Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1331 29 lipca 2015, 21:12

meg86 Gotowa na wszystko

grZANKA napisał(a)

A smarujecie się czymś na rozstępy ??

Ja niczym ale po ciąży z mikim mam ich tyle że teraz jak dojda kolejne nie zrobią na mnie wrażenia

Zgłoś nadużycie #1332 29 lipca 2015, 21:36

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

grZANKA napisał(a)

Ja ostatnio zamówiłam w internecie krem "Elancyl". Po opiniach wydaje się dość dobry. Zapłaciłam 120 zł za 500 ml więc na trochę starczy. :)

Zgłoś nadużycie #1333 29 lipca 2015, 21:45

turboslimak Fajna mama
ja dziewczyny smaruje jakims olejkiem na rozstepy....ogolnie nie lubie sie smarowac i nie lubie balsamów wiec sie zmuszam ;p ;p

Zgłoś nadużycie #1334 29 lipca 2015, 21:52

Monika1234 Początkująca

turboslimak napisał(a)

mnie od wczoraj tak boli brzuch...wstaje rano patrze i urósł skubany :D

pokazę wam fotki :)

Ale masz juz ladny duzy brzuszek. Ale zw taki duzy w 9tc wow. U mnie nic a nic jeszcze nie widac

Zgłoś nadużycie #1335 29 lipca 2015, 21:57

grZANKA Gotowa na wszystko
Dziewczyny co do wizyt u giną na NFZ... W pierwszej ciąży tak chodziła i teraz ciążę będzie prowadził ten sam lekarz...suuper gość, na każdej wizycie USG, każda wizyta po 40 minut... Jedyny minus to kiepskie USG ale on je doskonale ogarnia.
Także nie zawsze musi być zle

Zgłoś nadużycie #1336 29 lipca 2015, 21:59

Ją się czymstam drogim też smarowalam później, a na początku sama oliwka i kulę na piersiach parę ich wyskoczył...przeszkadza mi to masakryczne mimo, że nikt tego nie widzi...
Teraz pozostane przy samej oliwce

Zgłoś nadużycie #1337 29 lipca 2015, 22:00

Jutro IDE do pracy z l4 ciążowym... A pietra mam jak przed matura...brr

Zgłoś nadużycie #1338 29 lipca 2015, 22:01

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

mnie od wczoraj tak boli brzuch...wstaje rano patrze i urósł skubany :D

pokazę wam fotki :)

Wow niezłe Ci wywaliło jak na 10 tydzien :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1339 29 lipca 2015, 22:06

motylek1909 Supermama

grZANKA napisał(a)

Ja w piatek kupie w rpssmanie ten zwykły niemiecki babydream bo on jest do stosowania od pierwszych tygodni a nie jak większość kremów od 4 Mca :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1340 29 lipca 2015, 22:08

motylek1909 Supermama
Jutro po 8 jade oddać krew dla Endo, a na 9.30 mam wizyte z usg u gina wiec trzymajcie kciuki za fasolkę i bijące serce :) dobranoc!

Zgłoś nadużycie #1341 29 lipca 2015, 22:10

turboslimak Fajna mama
motylek martwilam sie. dobrze ze sie odezwalaś :-)
jutro napewno bedzie slychac ze bije jak dzwon :D :D

Zgłoś nadużycie #1342 29 lipca 2015, 22:23

Ją też jutro mam wizytę ;) przed 9, bardzo chciałabym aby było już coś widac

Zgłoś nadużycie #1343 30 lipca 2015, 0:20

Pedrova Zaprawiona w bojach
Dziewczyny, dzis mnie szef doslownie dobil. jak wreczylam zaswiadczenie o ciazy to zagadalam z nim ze mam nadgodziny do odbioru i czy ze wzgledu na zle samopoczucie moge je sobie odbierac skracajac dzien pracy z 8 do 6-7 godzin, w zaleznosci od kondycji. wtedy zadnego problemu nie bylo. natomiast dzis zaprosil mnie na rozmowe. powytykal mi fikcyjne bledy, ktore nie mialy podstaw bytu i w zaden sposob nie wiazaly sie z moim stanowiskiem. a wszystko po to by dac mi do zrozumienia ze bedac w ciazy i tak moze mnie zwolnic dyscyplinarnie. Nagle z moich odbiorow nadgodzin rowniez zrobil sie problem. malo tego, dzis musialam jeszcze pracowac w nadgodzinach.
i wez tu zrozum czlowieka.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #1344 30 lipca 2015, 3:07

