Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #7311 18 października 2015, 22:28

szczesliwamamusia Fajna mama
Powiem Wam ze wcale higiena miejsc intymnych dziewczynki nie jest jakaś trudna. Trzeba tylko ładnie po kupie oczyścić wargi rozsunac je i przemyć gazikiem z ciepłą wodą. Bo czasami nawet niteczki z pampersy wchodzą. :)

Zgłoś nadużycie #7312 18 października 2015, 22:38

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Dobrze ze cie przebadala. Bedziesz spokojniejsza. Mina dolegliwosci i na dodatek mialas okazje w gratisie zobaczyc Filipa 😊

I niego sie az tak nie bałam bo słuchałam serduszka po tym plamieniu i cały dzien czuje ruchy. Bałam sie o szyjke zeby tam nic sie nie działo :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7313 18 października 2015, 23:19

meg86 Gotowa na wszystko

szczesliwamamusia napisał(a)

Powiem Wam ze wcale higiena miejsc intymnych dziewczynki nie jest jakaś trudna. Trzeba tylko ładnie po kupie oczyścić wargi rozsunac je i przemyć gazikiem z ciepłą wodą. Bo czasami nawet niteczki z pampersy wchodzą. :)

Oby to było wszystko tak proste jak mówisz ;-)

Zgłoś nadużycie #7314 19 października 2015, 0:27

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

szczesliwamamusia napisał(a)

Az mi slabo sie zrobilo jak przeczytalam ze trzeba rozsunac wargi.... ja sobie nawet tampona w zyciu nie zaaplikuje bo nogi mi sie robia jak z waty. Tak samo jak czytam ze aplikujecie sobie luteine czy cos innego...albo jak motylek napisala ze wsadzila sobie do srodka palec zeby sprawdzic czy nie krwawi.... o matulu.... jakaś dziwna jestem , ale bez kitu....no automatycznie slabo mi sie robi.

Zgłoś nadużycie #7315 19 października 2015, 7:20

meg86 Gotowa na wszystko

Az mi slabo sie zrobilo jak przeczytalam ze trzeba rozsunac wargi.... ja sobie nawet tampona w zyciu nie zaaplikuje bo nogi mi sie robia jak z waty. Tak samo jak czytam ze aplikujecie sobie luteine czy cos innego...albo jak motylek napisala ze wsadzila sobie do srodka palec zeby sprawdzic czy nie krwawi.... o matulu.... jakaś dziwna jestem , ale bez kitu....no automatycznie slabo mi sie robi.

Ee nie tak źle ;-) pomysl że ta dziura na dole już 2 dzieci urodzilas ;-) więc się musiała tak rozszerzyć aby malutki człowiek mógł wyjść ;-)

Zgłoś nadużycie #7316 19 października 2015, 10:46

Pedrova Zaprawiona w bojach

Nie stresuj się aż tak. Przecież chodzi tylko o rozsunięcie warg, które są w całości na zewnątrz i oczyszczenie skóry, żeby nie rozwinęły się żadne infekcje. Na pewno kilka pierwszych razy będziesz się czuła niepewnie, ale potem to już będziesz robić wręcz machinalnie.
W mojej rodzinie jest już kilka maluszków, więc przewijanie chłopaków i dziewczynek mogłam sobie nie raz przećwiczyć. Naprawdę nie ma czego się bać.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #7317 19 października 2015, 11:23

motylek1909 Supermama
CZeść wam :) a mi mały od rana daje popalić, tylko wstałam na siku i tak mnie okopywal od tej pory ;)

dzisiaj muszę poprasować ciuszki małego i zrobić mu kolejne pranie :)

Pedrova - gratuluję 20 tyg! :)

jeśli chodzi o przewijanie, to ćwiczylam w rodzinie, ale zdecydowanie na większych dzieciach! dlatego lekki stresik jest, no ale przecież swojemu dziecku krzywdy się nie zrobi :) damy radę!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #7318 19 października 2015, 11:23

jogi Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

A więc tak... to nie jest na szczęście żadna infekcja. Grzybica - która ponoć często się zdarza w ciąży i mam się nie przejmować. Dostałam pimafucin na receptę na 3 dni dopochwowo i powinno przejść. Rano mam się smarować clotrimazolem, a na wieczór globulka. Więc mam nadzieję, że już się uspokoi. Stąd plamienia różne. bo naczynka pękały. Generalnie szyjka długa, ma 4 cm, łożysko przeniosło się na tył. Zmierzyła główkę, brzuszek i kość udową i mały jest o kilka dni większy niż z OM. Stwierdziła, że to mały klocuszek, bo waży 228 g :) hihi :) ruchliwy bardzo i dlatego czuję ruchy tak wcześnie :) ogólnie ginekologicznie i dzieciątku nic nie jest. Zwykła grzybica ciążowa :) uffff ulżyło mi!

