Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #8491 7 listopada 2015, 14:40

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Wczoraj bedac w sklepie trafilam na bodziaki. 4szt za 9,90 i skarpetusie. To kupilam. 😉

Zgłoś nadużycie #8492 7 listopada 2015, 14:41

szczesliwamamusia Fajna mama
:)

Zgłoś nadużycie #8493 7 listopada 2015, 15:33

onea Zaprawiona w bojach
Mama tak to ja bylam ktorej wstyd ze nie gotuje. Moj maz mnie rozpiescil i on odkad razem zyjemy gotuje w domu. Teraz mam wiecej czasu to sie za to wzielam ale nie wszystko mi super wychodzi :P czyt - karpatke zjadl kosz a nie my hehe.

Ja mieszkam w De. Zapewne w szkole rodzenia dowiem sie co potrzebne, ale Kurs zactynam dopiero w styczniu...

Zgłoś nadużycie #8494 7 listopada 2015, 16:03

Pedrova Zaprawiona w bojach
Super macie te brzuszki, po mnie nic prawie nie widać. Dziś byłam z siostrą w centrum handlowym. W kolejce w supermarkecie zrobiło mi się słabo, aż usiadłam na podłodze. Jak siostra powiedziała, że w ciąży, to kasjerka poprosiła o przepuszczenie w kolejce, ale komentarze ludzi były, że na pewno nie w ciąży, tylko się w kolejce nie chce stać.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #8495 7 listopada 2015, 16:05

meg86 Gotowa na wszystko

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Dzien dobry w 23 tygodniu !!!

Rosniemy rosniemy ;-)

Zgłoś nadużycie #8496 7 listopada 2015, 16:09

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Brzuszek dzisiejszy

Eee ty na codzień go widzisz więc tobie się wydaje że on nie rośnie moim zdaniem wypycha go do przodu zresztą ty jesteś w pierwszej ciąży to i brzuszek może pomału rosnąć poza tym moja dr mówiła że nie ważny rozmiar brzucha ważne to aby dziecko i jego środowisko było w dobrej kondycji a czy brzuch duży czy mały to już mniej istotne

Zgłoś nadużycie #8497 7 listopada 2015, 16:12

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

meg a jak tam na szkole rodzenia? ja zaczynam za 12 dni i doczekać się nie mogę :)

A dobrze :-) zadowolona jestem na ostatnich zajęciach w środę nie byłam ale tak byłam załatwiona ze nie chciałam iść i zarażać dalej

Zgłoś nadużycie #8498 7 listopada 2015, 16:14

meg86 Gotowa na wszystko

Gumsior napisał(a)

Witajcie dzisiaj :D
Wszystkim gratuluję nowych tygodni i udanych wizyt :)

Mnie ostatnio mniej bo zaległam w łóżku z migreną. W zasadzie cały tydzień mnie męczyła i niby mogłam wziąć paracetamol, ale on pomaga na godzinę lub dwie więc wolałam nie faszerować się tym. Tak więc tydzień z życia wyjęty, dopiero w czwartek wyszłam z domu do szkoły rodzenia i oczywiście źle się to skończyło. Po zajęciach poszłam na pocztę i całe szczęście, że P. był ze mną bo bym runęła ze schodów jak długa. Tak mi się słabo zrobiło, niedobrze i mroczki przed oczami. Mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk i że Tosia mi nie uciska stale jakiegoś nerwu bo będę się bała wyjść z domu...

Z tą szkarlatyną to porażka. Nie do pomyślenia. No ale niestety takie są realia. U mojego siostrzeńca w przedszkolu dzieciaki z glutami po pas latały no ale rodzice nic z tym nie robili bo nie mogli dostać wolnego(w australii tak jest)... Tragedia ale wiem, że w Polsce przysługuje rodzicowi chorobowe na dziecko no to czego oni te biedne dzieciaki do szkoły wysyłają. Już jak tak bardzo chcą iść do pracy to lepiej wydać te kilka złotych na opiekunkę a nie epidemię robić...

Motylku widzę, że nie możesz się doczekać szkoły rodzenia. Powiem Ci, że bardzo fajna sprawa, zwłaszcza jak Twój facet może z Tobą chodzić. Ja mojego P. siłą z łóżka wyciągam, wręcz mu grożę, ale jak już pójdzie to zadowolony jest bo widzi całą ciążę z innej perspektywy :) No i ja wielu ciekawostek "z życia" się dowiaduję bo u nas zajęcia prowadzi położna co ponad 30 lat w zawodzie jest więc kopalnia wiedzy.

