Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #6431 7 października 2015, 23:10

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Jeszcze chciałam wam powiedziec ze moj brzuch zaczyna wyglądać jak taki prawdziwy ciążowy :p i na piersiach pojawiło sie duzo widocznych, niebieskich żył :)

Fote musisz zrobic 😉

Zgłoś nadużycie #6432 7 października 2015, 23:11

turboslimak Fajna mama

jogi napisał(a)

ja w pierwszej ciazy nastawialam sie tylko i wylacznie na porod naturalny.az do dnia porodu...bylam 2 tyg po terminie,ponad 20 godzinne wywolywanie,brak postepow porodu,jak sie okazalo maly byl ulozony nietypowo w pozycji bocznej wiec nie bylo szans urodzic go naturalnie,zaczelo spadac mu tetno....istny horror...szybka decyzja o cesarce...dzieki Bogu...jeszcze z pol godziny badz dluzej a moglo byc po dziecku albo zostalby roslina...nie chce nawet o tym myslec...
po ceasrce czulam sie bardzo dobrze.urodzilam synka o 13.59 a wieczorem juz poszlam wziasc prysznic z pomoca pielegniarki.bardzo szybko dostalam malego do siebie,ladnie jadl z piersi.bardzo szybko doszlam do siebie.teraz nie wyobrazam sobie innej obcji jak tylko i wylacznie cesarka.nikt by mnie nie przekonal by sprobowac rodzic naturalnie.zmienilam calkowiecie nastawienie do cesarskiego ciecia.dzieki niemu mam zdrowego synusia i wiele milionow kobiet zdrowe dzieci.oczywiscie to tylko moje myslenie,decyzja poparta doswiadczeniem.na szczescie mialam spotkanie z lekarzem w tej sprawie i wszystko wyglada dobrze.teraz czekam tylko na kolejne spotkanie i juz konkretna ustalona date ciecia.tak wstepnie lekarz sugerowal 8 marzec :) Dzien Kobiet :) fajna data.

Jezu. Przeczytałam to i włosy mi stanęły dęba ...
Dobrze ze wszystko skończyło sie szczęśliwie

Marzy mi sie szybki poród buahaaaa :-) śmieje sie bo niedowierzam o czym marze :D

Jutro usg polowkowe lekarz bedzie wykluczał wady serca i inne takie jakies specyficzne rzeczy
Troszke czuje sie podekscytowana ale tez podenerwowana zwłaszcza ze dzis boli mnie mocno macica znowu

Zgłoś nadużycie #6433 7 października 2015, 23:13

turboslimak napisał(a)

Jezu. Przeczytałam to i włosy mi stanęły dęba ...
Dobrze ze wszystko skończyło sie szczęśliwie

Marzy mi sie szybki poród buahaaaa :-) śmieje sie bo niedowierzam o czym marze :D

Jutro usg polowkowe lekarz bedzie wykluczał wady serca i inne takie jakies specyficzne rzeczy
Troszke czuje sie podekscytowana ale tez podenerwowana zwłaszcza ze dzis boli mnie mocno macica znowu

Wszystko bedzie dobrze. Nie stresuj sie. Trzymamy kciuki 👍

Zgłoś nadużycie #6434 7 października 2015, 23:15

Mi cos bardzo ciazy brzuch jak chodze. Taki dziwny ucisk nad spojeniem. Jak sie nagle schyle to tez mnie tam boli. Dziwne uczucie.....

Zgłoś nadużycie #6435 7 października 2015, 23:17

turboslimak Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

oczywiście, że damy ;) a ngroda jet wysoka! więc warto spiąć poślady...

mój mąż mówi,że nie chce być przy porodzie sn... nie czuje się na siłach po prostu. I na początku mnie irytowało, ale z czasem... rozumiem! więc jeśli naprawdę on nie będzie chciał, to wezmę mamę na porodówkę. Ona to przechodziła, więc myślę, że mi pomoże i da parę wskazówek :)

I dobrze ze go nie zmuszasz :-) moj chce byc przy porodzie na początku ja nie chciałam ale skoro zrobił babla chce byc obecny to niech bedzie :-) o mamie tez myslalam ale jak moj bedzie to nie bede kina urządzać :-) wezme jego. Gdyby nie chciał to brałabym mamę :-)

