Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #8071 30 października 2015, 18:43

turboslimak Fajna mama

Filemonka napisał(a)

Moje podejscie w kwestii aborcji z jakiejkolwiek przyczyny jest bardzo proste i łopatologiczne - nie jestem Bogiem a tylko Bóg moze dawac życie i je odbierać. Tyle. Nie oceniam jednak kobiet ktore sie poddaja aborcji bo kiedys zostana za to ocenione i moje sądy nad nimi sa zbedne.
Zawsze bylam przeciwna mordowaniu dzieci ale przezylam podczas praktyk w szpitalu sytuacje ktora absolutnie skrystalizowała moje podejscie do aborcji, szczegolnie tej dopuszczalnej z uwagi na wady letalne dziecka.
Otóż w 22 tyg ciazy, a zatem w ostatnim momencie kiedy nasz ustawodawca dopuszcza aborcje z konkretnych przyczyn) zglosila sie na oddzial pacjentka, btw lekarka w trakcie specjalizacji z pediatrii, ktora na codzien jak mniemam zajmowala sie RATOWANIEM innych dzieci, celem usuniecia ciazy. Miala 3 niezalezne opinie specjalistow w dziedzinie ginekologii poswiadczajace ze dziecko rozwijajace sie w niej ma wade serca ktora uniemozliwia mu przezycie po porodzie. Stalo sie, nie bede wchdzila w szczegoly jak przebiegal na oddziale ten caly "proceder" bo niejednej z Was wlos zjezylby sie na glowie. Suma sumarum urodzila. Chłopca. Zył przez kilka chwil, poruszał sie, matka nie chciala go nawet zobaczyc i sie z nim pozegnac. Ciałko oddano na badanie histopatologiczne tak jak to robi sie w takich sytuacjach. Wyobraźcie sobie ze w wyniku badania stwierdzono w prawdzie wage serca natomiast byla to na tyle niewielka wada ze spokojnie mozna bylo ja zoperowac po urodzeniu sie dziecka. Niestety Mały nie dostał takiej szansy. Mylili sie 3 wielcy uczeni ktorzy zadecydowali o jego śmierci. Sytuacja wydarzyła sie raptem kilka lat temu, zZatem, wydawac by sie moglo, że zyjemy w czasach ogromnego rozwoju technologii i wiedzy medycznej a jednak pomylki sie zdarzaja. Szkoda tylko ze sa tak brutalne w skutkach;/

ja nie mam nic przeciwko jesli rzeczywscie sa ogromne jakies wady....
ale nie moge przebolec ze bylo to zdrowe dziecko....i juz kopało...
ach szkoda slow....
ale wsplczuje tej kobiecie :(

jezu dziewczyny tyle jest przypadków....ile jest ludzi... :( jakie sytuacje... :(
dlatego trzeba doceniac jak los daje nam to co mamy!!! :) :) :) :) .... oduczylam sie narzekać na swoje zycie,,,,kiedys pare lat temu strasznie narzekałam...
mialam wypadek kregoslupa, stracilam czucie w nogach....lezalam :( :( :(
...stracilam przyjaciol a moze nie stracilam tylko uswiadomilam sobie ze nigdy nimi nie byli

ale okazalo sie ze nagle mam innych na ktorych moglam liczyc
wyrehablitowalam się...i obiecalam sobie ze juz nigdy nie bede narzekać
narzekanie - w sensie ze nie docenianie tego co sie ma -  wiecznie było mi mało...wiecznie byłam niezadowolona skwaszona 
tak wiecie nie mowie jak ma sie zly humor...czy jest nam zle - to normalnie :) czy jak sie ma doła...

jak slysze te rozne przypadki....to tym bardziej doceniam  to co mam choc marne to pocieszenie patrzac na nieszczescie innych....

