Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #1171 27 lipca 2015, 21:01

Brewa Gotowa na wszystko
Dziewczyny co do badań i prowadzenia ciaży państwowo to może zorientujcie sie czy szpital położniczy czegoś takiego u was nie prowadzi. Ja dodatkowo właśnie tak się zapisalam. I lekarza mam prywatnego ale badania na nfz i dodatkowo drugiego lekarza :-)

Zgłoś nadużycie #1172 27 lipca 2015, 21:05

tymama Fajna mama
1000zł becikowego przysługuje ale nie każdemu bo w zalezności od dochodów- nie mogą przekroczyć jakiejs określonej kwoty. Drugi tysiąc dostają rodziny których dochód na osobę nie przekracza ok 570zl -nie pamiętam dokładnie.

A to co ma być od stycznia to coś podobnego do macierzyńskiego dla tych którym do tej pory nie przysługiwało.

Zgłoś nadużycie #1173 27 lipca 2015, 21:40

grZANKA Gotowa na wszystko
Podstawowy tysiąc jaki jest teraz to raczej dla każdego... Bo my się zalapalismy przy córce... I nie wiem jak reraz

Zgłoś nadużycie #1174 27 lipca 2015, 22:17

Pedrova Zaprawiona w bojach
Dziewczyny, ja dziś policzyłam sobie ile dostanę na urlopie macierzyńskim. Jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie już we wrześniu, to będzie to tylko 1400zł :/ Natomiast jeśli uda mi się pracować do końca grudnia, to prawie 1800zł. Różnica taka wielka, bo w przeciągu ostatnich 12 miesięcy przez 6 z nich pracowałam za najniższą krajową, a teraz zdecydowanie więcej i każdy miesiąc sporo mi podwyższa średnią.
To oczywiste, że wolałabym więcej, ale zobaczymy jak się będę czuła. Na razie dołuje mnie kalendarz imprez w pracy, które ja miałabym przygotować i poprowadzić we wrześniu :/ I wszystko zależy od pracodawcy... jeśli okaże się w porządku, to zachowam wszystkie prawa kobiety w ciąży, ale jeśli nie... :/ to wiadomo, dobro dziecka jest teraz najważniejsze, zadowolę się też niższą kwotą.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #1175 27 lipca 2015, 23:14

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

Dziewczyny, ja dziś policzyłam sobie ile dostanę na urlopie macierzyńskim. Jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie już we wrześniu, to będzie to tylko 1400zł :/ Natomiast jeśli uda mi się pracować do końca grudnia, to prawie 1800zł. Różnica taka wielka, bo w przeciągu ostatnich 12 miesięcy przez 6 z nich pracowałam za najniższą krajową, a teraz zdecydowanie więcej i każdy miesiąc sporo mi podwyższa średnią.
To oczywiste, że wolałabym więcej, ale zobaczymy jak się będę czuła. Na razie dołuje mnie kalendarz imprez w pracy, które ja miałabym przygotować i poprowadzić we wrześniu :/ I wszystko zależy od pracodawcy... jeśli okaże się w porządku, to zachowam wszystkie prawa kobiety w ciąży, ale jeśli nie... :/ to wiadomo, dobro dziecka jest teraz najważniejsze, zadowolę się też niższą kwotą.

Mowisz o l4 w ciąży czy zasiłku po porodzie?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #1176 28 lipca 2015, 6:13

annaka Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Mowisz o l4 w ciąży czy zasiłku po porodzie?

myślę że o tym i o tym... Bo Chodzi o to, że jak bierzesz l4 do końca ciąży to podstawę do macierzyńskiego masz taka sama jak do l4 . A przy zmianie wynagrodzenia (Ja mam tak samo) z miesiąca na miesiąc średnia z 12 miesięcy się podnosi Więc automatycznie im więcej przepracujesz w ciąży tym wyższa będzie podstawa i dostaniesz większy zasiłek zarówno chorobowy jak i macierzyński.

Zgłoś nadużycie #1177 28 lipca 2015, 8:29

Monia82 Fajna mama
Robiłam betę HCG i mi od 11 lipca do 27 lipca wzrosła z ok. 6 tyś. do 54 tyś., więc coś tam rośnie. Za to mam złe wyniki morfologii, bo i hemoglobina mi spadła i hematokryt, co chyba świadczy o niedokrwistości.. Jakie Wam wyszły te 2 parametry HGB i HCT. Bierzecie coś na anemię?

Kaari napisał(a)

Wam, że też nie mogę doczekać się USG bo tak jak mówiłam ja jeszcze nie miałam żadnego i pierwsze będę mieć w 12 tygodniu. Strasznie jestem ciekawa czy tam wszystko jest w porządku.
Monia82 zazdroszczę Ci, że mogłaś pojechać na koncert, ja mam kupiony bilet na koncert, który będzie w grudniu no i tak sobie myślę, że to chyba będzie już zły moment żeby się wybrać. Zwłaszcza, że bilet mam na płytę.

