Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1191 28 lipca 2015, 10:45

turboslimak Fajna mama

madziaa napisał(a)

Hej. Ja po wizycie u gin. Wszystko jest ok. Maluszek ma 3 minimetry termin z USG 21 marzec ciąża młodsza o 4 dni

Super ze wszystko dobrze!!! :-)
Jaka maciupka fasolka :-)
Moja ciaza tez młodsza i nie dojdę kiedy kurde zaszłam :-)

Zgłoś nadużycie #1192 28 lipca 2015, 10:45

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Musisz więcej nosić jedzenia moze gotuj sobie sam makaron bez niczego
Zabijesz głód a praktycznie nie pachnie :-)

Musisz więcej jeść! :-) lekarz mi powiedział ze nie mozna sie przegladzac

Wczoraj zjadłam tylko bułkę i banana w pracy bo tak mi niedobrze było...
Wiem wiem, miałam jeszcze biszkopty jakby co ale już się kończą :P
w ogóle chciałam coś poćwiczyć wczoraj, może dziś ale jestem popołudniu tak śpiąca i zmęczona, że o ćwiczeniach nie ma mowy .. :P

Zgłoś nadużycie #1193 28 lipca 2015, 10:46

meg86 Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

No to ja mam taka sahare ze szok na początku jeszcze wydzielalam a teraz kurde nic
Nie stresuje sie ale stwierdziłam ze zapytam was bo moze to normalne

Ja mam dosyć sporo...i u mnie jest to śluz na moje oko z fazy owulacyjnej

Zgłoś nadużycie #1194 28 lipca 2015, 10:47

turboslimak Fajna mama

annaka napisał(a)

Wczoraj zjadłam tylko bułkę i banana w pracy bo tak mi niedobrze było...
Wiem wiem, miałam jeszcze biszkopty jakby co ale już się kończą :P
w ogóle chciałam coś poćwiczyć wczoraj, może dziś ale jestem popołudniu tak śpiąca i zmęczona, że o ćwiczeniach nie ma mowy .. :P

O zapomniałam ze istniejąca biszkopty zatem zakupie sobie dzis :-)
Ja juz nie ćwiczę za bardzo bo tchu mi brak :p tylko pokazuje ludziom
Ale juz kończą mi sie zajecia uf.
A ty co trenujesz?co ćwiczysz ?? :-)

Zgłoś nadużycie #1195 28 lipca 2015, 10:47

meg86 Gotowa na wszystko

madziaa napisał(a)

Hej. Ja po wizycie u gin. Wszystko jest ok. Maluszek ma 3 minimetry termin z USG 21 marzec ciąża młodsza o 4 dni

Super ;-)

Zgłoś nadużycie #1196 28 lipca 2015, 10:49

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
[QUOTE=turboslimak;2862271]Super ze wszystko dobrze!!! :-)
Jaka maciupka fasolka :-)
Moja ciaza tez młodsza i nie dojdę kiedy kurde zaszłam :-) [/QUOTE
U mnie na 100 % wiadomo kiedy był TEN dzień :P
To był pierwszy cykl po odstawieniu tabletek i raczej się pilnowaliśmy. Tylko raz popłynęliśmy :P

Zgłoś nadużycie #1197 28 lipca 2015, 10:52

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

O zapomniałam ze istniejąca biszkopty zatem zakupie sobie dzis :-)
Ja juz nie ćwiczę za bardzo bo tchu mi brak :p tylko pokazuje ludziom
Ale juz kończą mi sie zajecia uf.
A ty co trenujesz?co ćwiczysz ?? :-)

Ja ćwiczyłam z chodakowską codziennie oprócz niedziel od początku maja - udalo mi się schudnąć jakieś 6 kg :D ale ostatnio mi się trochę znudziła i po owulacji ćwiczyłam tylko z mel b trening nóg i pośladków- to zamierzam kontynuować co by się w ciąży cellulitu większego nie nabawić i jeszcze jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży poszukam i będę tak chociaż 2-3 razy w tygodniu..

