Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #8411 5 listopada 2015, 10:53

turboslimak Fajna mama
cześć kochane- ostatanio wciągnał mnie wir pracy w domu i po za domem jeżdzenie i załatwianie dupereli :-)
co do koszuli- postanowiłąm sobie sama uszyć- mam dwie koszule od znajomej linka wkleiła motylek ale sa strasznie zajechane wiec odbije sobie krój i uszyje sobie takie same z tym ze zmiast guzików przeplote sobie sznureczki- jeszcze zobacze
mamaania- sliczne zdjecia :-) super ze u nas na forum wszystkim ciaze przebiegaja dobrze!! :)

co do kocyka- sama sobie uszyje...nawet jak uszyje krzywo- stwerdzilam ze w domu u mnie nikt nie bedzie patrzył :-) a co! :)
wczoraj zaczelismy szkole rodzenia tematem był porod- rewelacja, nareszscie obca kobieta uswiadomila panom ze to nie jest takie proste, ależ mieli nietęgie miny :D
a jak opowiadała o dolegliwosciach pod koniec ciazy to siedzieli tak jakby ktos im noz w serce wbijał- a i dobrze!
niech wiedzą ,że to jest poświęcenie!

położna powiedziała nam ze od 37 tygodnia ciąży aby przyśpieszyć poród poleca: SEKS RYCYNA I MALINA :D

mozna pic liscie zaparzone z malin i to przyspiesza a rycyna- to tylko w uzgodnieniu z położna noi wiadomo seks, który rozpulchni nam szyję i spowoduje skurcze :-)

tak po za tym , w końcu nie robię sesji zdjęciowej płatnej -stwerdziłam ze przeznaczę te pieniadze na cos innego a fotki strzeli mi koleżanka na pamiątke :)
co do torby do szpitala- ja bede mieć spakowaną od początku stycznia- niech sobie stoi w kącie.
mam przeczucie ,że Zośka urodzi sie dużo wcześniej i nie posiedzi do 40 tygodnia...

Zgłoś nadużycie #8412 5 listopada 2015, 11:12

turboslimak Fajna mama
aaaaa i polozna mowila ze jesli nie bierzecie znieczulenia do porodu to warto pomyslec o porodzie w wodzie :-)
zastanawiam sie czy nie odmokne jak stara babcia :D
ze znieczulenia nie bede mogla skorzystac przez swoj kregoslup :(
a wy dziewczyny bedzie brac znieczulenie?

Zgłoś nadużycie #8413 5 listopada 2015, 11:16

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Hej wam.
Motylku trzymam kciuki. Niczym sie nie denerwuj bo napewno jest wszystko w porządku .

Ja dzisiaj mam dola........

Wczoraj w 600g szczescia ordynator mowila ze czestym powodem przedwczesnych porodow sa zapalenia i zakazenia. Ta mama trojaczkow miala wlasnie zapalenie....
I ja juz sie zamartwiam.... bo wybralam juz te 6 globulek, smaruje sie maścią a i tak czasami czuje jeszcze ze mnie swędzi. ..to nie jest to co bylo, wiadomo, bo wczesniej to było mega swedzenie a teraz sporadycznie,, ale martwi mnie ze co jeśli nie wsadzalam tego czopka odpowiednio głęboko? I jestem niedoleczona tam w srodku ? No schizuje strasznie .. i bez kitu zabiera mi to radosc z ciazy, wizyta dopiero za dwa tyg a ja sie boje ze do tego czasu cos sie stanie 😯 do tego to podwyzszone crp, no moze faktycznie to bylo przez przeziebienie... a co jesli to o inny stan zapalny chodzi ? Boje sie ze cos moglo zostac przeoczone...

Zgłoś nadużycie #8414 5 listopada 2015, 11:27

meg86 Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

aaaaa i polozna mowila ze jesli nie bierzecie znieczulenia do porodu to warto pomyslec o porodzie w wodzie :-)

U mnie czegoś takiego jak znieczulenie :-/ tak samo jak poród w wodzie mogę się zapytać a co to jest :-( też tego nie ma

Zgłoś nadużycie #8415 5 listopada 2015, 11:28

meg86 Gotowa na wszystko

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Hej wam.
Motylku trzymam kciuki. Niczym sie nie denerwuj bo napewno jest wszystko w porządku .

