Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #7531 21 października 2015, 18:41

anjaaa Gotowa na wszystko
Jogi żeby zarazić się toksoplazmoza od kota to byś musiała wylizać ręce po myciu kuwety. Są male szanse jesli kot jest w domu i jest zdrowy i poszczepiony to nic złego nie powinno się stać. No i nie ma kociego kataru.

Zgłoś nadużycie #7532 21 października 2015, 18:44

motylek1909 Supermama

onea napisał(a)

U mnie w pracy jedno z dzieci ma szkarlatynę i z tego powodu jako kobieta w ciąży mam zakaz pracy przez 3 dni. Taki okres ochronny. Nie wiedzac co ze sobą zrobić upiekłam dziś pyszna szarlotke żeby nie być gorsza od was bo wy tak kucharzycie :P wyszla omniomniomniom taka dobra, a przed chwila jedna z matek przyniosła mi w ramach podziękowania za tłumaczenia ciasto czekoladowe z budyniem i jesczeciepla czekoladowa polewa.....Nie robie temu zdjęć bo nie chce was kusic :P

dżizas! za to ciasto to dałabym się pokroić :D :D :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7533 21 października 2015, 19:56

tymama Fajna mama
Cześć, ja bywam tu czasem, ale nie piszę bo nie mam weny.
Cieszę się, że u Was wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #7534 21 października 2015, 20:08

motylek1909 Supermama

tymama napisał(a)

Cześć, ja bywam tu czasem, ale nie piszę bo nie mam weny.
Cieszę się, że u Was wszystko ok :)

nie strasz bo się nie odzywasz :P jak się czujesz? wszystko ok?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7535 21 października 2015, 20:16

tymama Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

nie strasz bo się nie odzywasz :P jak się czujesz? wszystko ok?

Jak się czuję... codziennie wymiotuję ( na chwilę wymioty przeszły ale jednak wróciły), muszę leżeć i brać luteinę i magnez bo mam skurcze, ale o tym chyba pisałam po wizycie. W międzyczasie plamiłam i przyspieszyłam wizytę, ale wszystko jest ok :) Leki już działają :)

W dzień nie mam za bardzo czasu na forum, bo Tymek szaleje :) a wieczorem już nic mi się nie chce :)

Zgłoś nadużycie #7536 21 października 2015, 20:17

motylek1909 Supermama

tymama napisał(a)

Jak się czuję... codziennie wymiotuję ( na chwilę wymioty przeszły ale jednak wróciły), muszę leżeć i brać luteinę i magnez bo mam skurcze, ale o tym chyba pisałam po wizycie. W międzyczasie plamiłam i przyspieszyłam wizytę, ale wszystko jest ok :) Leki już działają :)

W dzień nie mam za bardzo czasu na forum, bo Tymek szaleje :) a wieczorem już nic mi się nie chce :)

o rety, mam nadzieję, że już lepiej z plamieniami? jaka była przyczyna ich?

wierzę, że przy takim szkrabie nie ma czasu! trzymaj się tam dzielnie :*

Zgłoś nadużycie #7537 21 października 2015, 20:19

tymama Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

o rety, mam nadzieję, że już lepiej z plamieniami? jaka była przyczyna ich?

wierzę, że przy takim szkrabie nie ma czasu! trzymaj się tam dzielnie :*

Prawdopodobnie podrażniłam luteiną, bo szyjka trzyma ładnie :)

Zgłoś nadużycie #7538 21 października 2015, 20:31

asienka90 Gotowa na wszystko
a czemu mialas skurcze? co powiedział lekarz ??

Zgłoś nadużycie #7539 21 października 2015, 20:31

Zgłoś nadużycie #7540 21 października 2015, 20:43

meg86 Gotowa na wszystko

Mamaporaztrzeci napisał(a)

No co ty, dlaczego ? Taki kawal specjalnie jechaliscie do niej. ...

Znaczy ona sama nić nie mówiła to szwagier ten o którym tu kiedyś opowiadałam opowiada wymyslone rzeczy na nasz temat a ona pomimo że o tym wie w żaden sposób nie reaguje więc poprostu pozwala na to,już sobie obiecałam że nie wiem co by się musiało stać abyśmy tam pojechali,poza tym nam się "nie przelewa" a pojechaliśmy jak było trzeba a żadnej pomocy ze strony teściów nie mamy także tak jak oni traktują nas to my będziemy w wzajemnością

Zgłoś nadużycie #7541 21 października 2015, 20:53

tymama Fajna mama

asienka90 napisał(a)

No moja ginekolog w sumie mówi, że dopóki te skurcze szyjki nie ruszają to jest ok. Nie wiem czemu je mam.

