Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1531 3 sierpnia 2015, 0:03

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

no to zgadzam się motylek na tego czopa :D :D :D
jogi a ty nie jezdzilas na karuzelach? :)
fajnie ze synek sie wyszalał.... :-) jak bylam mala uwielbialam karuzele a dzis bym za chiny ludowe nie wsiadła
wzdęcia...oj....nawet nie wiem co mozna na rozluznienie ...po za bąkiem :-) :D
jutro z ranca mykam do rpzychodzni panstwowej umowic sie do ginekologa...jak asystenka znowu mnie potrtraktuje jak scierke to zrobie jej raban :D a co ;p ;p ;p

Rany karuzele! Na samą myśl mnie dźwiga! Najgorsze te dla dzieci ze zwierzakami :D
Na wzdęcia biorę espumisan max ;)
Powodzenia w przychodni :D ja co tam idę to mam zgrzyty w rejestracji :P
bo te baby są "ważniejsze niż lekarze" ;) .
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1532 3 sierpnia 2015, 7:12

tymama Fajna mama
Dzień dobry :)

Jogi kilogram się nie liczy :P
Ja codziennie się czuję jak na karuzeli. Wyobraźcie sobie że mdłości trzymały mnie wczoraj do samego końca dnia a jak w nocy się obudziłam na siku to myślałam że zwymiotuję. Od rana to samo. Najgorzej jak muszę zmienić młodemu pampersa....

Czy ktoś jeszcze wymiotuje? Macie jakieś sposoby na to?
Mi nic nie pomaga, wymiotuję i z głodu i po jedzeniu, dlatego prawie nie jem.

Zgłoś nadużycie #1533 3 sierpnia 2015, 7:36

madziaa Gotowa na wszystko
Hej marcówki. Nie mam czasu żeby do was tu zaglądać cały czas coś. W sobotę jeździliśmy po sklepach za ozdobami na roczek synka i zamówić tort. Wczoraj cały dzień był piękny i cały dzień spędziliśmy nad jeziorem grillowanie dzień był udany. Ja jak na razie objawów ciąży nie mam. Dzisiaj z rana krew z nosa mi poleciała ale to prędzej ze zmęczenia bo nie ma kiedy odpocząć. Biorę się dzisiaj za mycie okien i pranie firanek bo za tydzień w sobotę roczek i ;) Miłego dnia ciężarówki

Zgłoś nadużycie #1534 3 sierpnia 2015, 7:57

turboslimak Fajna mama
Tymama bidulko a mówią zeby jeść porządnie w pierwszych tygodniach ciazy i wez tu jedz jak ciagle sie wymiotuje :/
Co do kupy małego ja mam podobnie ale ze swoją uciekam z łazienki przed własnym smrodem
Bo wtedy mam niekontrolowane odruchy wymiotne i tego juz nie umiem powstrzymać
Ale pomaga mi -nie śmiej sie maseczka chirurgiczna z apteki podwójnie lub potrójnie założona w sensie tezy na raz i oddycham buzia przez nie troche gorąco ale smród żaden wtedy mi nie przeszkadza
Wyglądam jak UFO ale przynajmniej w takich chwilach normalnie funkcjonuje
Moze spróbuj ?? ?

Madzia odradzam ci mycie okien chcesz nofalem pol domu zakrwawic?
Umie juz dwój msluszek dmuchać świeczkę? :-)
Jak byłam mała to ja ręka zgasilam mając roczek :p

Zgłoś nadużycie #1535 3 sierpnia 2015, 7:59

turboslimak Fajna mama
Monia a co do karuzeli to ja nawet na zwykła huśtawkę nie wsiądę bo wszystko mi do gardła podchodzi i to bez ciazy :-)
A kiedys?calymi dniami sie hustalam będąc dzieckiem

Zgłoś nadużycie #1536 3 sierpnia 2015, 8:01

tymama Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Tymama bidulko a mówią zeby jeść porządnie w pierwszych tygodniach ciazy i wez tu jedz jak ciagle sie wymiotuje :/
Co do kupy małego ja mam podobnie ale ze swoją uciekam z łazienki przed własnym smrodem
Bo wtedy mam niekontrolowane odruchy wymiotne i tego juz nie umiem powstrzymać
Ale pomaga mi -nie śmiej sie maseczka chirurgiczna z apteki podwójnie lub potrójnie założona w sensie tezy na raz i oddycham buzia przez nie troche gorąco ale smród żaden wtedy mi nie przeszkadza
Wyglądam jak UFO ale przynajmniej w takich chwilach normalnie funkcjonuje
Moze spróbuj ?? ?

