Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #7971 29 października 2015, 14:33

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Ja juz po wizycie. Dzieciatko zdrowe, wszystko na swoim miejscu. Uffff. Ulga.
Jednak cala reszta do kitu. Mocz fatalny, nadal leukocyty, bardzo niski poziom wit.C, no i bialko w moczu. A do tego zapalenie pochwy. Dostalam zalecenie picia, tradycyjnie, mam jesc wiecej produktow zawierajacych wit.C, do tego zapisal jakieś globulki na noc, i krem. Najbardziej wystraszyla mnie polozna tym bialkiem. Ze jak sie bedzie utrzymywalo to moze dojsc do nadcisnienia, potem stanu przedrzucawkowego i wczesniejszego porodu. No coz, musze sie za siebie porzadnie wziąść. Jesc wiecej warzyw i owocow, a takze pic. A oto moja kluseczka. Wazy 325g .

piękna!!! ważne, że z małą wszystko OK :) a Ty jedz więcej tych produktów i na pewno wyniki będą lepsze :*

kiedy kolejna wizyta?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7972 29 października 2015, 14:40

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

piękna!!! ważne, że z małą wszystko OK :) a Ty jedz więcej tych produktów i na pewno wyniki będą lepsze :*

kiedy kolejna wizyta?

19 listopad godz 16:30

Zgłoś nadużycie #7973 29 października 2015, 15:51

malalili Zaprawiona w bojach

motylek1909 napisał(a)

zastanawiam się, czy sam materac piankowy jest ok?

My mamy po Lilianie zwykly piankowy. I jak do tej pory nie znieksztalcil sie w zadnym miejscu..

Zgłoś nadużycie #7974 29 października 2015, 15:53

motylek1909 napisał(a)

Ty się ich wcale nie słuchaj! bo zostaniesz z 3 kaftanikami i 1 śpiochami ;) kupuj tyle, ile uważasz... trzeba mieć komfort psychiczny, że wszystkiego Ci wystarczy, a nie latać i prać co chwila, bo czegoś brakuje..

Otoz to! Zwlaszcza, ze dzieci bywaja rozne i mozna nie miec nawet chwili na pranie czy prasowanie.. A nawet jesli znajdziesz chwile wolnego to z pewnoscia bedziesz wolala wtedy zwyczajnie odpoczac :)

Zgłoś nadużycie #7975 29 października 2015, 15:56

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Ja juz po wizycie. Dzieciatko zdrowe, wszystko na swoim miejscu. Uffff. Ulga.
Jednak cala reszta do kitu. Mocz fatalny, nadal leukocyty, bardzo niski poziom wit.C, no i bialko w moczu. A do tego zapalenie pochwy. Dostalam zalecenie picia, tradycyjnie, mam jesc wiecej produktow zawierajacych wit.C, do tego zapisal jakieś globulki na noc, i krem. Najbardziej wystraszyla mnie polozna tym bialkiem. Ze jak sie bedzie utrzymywalo to moze dojsc do nadcisnienia, potem stanu przedrzucawkowego i wczesniejszego porodu. No coz, musze sie za siebie porzadnie wziąść. Jesc wiecej warzyw i owocow, a takze pic. A oto moja kluseczka. Wazy 325g .

Oj biedna :( JA tez mialam ostatnio jakis niewielki stan zapalny i przepisal mi tabletki dopochwowe - Nystatyne. Boze ile ja sie przy nich naplakalam zeby je wlozyc :( Taki bol.. Na szczescie juz po wszystkim. Zdrowka Mama!

