Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #6151 3 października 2015, 22:16

meg86 Gotowa na wszystko

Gumsior napisał(a)

Ma to sens. Kupujesz taką masę zwykłą w puszcze czy gotujesz mleko? I jak robisz masę budyniową?

Kupiłam sobie kurtkę!!! Jeeej kazałam w sklepie, żeby dali mi największą bluzę, którą zwinęłam w kulkę i zrobiłam z niej prowizoryczny brzuch, żeby sprawdzić czy się zapnę w 9 mc i czy wyglądam tylko trochę jak czołg czy pół na pół jak czołg xd Jutro Wam wrzucę zdjęcia. W końcu z czegoś zadowolona jestem.

Masę kajmakowa kupuję wczoraj dostałam ją w biedronce za 3 zł z groszem także nie gotuję mleka bo to szkoda czasu gazu
A co do masy to robię tak
(przepis na 1 budyń ja na dużą blachę daje 2 budynie czyli produkty razy 2)
Więc tak 2 szkl mleka 3,2 6 łyżeczek cukru 3 łyżeczki mąki 250 gr margaryny do pieczenia np Kasia
I tak w 3/4 szkl mleka rozpuszczasz budyń z mąką i cukrem resztę mleka gotujesz i wlewamy jak się mleko zacznie gotować zagotowujemy odstawiamy do wystygnięcia i jak już jest chłodne dodajemy margarynę (musi być ona miekka) miksujemy i mamy masę budyniową ;-) z tego przepisu zawsze wychodzi mi pyszna masa budyniowa

Zgłoś nadużycie #6152 4 października 2015, 0:48

motylek1909 Supermama

ROKIKOKI napisał(a)

Faktycznie urwanie głowy. :P To mamy podobnie, też mnie kręcą takie klimaty dlatego idę na kierunek Finanse i rachunkowość spółek a później magisterka z podatków. :D I już się nie mogę zajęć doczekać. :)
Tylko nie zapominaj o odpoczynku dla bobaska!!

Ja ba pewno po tej szkole gdzies za 2-3 lata chce isc na zaoczne finanse i rachunkowość :) a teraz skończyłam zadania i ide spac bo jutro na 8 szkola :) ale za to do 14.45 wiec po południu odpoczynek ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #6153 4 października 2015, 0:50

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

Ma to sens. Kupujesz taką masę zwykłą w puszcze czy gotujesz mleko? I jak robisz masę budyniową?

Kupiłam sobie kurtkę!!! Jeeej kazałam w sklepie, żeby dali mi największą bluzę, którą zwinęłam w kulkę i zrobiłam z niej prowizoryczny brzuch, żeby sprawdzić czy się zapnę w 9 mc i czy wyglądam tylko trochę jak czołg czy pół na pół jak czołg xd Jutro Wam wrzucę zdjęcia. W końcu z czegoś zadowolona jestem.

Dawaj foty! Gdzie ja wyrwalas i za ile ?? ? ;D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #6154 4 października 2015, 2:46

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Ludzie trzymajcie mnie !!! Instynkt mordercy sie we mnie obudzil..... nie moge juz sluchac tego chrapania!! No zatluklabym dziada !!! Spimy w salonie, jakoś tu nam najwygodniej.. nasprowadzal sobie synkow dobry tatus, do nocy ogladali film (nienawidze gdy im na to pozwala!!!) Oczywiście usneli, i ciezkich kobyl nie przeniose do ich pokoju. Jeden mlaska przez sen, drugi steka, a największy z nich chrapie jak niedzwiedz ze chyba caly pion go slyszy ! Wzielam swoją posciel i wyszlam do sypialni ale gowno to daje... jutro go opier.... za wszystkie czasy... przede wszystkim za to ze pozwolil zeby chlopaki usneli u nas ! Kto to widzial zeby gowniarze siedzieli i po nocach filmy sensacyjne z tatusiem ogladali! Az mnie brzuch z nerwow rozbolal.... a temu to chyba pojde i upcham skarpet w gardlo jak za moment nie przestanie chrapac !!!!

