Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #6371 7 października 2015, 11:42

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

kinste napisał(a)

Mnie brzuch ściska na myśl ze miałabym mieć cesarke. . Panicznie się jej boję. .

Powiedzcie, kiedy mniej więcej lekarz mówi czy jest wskazanie do cesarki?

Też bym jej nie chciała.. Ale boje się, że moje biodra i miednica się nie rozejdą na tyle i trzeba będzie cc..

Zgłoś nadużycie #6372 7 października 2015, 11:43

Turboślimak a gdzie zdjęcie dla mnie z Kasprowego ?? :P

Zgłoś nadużycie #6373 7 października 2015, 11:47

kinste Gotowa na wszystko
W ogóle będę zmieniać lekarza ale tak koło 25 tyg. Bo moja gin nie przyjmuje e żadnym szpitalu. . :(

Zgłoś nadużycie #6374 7 października 2015, 11:55

kinste napisał(a)

W ogóle będę zmieniać lekarza ale tak koło 25 tyg. Bo moja gin nie przyjmuje e żadnym szpitalu. . :(

Moja też nie przyjmuje, tak samo prywatny gin, ale się już tym nie przejmuję. Wybrałam sobie już szpital, w którym będę rodzić i okazało się, że mojej mamy dobry znajomy jest lekarzem na tym oddziale więc trochę taryfy ulgowej będę miała. :)

Zgłoś nadużycie #6375 7 października 2015, 11:58

ROKIKOKI napisał(a)

Moja też nie przyjmuje, tak samo prywatny gin, ale się już tym nie przejmuję. Wybrałam sobie już szpital, w którym będę rodzić i okazało się, że mojej mamy dobry znajomy jest lekarzem na tym oddziale więc trochę taryfy ulgowej będę miała. :)

Ooo zazdroszczę Ci. . Ja muszę poszukać niestety. . Ale mojej gin nie opuszczę :)
Na przeglądy podwozia będę do niej chodzić :)

Zgłoś nadużycie #6376 7 października 2015, 12:01

jogi Gotowa na wszystko

kinste napisał(a)

Mnie brzuch ściska na myśl ze miałabym mieć cesarke. . Panicznie się jej boję. .

Powiedzcie, kiedy mniej więcej lekarz mówi czy jest wskazanie do cesarki?

ja w pierwszej ciazy nastawialam sie tylko i wylacznie na porod naturalny.az do dnia porodu...bylam 2 tyg po terminie,ponad 20 godzinne wywolywanie,brak postepow porodu,jak sie okazalo maly byl ulozony nietypowo w pozycji bocznej wiec nie bylo szans urodzic go naturalnie,zaczelo spadac mu tetno....istny horror...szybka decyzja o cesarce...dzieki Bogu...jeszcze z pol godziny badz dluzej a moglo byc po dziecku albo zostalby roslina...nie chce nawet o tym myslec...
po ceasrce czulam sie bardzo dobrze.urodzilam synka o 13.59 a wieczorem juz poszlam wziasc prysznic z pomoca pielegniarki.bardzo szybko dostalam malego do siebie,ladnie jadl z piersi.bardzo szybko doszlam do siebie.teraz nie wyobrazam sobie innej obcji jak tylko i wylacznie cesarka.nikt by mnie nie przekonal by sprobowac rodzic naturalnie.zmienilam calkowiecie nastawienie do cesarskiego ciecia.dzieki niemu mam zdrowego synusia i wiele milionow kobiet zdrowe dzieci.oczywiscie to tylko moje myslenie,decyzja poparta doswiadczeniem.na szczescie mialam spotkanie z lekarzem w tej sprawie i wszystko wyglada dobrze.teraz czekam tylko na kolejne spotkanie i juz konkretna ustalona date ciecia.tak wstepnie lekarz sugerowal 8 marzec :) Dzien Kobiet :) fajna data.

Zgłoś nadużycie #6377 7 października 2015, 12:06

kinste napisał(a)

Ooo zazdroszczę Ci. . Ja muszę poszukać niestety. . Ale mojej gin nie opuszczę :)
Na przeglądy podwozia będę do niej chodzić :)

Na znanylekarz.pl można sobie wyszukać lekarza i zazwyczaj jest napisane wszędzie gdzie przyjmuje. Ja jak na początku chciałam gina, który ma dyżuru na porodówce to terminy mnie zwalały z nóg i nie było opcji.. Zaczęłam się rozglądać za szkołami rodzenia. Jedna fajna była akurat w szpitalu, w którym chcę rodzic. A jak zadzwoniłam to pani powiedziała, żebym po przyszłym roku dzwoniła, ale raczej nic nie znajdzie. Więc nawet ze szkołami problem w tak dużym mieście.