Madzia odradzam ci mycie okien chcesz nofalem pol domu zakrwawic?
Umie juz dwój msluszek dmuchać świeczkę? :-)
Jak byłam mała to ja ręka zgasilam mając roczek :p

Hahaha :D Taka maseczkę można normalnie w aptece kupić?
A się uśmiałam :D

Zgłoś nadużycie #1537 3 sierpnia 2015, 9:33

turboslimak Fajna mama

tymama napisał(a)

Hahaha :D Taka maseczkę można normalnie w aptece kupić?
A się uśmiałam :D

Tak za złotówkę :-) kup se trzy bo jedna na smród to za mało :-) )

Zgłoś nadużycie #1538 3 sierpnia 2015, 9:40

tymama Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Tak za złotówkę :-) kup se trzy bo jedna na smród to za mało :-) )

Ok, dzięki :D co za pomysł :D ale ważne żeby działał :D

Zgłoś nadużycie #1539 3 sierpnia 2015, 9:48

madziaa Gotowa na wszystko
Ja w każdej ciąży mylam okna i nic się nie działo :) nie umie dmuchać starszaki mu pomogą ;)

Zgłoś nadużycie #1540 3 sierpnia 2015, 10:11

Gumsior Gotowa na wszystko
Tymama ja wczesniej pisalam o napojach imbirowych. Moze Tobie pomoze wąchanie korzenia imbiru? I jeszcze polecam z rana zeby wypic przetarkowany korzen imbiru z sokiem i skorka cytryny zalane wrzatkiem i z dodatkiem miodu. Dziala cuda.

Zgłoś nadużycie #1541 3 sierpnia 2015, 10:30

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
Dzień dobry! :)
Nie było mnie tylko weekend, a tyle rzeczy się dzieje.
Kinste moje gratulacje! :) Pierścionek śliczny i w ogóle fajnie, że Ci się wszystko układa. :)
Ja póki co jestem jeszcze na etapie 'dziewczyny', ale myślę, że za tydzień na wspólnych wakacjach się to zmieni. :)
W ogóle od jakiegoś czasu mam takie ciemne plamienia. Pojawia się taka jedna ciemno brązowa plamka i przez 2-3 dni spokój. Wiecie od czego to może być?

Zgłoś nadużycie #1542 3 sierpnia 2015, 10:35

Monia82 Fajna mama
O rany... bidule, współczuję Wam z tymi wymiotami... :( ja ani razu nie wymiotowałam, ani w poprzedniej ciąży, ani teraz. Miałam minimalne mdłości, ale szybko przechodziły. Tylko zapach kawy mnie odrzucał. Nawet teraz co dziwne wszystko wpierdzielam... i chyba mnie to powinno dopaść, bo takim tempem to ja będę miała +30 kg na finiszu.
Słyszałam o tych herbatnikach z rana, imbirze do herbaty, nawet o occie jabłkowym na mdłości... a i łyczkach rozgazowanej coca-coli!
Może spróbujcie coś z tego, ale w malutkich ilościach - colą się w sumie i kaca leczy, dolegliwości żołądkowe, nawet lekarka mi kazała podać młodemu, jak wymiotował.

Zgłoś nadużycie #1543 3 sierpnia 2015, 10:38

Monia82 Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

W ogóle od jakiegoś czasu mam takie ciemne plamienia. Pojawia się taka jedna ciemno brązowa plamka i przez 2-3 dni spokój. Wiecie od czego to może być?

Czytałam, że jak ciemne plamienia, brązowawe to stara krew pochodząca z macicy... ale ja i tak bym poszła do ginki skonsultować dla świętego spokoju. Może też Ci da ten Duphaston, albo luteinę.

Zgłoś nadużycie #1544 3 sierpnia 2015, 10:39

Monia82 Fajna mama

Gumsior napisał(a)

Tymama ja wczesniej pisalam o napojach imbirowych. Moze Tobie pomoze wąchanie korzenia imbiru? I jeszcze polecam z rana zeby wypic przetarkowany korzen imbiru z sokiem i skorka cytryny zalane wrzatkiem i z dodatkiem miodu. Dziala cuda.

Ja też tak piłam na te moje lekkie mdłości :) i cytryna i imbir niby są antywymiotne.

Zgłoś nadużycie #1545 3 sierpnia 2015, 10:53

Monia82 Fajna mama
Pokażę Wam mojego boy-a, jak miał 3 miesiące :) Dziś jest 3 sierpnia, kończy równe 2 lata i 5 miesięcy.

Zgłoś nadużycie #1546 3 sierpnia 2015, 11:12

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Pokażę Wam mojego boy-a, jak miał 3 miesiące :) Dziś jest 3 sierpnia, kończy równe 2 lata i 5 miesięcy.