Gumsior Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :) Ja jeszcze nie wiem czy jestem marcowa czy lutowa mamusia, ale czytajac Wasze wypowiedzi o balsamach i preparatach w ciazy stwierdzilam, ze sie wypowiem :)
Ja, gdy tylko zobaczylam dwie kreski zaczelam uzywac balsam do ciala i maslo na rozstepy firmy Palmers. A tak wyszlo bo jestem u siostry w Australii i tak sie sklada, ze ona tez jest w ciazy wiec bylo pod reka. Ona jest w drugiej ciazy i wczesniej tez wlasnie uzywala palmersa i ma skore jak pupcia niemowlaka i zero rozstepow. W Polsce ta firma tez jest dostepna(juz zamowilam sobie te produkty na moj przyjazd) i wcale nie az tak droga. Za maslo 125 g i za balsam 250 g zapłacilam 60 zł. A dodatkowym atutem jest to ze bardzo ładnie pachnie :)

Zgłoś nadużycie #1345 30 lipca 2015, 7:03

kinste Gotowa na wszystko
A ja się smaruje jakimś balsamem "dzidzius dla mamy", nie wiem czy jest dobry Ale musze go wykończyć bo w aptece upatrzylam sobie ELANCYL. Zobaczymy czy da radę :) u mnie brzuch wygląda tak jakbym się za bardzo najadla :D

Zgłoś nadużycie #1346 30 lipca 2015, 7:09

kinste Gotowa na wszystko
Wczoraj zaczęłam wieczorem robić obiad na dziś ale mnie spanie wzięło i nie dałam rady dlatego przed wyjściem do wisienek muszę go skończyć :) widzę że wychodzi słońce więc długo na polu raczej nie wytrzymam. .

Zgłoś nadużycie #1347 30 lipca 2015, 8:55

annaka Fajna mama

Pedrova napisał(a)

Dziewczyny, dzis mnie szef doslownie dobil. jak wreczylam zaswiadczenie o ciazy to zagadalam z nim ze mam nadgodziny do odbioru i czy ze wzgledu na zle samopoczucie moge je sobie odbierac skracajac dzien pracy z 8 do 6-7 godzin, w zaleznosci od kondycji. wtedy zadnego problemu nie bylo. natomiast dzis zaprosil mnie na rozmowe. powytykal mi fikcyjne bledy, ktore nie mialy podstaw bytu i w zaden sposob nie wiazaly sie z moim stanowiskiem. a wszystko po to by dac mi do zrozumienia ze bedac w ciazy i tak moze mnie zwolnic dyscyplinarnie. Nagle z moich odbiorow nadgodzin rowniez zrobil sie problem. malo tego, dzis musialam jeszcze pracowac w nadgodzinach.

No to tak... Nie wiem od czego zacząć.. Twój szef to rzeczywiście debil. Ale czasem mu tego nie mów :) jeśli mogę wiedzieć- jak wygląda Twoja praca? czym się zajmujesz? I kiedy te "błędy" o których mówił pracodawca miały miejsce?
Bo owszem, można dyscyplinarnie zwolnić kobietę w ciąży ale to z powodu CIĘŻKIEGO naruszenia obowiązków pracowniczych lub popełnienia przestępstwa - i pracodawca ma na dyscyplinarkę tylko miesiąc czasu od dnia kiedy dowiedział się o rzeczywistych wskazaniach do takiego zwolnienia.  Więc jeśli wypomina Ci przewinienia, które miały miejsce (nawet jeśli naprawdę nie miały) wcześniej niż miesiąc temu to nie masz się czego obawiać bo nic z tym zrobić nie może bo termin na zwolnienie dyscyplinarne minął.
Co więcej :
Art. 178. § 1. Pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139
i
Art. 178. Pracodawca zatrudniający pracownicę w porze nocnej jest obowiązany na okres jej ciąży zmienić rozkład czasu pracy w sposób umożliwiający wykonywanie pracy poza porą nocną, a jeżeli jest to niemożliwe lub niecelowe, przenieść pracownicę do innej pracy, której wykonywanie nie wymaga pracy w porze nocnej; w razie braku takich możliwości pracodawca jest obowiązany zwolnić pracownicę na czas niezbędny z obowiązku świadczenia pracy. Przepisy art. 179 § 4-6 stosuje się odpowiednio.
Przy czym również nie może w żaden sposób zadziałać na Twoją niekorzyść- ani zmniejszyć etatu, ani wynagrodzenia. Czy mu się to podoba czy nie. 
Więc możesz mu powiedzieć żeby pocałował się w... nos. Albo lepiej nie mów, bo jeszcze by Ci dyscyplinarkę wręczył buc jeden.
Spróbuj mu o tym powiedzieć, a jak nie poskutkuje to chyba pozostaje Ci zwolnienie lekarskie...

