Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1951 11 sierpnia 2015, 14:42

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach
No wiem u mnie jest wlasnie skomplikowana sprawa ...bo poronilam ostatnia ciaze dokladnie 4 czerwca i od tego momentu nie mialam okresu czyli odrazu w pierwszym cyklu zaszlam w ciaze ;) wedlug bety i usg z zeszlego tygodnia wszystko wskazywało na 7 tydzien ;) ale według ostatniejgo krwawienia - w tym przypadku poronienia wskazuje z okolo tydzien opoznienia :p czyli moj cykl byl opozniony i ciezko mi było wpisac to w suwak :p no teraz to 8 tydzien jest ;) 20.08 mam wizyte u lekarza i zobaczymy co pani doktor powie bo poki co bylam u lekarza ktory tylko skontrolowal czy wszystko jest ok itd ;) a 20.08 idedo lekarki ktora bedzie prowadzic moją ciąże ;)

Zgłoś nadużycie #1952 11 sierpnia 2015, 15:11

Kaari Fajna mama

Monia82 napisał(a)

hej laski, mi sie falalnie pisze z telefonu, nie wiem, jak cytować itp. a rzadko na kompie bywam. Widziałam Wasze brzucholki okazałe :) niektóre takie laseczki szczupłe wow! Ja nie wytrzymałam i się umówiłam na piątek ok. 14-stej na płatne  usg dopochwowe do szpitala, bo do 29 sierpnia bym oszlalała... a ja jeszcze żadnego nie miałam i nie wiem, czy nie mam pustego jaja płodowego, czy zarodek się rozwija itp. a przecież plamiłam krwią i nie mam objawów. Nie wiem nic.... a koleżanka miała wszystkie objawy ciąży i usg wykazało puste jajo płodowe. Także teraz muszę czekać do piątku... sprzęt mają taki stary, ale mi chodzi o najzwyklejsze usg.

Powiem Ci Monia, że ja też już nie mam siły myśleć czy wszystko jest ok i ide w pn na USG. Wkurza mnie mój lekarz bo ma usg a mi go nie chce robić a tylko dlatego go wybrałam bo na nfz ta przychodnia ma sprzet. Do tego wczoraj stwierdził, że to macica jest za mała jak na 11 tydz wiec może ciąża jest młodsza.Z kolei do tej przychodni, do której bym chciała chodzic mam dopiero termin na koniec sierpnia (a dzwoniłam na początku lipca).
Witam nową koleżankę :)

Zgłoś nadużycie #1953 11 sierpnia 2015, 18:24

onea Zaprawiona w bojach
Hej wszystkim !
Uradowana chce dolaczyc do waszego grona :)
od 2 tygodni wiem, ze jestem w ciąży.
Jest to mniej więcej 10 tydzień. W najbliższy poniedziałek będę wiedziała więcej szczegolow, wtedy jest USG. Poki co ciężko mi uwierzyć w ten cud po roku staran. Mimo iż już widziałam serduszko. Ahhh :)

Zgłoś nadużycie #1954 11 sierpnia 2015, 19:33

asienka90 Gotowa na wszystko
kochane wy jak dodajecie zdjecia to u was widac to cialko zolte, a gdzie jest ono u mnie? skoro zarodek jest i serce ??

Zgłoś nadużycie #1955 11 sierpnia 2015, 19:35

dodam ze to bylo tydzien temu to zdjecie :)

Zgłoś nadużycie #1956 11 sierpnia 2015, 19:51

tymama Fajna mama
Asieńka ciało żółte czasem jest widoczne pod innym kątem niż dzidziuś :) jak lekarz inaczej ustawi usg to widać :) nie masz się czym martwić, mi na drugim zdjęciu też nie widać :)

Zgłoś nadużycie #1957 11 sierpnia 2015, 19:54

tymama Fajna mama
A ta duża kulka to co?

Zgłoś nadużycie #1958 11 sierpnia 2015, 19:56

która kulka nad dzidziusiem? nie wiadomo, taki mam pecherzyk w takim kształcie, boje sie, lekarz mówił ze czasami taak jest,dostalam w razie czego duphaston lek, mówi ze inni czasami tak maja i jest ok, sama nie wiem , jeszce tydzien i usg

Zgłoś nadużycie #1959 11 sierpnia 2015, 20:27

kinste Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny .. przy schylaniu się czuje strasznie przeszywajacy ból i ciężko stwierdzić czy od dziąsła czy od zęba .. żaden stomatolog nie chciał mnie przyjąć a ostry dyżur stomatologiczny w Warszawie od 22 jest .. ja płacze z bólu a mój inteligentny K. Dzwoniąc do gabinetów nawet słowem nie wspomniał że jestem w ciąży ..
Boję się żeby nie było to zapalenie miazgi zebowej albo zapalenie zatok bo po wakacjach miałam zapalenie ucha i brałam antybiotyk a później się okazało ze jestem w ciąży ..