Dziewczyny w sobotę zwioze wyprawki cześć i walizkę ubrań od kuzynki boze watpię czy zdaze to poprasiwac do porodu :D Z praniem mi ktos doradził najpierw normalnie potem drugi raz w płynie dla dzieci

Ciekawa jestem rachunku za wodę :D bo tyle pran juz wstawiłam ze szok :D

Zgłoś nadużycie #6436 7 października 2015, 23:17

Aaaaa... i mialam wam cos pokazac 😊 szarlotke wczoraj wmlucili w mig. Byla klotnia Michal chcial szarlotke, Maciek murzynka. Wiec dzis murzynek 😊

Zgłoś nadużycie #6437 7 października 2015, 23:19

turboslimak Fajna mama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Mi cos bardzo ciazy brzuch jak chodze. Taki dziwny ucisk nad spojeniem. Jak sie nagle schyle to tez mnie tam boli. Dziwne uczucie.....

Mam tak samo jakby cos w macicy siedziało :D
Wogole to mnie boli macica teraz tak ze hej albo mała uciska albo kuzwa rodzę albo wzdęcia dostaje :-(
Boze jak mnie ciągnie jakbym se macice nadciągnęła

Zgłoś nadużycie #6438 7 października 2015, 23:20

turboslimak Fajna mama

Aaaaa... i mialam wam cos pokazac 😊 szarlotke wczoraj wmlucili w mig. Byla klotnia Michal chcial szarlotke, Maciek murzynka. Wiec dzis murzynek 😊

A idz ty :p smaka tylko robisz :D teraz nie usne :p

Zgłoś nadużycie #6439 7 października 2015, 23:20

turboslimak napisał(a)

I dobrze ze go nie zmuszasz :-) moj chce byc przy porodzie na początku ja nie chciałam ale skoro zrobił babla chce byc obecny to niech bedzie :-) o mamie tez myslalam ale jak moj bedzie to nie bede kina urządzać :-) wezme jego. Gdyby nie chciał to brałabym mamę :-)

Dziewczyny w sobotę zwioze wyprawki cześć i walizkę ubrań od kuzynki boze watpię czy zdaze to poprasiwac do porodu :D Z praniem mi ktos doradził najpierw normalnie potem drugi raz w płynie dla dzieci

A pomysl ile prania bedzie przy dziecku .... pralka czerwona 😂

Zgłoś nadużycie #6440 7 października 2015, 23:21

turboslimak Fajna mama

A pomysl ile prania bedzie przy dziecku .... pralka czerwona 😂

Moja chyba sie spali buahaaa :-)

Zgłoś nadużycie #6441 7 października 2015, 23:22

turboslimak napisał(a)

Mam tak samo jakby cos w macicy siedziało :D
Wogole to mnie boli macica teraz tak ze hej albo mała ucieka albo kuzwa rodzę albo wzdęcia dostaje :-(
Boze jak mnie ciągnie jakbym se macice nadciągnęła

No ciekawe co tam moze siedziec 😂 hahaha wspomnij o tym jutro lekarzowi.

Zgłoś nadużycie #6442 7 października 2015, 23:22

Pedrova Zaprawiona w bojach
cześć dziewczyny! znowu chwilę mnie nie było.
Dziś mój nowy gin potwierdził, że to dziewczynka :D Zmieniłam już gina, na lekarza w mieście, gdzie chcę rodzić. Jest zastępcą ordynatora na porodówce :) Bardzo delikatny lekarz, dużo zadawał pytań. Polecany przez koleżanki, które już rodziły, chociaż niestety droższy od mojej dotychczasowej ginki.
Ale do rzeczy, Laura ma już 13 cm :D i długie nogi po mamusi :D
Jutro jadę oglądać wózki z mamą :) Mam już swojego faworyta, muszę jeszcze tylko sprawdzić jak się sprawuje na żywo. Ze mnie raczej chucherko i zależy mi, żeby wózek był lekki.
Moja chrzestna powiedziała, że u niej na strychu w takich workach próżniowych, z których wysysa się powietrze odkurzaczem, leżą ciuszki po mojej 10-letniej siostrze oraz po 8-letnim kuzynie. Wraz z mamą wybieramy się do niej za 2 tygodnie, więc zacznie się przeglądanie, wybieranie, pranie, prasowanie...
Jako że od 7 miesiąca do porodu i jakieś 3 miesiące po porodzie będę mieszkać u mamy, bo mężu za granicą pracuje, to wstawiłyśmy już komodę do mojego pokoju i powoli zaczniemy ją zapełniać :D
Motylku, następna wizyta 28 października.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #6443 7 października 2015, 23:23

turboslimak Fajna mama
Moj sie kąpie zajął łazienkę zaraz sie zesikam :D No autentycznie zrobie do słoika :D