Zgłoś nadużycie #8072 30 października 2015, 18:45

kada24 Gotowa na wszystko
witam sie i ja :) dawnooo mnie bylo i czy mozna dopisac do listy termin na 14 luty wg Hani :) i ze śląska jestem oraz sie chwale brzucholkiem 25 tc

Zgłoś nadużycie #8073 30 października 2015, 18:46

turboslimak Fajna mama

kada24 napisał(a)

witam sie i ja :) dawnooo mnie bylo i czy mozna dopisac do listy termin na 14 luty wg Hani :) i ze śląska jestem oraz sie chwale brzucholkiem 25 tc

piekna brzuchatka i meg ty tez!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8074 30 października 2015, 18:48

motylek1909 Supermama

meg86 napisał(a)

No my mamy 4 raty :-( i łącznie ok 1700 raty,teraz będziemy mieć jedną ratę 1000 zl zawsze to 700 zł w kieszeni

O to rzeczywiście! My mamy 2raty na 1200 wiec jak zrobia 1000 to i tak dla nas duzo :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #8075 30 października 2015, 18:48

kada24 Gotowa na wszystko
no rosnie i rosnie i stanac nie moze

Zgłoś nadużycie #8076 30 października 2015, 18:49

motylek1909 Supermama

kada24 napisał(a)

Witamy! Dopisze Cie wieczorem :) gratuluje córeczki i super termin :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #8077 30 października 2015, 18:50

turboslimak Fajna mama
Kurtka tylko mam kiepawe oświetlenie

Dałam 150 bo te po 120 miały brzydkie futro
I nie miałam czasu chodzic ale to i tak tanio niz tu u mnie :-)

Zgłoś nadużycie #8078 30 października 2015, 19:08

malalili Zaprawiona w bojach

motylek1909 napisał(a)

Malalili, asienka90, Filemonka - dajcie znać co u Was po wizytach u doktorków :)

Jednak polowkowe przelozone na 9 listopada, na godz 18.00.
A to dlatego, ze na szpitalu jest jakis nowy sprzet najnowszej generacji hehe. I moj lekarz chce na nim je wykonac, bo bedzie dokladniejsze. Ponoc dziecko idealnie widac, wrecz jak na zywo :)
Wyniki idealne jesli chodzi o morfologie i cytologie. No i nieszczesne przeciwciala ujemne dzieki bogu - a tego sie najbardziej obawialam..

Zgłoś nadużycie #8079 30 października 2015, 19:12

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

Aaaaa chce taka!!!! Boska!!!

Zgłoś nadużycie #8080 30 października 2015, 19:13

motylek1909 Supermama

malalili napisał(a)

Jednak polowkowe przelozone na 9 listopada, na godz 18.00.
A to dlatego, ze na szpitalu jest jakis nowy sprzet najnowszej generacji hehe. I moj lekarz chce na nim je wykonac, bo bedzie dokladniejsze. Ponoc dziecko idealnie widac, wrecz jak na zywo :)
Wyniki idealne jesli chodzi o morfologie i cytologie. No i nieszczesne przeciwciala ujemne dzieki bogu - a tego sie najbardziej obawialam..

Dobrze ze wyniki w porzadku :) to czekamy na połowkowe!!!

Zgłoś nadużycie #8081 30 października 2015, 19:18

Dziewczyny powiedzcie jakie bierzecie witaminy bo mam juz folik zamienic na jakies, ale lekarz kazal mi wybrac sam.

Zgłoś nadużycie #8082 30 października 2015, 19:21

motylek1909 napisał(a)

jedzmy póki mozemy ;D bo na Wielkanoc mozemy juz nie pojesc ;D hahahahahaha

Tu masz racje Motylek, ja prosze boga zeby mlody nie byl takim wrazliwcem jak Liliana. Nie tolerowala mleka. Wyobrazacie soboe moja diete gdy wykluczylam wszystko co mleczne? I nie mowie tu tylko o mleku, smietanie, jogurtach czy czekoladzie. Ja musialam czytac kazda ulotke bo nawet najmniejszy procent serwatki w produkcie skutkowal niesamowitym placzem, ona robila sie az fioletowa. Mam lzy w oczach jak tylko przypomne sobie ten okres. Dobrze ze w miare szybko doszli co jej jest. Schudlam 10 kg dzieki temu :P

Zgłoś nadużycie #8083 30 października 2015, 19:30

meg86 Gotowa na wszystko
Wiecie co na innym forum gdzie się nie udzielam a podczytuje dziewczyna mająca termin na luty urodziła wczoraj trojaczki :-( maluszki walczą o życie :-( nie mają nawet 500 gr to tyle ile moja Liwia aż nie mogę przestać myśleć :-(

Zgłoś nadużycie #8084 30 października 2015, 19:37

Gumsior Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

Chyba masz nawet ten sam kolor co ja a ja dałam 190 :( No ale gdzie Gorzów a gdzie targ w wwie xd

Zgłoś nadużycie #8085 30 października 2015, 19:42

kinste Gotowa na wszystko

Gumsior napisał(a)

Chyba masz nawet ten sam kolor co ja a ja dałam 190 :( No ale gdzie Gorzów a gdzie targ w wwie xd

to i tak tanio bo u mnie taka 250 kosztuje ..