Kaari, ja też nie miałam USG, 1-wsze będzie prenatalne pod koniec sierpnia. Co do koncertu, to czułam się rewelacyjnie, też miałam bilet na płytę i stałam przy barierce, ale nawet tłum na mnie nie napierał, duszności, mdłości nie miałam. Ty w grudniu już będziesz w baaardzo zaawansowanej ciąży i nie wiem, na jaki koncert idziesz, ale ja  bym na płytę nie szła ze względu na potencjalne urazy, ścisk, ale zawsze możesz się zamienić z kimś na trybuny ;) i zakosztować trochę rozrywki przed stagnacyjnym okresem macierzyńskiego ;)
23.02.2016 r. - :( 8 tc cp /  26.12.2015 r. :( 4 tc
Aniołek (*) - 14.08.2015 r. :( 10 tc

Zgłoś nadużycie #1178 28 lipca 2015, 9:22

Maaagda Supermama

turboslimak napisał(a)

oj to tanio.

moj sie wkurzyl ze znowu mamy placic jak jest za darmo mozliwosc...

Turboślimak a nie możesz poprosić lekarza prowadzącego, aby na skierowaniu na prenatalne wypisał Ci np, nieprawidłowości na USG ? I wtedy masz darmowe.
Mi tak lekarka wypisała mimo , że wszystko było w porządku i wtedy zarówno I jak i II prenatalne masz za darmo. Ja dodatkowo miałam jeszcze test pappa za free do tego zestawu.

Zgłoś nadużycie #1179 28 lipca 2015, 10:06

turboslimak Fajna mama

Maaagda napisał(a)

Turboślimak a nie możesz poprosić lekarza prowadzącego, aby na skierowaniu na prenatalne wypisał Ci np, nieprawidłowości na USG ? I wtedy masz darmowe.
Mi tak lekarka wypisała mimo , że wszystko było w porządku i wtedy zarówno I jak i II prenatalne masz za darmo. Ja dodatkowo miałam jeszcze test pappa za free do tego zestawu.

Tak właśnie zrobię ..poszukam w Warszawie państwowego bede dojeżdżać bo nie mam kasy na wszystkie badania

Monia ale masz wysoka bete 54tysiace-pieknie rośnie ziarenko :-)

Powiem wam ze ja sie wogole nie orientuje w tych zasiłkach jak wy to opisujecie to jakbym po chińsku czytała

A jak jest z becikowym na działalności ?? Musze o tym doczytać

Dzis mnie boli dół brzucha ..wczoraj z Moim sie poklocilismy
Moze to przez stres :-(

Zgłoś nadużycie #1180 28 lipca 2015, 10:14

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Tak właśnie zrobię ..poszukam w Warszawie państwowego bede dojeżdżać bo nie mam kasy na wszystkie badania

Monia ale masz wysoka bete 54tysiace-pieknie rośnie ziarenko :-)

Powiem wam ze ja sie wogole nie orientuje w tych zasiłkach jak wy to opisujecie to jakbym po chińsku czytała

A jak jest z becikowym na działalności ?? Musze o tym doczytać

Dzis mnie boli dół brzucha ..wczoraj z Moim sie poklocilismy
Moze to przez stres :-(

Mnie wczoraj cały wieczór bolało, ale dziś już przeszło :)

ja jak się stresuję w ciąży to mnie tak dziwnie brzuch boli - jak się pokłóciłam z mężem tydzień temu (jeszcze nie wiedziałam, że w ciąży jestem) to też tak bolał... I wtedy sobie myślałam o tym, że tak miałam w ciąży, ale później stwierdziłam, że to podświadomość... A jednak okazalo się, że nie :D

Wiem, że ciężko się nie stresować, ale może napij się jakiejś herbatki, polóż na chwilę, odpocznij i powinno przejść :)

Zgłoś nadużycie #1181 28 lipca 2015, 10:20

turboslimak Fajna mama
Dzieki aniu :-) leze właśnie oglądam gesler :p
Lekkie mdłości mam a wy jak sie czujecie ?? ?

Mam do was intymne pytanie...

W ciazy wogole wydzielam mało sluzu
Generalnie mam w majtkach sahare straszna czy wy tez tak macie ?? ?

Zgłoś nadużycie #1182 28 lipca 2015, 10:22

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

grZANKA napisał(a)

Ją w pierwszej ciąży dostalam skierowanie ale nie znalazłam nigdzie lekarza który prenatalne wykonuje na NFZ :( w których tygodniach się to robiło ??
Powiedzie mi jak to teraz z tym becikowym ?? Będzie chociaż te jednorazowe ?? Czy tylko te na 12 Miesiecy dla zarejestrowanych w Pup' ie ??

Hej. To wszystko jest teraz tak pogmatwane żeby i tak nikt pieniędzy nie dostał..
Ostatnio wałkowałam ten temat z Moim. Skończył prawo więc przynajmniej on coś z tego rozumie. Generalnie od 1 stycznia kobieta, która pracuje na umowie zlecenie czy podobnej albo w ogóle powinna przez rok dostawać po 1000 zł, ponieważ nie przysługuje jej płatny urlop macierzyński. Ale wystarczy, że facet zarabia chociaż minimalną krajową, ale ma umowę o pracę i możliwość pójścia na tacierzyński, to Tobie nic nie przysługuje. Tak to nasze cudowne PO załatwiło.. I wyszło tak, że ja na umowie zlecenie nie zobaczę od państwa nawet złotówki.