Ale fajny pyszczek a mina znakomita :-)
Slodziak!!!!!!!!

Udalo mi sie zapisać na piatek do państwowego pyta baba ktory tydzień ja mowię ze 11 ona : zdaje sobie pani sprawę ze juz pani becikowe nie przysługuje ?? ?
Poproszę prywatnego mojego i zaświadczenie -musze o tym poczytać o co chodzi

Ehhh przechytrze przychodnie i powiem gince ze miesiączki miałam pózniej niz miałam
I tak płód jest młodszy wg usg to wyjdzie mi 10 tydzień z hakiem i poproszę o to becikowe :p
A jak nie to poproszę tego mojego ginekologa prywatnego

Na razie w temacie jestem zielona

Zgłoś nadużycie #1547 3 sierpnia 2015, 11:20

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Slodziak!!!!!!!!

Udalo mi sie zapisać na piatek do państwowego pyta baba ktory tydzień ja mowię ze 11 ona : zdaje sobie pani sprawę ze juz pani becikowe nie przysługuje ?? ?

Ehhh przechytrze przychodnie i powiem gince ze miesiączki miałam pózniej niz miałam
I tak płód jest młodszy wg usg to wyjdzie mi 10 tydzień z hakiem i poproszę o to becikowe :p

Spokojnie może Ci zaświadczenie wystawić prywatny gin . Chodzi o to, że byłaś pod opieką lekarza wcześniej niż 10 tydzień ciąży. więc nie masz się co denerwować :)

Zgłoś nadużycie #1548 3 sierpnia 2015, 11:31

Monia82 Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Slodziak!!!!!!!!

Tak, trzeba mieć odbytą wizytę przed 10 tygodniem, a Ty masz tą prywatną, więc Ci wyda zaświadczenie i tam nic nie kombinuj z terminami :D , bo potem jak urodzisz to Ci powie, że wcześniak, bo u mnie na sali leżała dziewczyna, która urodziła tydzień wcześniej niż ja i już uznali jej dziecko za wcześniaka, dostała kupę skierowań do specjalistów. Potem Ci będą poród wywoływać wcześniej, albo każą chodzić dłużej, bo tak naprawdę oni patrzą na OM, a nie na wynik usg. Tak samo chore jest z tym urlopem macierzyńskim... że do terminu wyznaczonego z okresu porodu jest L4, a potem mimo, że nie urodziłaś jeszcze dziecka lekrze nie chcą dawać L4, tylko już kobiecie liczy się urlop macierzyński! i tak może być, że 2 tygodnie nie masz jeszcze dziecka, a urlop już leci.

Zgłoś nadużycie #1549 3 sierpnia 2015, 14:29

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Tak, trzeba mieć odbytą wizytę przed 10 tygodniem, a Ty masz tą prywatną, więc Ci wyda zaświadczenie i tam nic nie kombinuj z terminami :D , bo potem jak urodzisz to Ci powie, że wcześniak, bo u mnie na sali leżała dziewczyna, która urodziła tydzień wcześniej niż ja i już uznali jej dziecko za wcześniaka, dostała kupę skierowań do specjalistów. Potem Ci będą poród wywoływać wcześniej, albo każą chodzić dłużej, bo tak naprawdę oni patrzą na OM, a nie na wynik usg. Tak samo chore jest z tym urlopem macierzyńskim... że do terminu wyznaczonego z okresu porodu jest L4, a potem mimo, że nie urodziłaś jeszcze dziecka lekrze nie chcą dawać L4, tylko już kobiecie liczy się urlop macierzyński! i tak może być, że 2 tygodnie nie masz jeszcze dziecka, a urlop już leci.

Dobra zrobie jak mówicie nie bede kombinować :-)
A kiedy moj prywatny powinien mi to wydać?w dowolnym terminie podczas tych 9 miesięcy ?? ?

Ciekawa jestem jak bedzie na państwowej wizycie
Wezme usg prywatne na wizyte zeby miec dowód potwierdzenia ciazy
Oszczędzę sobie tekstów w stylu: jest pani pewna ze jest pani w ciazy ?? :D

Zgłoś nadużycie #1550 3 sierpnia 2015, 14:41

Brewa Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny,
ja dziś pierwszy dzień w pracy i do tego mdłości brak :) .
Ślimak zaświadczenie do becikowego to juz nie pamiętam ale mój gin wystawił mi chyba dopiero jak papiery składałam. A i to jest bez znaczenia czy prywatnie czy państwowo. Więc spoko loko dasz radę :) .