Zgłoś nadużycie #7976 29 października 2015, 16:01

Jesli chodzi o kosmetyki to ja kupuje wszystko z ziajki. Przede wszystkim plyn natluszczajacy do kapieli. Jest bombowy jak dla mnie na poczatek, bo super nawilza luszczaca sie skorke noworodka. Skora pozniej nie wymagala zadnego oliwkowania. Poza tym oliwek to wgl malo uzywalam. A do smarowania cialka krem pielegnacyjny. Nadaje sie swietnie tez do pupy i na buzke przed wyjsciem na dworek - taki skubany uniwersalny :) I do tego sa tanie i mozna je kupic wszedzie, nie tylko w aptece. I jestem za stosowaniem jednego typu jesli dziecku odpowiada. Takze jak cos to polecam ;)

Zgłoś nadużycie #7977 29 października 2015, 16:04

Zazdroszcze Wam tych powybieranych imion.. Tak bardzo chcialabym sie juz zwracac do babelka po imieniu.. Ale nadal z D nie mozemy dojsc do porozumienia.. Ech, musze zaczac ten temat w bardziej romantycznym momencie, po jakims tuli tuli :P

Zgłoś nadużycie #7978 29 października 2015, 16:08

Tez czuje stresa przed jutrzejszym polowkowym. Wgl dziwnie jakos, bo przy pierwszej ciazy tak sie nie balam.. A wszyscy mowia, ze powinno byc na odwrot. Ale to chyba przez to, ze inny lekarz prowadzi ta moja ciaze i jeszcze mu do konca jakos nie ufam.. Wizyta niby na 13.15, choc zawsze sa poslizgi jakies. Moj maz byl na kazdym jedym usg Liliany, ale mial wtedy inna prace.. Teraz nie ma na to szans.. No coz, pozostaja mu zdjecia :P

Zgłoś nadużycie #7979 29 października 2015, 16:14

Kinste ja mam brata Stasia, ma teraz 29 lat. I nigdy nie mogl darowac mamie ze takie mu imie dala. W jego szkolnych czasach byl jedynym Staskiem w okolicy.. Wiecie ze kiedys przylapal nawet dziewczyne na tym, ze swoim kolezankom wmowila ze on ma na imie Marcin :D Masakra jakas. A teraz zobaczcie, coraz wiecej malych Stasiow i to naprawde dla malego chlopca brzmi bardzo uroczo :) A moja mama wybrala takie imie z Lalki - Stas Wokulski he he.

Zgłoś nadużycie #7980 29 października 2015, 16:21

motylek1909 Supermama
Malalili dzieki za opinie dot. Materaca :) co do kosmetyków ziaja to powiem Ci ze sie mocno zastanawiam. Jak bede w CH go pRzejrze co oni tam dokładnie maja :) no i oczywiscie trzymam kciuki za Twoja jutrzejsza wizyte!!! Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku!

Nie wiem dziewczyny, moze ja swiruje ale mam wrażenie ze jak słucham serduszka małego detektorem to nie jest ono takie jak było zawsze. Znaczy częstotliwość jest okaże co chwile zdarza sie taka jakby tachykardia :( taki jeden przyspieszony puls :( juz sama nie wiem czy mi sie zdaje czy wszystko jest ok :(
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7981 29 października 2015, 16:24

kinste Gotowa na wszystko

malalili napisał(a)

Kinste ja mam brata Stasia, ma teraz 29 lat. I nigdy nie mogl darowac mamie ze takie mu imie dala. W jego szkolnych czasach byl jedynym Staskiem w okolicy.. Wiecie ze kiedys przylapal nawet dziewczyne na tym, ze swoim kolezankom wmowila ze on ma na imie Marcin :D Masakra jakas. A teraz zobaczcie, coraz wiecej malych Stasiow i to naprawde dla malego chlopca brzmi bardzo uroczo :) A moja mama wybrala takie imie z Lalki - Stas Wokulski he he.

no moj Staś będzie miał dwóch wujków Stasiów :) jeden ma 50 cos lat a drugi jest koło 30stki i wszyscy trzej to samo nazwisko :)

Zgłoś nadużycie #7982 29 października 2015, 19:14

Gumsior Gotowa na wszystko
Mamaporaztrzeci gratuluje zdrowego dziecięcia i powodzenia w polepszaniu wyników!! :)

Co do materaca to generalnie myślałam o tej gryce właśnie bo naturalne bla bla no ale teraz się zastanawiam i napisałam aż do siostry co oni tam za oceanami mają bo a nóż mi coś podpowie.

Jeżeli chodzi o kosmetyki to planuje kupić dwie rzeczy. Pierwsza to żel/płyn/coś do kąpieli i to najprawdopodobniej z Ziajki bo cenię tą firmę i do reszty, czyli generalnie nawilżanie buźki i ciałka olej kokosowy, taki zwykły spożywczy.