Zgłoś nadużycie #1183 28 lipca 2015, 10:26

meg86 Gotowa na wszystko

Monia82 napisał(a)

Robiłam betę HCG i mi od 11 lipca do 27 lipca wzrosła z ok. 6 tyś. do 54 tyś., więc coś tam rośnie. Za to mam złe wyniki morfologii, bo i hemoglobina mi spadła i hematokryt, co chyba świadczy o niedokrwistości.. Jakie Wam wyszły te 2 parametry HGB i HCT. Bierzecie coś na anemię?

Kaari, ja też nie miałam USG, 1-wsze będzie prenatalne pod koniec sierpnia. Co do koncertu, to czułam się rewelacyjnie, też miałam bilet na płytę i stałam przy barierce, ale nawet tłum na mnie nie napierał, duszności, mdłości nie miałam. Ty w grudniu już będziesz w baaardzo zaawansowanej ciąży i nie wiem, na jaki koncert idziesz, ale ja  bym na płytę nie szła ze względu na potencjalne urazy, ścisk, ale zawsze możesz się zamienić z kimś na trybuny ;) i zakosztować trochę rozrywki przed stagnacyjnym okresem macierzyńskiego ;)

Ja mam w normie hgb mam 12,8 hematokrytu nie pamiętam ale też w normie
musisz tego pilnować i dr pewnie coś na to zaleci

Zgłoś nadużycie #1184 28 lipca 2015, 10:29

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

Ja wręcz przeciwnie. Wydzielam więcej niż przed ciążą.. Chociaż też nie wiem czy to normalne. ?

Zgłoś nadużycie #1185 28 lipca 2015, 10:31

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Ja dziś mdłości trochę lżejsze niz wczoraj za to strasznie głodna jestem i chyba mało sobie jedzenia wzięłam do pracy...

Z tym śluzem, to u mnie coś tam jest ale też nie jakoś specjalnie dużo...

Zgłoś nadużycie #1186 28 lipca 2015, 10:32

turboslimak Fajna mama

ROKIKOKI napisał(a)

Ja wręcz przeciwnie. Wydzielam więcej niż przed ciążą.. Chociaż też nie wiem czy to normalne. ?

No to ja mam taka sahare ze szok na początku jeszcze wydzielalam a teraz kurde nic
Nie stresuje sie ale stwierdziłam ze zapytam was bo moze to normalne

Zgłoś nadużycie #1187 28 lipca 2015, 10:34

turboslimak Fajna mama

annaka napisał(a)

Ja dziś mdłości trochę lżejsze niz wczoraj za to strasznie głodna jestem i chyba mało sobie jedzenia wzięłam do pracy...

Z tym śluzem, to u mnie coś tam jest ale też nie jakoś specjalnie dużo...

Aniu moze wyskocz po owoce?
Ja wczoraj wchodziłam do kuchni kilkanaście razy
Głód doskwierał na nic ochoty nie było na sile zjadlam kiszone ogórki zeby głód zabić

Zgłoś nadużycie #1188 28 lipca 2015, 10:38

annaka Fajna mama

turboslimak napisał(a)

Aniu moze wyskocz po owoce?
Ja wczoraj wchodziłam do kuchni kilkanaście razy
Głód doskwierał na nic ochoty nie było na sile zjadlam kiszone ogórki zeby głód zabić

mam jeszcze bułkę i jabłko... Ale boję się, że do 16 mi to nie wystarczy... zjadłam już banana...
Z tym, że na nic nie mam ochoty to przerąbane jest :D nigdy tak nie miałam- zawsze miałam na coś konkretnego smak, a teraz zupelnie nic mi sie nie chce jeść a głodna jestem jak nie wiem...

Zgłoś nadużycie #1189 28 lipca 2015, 10:39

madziaa Gotowa na wszystko
Hej. Ja po wizycie u gin. Wszystko jest ok. Maluszek ma 3 minimetry termin z USG 21 marzec ciąża młodsza o 4 dni

Zgłoś nadużycie #1190 28 lipca 2015, 10:42

turboslimak Fajna mama

annaka napisał(a)

mam jeszcze bułkę i jabłko... Ale boję się, że do 16 mi to nie wystarczy... zjadłam już banana...
Z tym, że na nic nie mam ochoty to przerąbane jest :D nigdy tak nie miałam- zawsze miałam na coś konkretnego smak, a teraz zupelnie nic mi sie nie chce jeść a głodna jestem jak nie wiem...

Musisz więcej nosić jedzenia moze gotuj sobie sam makaron bez niczego
Zabijesz głód a praktycznie nie pachnie :-)

Musisz więcej jeść! :-) lekarz mi powiedział ze nie mozna sie przegladzac