ciesze sie ze kochana ze to nic powaznego i ze z Filipikiem wszystko ok :) oby ta grzybica szybko zniknela

Zgłoś nadużycie #7319 19 października 2015, 11:28

motylek1909 Supermama
ROKIKOKI - trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę :)

Zgłoś nadużycie #7320 19 października 2015, 11:28

jogi Gotowa na wszystko
witam poniedzialkowo,
weekend minal mi b.fajnie i szybko.w sobote bawilam na urodzinach znajomej.same baby byly :) poszlysmy na kolacje do restauracji a pozniej na disco.ja na dystkotece wytrzymalam godzinke i zmylam sie do domku :) w niedziele natomiast przyszli w odwiedziny znajomi z dziecmi i tak milo zlecialo popoludnie i wieczorek.
teraz z rana pomylam podlogi,poprasowalam i czekam na kolezanke.zostalo mi jeszcze sporo salatki z wczoraj i sernika do poczestowania.

milego dzionka

Zgłoś nadużycie #7321 19 października 2015, 11:31

jogi Gotowa na wszystko
a i zwazylam sie z rana i waze juz 4kg na plusie..

Zgłoś nadużycie #7322 19 października 2015, 11:57

motylek1909 Supermama
Dziewczyny! w całej Polsce można za darmo zrobić dodatkowo to badanie do 20 tyg ciąży! Polecam,ja się wybieram jutro :)

http://konfliktplytkowy.ihit.waw.pl/

Zgłoś nadużycie #7323 19 października 2015, 14:00

turboslimak Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

A więc tak... to nie jest na szczęście żadna infekcja. Grzybica - która ponoć często się zdarza w ciąży i mam się nie przejmować. Dostałam pimafucin na receptę na 3 dni dopochwowo i powinno przejść. Rano mam się smarować clotrimazolem, a na wieczór globulka. Więc mam nadzieję, że już się uspokoi. Stąd plamienia różne. bo naczynka pękały. Generalnie szyjka długa, ma 4 cm, łożysko przeniosło się na tył. Zmierzyła główkę, brzuszek i kość udową i mały jest o kilka dni większy niż z OM. Stwierdziła, że to mały klocuszek, bo waży 228 g :) hihi :) ruchliwy bardzo i dlatego czuję ruchy tak wcześnie :) ogólnie ginekologicznie i dzieciątku nic nie jest. Zwykła grzybica ciążowa :) uffff ulżyło mi!

pfumacin mi tez pomogl :) to super lek! :)
polecam ci jeszcze hexagen- bez recepty co 5 dzien stosuje pomaga utrzymac flore bakteryjna na dole...od kiedy go uzywam jak skonczylam pfumacin i nie mam zadnych swedziawek...
27 zl kosztuje opakowanie to tez globulki ale co 5 dobe zakladasz...mi polecil to ginekologo ktory mi pfumacin przepisał...

uuuu to jest rzeczywiscie mały klocuszek a razej diabełek!pewnie jego różki tyle waza i mierzą hihihih
to moze urodzisz wczesniej? :)

Zgłoś nadużycie #7324 19 października 2015, 14:07

turboslimak Fajna mama
jasmin rzeczywiscie napial ci sie brzuch dziwna ta kulka :(

a ja  bede smęcic od rana ze Zośka jest tak malo ruchliwa....ze szok....
pobolewa mnie brzuch od dwóch dni....tak jakby mi sie wzdecia robiły ale wzdec nie mam

bardzo sie ciesze ze czujecie ruchy :) :) :) :) :) :) :) .....ja sobie w duchu mowie....ze moze spi...
nie mam detektora bo oddalam kolezance....

ale co ma byc to bedzie, nawet juz sie nie stresuje bo cóż ja moge wiecej zrobic?
mogę pęcinami do góry leżeć i na nic juz wplywu nie mam....
jedynie co to znow na zimno podchodze do wszystkiego do tej ciąży.
ale moze dlatego ze nie czuje ruchów
a bo ja wiem...
zjadlam na raz cały peczek rzodkiewki- pychaaaaa.

wogole to zorintowalam sie ze to pulsowanie to chyba jakaś zyla albo aorta na brzuchu bo za duzo regularnych pulsów jak przykladam mocno reke do brzucha.
czekam nadal na kopniaka.
a na lewej peirsi zrobilo mi sie tyle rozstepów ze hej! na szczescie moj partner uwaza ze to oznaka kobiecosci.... :D
stwerdzilam ze jest kochany.