Ojej współczuję sytuacji :-( mi się dzisiaj tak dziwnie zrobiło rano,niby nie słabo ale poty mi wyszły masakrycznie gorąco i do tego mega nudności :-( już jest ok ale też się przerazilam :-(

Zgłoś nadużycie #8499 7 listopada 2015, 16:17

meg86 Gotowa na wszystko

Wczoraj bedac w sklepie trafilam na bodziaki. 4szt za 9,90 i skarpetusie. To kupilam. 😉

Śliczne ubranka i widzę róż króluje ;-) ja też kupuję większość w różu ;-) a co chcę mieć królewne ;-)

Zgłoś nadużycie #8500 7 listopada 2015, 16:24

meg86 Gotowa na wszystko

Pedrova napisał(a)

Super macie te brzuszki, po mnie nic prawie nie widać. Dziś byłam z siostrą w centrum handlowym. W kolejce w supermarkecie zrobiło mi się słabo, aż usiadłam na podłodze. Jak siostra powiedziała, że w ciąży, to kasjerka poprosiła o przepuszczenie w kolejce, ale komentarze ludzi były, że na pewno nie w ciąży, tylko się w kolejce nie chce stać.

Co to się dzieje że dużo z nas robi się słabo :-( to pogoda czy to taki okres ciąży :-( każda ma jakieś przeboje

Zgłoś nadużycie #8501 7 listopada 2015, 18:10

szczesliwamamusia Fajna mama
Oj niby w Rossmanie mają nawet plakat ze ciężarne mają pierwszenstwo ale ani razu nie obsłużono mnie poza kolejnością. A brzuch mam bardzo widoczny przecież. Najwięcej do powiedzenia mają te babcie starsze co do kościoła mają siłę iść i stać ale w sklepie juz nie moga stać. I głupie komentarze ich na ten temat.

Zgłoś nadużycie #8502 7 listopada 2015, 19:50

kinste Gotowa na wszystko

szczesliwamamusia napisał(a)

Oj niby w Rossmanie mają nawet plakat ze ciężarne mają pierwszenstwo ale ani razu nie obsłużono mnie poza kolejnością. A brzuch mam bardzo widoczny przecież. Najwięcej do powiedzenia mają te babcie starsze co do kościoła mają siłę iść i stać ale w sklepie juz nie moga stać. I głupie komentarze ich na ten temat.

W moim rossmanie nie ma takiego plakatu ..
A te Stare baby to niech się cmokna .. same kiedyś były w ciąży .. już mi jedna powiedziała kiedyś ze jaj się nie potrafi byc  W ciąży to się w nią nie zachodzi ..

Zgłoś nadużycie #8503 7 listopada 2015, 21:02

A ja wrocilam wlasnie z urodzin.... kurde objadlam sie jak Bąk. ... byla najlepsza na swiecie zupa gulaszowa, mmiam mniam ...na samo wspomnienie jezyk mi do dupy ucieka. Byl bigos, byly jakies zawijance z ciasta francuskiego z miesem i serem. Byly dwa rodzaje ciasta, zjadlam kawalek czekoladowego z owocami, jakas pianka i to polane czekolada.... pychota! Juz nie dalam rady sprobowac tego drugiego ...ale wygladalo rewelacyjnie. Wyjazd udany. Poznalam dziewczyny z Pl ktore tu mieszkaja od ponad 12 lat... bardzo milo spedzilam czas. Teraz leze.... maz przeglada internet, ja ogladam " mam talent" 😉

Zgłoś nadużycie #8504 8 listopada 2015, 8:38

Jasmin_9 Zaprawiona w bojach
Cześć dziewczyny ale u mnie wiało...... Cała noc byłam niespokojna i mała tez.. Wybieramy sie nad morze na pare dni ciekawe co tam będzie sie działo... Co do kłótni z mężem wszyscy je mamy tylko zależy czy kłócimy sie mądrze :) ja tez w ten weekend co chwile miałam sprzeczki niestety z mojej winy to przeprosiłam i jest git :) miłego Dnia mojego drogie i więcej uśmiechu dla samej siebie ;) ;) ;)

Zgłoś nadużycie #8505 8 listopada 2015, 8:51

meg86 Gotowa na wszystko
Witam się
Mam nadzieję że już dziś nie będę mieć takich akcji jak wczoraj

U nas też cała noc wiało okropnie teraz też pada i wieje a miałam w planach na giełdę jechać ale że taka pogoda marna to sobie odpuszcze

Co robicie dobrego na obiad bo ja pomysłu nie mam

Zgłoś nadużycie #8506 8 listopada 2015, 11:30

Witam sie i ja..... jeszcze z łóżka 😉

U mnie slonce, cieplutko, tez wialo, ale przynajmniej pranie na balkonie przeschlo.
Nie wiem co dzis na obiad. Kupiłam wczoraj piersi ale zapomnialam wyciagnac ... wiec chyba zrobie tych pierogow z miesem co wczoraj odpuscilam 😉 pewnie przejdziemy sie na spacer, i zalegniemy w domu do wieczora. Moze cos zrobie do kawy bo drozdze kupiłam. ..