Wczoraj w 600g szczescia ordynator mowila ze czestym powodem przedwczesnych porodow sa zapalenia i zakazenia. Ta mama trojaczkow miala wlasnie zapalenie....
I ja juz sie zamartwiam.... bo wybralam juz te 6 globulek, smaruje sie maścią a i tak czasami czuje jeszcze ze mnie swędzi. ..to nie jest to co bylo, wiadomo, bo wczesniej to było mega swedzenie a teraz sporadycznie,, ale martwi mnie ze co jeśli nie wsadzalam tego czopka odpowiednio głęboko? I jestem niedoleczona tam w srodku ? No schizuje strasznie .. i bez kitu zabiera mi to radosc z ciazy, wizyta dopiero za dwa tyg a ja sie boje ze do tego czasu cos sie stanie 😯 do tego to podwyzszone crp, no moze faktycznie to bylo przez przeziebienie... a co jesli to o inny stan zapalny chodzi ? Boje sie ze cos moglo zostac przeoczone...

Mama trzeba być dobrej myśli :*

Zgłoś nadużycie #8416 5 listopada 2015, 11:46

malalili Zaprawiona w bojach
Dziewczyny alez wczoraj mialam fatalny wieczor. Polozylysmy sie z Lila do usypiania, a ze dlugo nam sie schodzilo to i ja oko zmruzylam. Obudzilam sie po jakiejs godzince z takimi zawrotami glowy, jakbym byla wrecz pijana w trzy du... Nic poza tym mi nie dolegalo, tylko te wirowanie. Trzymalo mnie jakies trzy godziny i co najdziwniejsze to nasilalo mi sie to podczas lezenia, na siedzaco bylo jeszcze jako tako. Czym to moglo byc spowodowane? Nawet nie mialam pojecia jak sobie mialam wtedy pomoc..

Zgłoś nadużycie #8417 5 listopada 2015, 11:48

Hej wam.

Jesli masz kochana mozliwosc to zadzwon do swojego lekarza. To jest dziwne zeby po 6 dawkach nadal cos odczuwac. Moze bedzie konieczna zmiana leku? Ja ulge poczulam zaraz na drugi dzien..

Zgłoś nadużycie #8418 5 listopada 2015, 11:50

turboslimak napisał(a)

cześć kochane- ostatanio wciągnał mnie wir pracy w domu i po za domem jeżdzenie i załatwianie dupereli :-)
co do koszuli- postanowiłąm sobie sama uszyć- mam dwie koszule od znajomej linka wkleiła motylek ale sa strasznie zajechane wiec odbije sobie krój i uszyje sobie takie same z tym ze zmiast guzików przeplote sobie sznureczki- jeszcze zobacze
mamaania- sliczne zdjecia :-) super ze u nas na forum wszystkim ciaze przebiegaja dobrze!! :)

co do kocyka- sama sobie uszyje...nawet jak uszyje krzywo- stwerdzilam ze w domu u mnie nikt nie bedzie patrzył :-) a co! :)
wczoraj zaczelismy szkole rodzenia tematem był porod- rewelacja, nareszscie obca kobieta uswiadomila panom ze to nie jest takie proste, ależ mieli nietęgie miny :D
a jak opowiadała o dolegliwosciach pod koniec ciazy to siedzieli tak jakby ktos im noz w serce wbijał- a i dobrze!
niech wiedzą ,że to jest poświęcenie!

położna powiedziała nam ze od 37 tygodnia ciąży aby przyśpieszyć poród poleca: SEKS RYCYNA I MALINA :D

mozna pic liscie zaparzone z malin i to przyspiesza a rycyna- to tylko w uzgodnieniu z położna noi wiadomo seks, który rozpulchni nam szyję i spowoduje skurcze :-)

tak po za tym , w końcu nie robię sesji zdjęciowej płatnej -stwerdziłam ze przeznaczę te pieniadze na cos innego a fotki strzeli mi koleżanka na pamiątke :)
co do torby do szpitala- ja bede mieć spakowaną od początku stycznia- niech sobie stoi w kącie.
mam przeczucie ,że Zośka urodzi sie dużo wcześniej i nie posiedzi do 40 tygodnia...

U nas jest darmowe znieczulenie, ale nie zastanawialam sie nad tym. Wyjdzie w trakcie.. Poza tym jeszcze nie mam pewnosci czy bedzie naturalny.

