Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1271 29 lipca 2015, 10:51

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

Monia82 napisał(a)

Ja też to tak rozumiem, że te 1000 zł  przez 12 msc będzie wypłacane, jeżeli oboje rodziców będzie na umowie zleceniu, albo bezrobotni..., jak już jeden z rodziców ma stałą pracę i odprowadza składki to chyba te 1000 zł nie przysługuje. Z tym też będzie kupę kombinacji. Słyszałam już o wielu przypdkach, nawet wśród znajomych, jak tylko dowiedzieli się o ciąży to zatrudniali się, zakładali firmy, żeby potem zgarniać  po 5 tyś zł na macierzyńskim, a ci co uczciwie pracują dostają grosze. Teraz biorą pod uwagę średnie zarobki z ostatnich 12 msc.
Ten przepis z tym 1000 zł przez rok jest krzywdzący dla pracujących, bo mając pracę stałą za minimalną krajową na macierzyńskim dostaną podobnie  lub mniej niż 1000 zł, jak wyliczą 80% z pensji.

Z tym zakładaniem firm to prawda. Ponoć nawet do 7 tys. można było dostać na macierzyńskim. Ale teraz już to uniemożliwili i bodajże 10 zł można dostać, bo zauważyli, że to przekręt. Z deszczu pod rynnę.. Dlatego ja nie chcę kombinować i liczę na to, ze mój szef będzie na tyle w porządku, że po pół roku pracy przeniesie mnie na umowę o pracę..

Zgłoś nadużycie #1272 29 lipca 2015, 11:03

jogi Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Ale masz fajnego synka ;-) moj chodzi spać ok 22 i ok 6 jest już wyspany :-/

moj jeszcze spi :) az bylam sprawdzic czy wszystko ok :) a meg Twoj synek ma jeszcze drzemke wciagu dnia? bo moj juz 1,5roku jej nie ma albo bardzo sporadycznie :/

Zgłoś nadużycie #1273 29 lipca 2015, 11:18

Monia82 Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

Z tym zakładaniem firm to prawda. Ponoć nawet do 7 tys. można było dostać na macierzyńskim. Ale teraz już to uniemożliwili i bodajże 10 zł można dostać, bo zauważyli, że to przekręt. Z deszczu pod rynnę.. Dlatego ja nie chcę kombinować i liczę na to, ze mój szef będzie na tyle w porządku, że po pół roku pracy przeniesie mnie na umowę o pracę..

No właśnie mnie to wkurza... bo pracodawcy kombinują, żeby za dużych składek nie odprowadzać, dają najniższe krajowe, a resztę w ramach premii... albo w ogóle śmieciowe umowy i my potem na macierzyńskim jesteśmy wystawione. U mnie też policzą tylko z podstawy te 80%, bo premia mimo, że wysoka nie jest to i tak jest uznaniowa i się nie wliczy w macierzyński, więc dostanę ochłapy.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1274 29 lipca 2015, 11:20

Monia82 Fajna mama

jogi napisał(a)

nie kracz Monia :D jedna corcia wystarczy :)

E tam jogi, 2 cipcie przecież tam siedzą ;D Kiedy masz USG? :D pod koniec sierpnia?
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1275 29 lipca 2015, 11:21

meg86 Gotowa na wszystko

jogi napisał(a)

moj jeszcze spi :) az bylam sprawdzic czy wszystko ok :) a meg Twoj synek ma jeszcze drzemke wciagu dnia? bo moj juz 1,5roku jej nie ma albo bardzo sporadycznie :/

Mój rzadko śpi w dzień,praktycznie jak skończył rok czasu te drzemki się wykruszaly :-( zresztą u mikiego ze spaniem były zawsze problemy :-/ jak był malutki tzn miał około miesiąca to aż poszłam z nim do pediatry bo spał mi od ok 22 do 5-6 rano w nocy pobudka co 2 godziny a w dzień 10 minutowe drzemki byłam wykończona

Zgłoś nadużycie #1276 29 lipca 2015, 11:24

meg86 Gotowa na wszystko

Monia82 napisał(a)

No właśnie mnie to wkurza... bo pracodawcy kombinują, żeby za dużych składek nie odprowadzać, dają najniższe krajowe, a resztę w ramach premii... albo w ogóle śmieciowe umowy i my potem na macierzyńskim jesteśmy wystawione. U mnie też policzą tylko z podstawy te 80%, bo premia mimo, że wysoka nie jest to i tak jest uznaniowa i się nie wliczy w macierzyński, więc dostanę ochłapy.

