Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1291 29 lipca 2015, 13:50

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

grZANKA napisał(a)

Tak

To już po miesiącu przepracowanym masz prawo do chorobowego z powodu ciąży bodajże 100 % płatnego i macierzyńskiego później ;)

Zgłoś nadużycie #1292 29 lipca 2015, 13:51

kinste Gotowa na wszystko

ROKIKOKI napisał(a)

Przyjedziesz je sprzedawać do mnie? :D

Nie tym razem :) na miejscu mam 1,5 zł za kg :) więc da się coś zarobić :)

A powiedzcie mi jak to jest z tym "becikowym"? Moi rodzice prowadzą gospodarstwo i my z K. nie mamy nic na siebie ale zbieramy razem z rodzicami owoce .. No i ja jestem ubezpieczona w KRUSIE przez rodzicow ponieważ mieszkam u nich.. I w koncu nie wiem czy mi coś przysługuje ..

Zgłoś nadużycie #1293 29 lipca 2015, 14:22

turboslimak Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Ja też to tak rozumiem, że te 1000 zł  przez 12 msc będzie wypłacane, jeżeli oboje rodziców będzie na umowie zleceniu, albo bezrobotni..., jak już jeden z rodziców ma stałą pracę i odprowadza składki to chyba te 1000 zł nie przysługuje. Z tym też będzie kupę kombinacji. Słyszałam już o wielu przypdkach, nawet wśród znajomych, jak tylko dowiedzieli się o ciąży to zatrudniali się, zakładali firmy, żeby potem zgarniać  po 5 tyś zł na macierzyńskim, a ci co uczciwie pracują dostają grosze. Teraz biorą pod uwagę średnie zarobki z ostatnich 12 msc.
Ten przepis z tym 1000 zł przez rok jest krzywdzący dla pracujących, bo mając pracę stałą za minimalną krajową na macierzyńskim dostaną podobnie  lub mniej niż 1000 zł, jak wyliczą 80% z pensji.

dlatego własnie zrobila sie dziura i teraz ucinaja wszystko ciezarnym.... nie zdziwie sie jak mnie wezwa na kontrole zeby ciaze udowodnic :D
niestety ale wszyscy korzystali na tym ze ponieraji 6700 zł Zusu zakladali dzialnosc jak tylko o ciazy siedowiedzialy kobity...placily 3 skladki po 3 tysiace ostatania nalezalo spoznic o 1 dzień i odstawaly 6700 zł...firmy na rynku oferowały nawet pomoce by zdobyc te 6700 zł...i teraz zrobilo sie hukowo...
moja znajoma pracowla w firmie pol roku zaszla w ciaze wpadli i ZUS jej odmowil zasilku...bo uznali ze to fikcyjne zatrudnienie

Zgłoś nadużycie #1294 29 lipca 2015, 14:27

turboslimak Fajna mama
aaaa zapomnialam dodac ze przez te lata wlozylam do ZUSU 34 tysiace złotych...i troche zaluje..bo wychodzi mi 5 zł emerytury :D

bo gdybym te kase sobie odlozyla na lokatę

te pare lat temu moglam otworzyc spolke wziac matke dac jej 3% udzialow i jako prezes spolki bym zusu nie placila....

dopiero bym zalozyla firme i opacila sobie niski zus czyli te 450 zł przez 3-4 miesiace jakbym dziecko planowala zeby po prostu moc rodzic w szpitalu....tylko po to, nie po zadne zwolnienie.

a pieniadze mialabym odlozone i zylabym teraz jak królowa hahaha :D :D :D (zartuje)

a za 1200 zł o ile mi ZUS PRZYZNA ...to sie zastanawiam co ja kupie...
oczywiscie lepszy rydz niz nic...tylko ja mam taka prace ze nawet sobie nie dorobie w ciazy...

koncze teraz zajecia 11 sierpnia i koniec....do macierzynskiego zadnych zajec fitness.

Zgłoś nadużycie #1295 29 lipca 2015, 14:37

kinste napisał(a)

Nie tym razem :) na miejscu mam 1,5 zł za kg :) więc da się coś zarobić :)

A powiedzcie mi jak to jest z tym "becikowym"? Moi rodzice prowadzą gospodarstwo i my z K. nie mamy nic na siebie ale zbieramy razem z rodzicami owoce .. No i ja jestem ubezpieczona w KRUSIE przez rodzicow ponieważ mieszkam u nich.. I w koncu nie wiem czy mi coś przysługuje ..

Skoro jesteś tylko ubezpieczona i nie masz umowy, a Twój facet nie ma nigdzie zawartej umowy o pracę to na pewno Ci przysługuje. :)
A ja tu gdzieś czytałam, że rodzina ubezpieczona w KRUSIE powinna dostać 3 razy więcej pieniędzy niż normalnie. Więc radzę się tym zainteresować :D

Zgłoś nadużycie #1296 29 lipca 2015, 14:41

turboslimak Fajna mama
miewacie dreszcze w ciazy ?? albo nagle wam sie robi zilmno jak nawet cieplo na dworzu> ??

ja normalnie mam chwilami tak ze mnie telepie z gesia skórką... :)

Zgłoś nadużycie #1297 29 lipca 2015, 14:43

kinste Gotowa na wszystko

ROKIKOKI napisał(a)

Skoro jesteś tylko ubezpieczona i nie masz umowy, a Twój facet nie ma nigdzie zawartej umowy o pracę to na pewno Ci przysługuje. :)
A ja tu gdzieś czytałam, że rodzina ubezpieczona w KRUSIE powinna dostać 3 razy więcej pieniędzy niż normalnie. Więc radzę się tym zainteresować :D

O to czas najwyższy :) muszę podjechać do krusu i się dowiedzieć bo to dużo pieniędzy ..

