Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1711 5 sierpnia 2015, 20:58

kasik077 Fajna mama
Ahh no i może jeszcze napiszę, że ost miesiaczkę miałam 15 czerwca, wiec termina jakoś pod koniec marca wychodzi chyba. A szkoda tak odmierzać czas bo dziecko wychodzi kiedy chce - dzień przed porodem z Karolcią moja szyjka miala chyba kilometr i tydzień do porodu a nast dnia rano chlustnęły wody :) wczoraj byłam na usg i jest sedruszko.

Zgłoś nadużycie #1712 5 sierpnia 2015, 21:00

kasik077 Fajna mama
mamy jakąś listę marcówek? Kto/skąd/ nick fm/ płeć/data porodu itp...?

Zgłoś nadużycie #1713 5 sierpnia 2015, 21:03

kasik077 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Witam się z wieczora :) widzę, że KRUS szaleje i całe 10 zł dniowki chce płacić. Nic tylko rodzic ;) co do jedzenia to ja w sumie największą ochotę mam na owoce i jak niektóre z Was własnie na mięso.
U nas dziś mega goraco! Do południa byłam szukać kiecki na wesele i to chodzenie po centrum handlowym plus upal w drodze powrotnej mnie wykonczylo. Az sobie drzemke musiałam uciac.

ja też juz zaczynam uciekać od ludzi - jak wejdę do marketu to mi się robi slabo, gorąco, serducho wali jak szaole, pocą mi się ręce i szukam wyjścia

Zgłoś nadużycie #1714 5 sierpnia 2015, 21:03

kasik077 Fajna mama

grZANKA napisał(a)

Jajka to mogłam jeść w każdej postaci, a teraz bleee... Dziś jadlam pierogi z truskawkami z kabanosami chili;D
Ogólnie to na pieczywo patrzeć nie mogę, z jedzeniem też mam problem, zjen trochę i wszystko mi staje w gardle, mimo uczucia głodu nie potrafię jeść... A dzisiejsze mdłości to mnie chyba zabija :(

wiem o czym piszesz - mi się zeczyna tak jak w poprzedniej ciąży - wiecznym glodem, którego nie mogę uspokoić - nosz dzisiaj od 17 siedzę i jem. Najgorzej, że wiem też jak to się skońzy - za jakieś 2-3 tyg waga mi poleci w dół bo nie będę mogła spojrzeć na jedzenie

Zgłoś nadużycie #1715 5 sierpnia 2015, 21:05

kasik077 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Cześć dziewczyny :-)
Nina fajnie ze nas poczytujesz :-)
Motylek jak zwykle robi chętke na żarciołko :-)
Teraz za mną bedzie chodzic fasolka po bretońsku
U mnie fasolki serce zwolniło juz ze 180 do 163 uderzeń na minutę :-)
Focisz wrzucam
Jak znosicie upały? Bo ja kiepsko...

jak super już wszystko widać - nóżki, rzczki i główka małego czlowieka! niesamowite
Tymama - mamy dzieciaki w tym samym wieku :) siedzisz z mlodzieżą w domu? Ja jeszcze siedzę ale młoda zaczęła chdzić i raczej biegam a nie siedzę, od września żłobeczek

Zgłoś nadużycie #1716 5 sierpnia 2015, 21:33

malalili Zaprawiona w bojach

kasik077 napisał(a)

czesc dziewczeta! dolączę do Was, co? :) mam wspaniale doświadczenie z "lipcówek 2014" i wiem, ze paczka kobit, ktore czekają na to samo to meeega sila!

No więc jestem sobie mamą najwspanialszej córeczki na świecie, które 2 tyg temu skończyło roczek a moim brzucholku widać centymetrowego bobasa :) cieszymy się z małżem bardzo, kochamy Karole najbardziej na swiecie i musimy tą miłością dalej się dzielić :) )

Perwsza ciąża książkowa - do 4go miesiąca leżałam bykiem w łóżku z giga nudnościami, bolem glowy i ogólną depresją, na L4 poszłam tydzień po zobaczeniu testu ciążowego :D a teraz jeszcze ciągnę urlop (jestem już po macierzyńskim) i .... no właśnie nie wiem co dalej, teoretycznie powinnam wrócić, nie wiem czy dostanę L4, czuję się niby ok, ale tylko dlatego, że Karolcia nie pozwala mi na rozczulanie się nad sobą. Jakaś rześka super nie jestem no ale zmuszam się. Hm moze tyle o mnie, zaraz poczytam sobie co tam u Was słychać. Ale fajnie - z lipcówek mamy dobre towarzystwo i kontakty do dziś, więc bardzo się cieszę na poznanie Was.