Zgłoś nadużycie #7325 19 października 2015, 14:11

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

pfumacin mi tez pomogl :) to super lek! :)
polecam ci jeszcze hexagen- bez recepty co 5 dzien stosuje pomaga utrzymac flore bakteryjna na dole...od kiedy go uzywam jak skonczylam pfumacin i nie mam zadnych swedziawek...
27 zl kosztuje opakowanie to tez globulki ale co 5 dobe zakladasz...mi polecil to ginekologo ktory mi pfumacin przepisał...

uuuu to jest rzeczywiscie mały klocuszek a razej diabełek!pewnie jego różki tyle waza i mierzą hihihih
to moze urodzisz wczesniej? :)

no moja ginka obstawia, że się rozpakuję bliżej 15.03 ;) ale zobaczymy ;)

Zgłoś nadużycie #7326 19 października 2015, 14:12

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

jasmin rzeczywiscie napial ci sie brzuch dziwna ta kulka :(

a ja  bede smęcic od rana ze Zośka jest tak malo ruchliwa....ze szok....
pobolewa mnie brzuch od dwóch dni....tak jakby mi sie wzdecia robiły ale wzdec nie mam

bardzo sie ciesze ze czujecie ruchy :) :) :) :) :) :) :) .....ja sobie w duchu mowie....ze moze spi...
nie mam detektora bo oddalam kolezance....

ale co ma byc to bedzie, nawet juz sie nie stresuje bo cóż ja moge wiecej zrobic?
mogę pęcinami do góry leżeć i na nic juz wplywu nie mam....
jedynie co to znow na zimno podchodze do wszystkiego do tej ciąży.
ale moze dlatego ze nie czuje ruchów
a bo ja wiem...
zjadlam na raz cały peczek rzodkiewki- pychaaaaa.

wogole to zorintowalam sie ze to pulsowanie to chyba jakaś zyla albo aorta na brzuchu bo za duzo regularnych pulsów jak przykladam mocno reke do brzucha.
czekam nadal na kopniaka.
a na lewej peirsi zrobilo mi sie tyle rozstepów ze hej! na szczescie moj partner uwaza ze to oznaka kobiecosci.... :D
stwerdzilam ze jest kochany.

no mój mały teraz daje czadu z kopniakami ;) hihi ;) a Ty zjedz coś słodkiego, to od razu się Zocha ruszy :D

Zgłoś nadużycie #7327 19 października 2015, 14:23

turboslimak Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

no mój mały teraz daje czadu z kopniakami ;) hihi ;) a Ty zjedz coś słodkiego, to od razu się Zocha ruszy :D

jem kochana.....i nic....nawet poszlam specjalnie ostre zjesc do kfc....
teraz peczek rzodkiewki i nic.....
od naszej tamtej rozmowy na face ...to były ostatanie ruchy jakie poczułam.

zwariować można....jedynie co czuje to taki ucisk w macicy jakby mialo mi sie wzdecie robić- nieprzyjemne uczucie.

przeprszam za smęty :(
wogole to łapie doła i mam ochote zaszyc sie pod koldra :(
wypisac sie z forum , z fejsa urwac kontakt ze swiatem :(

chyba źle ze mną po calosci :( :( :(

Zgłoś nadużycie #7328 19 października 2015, 14:30

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

jem kochana.....i nic....nawet poszlam specjalnie ostre zjesc do kfc....
teraz peczek rzodkiewki i nic.....
od naszej tamtej rozmowy na face ...to były ostatanie ruchy jakie poczułam.

zwariować można....jedynie co czuje to taki ucisk w macicy jakby mialo mi sie wzdecie robić- nieprzyjemne uczucie.

przeprszam za smęty :(
wogole to łapie doła i mam ochote zaszyc sie pod koldra :(
wypisac sie z forum , z fejsa urwac kontakt ze swiatem :(

chyba źle ze mną po calosci :( :( :(

a moze zglos sie na IP? niech posluchaja serca? powiedz w szpitalu ze nie czujesz ruchow

Zgłoś nadużycie #7329 19 października 2015, 14:48

turboslimak Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

a moze zglos sie na IP? niech posluchaja serca? powiedz w szpitalu ze nie czujesz ruchow

podjade do znajomej ktora ma detektor tetna chociaz poslucham .....jak nic nie wyczuje nie uslysze to do szpitala. jak uslysze to uznam ze znowu spi...ze spi dniami i nocami....

Zgłoś nadużycie #7330 19 października 2015, 14:51

motylek1909 Supermama

turboslimak napisał(a)

podjade do znajomej ktora ma detektor tetna chociaz poslucham .....jak nic nie wyczuje nie uslysze to do szpitala. jak uslysze to uznam ze znowu spi...ze spi dniami i nocami....

jedz koniecznie. I daj mi znać, czy znalazłaś tętno czy jedziesz do szpitala :*