Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Niepłodność męska

Zgłoś nadużycie #51 20 kwietnia 2016, 9:20

Pelna.nadziei Zaprawiona w bojach
Dzieki Magda za fotki :) porownam sobie, wiem ze to wszystko kosztuje i to nie mało, tez pomyslalam ze dam mu witaminki i napewno musi w tym czasie co mnie nie bedzie powtorzyc badanie nasienia. Ja puki co oglądałam gym centrum w katowicach i ostravie (czechy) mamy podobna odległość do tych 2 klinik a slyszałam ze w czechach takie leczenia sa duzo tansze jak i leki jak sama wizyta, wiec mysle ze jak juz to najpierw tam zadzwonie i dopytam co i jak.
tak jak Taszka dzieki za to ze jestes z nami i dajesz nadzieje.

Zgłoś nadużycie #52 20 kwietnia 2016, 11:06

Maaagda Supermama
Też słyszałam, że w Czechach taniej i in vitro też tańsze. Powodzenia!

Zgłoś nadużycie #53 20 kwietnia 2016, 15:44

Taszka a Wy jakie macie problemy? czego juz probowaliście... z czym teraz sie zmagacie.. napisz cos o Waszym problemie :)

Zgłoś nadużycie #54 20 kwietnia 2016, 17:15

Taszka Gotowa na wszystko
Po tym jak poroniłam (7tydz.)i przez kolejne 7 miesięcy nie zaszłam w ciążę wybrałam się do gina, żeby mnie przebadał. Okazało się, że mam znacznie podwyższoną prolaktynę i za niski poziom progesteronu. Przyczyną podwyższonej prolaktyny jest gruczolak przysadki mózgowej. Powinien się sam wchłonąć, bo jest mały. W październiku mam powtórzyć badanie. Lekarz przepisał mi tabletki na obniżenie prolaktyny i podwyższenie progesteronu. Biorę je od grudnia, a kuracja ma trwać do połowy czerwca.

Oprócz tego choruje na niedoczynność tarczycy. TSH mam w normie, ale wyczytałam, że aby zajść w ciążę to najlepiej żeby poziom wynosił 1,5. A ja mam 3 i znowu musiałam zwiększyć dawkę.

Mój ginekolog powiedział, aby mąż też sie przebadał i do tego doszły złe wyniki od mojego partnera. Teraz faszeruję go witaminkami.

Trochę się już tego nazbierało u nas. Mam nadzieję, że teraz już będziemy mieć z górki.

Zgłoś nadużycie #55 21 kwietnia 2016, 9:51

Ja tez miałam wysoką prolaktyne i to bardzo u mnie norma jest od 4,79 - 23,30 a ja mialam 78,40 także duzo ponad norme,brałam 2 miesiące Bromergon na obniżenie i spadła do 5,20 a teraz nawet mam poniżej bo mam 4,16, narazie nie biore leków i mam powtorzyć badnia znowu, TSH tez miałam wysokie ale po tabletkach tez spadło i miesci sie w normie :)
Jak wyjade też dam męzowi te witaminki i zobaczymy.
Napewno bedziecie mieć z górki :) 3mam kciuki :) bedzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #56 4 maja 2016, 12:54

tandem Supermama
Taszka, pelna.nadziei to u mnie podobnie, najwyższa zbadana prolaktyna to 53 i teraz mam bromergon, a tsh skacze 1,3 - 4,4 - 1,13 - 2,3, ale już coraz bliżej wymarzonego 1.
Z tym, że mąż wyniki ma w porządku, więc wszystkie siły kumulują się na wyprostowaniu moich wyników.
Wierzę, że uda się nam wszystkim :)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #57 4 maja 2016, 13:29

tandem nie jest zle z tymi wynikami, ja mialam gorsze a teraz sa w normie :) wiec jasne ze sie uda :) predzej czy pozniej musi :D
mam nadzieje ze u mnie wyniki sie nie pogorszą bo teraz sa w normie wszystkie.
kiedys jak mialam wysoką prolaktyne to dziennie mnie głowa bolała a teraz dawno nie :) wiec mysle ze bedzie okej :)