Zgłoś nadużycie #6155 4 października 2015, 6:40

meg86 Gotowa na wszystko

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Ludzie trzymajcie mnie !!! Instynkt mordercy sie we mnie obudzil..... nie moge juz sluchac tego chrapania!! No zatluklabym dziada !!! Spimy w salonie, jakoś tu nam najwygodniej.. nasprowadzal sobie synkow dobry tatus, do nocy ogladali film (nienawidze gdy im na to pozwala!!!) Oczywiście usneli, i ciezkich kobyl nie przeniose do ich pokoju. Jeden mlaska przez sen, drugi steka, a największy z nich chrapie jak niedzwiedz ze chyba caly pion go slyszy ! Wzielam swoją posciel i wyszlam do sypialni ale gowno to daje... jutro go opier.... za wszystkie czasy... przede wszystkim za to ze pozwolil zeby chlopaki usneli u nas ! Kto to widzial zeby gowniarze siedzieli i po nocach filmy sensacyjne z tatusiem ogladali! Az mnie brzuch z nerwow rozbolal.... a temu to chyba pojde i upcham skarpet w gardlo jak za moment nie przestanie chrapac !!!!

Oj jak ja nienawidzę chrapania :-/

Zgłoś nadużycie #6156 4 października 2015, 10:10

anjaaa Gotowa na wszystko
Witajcie 😊
Współczuję ciężkiej nocy. Opierdziel od góry do dołu to Ci ulży.

Pokaz zdjęcie kurtki. Ja mysle nad kupnem jakiejś ale szkoda mi kasy na kurtkę na jedna zimę. Myślałam nad ponczo. Albo pozycze od mamy z szafy jakas 😊

Zgłoś nadużycie #6157 4 października 2015, 10:10

asienka90 Gotowa na wszystko
dziewczyny czy wy tez tak macie czasami? dzisiaj wstalam i kul mnie brzuch dolem, taka kolka nad wzgórkiem, ale przeszlo wziełam nospe polezalam i przeszlo, ale jak lezalam nie bolało tylko tak przy chodzeniu ciagneło, czy to normalne? moze sie dalej rozciaga

Zgłoś nadużycie #6158 4 października 2015, 10:13

motylek1909 Supermama

asienka90 napisał(a)

dziewczyny czy wy tez tak macie czasami? dzisiaj wstalam i kul mnie brzuch dolem, taka kolka nad wzgórkiem, ale przeszlo wziełam nospe polezalam i przeszlo, ale jak lezalam nie bolało tylko tak przy chodzeniu ciagneło, czy to normalne? moze sie dalej rozciaga

Ja tak mam często... Okazało sie ze wtedy chce mi sie siku ;p

Mamaporaztrzeci współczuje nocki :/

Cześć wam! Wrzuce wam pozniej fotki co kupiliśmy dla małego wczoraj :)

Zgłoś nadużycie #6159 4 października 2015, 11:21

Gumsior Gotowa na wszystko
Hejka :)
Mamaporaztrzeci tak sie smialam jak to.czytalam. tez.czasami mam instynkt mordercy xd

Co do kurtalki to na metce jest 250 zl ale zaplacilam 190 zl. No i nie kupilam jej w sklepie ciazowym tylko "teraz modny taki fason" sklepie z normalnymi ciuchami. Zdjęcie wieczorem bo w robocie jestem. Mysle ze po ciazy spokojnie bede mogla ja nosic.

Zgłoś nadużycie #6160 4 października 2015, 14:32

motylek1909 Supermama
A my wyskoczyliśmy przy okazji do galerii i w C&A jest -25% na dziecięce rzeczy ;) więc kupiliśmy 2 pary bodziaków na długi rękaw za 22 zł ;)

Zgłoś nadużycie #6161 4 października 2015, 15:05

mis Fajna mama

jogi napisał(a)

dziekuje mis :) zapraszamy do pogaduszek u nas :) widze ze synkow mamy w podobnym wieku :) znasz juz plec kruszynki?

dziekuje Tobie i Motylkowi za zaproszenie :) bede sie odzywac od czasu do czasu :) Faktycznie synkow mamy w podobnym wieku :) Twoj tez przedszkolak?raczej grzeczny czy lobuziak? Moj to taki lobuziak kochany.chodzi do przedszkola i poki co jest zadowolony.Plci jeszcze nie znamy,mam nadzieje poznac za tydzien we wtorek.