Zgłoś nadużycie #6378 7 października 2015, 12:15

ROKIKOKI napisał(a)

Na znanylekarz.pl można sobie wyszukać lekarza i zazwyczaj jest napisane wszędzie gdzie przyjmuje. Ja jak na początku chciałam gina, który ma dyżuru na porodówce to terminy mnie zwalały z nóg i nie było opcji.. Zaczęłam się rozglądać za szkołami rodzenia. Jedna fajna była akurat w szpitalu, w którym chcę rodzic. A jak zadzwoniłam to pani powiedziała, żebym po przyszłym roku dzwoniła, ale raczej nic nie znajdzie. Więc nawet ze szkołami problem w tak dużym mieście.

Zaraz usiade i zrobię listę :)

Zgłoś nadużycie #6379 7 października 2015, 12:19

jogi napisał(a)

ja w pierwszej ciazy nastawialam sie tylko i wylacznie na porod naturalny.az do dnia porodu...bylam 2 tyg po terminie,ponad 20 godzinne wywolywanie,brak postepow porodu,jak sie okazalo maly byl ulozony nietypowo w pozycji bocznej wiec nie bylo szans urodzic go naturalnie,zaczelo spadac mu tetno....istny horror...szybka decyzja o cesarce...dzieki Bogu...jeszcze z pol godziny badz dluzej a moglo byc po dziecku albo zostalby roslina...nie chce nawet o tym myslec...
po ceasrce czulam sie bardzo dobrze.urodzilam synka o 13.59 a wieczorem juz poszlam wziasc prysznic z pomoca pielegniarki.bardzo szybko dostalam malego do siebie,ladnie jadl z piersi.bardzo szybko doszlam do siebie.teraz nie wyobrazam sobie innej obcji jak tylko i wylacznie cesarka.nikt by mnie nie przekonal by sprobowac rodzic naturalnie.zmienilam calkowiecie nastawienie do cesarskiego ciecia.dzieki niemu mam zdrowego synusia i wiele milionow kobiet zdrowe dzieci.oczywiscie to tylko moje myslenie,decyzja poparta doswiadczeniem.na szczescie mialam spotkanie z lekarzem w tej sprawie i wszystko wyglada dobrze.teraz czekam tylko na kolejne spotkanie i juz konkretna ustalona date ciecia.tak wstepnie lekarz sugerowal 8 marzec :) Dzien Kobiet :) fajna data.

Wiesz, jeśli byłabym w takiej sytuacji to oczywiście że nie miałabym żadnego ale bo tu chodzi o zdrowie dziecka.
Moja mama miała 3 cesarki i miło ich nie wspomina. .
Wszystko wyjdzie w praniu. .

Zgłoś nadużycie #6380 7 października 2015, 12:32

motylek1909 Supermama

asienka90 napisał(a)

ja tez czuje taka cegłe na doole :) kupilam wózek :D :D :D :D jak patrze na niego to juz tesknie za maluszkiem:* musze go z oczu odstawić bo czas bedzie mi wolniej leciał :) hehe
a wy tez macie tak ze dziecko jest tak niziutko ?? ja myslalam ze na takim etapie to kolo pepka juz bedzie a on na dole dalej

pokaż foto wózka :)

moje z tydzień wcześniej było przy samej kości łonowej, a wczoraj np już ze 2-3cm wyżej :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #6381 7 października 2015, 12:33

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Mi juz przyschlo. Ostatnio u lekarza pytalam czym smarowac to powiedzial ze niczym. Ze jak juz bable wyjda to po ptokach. Mowil ze jak dopiero czujesz swedzenie, ze cos sie zaczyna dziac, to wtedy mozna pastą do zebow.

kurde ale ja nawet nie czułam, że to wychodzi ;/ po prostu rano się z tym obudziłam :/
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #6382 7 października 2015, 12:37

motylek1909 Supermama

Lenka87 napisał(a)

Ja się nie boję, bo jak ma być dobrze to będzie, bez względu na to kiedy skompletuje wyprawkę. Później już nie będzie mi się chciało. Z resztą z Młodym też szykowałam wszystko od 20 tc i później miałam wszystko gotowe jak wyskoczył w 35 tc

owszem, tu masz rację :) ja może w listopadzie kupię ten proszek do prania dla dzieci i wtedy zacznę... bo fakt, jak wszystko zostawię na ostatnią chwilę, to nie dam rady później :/