Zgłoś nadużycie #1960 11 sierpnia 2015, 20:36

tymama Fajna mama

asienka90 napisał(a)

która kulka nad dzidziusiem? nie wiadomo, taki mam pecherzyk w takim kształcie, boje sie, lekarz mówił ze czasami taak jest,dostalam w razie czego duphaston lek, mówi ze inni czasami tak maja i jest ok, sama nie wiem , jeszce tydzien i usg

Tak ta kulka :) faktycznie pisałaś już o tym kształcie. Ale to chyba jest dość częste bo jak czasem przeglądam zdjęcia usg to różne kształty się trafiają :)

Zgłoś nadużycie #1961 11 sierpnia 2015, 20:42

tymama Fajna mama

kinste napisał(a)

Hej dziewczyny .. przy schylaniu się czuje strasznie przeszywajacy ból i ciężko stwierdzić czy od dziąsła czy od zęba .. żaden stomatolog nie chciał mnie przyjąć a ostry dyżur stomatologiczny w Warszawie od 22 jest .. ja płacze z bólu a mój inteligentny K. Dzwoniąc do gabinetów nawet słowem nie wspomniał że jestem w ciąży ..
Boję się żeby nie było to zapalenie miazgi zebowej albo zapalenie zatok bo po wakacjach miałam zapalenie ucha i brałam antybiotyk a później się okazało ze jestem w ciąży ..

Biedactwo :* strasznie Ci współczuję, nie cierpię bólu zębów... brrr.
Niech dzwoni jeszcze raz i mówi że jesteś w ciąży, ktoś Cię przyjmie. A jak nie to poczekaj i jedź na ten ostry dyżur, możesz wziąć paracetamol-jest bezpieczny w ciąży.
Nie martw się, większość zabiegów stomatologicznych można wykonywać w ciąży tylko np. Z innym znieczuleniem więc koniecznie powiedz o ciąży :)

Zgłoś nadużycie #1962 11 sierpnia 2015, 20:46

kinste Gotowa na wszystko

tymama napisał(a)

Biedactwo :* strasznie Ci współczuję, nie cierpię bólu zębów... brrr.
Niech dzwoni jeszcze raz i mówi że jesteś w ciąży, ktoś Cię przyjmie. A jak nie to poczekaj i jedź na ten ostry dyżur, możesz wziąć paracetamol-jest bezpieczny w ciąży.
Nie martw się, większość zabiegów stomatologicznych można wykonywać w ciąży tylko np. Z innym znieczuleniem więc koniecznie powiedz o ciąży :)

Aż mi niedobrze jest ..

Zgłoś nadużycie #1963 11 sierpnia 2015, 20:47

Brewa Gotowa na wszystko
Witam nowe mamusie.
Ja w czwartek mam wizyte na nfz w szpitalu położniczym. Zobaczymy czy będę tak samo zadowolona jak i 4 lata temu. A 1 wrzesnia jestem zapisana na usg prenatalne 😃. Odliczam dni. Te jest najfajniejsze bo dziecię jest na tyle male ze widac je cale. Ale ma juz raczki nóżki. Wszystko uksztaltowane 😊
A poza tym ....zdycham

Zgłoś nadużycie #1964 11 sierpnia 2015, 20:48

Brewa Gotowa na wszystko
Kinste wspolczuje. Też bym jechała na ostry dyżur, bo jezeli to zapalenie miazgi to będzie tylko gorzej.

Zgłoś nadużycie #1965 11 sierpnia 2015, 20:58

motylek1909 Supermama

MamaAnia25 napisał(a)

No wiem u mnie jest wlasnie skomplikowana sprawa ...bo poronilam ostatnia ciaze dokladnie 4 czerwca i od tego momentu nie mialam okresu czyli odrazu w pierwszym cyklu zaszlam w ciaze ;) wedlug bety i usg z zeszlego tygodnia wszystko wskazywało na 7 tydzien ;) ale według ostatniejgo krwawienia - w tym przypadku poronienia wskazuje z okolo tydzien opoznienia :p czyli moj cykl byl opozniony i ciezko mi było wpisac to w suwak :p no teraz to 8 tydzien jest ;) 20.08 mam wizyte u lekarza i zobaczymy co pani doktor powie bo poki co bylam u lekarza ktory tylko skontrolowal czy wszystko jest ok itd ;) a 20.08 idedo lekarki ktora bedzie prowadzic moją ciąże ;)

W rozumiem ;) to powinnaś jako datę @ wpisać datę 2 tyg pozniej niz rzeczywista :) wtedy bedzie dobrze pokazywać :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1966 11 sierpnia 2015, 20:59

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach
A tu moj bąbelek ;) )

Zgłoś nadużycie #1967 11 sierpnia 2015, 20:59

motylek1909 Supermama

asienka90 napisał(a)

kochane wy jak dodajecie zdjecia to u was widac to cialko zolte, a gdzie jest ono u mnie? skoro zarodek jest i serce ??

Ta ogromna kulka nad pomostem zarodka to cialko żółte :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1968 11 sierpnia 2015, 21:01

motylek1909 Supermama

MamaAnia25 napisał(a)

A tu moj bąbelek ;) )

Piekny!!!

Zgłoś nadużycie #1969 11 sierpnia 2015, 21:03

motylek1909 Supermama

Brewa napisał(a)

Witam nowe mamusie.
Ja w czwartek mam wizyte na nfz w szpitalu położniczym. Zobaczymy czy będę tak samo zadowolona jak i 4 lata temu. A 1 wrzesnia jestem zapisana na usg prenatalne 😃. Odliczam dni. Te jest najfajniejsze bo dziecię jest na tyle male ze widac je cale. Ale ma juz raczki nóżki. Wszystko uksztaltowane 😊
A poza tym ....zdycham

Mnie na prenatalne bedzie Gin zapisywać miedzy 7 a 11 września :) a wczesniej sie dowiem kiedy dokładnie mam usg w przyszłym tyg :)

Zgłoś nadużycie #1970 11 sierpnia 2015, 21:04

motylek1909 Supermama
Ja sie szykuje do domu :) po północy ruszamy wiec odezwę sie jutro juz z domu :) miłego wieczoru!