Zgłoś nadużycie #1348 30 lipca 2015, 9:02

Monia82 Fajna mama
turboślimak, masz taki duży brzuchol ze wzdęć, bo macica jest jeszcze za mała :) Ja też taki miewam i espumisan max mi go zmniejsza :D a u mnie to dodatkowo tłuszcz, bo mam taką oponę na brzuchu.

Co do szczepień, to ja przeżyłam koszmar z moim synkiem, bo 3 msc po porodzie wymacałam mu pod paszkami guzki podczas kąpieli i pobiegłam do pediatry. Wyczytałam w internecie, że to mogą być węzły chłonne po szczepieniu na gruźlicę, które robią noworodkom w szpitalu po porodzie i szłam tam ze spokojem..., a taka niekompetentna idiotka nastraszyła mnie, że pierwszy raz takie coś widzi, że po 3 miesiącach już tego nie powinno być, jak po szczepieniu, bo za długi okres czasu minął... i że to mogą być guzy nowotworowe!!! i na cito do szpitala wysłała. Myślałam, że osiwieję ze stresu. Po usg okazało się, że to węzły... i diagnoza, NOP - niepożądany odczyn poszczepienny po szczepionce na gruźlicę i obowiązkiem pediatry było zgłosić to do sanepidu, bo mogło z tą szczepionką być coś nie tak, a mi nie chciała dać diagnozy pisemnie, bo wg niej za dużo czasu upłynęło od szczepienia itp. Biegaliśmy co miesiąc na usg obserwować te węzły, miał nawet na szyji takie kulki, za uszami. Bałam się, że zachoruje na tą ziarninę gruźliczą. Robili mu USG brzuszka, USG głowy, czy nie ma na organach jakichś guzków.... to było straszne. Po tych akcjach w ogóle byłam nastawiona negatywnie do szczepionek, ale jak się uspokoiło z tym, zmniejszyło mu się to po czasie to go zaszczepiłam 3 w 1, dodatkowo rotawirus i pneumokoki i na razie jest w porządku. Szczepienie na rotawirusy jest polecane, bo dzieci szczepione ogólnie lepiej przechodzą te "grypy jelitowe", nie odwadniają się tak szybko. Mam przykłady wśród znajomych, gdzie nie szczepione na rotawirusy dzieci częściej trafiały po szpitala, gorzej sobie radziły z biegunkami, wymiotami, wyjściem z choroby.

Co do smarowania, to smarowałam się biooilem i oliwką dla dzieci, a i tak rozstępy wyszły w 8 i 9 msc ciąży, bo miałam ogromny brzuch.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1349 30 lipca 2015, 9:11

Monia82 Fajna mama

Pedrova napisał(a)

Co za tępy gnojek!!! Jakby za takie coś dał dyscyplinarkę to byś spokojnie wygrała w sądzie, ale po co te nerwy.
Ja dziś powiedziałam w pracy i też jest poruszenie... bo "pokrzyżowałam im plany" i problem zrobiłam z zastępstwem itp. ;) a jak chciałam podwyżkę po 7 latach pracy to mi odmówili pół roku temu, więc się tym nie przejmuję.
Może Twój szef trochę pomyśli nad swoim zachowaniem.... eh

Zgłoś nadużycie #1350 30 lipca 2015, 9:13

Monia82 Fajna mama
Ja mam dziś wizytę, ale bez USG, tylko sprawdzi, czy krwi nie ma itp. zapisze coś, wystawi recepty, jutro mam badania tsh, ft3 i ft4, a poniedziałek znowu endo i tak będę często biegać.