Zgłoś nadużycie #7542 21 października 2015, 21:00

Pedrova Zaprawiona w bojach

jogi napisał(a)

dziewczyny a odnosnie kotow to mam pytanie.Wy ktore macie koty w domu od dawna to pewno nic Wam nie grozi ale czy ja ktora nigdy nie mialam kota w domu,moge odwiedzic znajoma ktora ma kota? pytam bo sie nie znam ale dawno juz temu slyszlalam ze bedac w ciazy trzeba uwazac na koty,a zwlaszcza na ich odchody,zeby nie zarazic sie toksoplazmoza.dodam ze ten kot znajomej to taki domowo-ogrodowy

Jeśli nie zamierzasz mu sprzątać kuwety to nie problemu. Toksoplazmozą można się zarazić mając bezpośredni kontakt z odchodami kota, które zawierają lawry/jajeczka/czy cokolwiek to roznosi. Koty są na tyle czystymi zwierzętami, że po skorzystaniu z kuwety myją się. Więc jeśli nawet by cię zaczął podgryzać czy lizać, wystarczy porządnie umyć potem miejsca, z którymi kot miał bezpośredni kontakt. Jeśli go pogłaszczesz, to na pewno się toksoplazmozą nie zarazić. A mycie rąk po kontaktach ze zwierzętami jest wskazane nie tylko kobietom w ciąży ;)
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #7543 21 października 2015, 21:35

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Znaczy ona sama nić nie mówiła to szwagier ten o którym tu kiedyś opowiadałam opowiada wymyslone rzeczy na nasz temat a ona pomimo że o tym wie w żaden sposób nie reaguje więc poprostu pozwala na to,już sobie obiecałam że nie wiem co by się musiało stać abyśmy tam pojechali,poza tym nam się "nie przelewa" a pojechaliśmy jak było trzeba a żadnej pomocy ze strony teściów nie mamy także tak jak oni traktują nas to my będziemy w wzajemnością

Ech... z tymi szwagrami.... nie denerwuj sie.

Zgłoś nadużycie #7544 21 października 2015, 21:43

A ja od 15 do tej pory siedzialam z mlodszym przy lekcjach, zadala mu chyba z 15 kartek w cwiczeniach z matematyki. Oszalec idzie. Maz caly czas wyzywal ze jak mozna tyle na raz zadac.. apropo meza. Dostal dzis juz ubranie robocze i ma ta prace 😊 jeszcze umowy nie dostal bo tak naprawde pracuje w starej firmie, ale szef powiedział ze dostanie na stale. Takze super.

Zgłoś nadużycie #7545 21 października 2015, 21:47

kochane powiedzcie mi jak pierzecie te ciuszki dla maluszków i w czym? dzieciecy proszek a potem płyn dzieciecy do płukania? czy jakies mleczka do prania? jakiej firmy? napiszcie mi bo nie wiem co kupic

Zgłoś nadużycie #7546 21 października 2015, 22:11

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

A ja od 15 do tej pory siedzialam z mlodszym przy lekcjach, zadala mu chyba z 15 kartek w cwiczeniach z matematyki. Oszalec idzie. Maz caly czas wyzywal ze jak mozna tyle na raz zadac.. apropo meza. Dostal dzis juz ubranie robocze i ma ta prace 😊 jeszcze umowy nie dostal bo tak naprawde pracuje w starej firmie, ale szef powiedział ze dostanie na stale. Takze super.

o no to świetna wiadomość! :)

Zgłoś nadużycie #7547 21 października 2015, 22:12

motylek1909 Supermama
Ja zmykam na TV z mężem i później spać, bo jutro od rana do szpitala na krew jadę ;)

Zgłoś nadużycie #7548 22 października 2015, 8:15

meg86 Gotowa na wszystko
Witam się :-)
A co tu taka cisza :-) wszystkie jeszcze śpią?
My już na nogach od 7 zaraz ogarne mieszkanie zjemy jakieś śniadanko i mamy dziś w planach z mikim wyklejac z bibuły różne cuda :-) muszę co chwilę wymyślać coś dla mojego 3 latka bo się szybko nudzi..

A jak u was?
Jakie plany na obiad?
My dziś mamy ziemniaczki z karkówka w sosie paprykowym z ogórkami korniszonymi....

Zgłoś nadużycie #7549 22 października 2015, 8:39

Hej 😊 ja chlopakow wyrychtowalam do szkoly, strzelilam sobie partyjke gry w kosci na kurniku, zjadlam tabletke na tarczyce i leze. Dzis w planach obiadowych jest kapusniak 😉 mala sie rusza, wiec delektuje sie tym uczuciem 😉

Zgłoś nadużycie #7550 22 października 2015, 8:40

kinste Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Witam się :-)
A co tu taka cisza :-) wszystkie jeszcze śpią?
My już na nogach od 7 zaraz ogarne mieszkanie zjemy jakieś śniadanko i mamy dziś w planach z mikim wyklejac z bibuły różne cuda :-) muszę co chwilę wymyślać coś dla mojego 3 latka bo się szybko nudzi..

A jak u was?
Jakie plany na obiad?
My dziś mamy ziemniaczki z karkówka w sosie paprykowym z ogórkami korniszonymi....

Ja od 6.30 na nogach :) zawiozłam brata do szkoły i właśnie napisałam skargę na salon Plusa, przede wszystkim obsługę :D

Na obiad robię kopytka bo mi dużo ziemniaczków zostało z wczoraj i sosik z polędwiczki wieprzowej :)