Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #7511 21 października 2015, 17:26

Pedrova Zaprawiona w bojach

motylek1909 napisał(a)

Ile ważą wasze koty? bo mój ma 7 mcy i waży 4,4 kg? czy to dużo czy mało?

To zależy jakiej rasy jest kot. Mój Gustaw jest brytyjczykiem, a te mogą ważyć nawet 7kg, ale kotka chorowała w ciąży, a on się urodził namniejszy z miotu. Aktualnie ma rok i waży 3,5kg.
Tak na dobre wybudził się o 12. Wypił trochę wody i poszedł spać dalej. Od 16 już próbuje chodzić. Ciężko mu jeszcze, bidulek, łapki mu się trzęsą. Poszedł do kuwety, to nie dał rady do niej wejść i załatwił się przed nią. Wszędzie próbuje za mną chodzić i powoli mu wracają siły, ale widać wysiłek na jego pyszczku.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #7512 21 października 2015, 17:36

kachar napisał(a)

No podobno takie wyrzuty po miesiącu mijają :P ) Ja tez miałam pod koniec października isc, ale mi sie spojenie łonowe rozeszło i strasznie boli.... a samochodem do biura mam 45 km.... wiec taka jazda wykluczona, do tego siedzenie 8 h bo w korpo nikt sie nad ciężarną nie lituje i pracwoałam 8 h zamiast 4 :(

Ja też dojeżdżałam 45km, ale moja praca była bardzo aktywna, wręcz rzadko było to 8 godzin, zwykle więcej. Też myślałam, że do końca października popracuję, a już od miesiąca jestem na zwolnieniu. Wyrzuty sumienia minęły mi po 2 tygodniach.

Zgłoś nadużycie #7513 21 października 2015, 17:39

anjaaa Gotowa na wszystko
Jaki piękny 😊
Mój po kastracji dwa dni dochodził do siebie. Pierwszego dnia spal i nie miał sily na nic a potem leżał i się lizał po szwach. Trzeciego już normalnie 😊

Mój to zwykły europejski dachowiec Czesiek

Zgłoś nadużycie #7514 21 października 2015, 17:43

anjaaa napisał(a)

Jaki piękny 😊
Mój po kastracji dwa dni dochodził do siebie. Pierwszego dnia spal i nie miał sily na nic a potem leżał i się lizał po szwach. Trzeciego już normalnie 😊

Mój to zwykły europejski dachowiec Czesiek

Mój Gustaw od kilku dni ma nawet fanpage na Facebooku :) Bo za każdym razem jak ja albo mąż wrzucaliśmy jego zdjęcia to mnóstwo znajomych i nim gadało, a nawet zdarzyło mi się poznawać znajomych moich znajomych i były komentarze "to ona ma tego kota Gustawa" :)

https://www.facebook.com/CatGustaw

Zgłoś nadużycie #7515 21 października 2015, 17:44

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

To zależy jakiej rasy jest kot. Mój Gustaw jest brytyjczykiem, a te mogą ważyć nawet 7kg, ale kotka chorowała w ciąży, a on się urodził namniejszy z miotu. Aktualnie ma rok i waży 3,5kg.
Tak na dobre wybudził się o 12. Wypił trochę wody i poszedł spać dalej. Od 16 już próbuje chodzić. Ciężko mu jeszcze, bidulek, łapki mu się trzęsą. Poszedł do kuwety, to nie dał rady do niej wejść i załatwił się przed nią. Wszędzie próbuje za mną chodzić i powoli mu wracają siły, ale widać wysiłek na jego pyszczku.

kurka, to mój będzie jakimś kolosem :( jest zwykłym dachowcem, ma 7mcy i waży 4,4 kg :/ nie za dużo?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7516 21 października 2015, 17:45

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

Mój Gustaw od kilku dni ma nawet fanpage na Facebooku :) Bo za każdym razem jak ja albo mąż wrzucaliśmy jego zdjęcia to mnóstwo znajomych i nim gadało, a nawet zdarzyło mi się poznawać znajomych moich znajomych i były komentarze "to ona ma tego kota Gustawa" :)

https://www.facebook.com/CatGustaw

już wczoraj zlajkowałam :D :D :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7517 21 października 2015, 17:49

Lubi zjeść poprostu. Zalezy od karmy. Mój schudł 3 kilo jak lekarz mu zmienił karmę na sucha royal canina dla kotów z chorym układem moczowym i od roku waga stoi i kot juz na szczęście nie choruje.