U mnie to wogole jest porabane :-/ na umowie mam 1550 pomimo że to umowa o pracę na cały etat na czas nieokreślony ale oni sobie resztę wliczaja w premię i tak jak w maju byłam na zwolnieniu bo miałam ten zabieg na macicy dostałam 1000 zl pensji śmiech dosłownie :-/

Zgłoś nadużycie #1277 29 lipca 2015, 11:26

Monia82 napisał(a)

O tak, to jest chore. Moja koleżanka pracowała w banku na hipotece. Zarabiała prawie 4 tys. na rękę. A na macierzyńskim dostała 1000zł. Oczywiście dlatego, że ok 2000 zł było z premi.
Ty i tak masz 'komfort' mając umowę o pracę. Bo ja niby dobrze zarabiam, pracę mam, ale co z tego..
I albo dostanę umowę o pracę, albo mam możliwość dobrowolnie płacić składki przez 3 miesiące, ale wtedy warunkiem jest to, że do tej pracy muszę chodzić. A jak nie to zostanę bez grosza przez 1,5 roku :(

Zgłoś nadużycie #1278 29 lipca 2015, 11:31

Kaari Fajna mama
Zgadzam się z Wami, to wszystko jest wkurzające.Choć moim zdaniem nasze państwo powinno zacząć od drugiej strony. Nie żadne 1000 zł, tylko zrobić tak żeby ten pracodawca nie miał chęci dawać śmieciówek. Wszystko jest do zrobienia.

Zgłoś nadużycie #1279 29 lipca 2015, 11:33

meg86 Gotowa na wszystko

ROKIKOKI napisał(a)

O tak, to jest chore. Moja koleżanka pracowała w banku na hipotece. Zarabiała prawie 4 tys. na rękę. A na macierzyńskim dostała 1000zł. Oczywiście dlatego, że ok 2000 zł było z premi.
Ty i tak masz 'komfort' mając umowę o pracę. Bo ja niby dobrze zarabiam, pracę mam, ale co z tego..
I albo dostanę umowę o pracę, albo mam możliwość dobrowolnie płacić składki przez 3 miesiące, ale wtedy warunkiem jest to, że do tej pracy muszę chodzić. A jak nie to zostanę bez grosza przez 1,5 roku :(

Bez komentarza :-/ a tyle się mówi o tym że mało dzieci się rodzi a jak już są to dla tych matek rodziców tylko kłody pod nogi

Zgłoś nadużycie #1280 29 lipca 2015, 11:42

Kaari napisał(a)

Zgadzam się z Wami, to wszystko jest wkurzające.Choć moim zdaniem nasze państwo powinno zacząć od drugiej strony. Nie żadne 1000 zł, tylko zrobić tak żeby ten pracodawca nie miał chęci dawać śmieciówek. Wszystko jest do zrobienia.

Zwłaszcza, że jest sporo pracodawców, którzy zatrudniają poniżej 20 osób. Wtedy nawet nie muszą płacić za chorobowe i macierzyńskie, bo wszystko ZUS opłaca..

Zgłoś nadużycie #1281 29 lipca 2015, 11:49

annaka Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

Zwłaszcza, że jest sporo pracodawców, którzy zatrudniają poniżej 20 osób. Wtedy nawet nie muszą płacić za chorobowe i macierzyńskie, bo wszystko ZUS opłaca..

Tylko właśnie chodzi o to, że ZUS nie chce płacić, wszystko co może obcina, sprawdza, do wszystkiego się może przyczepić a jak nie daj Boże wstrzyma wypłacanie zasiłku bo "rozpatruje" sprawę półroku to na pół roku zostawi Cię bez środków do życia. I tu nie chodzi tylko o zasiłek macierzyński, ale też chorobowy, czy rentę lub emeryturę... To jest straszne po prostu.