Zgłoś nadużycie #8419 5 listopada 2015, 11:53

Co do seksu to racja, niestety nie kazdy facet ma na to ochote w tak zaawansowanej ciazy. Moj D bal sie niesamowicie, mimo ze ja mialam mega checi do konca.. Ech teraz tez pewnie tak bedzie..

Zgłoś nadużycie #8420 5 listopada 2015, 12:16

malalili napisał(a)

Jesli masz kochana mozliwosc to zadzwon do swojego lekarza. To jest dziwne zeby po 6 dawkach nadal cos odczuwac. Moze bedzie konieczna zmiana leku? Ja ulge poczulam zaraz na drugi dzien..

Ja tez poczulam ulge bardzo szybko, tyle ze czasami mam odczucie jakby jeszcze cos tam bylo... kurde no nie wiem...

Zgłoś nadużycie #8421 5 listopada 2015, 12:18

malalili napisał(a)

Dziewczyny alez wczoraj mialam fatalny wieczor. Polozylysmy sie z Lila do usypiania, a ze dlugo nam sie schodzilo to i ja oko zmruzylam. Obudzilam sie po jakiejs godzince z takimi zawrotami glowy, jakbym byla wrecz pijana w trzy du... Nic poza tym mi nie dolegalo, tylko te wirowanie. Trzymalo mnie jakies trzy godziny i co najdziwniejsze to nasilalo mi sie to podczas lezenia, na siedzaco bylo jeszcze jako tako. Czym to moglo byc spowodowane? Nawet nie mialam pojecia jak sobie mialam wtedy pomoc..

Nigdy sie z czyms takim nie spotkalam by zawroty utrzymywaly sie az 3h.
Moze jakos zle spalas? Moze ucisnelas jakas tetnice ? Nie miałaś nigdy problemow z kregoslupem ?

Zgłoś nadużycie #8422 5 listopada 2015, 12:20

Ja tez nad znieczuleniem nie mysle. Wyjdzie wszystko w praniu.

Zgłoś nadużycie #8423 5 listopada 2015, 12:39

motylek1909 Supermama

Ja tez nad znieczuleniem nie mysle. Wyjdzie wszystko w praniu.

Ja raczej bym chciała, chyba ze ten ból nie bedzie taki straszny i o ile anestezjolog bedzie akurat o tej godzinie :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #8424 5 listopada 2015, 12:54

anjaaa Gotowa na wszystko
Ja znieczulenia nie chce. Tak samo oksytocyny. Wole łazić po schodach. 😊

Mamaporaz3 te wczesne porody to wydaje mi sie ze jak infekcja nie leczona jest. Czasem masz lekka i nawet objawów nie ma a dzieci w terminie sie rodzą.
Ja musze na tej wizycie sprawdzić. Niby śluz miałam żółtawy od poczatku ciąży a byłam leczona. Ale cos ostatnio zaczyna mnie to niepokoić. Może juz popadam w paranoje bo za dużo na te tematy czytam 😊

Zgłoś nadużycie #8425 5 listopada 2015, 12:56

turboslimak Fajna mama

Hej wam.

mamaporaztrzeci moze ona miała jakis naprawde mocny stan zapalny? pamietaj ze globulki jesli nawet jest stan zapalany to ci go troche niwelują....i napewno nie rozwienie sie do takiego stopnia jaki ona miała...

mnie tez ostatanio lekko swedzi ale smaruje clotrumazolum i przchodzi...a huk wie czy tez nie mam zapalenia.

kochana nie stresuj się bo stres wiesz ze gorzej wppływa....
nic sie nie martw!!!!!!!
nie plamisz ?? ?

wiesz ona miała trojaczki to jest zupelnie inna ciaza nic twoja, ciaze blizniacze lub wieksze sa bardziej specyficzne

Zgłoś nadużycie #8426 5 listopada 2015, 13:15

meg86 Gotowa na wszystko

malalili napisał(a)

Dzidziuś gdzieś uciskal na nerw?
Ja też czasem tak mam a dodatkowo jak mi się tak zrobi to się zdenerwuje i jeszcze większy helikopter :-(

Zgłoś nadużycie #8427 5 listopada 2015, 13:21

turboslimak napisał(a)

mamaporaztrzeci moze ona miała jakis naprawde mocny stan zapalny? pamietaj ze globulki jesli nawet jest stan zapalany to ci go troche niwelują....i napewno nie rozwienie sie do takiego stopnia jaki ona miała...