Zgłoś nadużycie #6383 7 października 2015, 13:40

onea Zaprawiona w bojach
mamaporaztrzeci, strasznie mi milo, dziękuję :)
turboslimak - ten kolor jest nieokreslony, bo mialam sciagnay swoj stary ciemny i rozjasniane byly. Jak dla mnie ciut za zolte, ale stopniowo bede sie robic na blond mamusie :)
Kinste - jesteśmy na tym samym etapie ciąży :)

Zgłoś nadużycie #6384 7 października 2015, 14:22

anjaaa Gotowa na wszystko
Wy juz chcecie prac a ja nawet jednej rzeczy nie kupiłam dla bobasa. Trzeba ruszyć na zakupy.
Porodu się nie boje jak tego ze założą mi wenflon albo co gorsza cesarki. Okropnie się boje igieł i tego ze ktos mi otworzy brzuch. Bryyy.

Zgłoś nadużycie #6385 7 października 2015, 14:26

Lenka87 Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

owszem, tu masz rację :) ja może w listopadzie kupię ten proszek do prania dla dzieci i wtedy zacznę... bo fakt, jak wszystko zostawię na ostatnią chwilę, to nie dam rady później :/

Później już się nic nie chce z wielkim brzuchem :-P Z resztą ja nauczona doświadczeniem, wolę mieć wszystko wcześniej gotowe
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #6386 7 października 2015, 14:38

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

powinnas czuc juz powolutku to fakt ale kwestia moze dwoch trzech dni :)
nie skorzystam ze znieczulenia bo mialam powazny wypadek kregoslupa kiedyś...i nie dadzą mi....
wiec na zywca bede rodzic :D
moze dlatego mnie to tak stresuje...

kinste wydaje mi sie ze w 3 trymestrze....moja znajoma pod koniec ciazy dostala wskazanie na cesarke...gdzie wiadome bylo ze z przepuklina bedzie ja miec ale dał jej papier jakos pod koniec...

Nie martw się. .. ja chlopcow tez rodzilam bez zadnego znieczulenia i dałam rade. Oby tylko w nocy nie chwycilo .. w dzien moge rodzic.

Zgłoś nadużycie #6387 7 października 2015, 14:46

motylek1909 napisał(a)

kurde ale ja nawet nie czułam, że to wychodzi ;/ po prostu rano się z tym obudziłam :/

Ja to mam tak czesto ze czuje takie charakterystyczne swedzenie dzien wczesniej. Ja zawsze stosowalam vratizolin ale faktycznie jak juz wyjdzie to zadna masc nie przyspieszy gojenia. Ale w aptece mozesz popytac o cos bezpiecznego w ciazy.

Zgłoś nadużycie #6388 7 października 2015, 14:47

meg86 Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

onea piekny kolor włosów a co to za odcien ?? :)
wogole piekna dzieeewucha z ciebie :) ach.

nosz dziewczyny kiedy zleciało....teraz wydaje mi sie ze szybko ;p

lenka bodziaczki fajowe- ja mam taka sterte ciuchów ze dziecko nie przechodzi...

motylek spokojnie mozesz zovirax- myj tylko rece zeby sobie nie przeniec tam na doł....noi nie caluj sie z mezem w usta hihi musi wytrzymac te pare dni :D

co do ruchów- jezu ja nie nazwę takiej cegły ociężałej ruchami...czekam na pozadne kopnięcie - serio ;-)
bo takie uczucie ciezkosci i przewalania sie jest dla mnie dziwne :D :D :D :D bo sobie gadam do siebie ze to jelita choc to nie jelita....'

asienka 90- mogla mała/maly zrobic ci fikołka i zejsc nizej...ale teraz raczej dzieciaczki mamy pod pepkami :D

U mnie już na brzuchu jak się popatrzy widać ruchy ;-)

Zgłoś nadużycie #6389 7 października 2015, 14:48

A ja kupilam dzis dla mojej kruszyny . Myslalam ze to kocyk, ale jsk zobaczylam ten kapturek to chyba recznik... ale sa reczniki takie polarkowe?

Zgłoś nadużycie #6390 7 października 2015, 14:52

meg86 napisał(a)

U mnie już na brzuchu jak się popatrzy widać ruchy ;-)

Zazdroszcze. Niby tydz roznicy miedzy nami a zobacz u ciebie brzuch juz faluje a u mnie nic 😯