Zgłoś nadużycie #1298 29 lipca 2015, 14:50

turboslimak napisał(a)

miewacie dreszcze w ciazy ?? albo nagle wam sie robi zilmno jak nawet cieplo na dworzu> ??

ja normalnie mam chwilami tak ze mnie telepie z gesia skórką... :)

Ja mam tak w nocy. Jak zasypiam to jest mi gorącą a tu nagle dreszcze i uciekam pod kołdrę na 15 min..

Zgłoś nadużycie #1299 29 lipca 2015, 14:51

kinste napisał(a)

O to czas najwyższy :) muszę podjechać do krusu i się dowiedzieć bo to dużo pieniędzy ..

Gdybym o tym wiedziała wcześniej to sama bym chłopa na pole wysłała i się ubezpieczyła :D

Zgłoś nadużycie #1300 29 lipca 2015, 15:20

turboslimak Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

Gdybym o tym wiedziała wcześniej to sama bym chłopa na pole wysłała i się ubezpieczyła :D

buahahaha padłam :D :D :-)

Zgłoś nadużycie #1301 29 lipca 2015, 15:21

turboslimak Fajna mama
mnie od wczoraj tak boli brzuch...wstaje rano patrze i urósł skubany :D

pokazę wam fotki :)

Zgłoś nadużycie #1302 29 lipca 2015, 15:24

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Piękny!! Ja też już taki chcę :)

Zgłoś nadużycie #1303 29 lipca 2015, 16:08

turboslimak napisał(a)

Już taki duży? :O Ale fajny :)

Zgłoś nadużycie #1304 29 lipca 2015, 16:09

grZANKA Gotowa na wszystko
Mi dziś jest właśnie strasznie zimno;/
Ślimak ale extra brzusio;D

Zgłoś nadużycie #1305 29 lipca 2015, 17:03

annaka napisał(a)

Pewnie, że nie :) będę trzymać kciuki, żeby się udało i było wszystko ok :)

Rozmawiałam z szefem. Powiedział, że jakoś się dogadamy. Pewnie na najniższej krajowej, ale zawsze coś ;)

Zgłoś nadużycie #1306 29 lipca 2015, 17:11

turboslimak Fajna mama
poszłam zapisałam sie do przychodni panstwowej..
recepcja nwet była dla mnie miła...zeszyt zabrała polozna na gore i wyslalay mnie na 1 pietro zeby mnie dopisaano ale jak poszlam na gore to zostałam potraktowana jak nie powiem co ...chamstwo...pomijam juz teksty tej pani ale jak weszlam czesała sie grzebieniem  przed lustrem widzac ze jestem w ciazy nawet zeszytu zapisow nie otworzyla...malowała się...

oczywiscie musze przyjsc 3 sierpnia sie zapisać z samego rana o ile beda wogole zapisy bo oni prowadza swoje pacjentki i maja one pierwszenstwo...
teksty tej pani byly bezczelne....jej ton ..jej zachowanie -bez komentarza.
spucilam glowe ale za tydzien
zapytam ją wprost czy jej sie nie chce pracowac ?? i powiem jej ze jest bezczelna jesli bedzie sie tak zachowywać 
no z czyms takim sie nawet w skarbowce nie spotkałam.....
coz zagryzę zęby bo chce te badania miec bezplatne.
ale powiem wam ze odechciewa sie wszystkiego...oni zyja z naszych podatków...nikt m nie kaze byc milym na sile ale bycie bezczelnym przekracza wszelkie granice.
sory za ten wywód ale wrocilam zbesztana jak pies do domu.

Zgłoś nadużycie #1307 29 lipca 2015, 17:14

turboslimak Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

Rozmawiałam z szefem. Powiedział, że jakoś się dogadamy. Pewnie na najniższej krajowej, ale zawsze coś ;)

super- zajefajny szef!

Zgłoś nadużycie #1308 29 lipca 2015, 17:21

asienka90 Gotowa na wszystko
jejkuu bliźniakii ale super :) gratulacje :)
turboślimak- brzuszek piękny :) :*
dzisiaj taka zmęczona byłam w pracy masakra, ale już leże w domku i odpoczywam :) zostało równy tydzien do wizyty strasznie sie boje :( ale co zrobic, trzeba czekać

Zgłoś nadużycie #1309 29 lipca 2015, 17:25

turboslimak napisał(a)

recepcja nwet była dla mnie miła...zeszyt zabrała polozna na gore i wyslalay mnie na 1 pietro zeby mnie dopisaano ale jak poszlam na gore to zostałam potraktowana jak nie powiem co ...chamstwo...pomijam juz teksty tej pani ale jak weszlam czesała sie grzebieniem  przed lustrem widzac ze jestem w ciazy nawet zeszytu zapisow nie otworzyla...malowała się...

oczywiscie musze przyjsc 3 sierpnia sie zapisać z samego rana o ile beda wogole zapisy bo oni prowadza swoje pacjentki i maja one pierwszenstwo...
zapytam ją wprost czy jej sie nie chce pracowac ?? i powiem jej ze jest bezczelna jesli bedzie sie tak zachowywać 
ale powiem wam ze odechciewa sie wszystkiego...oni zyja z naszych podatków...nikt m nie kaze byc milym na sile ale bycie bezczelnym przekracza wszelkie granice.

Co za babsztyl.. Płacimy tyle pieniędzy z podatków i co z tego mamy? Aż sama się boję iść w piątek do ginekologa na nfz.. :P

Zgłoś nadużycie #1310 29 lipca 2015, 17:25

turboslimak napisał(a)

Co za babsztyl.. Płacimy tyle pieniędzy z podatków i co z tego mamy? Aż sama się boję iść w piątek do ginekologa na nfz.. :P