Witaj kasik077 w Naszym jakze zacnym gronie ;) Ja poprzednią ciaze przechodzilam z marcowkami 2014 i przyznam, ze jest tu takze milo, no i przede wszystkim pomocnie ;) Ja akurat naleze do grona mniej udzielajacych sie, bo czasu na to brak niestety.. Ale jest co czytac, bo kochane ciezaroweczki codziennie cos nasmola tutaj :) Liste prowadzi Motylek i jesli sie nie myle ma link u siebie nad suwaczkiem.
PS Ciaze masz starsza od mojej o caly jeden dzien ;)

Zgłoś nadużycie #1717 5 sierpnia 2015, 21:52

kasik077 Fajna mama

malalili napisał(a)

Witaj kasik077 w Naszym jakze zacnym gronie ;) Ja poprzednią ciaze przechodzilam z marcowkami 2014 i przyznam, ze jest tu takze milo, no i przede wszystkim pomocnie ;) Ja akurat naleze do grona mniej udzielajacych sie, bo czasu na to brak niestety.. Ale jest co czytac, bo kochane ciezaroweczki codziennie cos nasmola tutaj :) Liste prowadzi Motylek i jesli sie nie myle ma link u siebie nad suwaczkiem.
PS Ciaze masz starsza od mojej o caly jeden dzien ;)

Na lipcowkach mialam termin porodu jeden z ostatnich - tak mi bylo przykro jak kazda już tulila swojego smerfa a ja dalej się kulałam z tym brzuchem. Teraz mam nadzieję, że będzie inaczej :) )

Moja córa też giga wymagająca i absorbująca ale wieczory mam dla siebie, bo pięknie chodzi spać o 20 i czas na fm się znajdie.

Motylku - chciałam się dopisać, ale coś nie mam dostępu, zaraz o niego poproszę (z konta ....@gmail)

Zgłoś nadużycie #1718 5 sierpnia 2015, 21:53

Niunia386 Początkująca
Moja Fasolka

Zgłoś nadużycie #1719 5 sierpnia 2015, 21:53

Niunia386 Początkująca
Moja Fasolka

Zgłoś nadużycie #1720 5 sierpnia 2015, 22:01

Ja mialam termin na 3 marca a Liliana urodzila sie 21 lutego, wiec termin porodu do konca zostaje tak na prawde zagadka ;) Jesli napiszesz swoje dane to Motylek z pewnoscia sama uzupelni, tak jak w moim przypadku. Moja corcia tez wczesnie zasypia, 21 to maks. Ale niestety zawsze wieczorem cos sie znajdzie do nadrobienia w domu, czego przy niej nie dalam rady zrobic...

Zgłoś nadużycie #1721 5 sierpnia 2015, 22:02

tymama Fajna mama

kasik077 napisał(a)

jak super już wszystko widać - nóżki, rzczki i główka małego czlowieka! niesamowite
Tymama - mamy dzieciaki w tym samym wieku :) siedzisz z mlodzieżą w domu? Ja jeszcze siedzę ale młoda zaczęła chdzić i raczej biegam a nie siedzę, od września żłobeczek

Cześć, rozgość się :)
Tak, Tymek też z lipca i jestem z nim w domu. Biegam za nim od ponad 3 miesięcy, bo szybko zachciało mu się chodzić :D Aaaaa trochę Ci tego żłobka zazdroszczę, bo ja z młodym będę siedzieć całą ciążę, a później z dwójką :) będzie wesoło :P

Zgłoś nadużycie #1722 5 sierpnia 2015, 22:03

Niunia 386 fasolka jak sie patrzy ! ;) Doczekac sie nie moge naszego pierwszego usg..

Zgłoś nadużycie #1723 5 sierpnia 2015, 22:05

tymama ja rowniez z dwojka w domu bede sie bujac ;) Zastanawiam sie jak starsza przyjmie rodzenstwo, takiego maluszka.. I czy nie bedzie o mnie zazdrosna.. albo np o karmienie piersia..