Zgłoś nadużycie #8086 30 października 2015, 19:44

Gumsior Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Wiecie co na innym forum gdzie się nie udzielam a podczytuje dziewczyna mająca termin na luty urodziła wczoraj trojaczki :-( maluszki walczą o życie :-( nie mają nawet 500 gr to tyle ile moja Liwia aż nie mogę przestać myśleć :-(

No a to nie ta sama sytuacja co mówiła Mama? Bo to tragiczna sytuacja.

Btw. moja znajoma ma termin na styczeń a już w listopadzie będą wyciągać dziecko przez cc bo jej łożysko się wrasta w macicę czy coś takiego i to zagraża życiu i zdrowiu matki i dziecka. Tak mi jej żal bo z mężem wiele lat się starali o dziecko i dopiero in vitro za którymś razem pomogło a tu jeszcze takie akcje.

Ostatnio rozmawiałam z moim P., że to jest nie fair bo ludzie tak się starają o dziecko, marzą o nim, robią wszystko, żeby maluch się pojawił w ich życiu i nic nie pomaga, a my? Wpadka. To jest strasznie niesprawiedliwe. Kocham moją Tosie i nie wyobrażam sobie życia bez niej teraz, ale rozumiecie o co mi chodzi? Że życie takie nieprzewidywalne jest. I jeszcze jak sobie myślę, że okej, ja wpadłam ale pokochałam Tosie od chwili ujrzenia dwóch kresek na teście i od samego początku robię wszystko dla niej, a niektóre kobiety nawet się nie wahają, żeby usunąć ciąże. Nie czaję tego. Wrr aż mi źle jak sobie myślę o takich ludziach.

Zgłoś nadużycie #8087 30 października 2015, 19:45

To i ja pokaze Wam NAS :D Cos czuje ze bede miec tak samo wielki i wystajacy brzuch jak przy Lilce. Ludzie mysleli ze to blizniaki :P

Zgłoś nadużycie #8088 30 października 2015, 19:47

anjaaa Gotowa na wszystko
Na allegro kurtka ala lewandowska kosztuje od 130 zl 😊 same musicie ocenić czy takie same ale na pewno podobne 😊

Zgłoś nadużycie #8089 30 października 2015, 19:48

Gumsior napisał(a)

No a to nie ta sama sytuacja co mówiła Mama? Bo to tragiczna sytuacja.

Btw. moja znajoma ma termin na styczeń a już w listopadzie będą wyciągać dziecko przez cc bo jej łożysko się wrasta w macicę czy coś takiego i to zagraża życiu i zdrowiu matki i dziecka. Tak mi jej żal bo z mężem wiele lat się starali o dziecko i dopiero in vitro za którymś razem pomogło a tu jeszcze takie akcje.

Ostatnio rozmawiałam z moim P., że to jest nie fair bo ludzie tak się starają o dziecko, marzą o nim, robią wszystko, żeby maluch się pojawił w ich życiu i nic nie pomaga, a my? Wpadka. To jest strasznie niesprawiedliwe. Kocham moją Tosie i nie wyobrażam sobie życia bez niej teraz, ale rozumiecie o co mi chodzi? Że życie takie nieprzewidywalne jest. I jeszcze jak sobie myślę, że okej, ja wpadłam ale pokochałam Tosie od chwili ujrzenia dwóch kresek na teście i od samego początku robię wszystko dla niej, a niektóre kobiety nawet się nie wahają, żeby usunąć ciąże. Nie czaję tego. Wrr aż mi źle jak sobie myślę o takich ludziach.

U nas bylo tak, ze jak pierwsze dziecko chcielismy to staralismy sie INTENSYWNIE pol roku. Juz zaczynalam tracic nadzieje. A teraz nawet nie wiadomo skad, nie wiadomo jak i jest druga ciaza. Los bywa na prawde przewrotny..

Zgłoś nadużycie #8090 30 października 2015, 19:51

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach

kada24 napisał(a)

A skad ze śląska ?? ;)