Zgłoś nadużycie #1198 28 lipca 2015, 10:58

turboslimak Fajna mama

annaka napisał(a)

Ja ćwiczyłam z chodakowską codziennie oprócz niedziel od początku maja - udalo mi się schudnąć jakieś 6 kg :D ale ostatnio mi się trochę znudziła i po owulacji ćwiczyłam tylko z mel b trening nóg i pośladków- to zamierzam kontynuować co by się w ciąży cellulitu większego nie nabawić i jeszcze jakieś ćwiczenia dla kobiet w ciąży poszukam i będę tak chociaż 2-3 razy w tygodniu..

Rokikoki- fajnie ze wiesz :-) moja mama ze mną zaszła w swoje urodziny ;-)
Tez to pamięta jak dzis ;-)

Super ze masz takie podejście ja bede ćwiczyć z taśma w domu ręce zeby miec silne do noszenia :-)
Ale to jak przyjdzie juz wrzesień/październik
I kręgosłup musze wzmocnić sama w domu bo kiedys
Miałam wypadek poważny i wiem ze brzuch spowoduje mi duze bóle

Mel b jest super :-) )

Zgłoś nadużycie #1199 28 lipca 2015, 11:05

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

Dzieki aniu :-) leze właśnie oglądam gesler :p
Lekkie mdłości mam a wy jak sie czujecie ?? ?

Mam do was intymne pytanie...

W ciazy wogole wydzielam mało sluzu
Generalnie mam w majtkach sahare straszna czy wy tez tak macie ?? ?

Ja nie, ja mam ogrom śluzu kremowego, czasem nawet takie gluty
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1200 28 lipca 2015, 11:11

turboslimak Fajna mama
Kuzwa u mnie ciagle Sahara ...

Zgłoś nadużycie #1201 28 lipca 2015, 11:18

Kaari Fajna mama

Monia82 napisał(a)

Kaari, ja też nie miałam USG, 1-wsze będzie prenatalne pod koniec sierpnia. Co do koncertu, to czułam się rewelacyjnie, też miałam bilet na płytę i stałam przy barierce, ale nawet tłum na mnie nie napierał, duszności, mdłości nie miałam. Ty w grudniu już będziesz w baaardzo zaawansowanej ciąży i nie wiem, na jaki koncert idziesz, ale ja  bym na płytę nie szła ze względu na potencjalne urazy, ścisk, ale zawsze możesz się zamienić z kimś na trybuny ;) i zakosztować trochę rozrywki przed stagnacyjnym okresem macierzyńskiego ;)

Czyli z czekaniem na pierwsze USG nie jestem sama :) Wybieram się na Florence and the Machine więc nie spodziewam się, żadnego pogowania pod sceną jednak właśnie boję się tego ścisku i ewentualnych urazów, i rozważam czy by właśnie na trybuny się nie przenieść. Jedyny plus jest taki, że jeśli nie pójdę to problemu ze sprzedażą biletu raczej nie powinno być.

W ogóle powiem Wam, że zgłupiałam po wizycie u endo. Moje tsh samoistnie spadło z 4,10 do 3,4 pozostałe wyniki w normie, więc wczoraj usłyszałam, że mam subkliniczną niedoczynność tarczycy i dostałam euthyrox. Z kolei 2 ginekologów powiedziało, że tak jest ok i żeby nic nie robić. I teraz cały czas myślę, jaką decyzję podjąć.

Zgłoś nadużycie #1202 28 lipca 2015, 11:21

Kaari Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Kuzwa u mnie ciagle Sahara ...

u mnie z kolei śluz jest ale nie w jakimś nadmiarze. Na początku było go więcej. No ale każda z nas jest inna :)

Zgłoś nadużycie #1203 28 lipca 2015, 11:30

motylek1909 Supermama

Kaari napisał(a)

Czyli z czekaniem na pierwsze USG nie jestem sama :) Wybieram się na Florence and the Machine więc nie spodziewam się, żadnego pogowania pod sceną jednak właśnie boję się tego ścisku i ewentualnych urazów, i rozważam czy by właśnie na trybuny się nie przenieść. Jedyny plus jest taki, że jeśli nie pójdę to problemu ze sprzedażą biletu raczej nie powinno być.