Zgłoś nadużycie #8507 8 listopada 2015, 11:35

motylek1909 Supermama
Hej! Ja tez w lozku jeszcze! Wichura okropna... Mielismy idc do kościoła ale za pozno sie obudziliśmy :/ a na obiad dzis pomidorowa z makaronem a na drugie pierogi ruskie z cebulką :)

P.s. Dzis juz mi zdecydowanie lepiej...
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #8508 8 listopada 2015, 11:39

turboslimak Fajna mama

onea napisał(a)

Kinste, tez mam te pomadki, sa rewelacyjne ! :)
Ja chyba jutro się odwaze wejść na wage.
Od poniedziałku chyba zaczne odwyk slodyczowy....dziś zrobiłam sernik z biala czekolada i polewa karmelowa....Jem stanowczo za dużo słodkiego....
Dzis miałam nieprzyjemny dzień w pracy. Od poniedziałku do srody zajmowałam się taka dziewczynka. Czytalam jej książki, smyralam przy tym i opowiadałam rozne pierdoly. Bardzo jej się to spodobalo. Ona zwykle taka roztrzepana,a udało mi się ja okielznac. W 3 dniu naszego maratonu czytania i relaksowania się przytulila się i powiedziała 'Pani Kupczyk, ja mam szkarlatynę' (niebezpieczna dla kobiet w ciazy). Odsunelam ja i zapytałam skad wie ? i czy była u lekarza. Powiedziala, ze gardlo ja boli i ze chyba ma goraczke, ale mama jej nie wierzy i nie chce isc do lekarza. Od razu zadzwoniłam po matke, poinformowałam ze jestem w ciąży i proszę ja żeby nie lekcewazyla czegos takiego. Dziecko na drugi dzień nie przyszlo do nas. Dzis rano mama zadzwonila i potwierdzila ze to szkarlatyna....Od razu zostałam wyslana do domu na 3 dni kwarantanny. Ale coz mi po kwarantannie skoro ja z tym dzieckiem 3 dni spedzilam....Moja ginekolog jest na urlopie od dziś, zadzwoniłam wiec do poloznej ale ona nie była w stanie mi pomoc przez telefon kazala obserowac i jeśli mnie zacznie bolec gardlo to oznaczac będzie ze się zaraziłam. Nawet nie chce wchodzic na google i szukac co i jak na temat tej choroby bo sobie cos wynajdę....Ale strach we mnie jest...

jezu jacy ludzie sa nie odpowiedzialni....matka tej dziewczynki doskonale wie ze jej dziecko naraza inne ososby z otoczenia na chorobe....
mam nadzieje ze nic nie zlapałas!!!!

kinste napisał(a)

ja też Wam dziewczyny gratuluję skończonych tygodni :)  mamaporaztrzeci- według mojej aplikacji dziecko w 23 tyg. waży 500gram i mierzy 30 cm jakby było wyprostowane :) właśnie .. powiedzcie jak to jest ? jak się wybierze szpital to można jechać obejrzeć oddział ?? bo ja juz nie wiem jak to wygląda .. wybralismy regał do sypialni :) najtańszy i do złożenia ale jak na razie na nic innego sobie nie mozemy pozwolić..http://www.meblekryspol.pl/401,system-samba-d.html

fajne meble :-) czasem zaluje ze ja mam tylko 32 metry i nie mam gdzie tu czego wstawic ...wszystko musialam utknac. moze z czasem kinste dokupicie cos wiecej...

ale okazja! prawdziwe skarby :) :) :) :)

Pedrova napisał(a)

ludzie sa perfidni!!!!!!!!!!!!!!
wczoraj w ikea poszlam do kasy z pierszenstwem....staly matki z dziecmi rocznymi i z tylu normalni ludzie w sensie nie ciezarne i bez dzieci...jak zoabczyli ze przechodze za te panie przed nich to koemnatrze: ale sie wpierdzielilismy!!!!!!!!!!!
a te panie majace dzieci roczne zoabczyly moj brzuch i mnie przpeuscily mowiac prosze!prosze! ja mowie ze postaoje juz za nimi a one: nie ma problemu Pani nie bedzie stała...
a prawda jest taka ze kregoslup mi odpadał....juz nie dawlam rady bo dla mnie wycieczka do ikea wcale nie nalezy do przyjemnosci...
o tych które nie przpeuszczaja w kolejce ciezarnych mowie : RASZPLE :D bez wzgledu na wiek....
u mnie dziś takie plany:
jade na obiad do mamy bo moj pracuje :( ....ale z mama przejrzymy ciuszki od kuzynki po jej corci i wstawimy do praania....
po za tym powiem wam ze zaczynam zbierac na materac jeszcze nie wiem z czego odloze ale pan jest :D
...bo ten nasz sie juz wypaczył...oboje nas bola kregoslupy...

Zgłoś nadużycie #8509 8 listopada 2015, 17:18

Gumsior Gotowa na wszystko
Właśnie byłam w rossmanie i pani kasjerka jak tylko zauważyła, ze jestem w ciąży zawołała mnie poza kolejka :) Jednak te plakaty coś oznaczają :)

Zgłoś nadużycie #8510 8 listopada 2015, 17:57

meg86 Gotowa na wszystko

Gumsior napisał(a)

Właśnie byłam w rossmanie i pani kasjerka jak tylko zauważyła, ze jestem w ciąży zawołała mnie poza kolejka :) Jednak te plakaty coś oznaczają :)

Haha mnie dziś w rosmanie pani kasjerka z końca kolejki też wzięła pierwszą ;-)