dzieckiem na spacery do lasów, żeby oddychało czystym powietrzem a nie splinami. Ogólnie nosidełko ma na sobie mąż ;)

Zgłoś nadużycie #66 2 listopada 2017, 20:43

magdalena123 Świeżo upieczona
Używamy chusty elastycznej, dobrze sie sprawdza jest łatwa w motaniu i wygodna dla mnie i dla dziecka Używaliśmy okazyjnie i niezbyt świadomie nosidła - wisiadła, mnie szybko bolały plecy a maluch wiercił sie i nie było mu wygodnie, dlatego znalazłam inne rozwiązanie. Chusta jest wygodna ale po jakis czasie np 30 minut dziecko sie nudzi i wierci, u nas chusta na krótkie spacery.

Zgłoś nadużycie #67 27 listopada 2017, 22:04

Majka2312 Początkująca
U mnie fajnie sprawdza się chusta, wygodna w użytkowaniu, zostawia wolne ręce. Swoją zamówiłam ze Sleepee z kilkoma innymi artykułami, wszystko kolorystycznie dopasowane żeby wyglądało jak komplet, Produkty wykonane z ogromną starannością, zapewniające komfort i bezpieczeństwo maluszkowi i mamie.

Zgłoś nadużycie #68 9 października 2018, 17:12

aniulaxx Gotowa na wszystko
A może nosidełko ergonomiczne? Ja zamówiłam sobie takie z https://www.babytula.pl/collections/nosideka-ergonomiczne i powiem Wam, że jestem naprawdę zadowolona i używam nosidełka na co dzień. Ważne dla mnie jest to, że jest wygodnie i mi i mojej córeczce :) Nosidełko tula było też wielokrotnie nagradzane, z czym absolutnie się zgadzam!