mnie tez ostatanio lekko swedzi ale smaruje clotrumazolum i przchodzi...a huk wie czy tez nie mam zapalenia.

kochana nie stresuj się bo stres wiesz ze gorzej wppływa....
nic sie nie martw!!!!!!!
nie plamisz ?? ?

wiesz ona miała trojaczki to jest zupelnie inna ciaza nic twoja, ciaze blizniacze lub wieksze sa bardziej specyficzne

Nie plamie, nie mam żadnych podejrzanych uplawow, zero skurczy czy stawiania sie brzucha. Wiem ze ona miala od poczatku ciaze bardzo wysokiego ryzyka. Tylko wiecie co jest najgorsze? Ze ją jakos tydz przed całą ta akcją lekarz po wizycie wysylal do szpitala w ... ale ona nie wyrazila na to zgody twierdzac ze dobrze sie czuje i ze dopiero w grudniu sie polozy juz do rozwiazania. Chyba nawet nie miala pojecia o zakazeniu...wiem ze teraz mozna gdybac.... ale moze gdyby polozyla sie, tak jak polecil lekarz, to moze w szpitalu by szybciej wychwycili to i podjeli leczenie....

Zgłoś nadużycie #8428 5 listopada 2015, 13:26

anjaaa napisał(a)

Ja znieczulenia nie chce. Tak samo oksytocyny. Wole łazić po schodach. 😊

Mamaporaz3 te wczesne porody to wydaje mi sie ze jak infekcja nie leczona jest. Czasem masz lekka i nawet objawów nie ma a dzieci w terminie sie rodzą.
Ja musze na tej wizycie sprawdzić. Niby śluz miałam żółtawy od poczatku ciąży a byłam leczona. Ale cos ostatnio zaczyna mnie to niepokoić. Może juz popadam w paranoje bo za dużo na te tematy czytam 😊

Ni tez sobie to tlumacze ze nie laze z zapaleniem drapiac sie po kątach, tylko lecze to... to tak samo jak z tarczyca... leczona nie zagraza dziecku, gorzej gdyby nic z tym nie robić. .. ja w teorii to niby wszystko wiem... ale jak chodzi o swoje dziecko to czlowiek moze naprawde dostac na łeb i wkrecic sobie najgorsze scenariusze.

Zgłoś nadużycie #8429 5 listopada 2015, 19:04

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
Chyba jestem chora psychicznie. Wczoraj znienawidziłam swojego faceta (oczywiście nie mając powodu), powiedziałam mu wprost, że mam wyjebane na niego i już z nim wytrzymać nie mogę, przed snem obiecałam sobie, że mu nie odpuszczę.. A dzisiaj się obudziłam i jestem najukochańszą osobą pod słońcem. O.o Jak sobie radzić z tymi emocjami.. ?? ?? ?? ?

Zgłoś nadużycie #8430 5 listopada 2015, 19:10

Gumsior Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

no tak bo jak wcześniej nic się nie dieje, to po co pakować... ja jednak jestem dziwna i muszę mieć wszystko wcześniej :) to powodzonka na wizycie! obejrzyj dokładnie swojego maluszka a za miesiąc już go przytulisz :)

Ja po ostatnim pobycie w szpitalu zamierzam być do końca listopada spakowana :D Tak w razie w mieć ten komfort psychiczny, że chociaż pod tym względem jestem gotowa.

turboslimak napisał(a)

Myślałam o porodzie w wodzie bo niestety jeżeli chodzi o zwenątrzoponowe to niby za darmo jest, ALE nie ma tylu anestezjologów w szpitalach w jednym momencie więc jest ciężko z realizacją. Ponoć lepiej rodzić rano bo większa szansa, że się uda dostać znieczulenie xd

malalili napisał(a)

Co do seksu to racja, niestety nie kazdy facet ma na to ochote w tak zaawansowanej ciazy. Moj D bal sie niesamowicie, mimo ze ja mialam mega checi do konca.. Ech teraz tez pewnie tak bedzie..

Taak też słyszałam z tym seksem, ale ja już teraz nie mogę się doprosić bo "Jestem zmęczony i odczuwam dyskomfort psychiczny w związku z Tosią w brzuchu"