Zgłoś nadużycie #7518 21 października 2015, 17:53

motylek1909 Supermama

anjaaa napisał(a)

Lubi zjeść poprostu. Zalezy od karmy. Mój schudł 3 kilo jak lekarz mu zmienił karmę na sucha royal canina dla kotów z chorym układem moczowym i od roku waga stoi i kot juz na szczęście nie choruje.

on suche je takie z rossmanna w pudełku bo je uwielbia, a mokre to zwykłe puszki whiskas lub kitekat... nic specjalnego nie je. Suche ma zawsze w miseczce, a mokre dostaje rano i wieczorem...

Zgłoś nadużycie #7519 21 października 2015, 17:59

No to może taka jego uroda 😊 duże koty są fajne.. Jest co głaskać 😊

Zgłoś nadużycie #7520 21 października 2015, 18:00

motylek1909 Supermama

anjaaa napisał(a)

No to może taka jego uroda 😊 duże koty są fajne.. Jest co głaskać 😊

no kocham go nad życie, mam nadzieję, że jest z nim wszystko OK :)

Zgłoś nadużycie #7521 21 października 2015, 18:12

motylek1909 napisał(a)

on suche je takie z rossmanna w pudełku bo je uwielbia, a mokre to zwykłe puszki whiskas lub kitekat... nic specjalnego nie je. Suche ma zawsze w miseczce, a mokre dostaje rano i wieczorem...

Karmisz go tym, co najgorsze. Kot z natury jest drapieżnikiem, a te wszystkie marketowe karmy dla kotów zawierają przede wszystkim zboża. Spójrz na zawartość mięsa w tych karmach. Nie wiem czy jest tam choćby 4% mięsa... Ja daje mojemu kotu Applaws suchą i Animondę morką. Każda z nich ma ponad 70% mięsa, ale kot potrzebuje zjeść znacznie mniej, żeby się najeść i dostarczyć organizmowi potrzebnych składników. To już lepiej karmić kota resztkami ze stołu niż tymi karmami marketowymi. Te karmy wcale nie są drogie. Policz ile wydajesz na karmy marketowe w miesiącu. Ja wydaję miesięcznie 100zł na karmę dla kota dobrej jakości - 2kg suchej karmy oraz 30x100g mokrej. Teraz będę mu zmieniać na karmy dla kastratów, ale tych samych firm. Nie śmierdzi mu z pyszczka, bo w brzuchu mu się nic niewłaściwego nie rozkłada, w kuwecie zawsze bez problemu. Fajne błyszczące futerko i mocne pazury, które się nie kruszą przy przycinaniu.
Policz ile miesięcznie wydajesz na karmę dla kota w miesiącu.

Zgłoś nadużycie #7522 21 października 2015, 18:17

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

Karmisz go tym, co najgorsze. Kot z natury jest drapieżnikiem, a te wszystkie marketowe karmy dla kotów zawierają przede wszystkim zboża. Spójrz na zawartość mięsa w tych karmach. Nie wiem czy jest tam choćby 4% mięsa... Ja daje mojemu kotu Applaws suchą i Animondę morką. Każda z nich ma ponad 70% mięsa, ale kot potrzebuje zjeść znacznie mniej, żeby się najeść i dostarczyć organizmowi potrzebnych składników. To już lepiej karmić kota resztkami ze stołu niż tymi karmami marketowymi. Te karmy wcale nie są drogie. Policz ile wydajesz na karmy marketowe w miesiącu. Ja wydaję miesięcznie 100zł na karmę dla kota dobrej jakości - 2kg suchej karmy oraz 30x100g mokrej. Teraz będę mu zmieniać na karmy dla kastratów, ale tych samych firm. Nie śmierdzi mu z pyszczka, bo w brzuchu mu się nic niewłaściwego nie rozkłada, w kuwecie zawsze bez problemu. Fajne błyszczące futerko i mocne pazury, które się nie kruszą przy przycinaniu.
Policz ile miesięcznie wydajesz na karmę dla kota w miesiącu.