Zgłoś nadużycie #1282 29 lipca 2015, 11:58

Kaari Fajna mama
Annaka masz rację, spotkałam się z sytuacją, w której kobieta prowadziła działalność ale że nie trwało to długo to ZUS przemaglował sprawę jak tylko mógł i w końcu pieniądze wypłacił. Tylko właśnie mało kto się zastanawia jak ta osoba, ma żyć przez pół roku nie widząc złotówki. I taki nasz kraj, chcą żeby dzieci się rodziły ale będą robić wszystko aby to utrudnić.

Zgłoś nadużycie #1283 29 lipca 2015, 12:00

annaka Fajna mama

Kaari napisał(a)

Annaka masz rację, spotkałam się z sytuacją, w której kobieta prowadziła działalność ale że nie trwało to długo to ZUS przemaglował sprawę jak tylko mógł i w końcu pieniądze wypłacił. Tylko właśnie mało kto się zastanawia jak ta osoba, ma żyć przez pół roku nie widząc złotówki. I taki nasz kraj, chcą żeby dzieci się rodziły ale będą robić wszystko aby to utrudnić.

Właśnie o to chodzi, bo wiesz, nie masz nic na sumieniu, ZUS może sobie sprawdzać ile chce i może Ci przyzna rację i wypłaci wstecz należne pieniądze, tylko, że ta cała procedura wyjaśniająca ZUS trwa strasznie długo- za dlugo.

Zgłoś nadużycie #1284 29 lipca 2015, 12:34

annaka napisał(a)

Właśnie o to chodzi, bo wiesz, nie masz nic na sumieniu, ZUS może sobie sprawdzać ile chce i może Ci przyzna rację i wypłaci wstecz należne pieniądze, tylko, że ta cała procedura wyjaśniająca ZUS trwa strasznie długo- za dlugo.

Dlatego mam nadzieję, że szef okaże się człowiekiem i od razu dostanę to umowę, żeby to podejrzanie nie wyglądało dla ZUS-u.

Zgłoś nadużycie #1285 29 lipca 2015, 12:42

annaka Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

Dlatego mam nadzieję, że szef okaże się człowiekiem i od razu dostanę to umowę, żeby to podejrzanie nie wyglądało dla ZUS-u.

Dla Zusu i tak może podejrzanie wyglądać, jak się dopatrzą, że umowę o pracę zawarłaś będąc już w ciąży... To jest taki ryzyk fizyk- albo się przyczepią i będą drążyć, albo zostawią Cię w spokoju.. Chociaż nie powinni bo przecież od um. zlecenie też składki pracodawca odprowadza.. Ale ich ruchów nie przewidzisz... Ja popieram, że się wzięli za te kobiety, które fikcyjnie zakładały firmy i dostawaly po 6 tys miesięcznie bo to już przesada... Wkurza mnie tylko, że przy okazji ucierpią na tym uczciwie pracujące osoby...

Zgłoś nadużycie #1286 29 lipca 2015, 12:56

No nic. Dzisiaj zagadam do szefa, nic do stracenia nie mam ;)

Zgłoś nadużycie #1287 29 lipca 2015, 12:59

annaka Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

No nic. Dzisiaj zagadam do szefa, nic do stracenia nie mam ;)

Pewnie, że nie :) będę trzymać kciuki, żeby się udało i było wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #1288 29 lipca 2015, 13:19

grZANKA Gotowa na wszystko
A powiedzcie mi, czy łapie się na macierzyński skoro pracuje 4 miesiące ??

Zgłoś nadużycie #1289 29 lipca 2015, 13:29

grZANKA napisał(a)

A powiedzcie mi, czy łapie się na macierzyński skoro pracuje 4 miesiące ??

Ale na umowie o pracę?

Zgłoś nadużycie #1290 29 lipca 2015, 13:43

grZANKA Gotowa na wszystko
Tak