Zgłoś nadużycie #1724 5 sierpnia 2015, 22:05

tymama Fajna mama
Asieńka nie martw się, jest serduszko i to jest najważniejsze, jakby coś było nie tak to lekarz by kazał ppwtórzyć badanie :) jest ok i ciesz się bo piękny dzidziuś Ci rośnie! :)

Niunia- to już porządny kawał człowieczka :)

Zgłoś nadużycie #1725 5 sierpnia 2015, 22:08

tymama Fajna mama

malalili napisał(a)

tymama ja rowniez z dwojka w domu bede sie bujac ;) Zastanawiam sie jak starsza przyjmie rodzenstwo, takiego maluszka.. I czy nie bedzie o mnie zazdrosna.. albo np o karmienie piersia..

Chyba różnie to bywa z tą zazdrością, nie ma się co martwić na zapas :) Pewnie jakieś próby zwrócenia na siebie uwagi będą, w końcu teraz są przyzwyczajeni do bycia w centrum uwagi :)

Zgłoś nadużycie #1726 5 sierpnia 2015, 22:08

kinste Gotowa na wszystko

asienka90 napisał(a)

fajnie ze jutro masz wizte :) moja kolejna za 2 tygodnie i znowu tyle czekania :) ale jest serduszko i mam nadzieje ze bedzie nadal :)

Kochana, będzie :) i już proszę odganiac jakies czarne myśli !

Zgłoś nadużycie #1727 5 sierpnia 2015, 22:22

Pedrova Zaprawiona w bojach

kinste napisał(a)

Powiem Wam ze dowiadywalam się ile mogę dostać jak pójdę na l4 w KRUSIE :) całe 10 zł na dzień przez 180 dni a jeśli jest dalsza niezdolność do pracy to przedłużają do 360 :) to powiem Wam ze wolę już zbierać te owoce i więcej zarobić niż dac pracownikowi 100 dniowki a sama leżeć za te 10 ..

No to niezłe żarty z was robią... aż szkoda gadać...
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #1728 5 sierpnia 2015, 22:23

turboslimak Fajna mama
Odczytałam wszystko mam nadzieje ze spamietalam posty ;-)

Monia nigdy Żurka nie gotowal ale kiedys napewno spróbuje
Masz jakis przepis ?? :-)

Asienka90-nie martw sie kształtami pęcherzyka
To jest początek wyrobi sie zaraz fasol :-)
Czy na twoim zdjęciu ten jaśniejszy robak to fasolka czy to co pod tym czyms jasniejszym?

Witamy niwa koleżankę-fajnie ze dołączyłas w kupie raźniej :-)

Niunia-fajny robaczek :-) )))

Zgłoś nadużycie #1729 5 sierpnia 2015, 22:28

turboslimak Fajna mama

kasik077 napisał(a)

ja też juz zaczynam uciekać od ludzi - jak wejdę do marketu to mi się robi slabo, gorąco, serducho wali jak szaole, pocą mi się ręce i szukam wyjścia

Dzisiaj w warszawskim metrze facet podniósł rękę złapał sie rury na wysokości mojego nosa

help help help!!!!!!!

Az od smrodu zaczęłam sie pocić zeby na niego nie rzygnac!
Jak zalał mnie pot to ktos ustąpił mi miejsca ...musiałam zle wyglądać :D
No albo ustąpił bo brzuch zauważył a kto tam wie.. :p
Cieszylam sie ze ktos mi ustąpił bo widzi ciąże ale doszłam jednak do wniosku ze zrobiłam sie zielona :D

Zgłoś nadużycie #1730 5 sierpnia 2015, 22:45

Pedrova Zaprawiona w bojach

Monia82 napisał(a)

O rany, bidule, Wy tu piszecie o suchych bułkach, mdłościach  - ja nic takiego na szczęście nie doświadczam. Za to mam takie napady głodu... że  po wczorajszym napadzie o 22-giej na 3 kiście winogron dziś mam brzuch, jak balon! a wcześniej za winogronami nie przepadałam.  Za to szybko zrzucicie po urodzeniu, a ja będę dalej chodziła w ciuchach ciążowych ;)
Dzisiaj w ogóle miałam wyjazd służbowy z próbką żwiru 70 kg do takiego laboratorium i się okazało, że nie miał mi kto tego żwiru z auta wyciągnąć :D bo ja tu z brzucholem, w laboratorium kobietka, wszyscy faceci na urlopach, a potężny ochroniarz stwierdził, że się nie podejmuje, bo jest po operacji przepukliny i ta babka musiała ten żwir ciągnąć po chodniku... ;) Pomogłabym jej, ale... nie w tym stanie.

Monia, witam w klubie. Póki brzuszka nie widać, to ciężko ludziom zrozumieć, że nie powinnyśmy dźwigać.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.