wydaje mi się że wydaję max. 70 zł na całe jedzenie... no ale jemu naprawdę to smakuje! próbowałam mu dAWAĆ PURINA ale nie chciał, jak był po szczepieniu to wetereynarz dał mi opakowanie takiej karmy specjalistycznej i też nie chciał jej jesc...

Zgłoś nadużycie #7523 21 października 2015, 18:26

jogi Gotowa na wszystko
witam nowa kolezanke :)

hej dziewczyny,
ale ten dzionek leci...mialam dzisiaj do opieki roczna dziewczynke.odwiedzila mnie tez znajoma na kawke.zrobilam pyszny kapusniak a teraz czeka mnie rozwieszanie prania.

Zgłoś nadużycie #7524 21 października 2015, 18:29

jogi Gotowa na wszystko
poki co jest 11 dziewczynek na 5 chlopcow :) :) ciekawe jak dalej :)

Zgłoś nadużycie #7525 21 października 2015, 18:29

Purina też nie lepsza. Tak samo 4%. Podaj mi adres w prywatnej wiadomości, to wyślę Ci darmowy pakiet próbny tych lepszych karm i zobaczymy, czy kot też nie będzie chciał :P

Zgłoś nadużycie #7526 21 października 2015, 18:30

Motylek bo się przyzwyczaił. Mój po kitikecie nabawił się kamieni w pęcherzu. I teraz tylko suche może. Na poczatku tez nie chcial jeść a jak się od obraził to teraz je i nie marudzi.
Lekarz kazał nam jeść suchą karmę i mięsko świeże codziennie maly kawałek (pudelki zapalek). Mój mąż to go uwielbia i zawsze mu daje jakies bonusy ale jak ja nie widzę 😊

Zgłoś nadużycie #7527 21 października 2015, 18:31

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

Purina też nie lepsza. Tak samo 4%. Podaj mi adres w prywatnej wiadomości, to wyślę Ci darmowy pakiet próbny tych lepszych karm i zobaczymy, czy kot też nie będzie chciał :P

OK! Przetestujemy! Dzięki ;)

Zgłoś nadużycie #7528 21 października 2015, 18:35

jogi Gotowa na wszystko
dziewczyny a odnosnie kotow to mam pytanie.Wy ktore macie koty w domu od dawna to pewno nic Wam nie grozi ale czy ja ktora nigdy nie mialam kota w domu,moge odwiedzic znajoma ktora ma kota? pytam bo sie nie znam ale dawno juz temu slyszlalam ze bedac w ciazy trzeba uwazac na koty,a zwlaszcza na ich odchody,zeby nie zarazic sie toksoplazmoza.dodam ze ten kot znajomej to taki domowo-ogrodowy

Zgłoś nadużycie #7529 21 października 2015, 18:38

onea Zaprawiona w bojach
U mnie w pracy jedno z dzieci ma szkarlatynę i z tego powodu jako kobieta w ciąży mam zakaz pracy przez 3 dni. Taki okres ochronny. Nie wiedzac co ze sobą zrobić upiekłam dziś pyszna szarlotke żeby nie być gorsza od was bo wy tak kucharzycie :P wyszla omniomniomniom taka dobra, a przed chwila jedna z matek przyniosła mi w ramach podziękowania za tłumaczenia ciasto czekoladowe z budyniem i jesczeciepla czekoladowa polewa.....Nie robie temu zdjęć bo nie chce was kusic :P

Zgłoś nadużycie #7530 21 października 2015, 18:38

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

teściowa.... temat zamkniety...zyje nie wiem co u niej tzn nie wiem bo zostalismy tak obgadani ze szkoda mowic

No co ty, dlaczego ? Taki kawal specjalnie jechaliscie do niej. ...