W ogóle powiem Wam, że zgłupiałam po wizycie u endo. Moje tsh samoistnie spadło z 4,10 do 3,4 pozostałe wyniki w normie, więc wczoraj usłyszałam, że mam subkliniczną niedoczynność tarczycy i dostałam euthyrox. Z kolei 2 ginekologów powiedziało, że tak jest ok i żeby nic nie robić. I teraz cały czas myślę, jaką decyzję podjąć.

Mi TSh w czerwcu wyszło 2,0, a teraz po teście ciążowym 4,06 i autoatycznie dostałam euthyrox, bo zbyt wysokie TSH (które urośnie Ci jeszcze później) zagraza nie tyle Tobie, co dziecku
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1204 28 lipca 2015, 11:33

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
Myślicie, że jak w piątek pójdę do ginekologa to będzie już coś widać na USG? :)
Suwaczek coś mi się zaciął ..

Zgłoś nadużycie #1205 28 lipca 2015, 11:42

Kaari Fajna mama
Czyli Motylku jednym słowem: brać? :)

Zgłoś nadużycie #1206 28 lipca 2015, 11:47

motylek1909 Supermama

ROKIKOKI napisał(a)

Myślicie, że jak w piątek pójdę do ginekologa to będzie już coś widać na USG? :)
Suwaczek coś mi się zaciął ..

na pewno będzie pęcherzyk, a może i już malenki zarodek :)

Zgłoś nadużycie #1207 28 lipca 2015, 11:48

motylek1909 Supermama

Kaari napisał(a)

Czyli Motylku jednym słowem: brać? :)

Ze swojego doświadczenia radzę jednak brać :)

Zgłoś nadużycie #1208 28 lipca 2015, 11:54

Monia82 Fajna mama

Kaari napisał(a)

Kaari, no nic poczekamy razem.... wtedy już będzie mały człowieczek z rączkami, nóżkami :) Pamiętam, jak się wzruszyłam, jak 1 raz byłam na USG i zobaczyłam już fikającego człowieczka. Te tsh też mamy podobne :D bo ja miałam 4,20 ! Wpadłam w niedoczynność, a niby nroma w ciąży max  do 2,5 ma być ma i w tej chwili odstawiłam leki na nadczynność i czekamy z endo, na jakim poziomie stanie. Wtedy da mi euthyrox na zbicie tsh do 1,5-2. Masz nadal chyba za wysokie te tsh, jak na ciążę ale mi powiedziała, że najważniejszy jest wynik ft4 i ft3, więc może nic nie robią, bo to Ci się mieści w granicach normy ?? Co do koncertu, to na pewno coś wykombinujesz, żeby być :) jak się będziesz dobrze czuła, bo szkoda biletów ;) tylko o brzuchol trzeba zadbać, żeby dzidziora nie ścisnęli.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1209 28 lipca 2015, 11:57

Monia82 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Mi TSh w czerwcu wyszło 2,0, a teraz po teście ciążowym 4,06 i autoatycznie dostałam euthyrox, bo zbyt wysokie TSH (które urośnie Ci jeszcze później) zagraza nie tyle Tobie, co dziecku

To nie tsh zagraża... a trzeba patrzeć dodatkowo ft3 i ft4, bo tsh jest tylko informatorem, że z tarczycą coś się dzieje. Pytałam endo, bo bałam się o niedorozwój zarodka i mnie uspokoiła, że jak mam tamte hormony dobre, w granicach normy, to zarodek sobie teraz z nich pobiera hormony, ale wiadomo, że tsh trzeba zbić do max 2, żeby i tamte się nie pokiełbasiły.
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1210 28 lipca 2015, 12:00

motylek1909 Supermama

Monia82 napisał(a)

To nie tsh zagraża... a trzeba patrzeć dodatkowo ft3 i ft4, bo tsh jest tylko informatorem, że z tarczycą coś się dzieje. Pytałam endo, bo bałam się o niedorozwój zarodka i mnie uspokoiła, że jak mam tamte hormony dobre, w granicach normy, to zarodek sobie teraz z nich pobiera hormony, ale wiadomo, że tsh trzeba zbić do max 2, żeby i tamte się nie pokiełbasiły.

No o właśnie. Ja mam w normie ft3 i ft4 ale mimo to musimy zbić :) w czwartek powtarzam wyniki to zobaczymy co wyjdzie :)