Zgłoś nadużycie #58 4 maja 2016, 19:58

tandem Supermama
Pelna.nadziei dziękuję :) jeśli ból głowy miałby być wyznacznikiem wysokiej prolaktyny, to niestety znaczyło by, że mam ją jeszcze zdecydowanie wysoką:/
ale cieszę się,że w końcu trafiłam do kogoś kto się tymi moimi wynikami zajął i ufam, że teraz to już uda się nawet prędzej niż później :) i wam też ;)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1vFZOk0IAp5fbW_YYScCoKOn9OvRjp8o5-6qQOz7BZwM/edit#gid=0 

Zgłoś nadużycie #59 4 maja 2016, 21:23

ja tak miałam z tymi bólami głowy, ale teraz jest okej :) i wkoncu tez trafiłam na kogoś kto mi ją zrzucił bardzo szybko :)
damy rade!! :D

Zgłoś nadużycie #60 5 maja 2016, 23:43

tandem Supermama

Pelna.nadziei napisał(a)

ja tak miałam z tymi bólami głowy, ale teraz jest okej :) i wkoncu tez trafiłam na kogoś kto mi ją zrzucił bardzo szybko :)
damy rade!! :D

no ja myślę! bo jak nie my, to kto? :D

Zgłoś nadużycie #61 23 czerwca 2016, 19:33

beata333 Zaprawiona w bojach
A znacie sposoby na erekcję, chodzi mi o wydłużenie i jakość stosunku. Po ciąży jakoś nie bardzo odczuwam przyjemność z seksu. Mąż chyba też nie jest zachwycony tą sytuacją. Ja unikam sypialni, mąż chodzi podenerwowany. Lecz o wizycie u seksuologa nie chce słyszeć. Nie wiem co robić?

Zgłoś nadużycie #62 3 lipca 2016, 19:49

Oj ciężka sprawa, ja nie wiem puki co takiego problemu u nas nie ma. Może zapytaj na Staraczkach 2017,jest tam dużo bardzo fajnych dziewczyn, może coś poradzą. Pozdrawiam i życzę powodzenia i polepszenia stosunkow

Zgłoś nadużycie #63 25 czerwca 2017, 9:41

april13 Zaprawiona w bojach
Faceci z reguły nie lubią tych tematów a wizyty u lekarza unikają jak się da, wiem coś o tym z własnego doświadczenia. Ale zanim wybierzecie się na wizytę może warto zrobić taki domowy test nasienia https://labhome.pl/produkt/test-na-plodnosc-dla-mezczyzn/. Wyniki będą niemal tak samo wiarygodne jakbyś je przeprowadzała w laboratorium więc myślę, że warto spróbować.

Zgłoś nadużycie #64 1 lipca 2017, 6:40

indy11 Świeżo upieczona
Coraz więcej mężczyzn tak ma.
Sam nie wiem od czego to.
Przyjaźń to ciąg wymiany: uczuć, czasu, niekiedy pieniędzy, zawsze informacji.

Zgłoś nadużycie #65 23 września 2017, 23:04

fuksssja Zaprawiona w bojach
Czasami jest tak że mężczyźni, zresztą kobiety też, nie radzą sobie z tym że nie mogą mieć dzieci, warto wtedy udać się po pomoc do specjalisty. Czytałam bardzo fajny artykuł o tym https://blog.szukamterapeuty.pl/2017/08/psychoterapeuta-problem-nieplodnosci/ I polecam każdemu nie tylko osobom których dotyczy ten problem

Zgłoś nadużycie #66 29 września 2017, 12:03

fit_Pawel Świeżo upieczona
Według najświeższych badań 50% przyczyn niepłodności leży po stronie mężczyzny. Dziewczyny, nie dajcie sobie wkręcić, że 'coś z wami nie tak'. U nas były drobne problemy, które leżały nie wiadomo po czyjej stronie. Pewnie stres, niesprzyjająca aura...
A skąd to się bierze? Tryb życia, przetworzona żywność, pozornie błahe sprawy, którymi na co dzień się nie zajmujemy. A potem niestety takie problemy.

Zgłoś nadużycie #67 8 października 2017, 12:39

Robert90 Świeżo upieczona
http://toplibido.pl/inseminacja/ inseminacja to może być dobre rozwiązanie