Zgłoś nadużycie #6162 4 października 2015, 15:12

mis Fajna mama
Witam,
wiekszosc z Was zna juz plec.fanie,troszke zazdroszcze.ja mam nadzieje poznac za tydzien we wtorek.mam juz synka wiec super jakby udala sie coreczka ale jak bedzie chlopczyk to tez bedzie super :)
Termin mam na 18.03.Czuje sie bardzo dobrze.podobnie dobrze przechodzilam pierwsza ciaze.
Dzisiaj z rana bylysmy z bratowa na grzybobraniu.Pokaze Wam moje zdobycze :)

Zgłoś nadużycie #6163 4 października 2015, 16:45

motylek1909 Supermama

mis napisał(a)

Witam,
wiekszosc z Was zna juz plec.fanie,troszke zazdroszcze.ja mam nadzieje poznac za tydzien we wtorek.mam juz synka wiec super jakby udala sie coreczka ale jak bedzie chlopczyk to tez bedzie super :)
Termin mam na 18.03.Czuje sie bardzo dobrze.podobnie dobrze przechodzilam pierwsza ciaze.
Dzisiaj z rana bylysmy z bratowa na grzybobraniu.Pokaze Wam moje zdobycze :)

O to mamy podobny termin bo ja z om 19.03 a z usg 18.03 :) ustaw sobie suwaczek ciążowy żebyśmy widziały w którym tyg jestes :)

Zgłoś nadużycie #6164 4 października 2015, 17:04

asienka90 Gotowa na wszystko
dziewczyny a wiecie jak to bedzie z tym macierzynskim w 2016 roku? 1000 zł dla matek bezrobotnych przez rok, ale zastanawia mnie co w sytuacji kiedy ojciec dziecka ma umowe o prace czy ten zasiłek bedzie sie nam nalezał?

Zgłoś nadużycie #6165 4 października 2015, 17:09

Gumsior Gotowa na wszystko

asienka90 napisał(a)

dziewczyny a wiecie jak to bedzie z tym macierzynskim w 2016 roku? 1000 zł dla matek bezrobotnych przez rok, ale zastanawia mnie co w sytuacji kiedy ojciec dziecka ma umowe o prace czy ten zasiłek bedzie sie nam nalezał?

Z tego co wiem to jest dla kazdego.

Zgłoś nadużycie #6166 4 października 2015, 18:26

motylek1909 Supermama

asienka90 napisał(a)

Jest jednorazowa wypłata 1000 zł ale nie mozna miec dochodu na osobę wiecej niz 1922 zł na rękę. A 1000 zł co mc jest dla kobiet ktore miały umowę np zlecenie itd. Ale musisz poczytać w necie dokładnie...

Zgłoś nadużycie #6167 4 października 2015, 18:48

meg86 Gotowa na wszystko
Kurczę znowu mdłości mnie męczą :-(

Jeszcze chyba jakiś kryzys w związku przechodzę bo najchętniej gdybym miała jak i gdzie to bym się stąd wyniósła :-(

Zgłoś nadużycie #6168 4 października 2015, 19:16

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

asienka90 napisał(a)

Jeśli ojciec dziecka ma umowę o pracę to ma możliwość pójścia na urlop wychowawczy więc Tobie się nie należy. Dostałabyś w momencie jakbyś Ty i Twój facet w ogóle nie pracowali, albo mieli śmieciówki. Wiem, bo też miałam taka sytuację, ale na szczęście mam już umowę o pracę.

Zgłoś nadużycie #6169 4 października 2015, 19:35

motylek1909 Supermama
a mężu robi na kolację naleśniki :D :D :D

ciągle jestem głodna ;)

Zgłoś nadużycie #6170 4 października 2015, 19:36

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Kurczę znowu mdłości mnie męczą :-(

Jeszcze chyba jakiś kryzys w związku przechodzę bo najchętniej gdybym miała jak i gdzie to bym się stąd wyniósła :-(

Meg a przyjrzyj sie dokladnie czy czasami mdlosci nie pojawiają sie gdy jestes zdenerwowana badz zestresowana. Ja tak mam.