My z moim P. znowu mamy dylemat co do fotelika samochodowego. Oglądaliśmy filmik z testami co wrzucała na fejsa Turboślimak i się przeraziliśmy kruchością tych fotelików. No i ostatecznie znowu napisałam do mojej siostry bo pamiętałam, że ona ma świetny fotelik 0-4 z możliwością montażu tyłem i przodem do kierunku jazdy. No i faktycznie w Australii mają bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące fotelików, dlatego mają mało modeli. No i ona ma maxi cosi ale niestety ten co ona ma to w Polsce jest niedostępny a w testach zderzeniowych bardzo ładnie wyszedł. No i chyba zdecydujemy się na foteliki firmy recaro na pierwszy etap i na drugi od 9 kg do 12 roku życia z regulacją. Cena zabójcza, ale w testach co najwyżej widać wybite barki a nie fotelik(i co gorsza dziecko) w częściach.

Zgłoś nadużycie #7983 29 października 2015, 19:19

Kinste masz już jakiś materac upatrzony? Podesłałabyś link?

Zgłoś nadużycie #7984 29 października 2015, 19:31

Gumsior napisał(a)

Kinste masz już jakiś materac upatrzony? Podesłałabyś link?

Nic nie upatrzylam .. Ale sugerowalam się tym wpisem o materacach i chyba wybiorę lateksowy ale jeszcze muszę poczytać opinie ..
Bierze mnie taki strach .. chciałabym żeby ten rozszczep to była nieprawda ..

Zgłoś nadużycie #7985 29 października 2015, 19:34

meg86 Gotowa na wszystko

kinste napisał(a)

nie ma za co :) ja tez sobie tym artykułem pomogłam :) i choć moja mama bedzie mówiła że robie zle nie biorac kokosa-gryki to nie jej dziecko bedzie jak cos pogryzione przez to paskudztwo..

Czyli na jaki stawiasz materacyk?

Zgłoś nadużycie #7986 29 października 2015, 19:39

kinste napisał(a)

Nic nie upatrzylam .. Ale sugerowalam się tym wpisem o materacach i chyba wybiorę lateksowy ale jeszcze muszę poczytać opinie ..
Bierze mnie taki strach .. chciałabym żeby ten rozszczep to była nieprawda ..

Nie stresuj się bo to może być nieprawda! Wszystko będzie dobrze! Stasiek się urodzi duży i silny :D Ja to wiem. Ja to w ciąży do wszystkiego tak chłodno podchodzę bo po co się stresować. Dzisiaj babeczka w szkole rodzenia powiedziała, że najważniejsze, żeby obniżyć poziom adrenaliny do minimum bo ona hamuje poziom oksytocyny co spowalnia poród. Więc nie stresuj się bo później przy porodzie musisz być zrelaksowana! Koniec kropka.

Zgłoś nadużycie #7987 29 października 2015, 19:40

meg86 napisał(a)

Czyli na jaki stawiasz materacyk?

Raczej na lateksowy ..

Zgłoś nadużycie #7988 29 października 2015, 19:48

motylek1909 Supermama
Dziewczyny pomóżcie mi z tym tetnem małego bo sobie wkręcam ze cos jest nie tak z jego sercem :(

Zgłoś nadużycie #7989 29 października 2015, 19:52

motylek1909 napisał(a)

Dziewczyny pomóżcie mi z tym tetnem małego bo sobie wkręcam ze cos jest nie tak z jego sercem :(

Też tak U mnie ma mały ze czasami bije szybko , później wolniej .. przy spoczynku będzie wolno bić :) może sluchalas serduszka po akrobacjach w brzuszku :)

Zgłoś nadużycie #7990 29 października 2015, 19:57

motylek1909 Supermama

kinste napisał(a)

Też tak U mnie ma mały ze czasami bije szybko , później wolniej .. przy spoczynku będzie wolno bić :) może sluchalas serduszka po akrobacjach w brzuszku :)

Jeny sama nie wiem :( bo tak ju jest z 3 dni z rzędu :(