Zgłoś nadużycie #6444 7 października 2015, 23:24

turboslimak napisał(a)

Moja chyba sie spali buahaaa :-)

Moja juz do wymiany, cos cieknie dolem. W grudniu kupimy nową wiec bedzie miala mega test 😉

Zgłoś nadużycie #6445 7 października 2015, 23:27

Pedrova napisał(a)

cześć dziewczyny! znowu chwilę mnie nie było.
Dziś mój nowy gin potwierdził, że to dziewczynka :D Zmieniłam już gina, na lekarza w mieście, gdzie chcę rodzić. Jest zastępcą ordynatora na porodówce :) Bardzo delikatny lekarz, dużo zadawał pytań. Polecany przez koleżanki, które już rodziły, chociaż niestety droższy od mojej dotychczasowej ginki.
Ale do rzeczy, Laura ma już 13 cm :D i długie nogi po mamusi :D
Jutro jadę oglądać wózki z mamą :) Mam już swojego faworyta, muszę jeszcze tylko sprawdzić jak się sprawuje na żywo. Ze mnie raczej chucherko i zależy mi, żeby wózek był lekki.
Moja chrzestna powiedziała, że u niej na strychu w takich workach próżniowych, z których wysysa się powietrze odkurzaczem, leżą ciuszki po mojej 10-letniej siostrze oraz po 8-letnim kuzynie. Wraz z mamą wybieramy się do niej za 2 tygodnie, więc zacznie się przeglądanie, wybieranie, pranie, prasowanie...
Jako że od 7 miesiąca do porodu i jakieś 3 miesiące po porodzie będę mieszkać u mamy, bo mężu za granicą pracuje, to wstawiłyśmy już komodę do mojego pokoju i powoli zaczniemy ją zapełniać :D
Motylku, następna wizyta 28 października.

Ale slodka kruszyna! Gratuluje córci 😊

Zgłoś nadużycie #6446 7 października 2015, 23:28

turboslimak napisał(a)

Moj sie kąpie zajął łazienkę zaraz sie zesikam :D No autentycznie zrobie do słoika :D

Hahaha pomyslowy Dobromir 😁

Zgłoś nadużycie #6447 8 października 2015, 1:15

meg86 Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

Tak samo robię czyli raz normalnie drugi raz z płynem dla dzieci

Zgłoś nadużycie #6448 8 października 2015, 1:20

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

ja wieczorami od kilku dni mam zgagę :(

czy rzeczywiście ciuszki trzeba wyprać 2 razy? nie wystarczy raz?

Moje ciuszki są po mikim leżały 3 lata więc je napewno muszę 2 razy wyprać może gdybym miała nowe ze sklepu wypralabym raz a tak będę spokojniejsza jak na sam początek wypiore 2 razy ;-)

Zgłoś nadużycie #6449 8 października 2015, 1:25

meg86 Gotowa na wszystko

Taaaa... faceci sa bezbledni.. moj np rozwalil mnie gdy lezalam cala w bolach, jeczalam ...a ten podniosl zaspana glowe i do mnie:
On - ciiiiii
Ja - ja ci kur.. dam ciiii
On- no co, z pracy wrocilem ( mial druga zmiane)
Wrocil po 22... o 23odeszly mi wody o polnocy mnie zawiozl, o 1 zaczelam odczuwac pierwsze skurcze a o 6 urodzilam. 😊

Szybka akcja ;-)
To ja z mikim położyłam się spać we wtorek o 21 nie usnelam za bardzo bo już się pojawiły skurcze tak się przemeczylam do 2 o 2 już nie szło wytrzymać skurcze coraz silniejsze przed 4 byliśmy na porodowce a urodziłam o 20:40 w środę :-/ także tyle godzin porodu miałam :-(

Zgłoś nadużycie #6450 8 października 2015, 1:28

meg86 Gotowa na wszystko

A z drugim blyskawicznie. O 15 odeszly mi wody, po 17 pojechalam do szpitala. A 19:50 bylo po wszystkim 😊

Właśnie słyszałam że drugi poród jest dużo szybszy od pierwszego :-D i ja na to liczę ;-)