Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4931 21 września 2015, 14:29

asienka90 Gotowa na wszystko
Hej bylam po wyniki badan prenatalnych, nie ma wskazan do amniopunkci ryzyko niskie. Wiec mega szczesliwi jestesmy. Na badaniach pisze termin porodu wg usg 26marzec :-) a z miesiaczki 22 marzec. Tetno 149 uderzen na minute. O a oozatym pofarbowalam wlosy sobie dzisiaj pasemkaa mega ladnie wyszlo

Zgłoś nadużycie #4932 21 września 2015, 14:52

Gumsior Gotowa na wszystko
Mamaporaztrzeci szkoda ze tak daleko bo serio bym wpadła. Ryba to jest moja kulinarna pieta achillesowa. Nieważne na jakiej patelni smażę, jaka rybę i w ogole. Zawsze, ale to zawsze panierka odejdzie od ryby a sama ryba rozwali sie na milion kawałków :(

Zgłoś nadużycie #4933 21 września 2015, 14:52

asienka90 napisał(a)

Hej bylam po wyniki badan prenatalnych, nie ma wskazan do amniopunkci ryzyko niskie. Wiec mega szczesliwi jestesmy. Na badaniach pisze termin porodu wg usg 26marzec :-) a z miesiaczki 22 marzec. Tetno 149 uderzen na minute. O a oozatym pofarbowalam wlosy sobie dzisiaj pasemkaa mega ladnie wyszlo

Gratulacje :)

Zgłoś nadużycie #4934 21 września 2015, 15:26

malalili Zaprawiona w bojach
Dziewczyny.. moj lekarz prowadzacy nie zyje. Powiesil sie. Splakalam sie jak cholera. Normalnie jakby odszedl ktos z moich bliskich.. Ech, tak bardzo mu ufalam. Nie stresowalam sie, nie wstydzilam.. Teraz czuje sie jakbym zostala z ta ciaza sama.. Do tego musze szybko szukac nowego ginekologa.. A w moim malym miasteczku o dobrego specjaliste nie jest latwo.. Nie sadzilam, ze moze mnie cos takiego spotkac. Bylam u niego na pierwszej wizycie ginekologicznej w wieku 16 lat (mama mnie do niego zaprowadzila), potem kontrolnie co pol roku az do pierwszej ciazy, ktora przeprowadzil idealnie, dzieki niemu Lila przezyla porod.. Jak zaszlam w druga ciaze nawet przez chwile nie zastanawialam sie do ktorego lekarza mam isc.. Mam mega dola i mega problem.. :(

Zgłoś nadużycie #4935 21 września 2015, 15:52

kinste Gotowa na wszystko

malalili napisał(a)

Dziewczyny.. moj lekarz prowadzacy nie zyje. Powiesil sie. Splakalam sie jak cholera. Normalnie jakby odszedl ktos z moich bliskich.. Ech, tak bardzo mu ufalam. Nie stresowalam sie, nie wstydzilam.. Teraz czuje sie jakbym zostala z ta ciaza sama.. Do tego musze szybko szukac nowego ginekologa.. A w moim malym miasteczku o dobrego specjaliste nie jest latwo.. Nie sadzilam, ze moze mnie cos takiego spotkac. Bylam u niego na pierwszej wizycie ginekologicznej w wieku 16 lat (mama mnie do niego zaprowadzila), potem kontrolnie co pol roku az do pierwszej ciazy, ktora przeprowadzil idealnie, dzieki niemu Lila przezyla porod.. Jak zaszlam w druga ciaze nawet przez chwile nie zastanawialam sie do ktorego lekarza mam isc.. Mam mega dola i mega problem.. :(

Jejku .. współczuję Ci .. po tym co piszesz widać że był dobrym lekarzem .. ale nie zostałaś sama z ciążą, zawsze mozesz liczyć na bliskich albo na nas ..

a skąd jestes to może któraś z nas zna dobrego lekarza w Twojej okolicy?

Co do lekarza, to jeśli jesteś zmotoryzowana to poszukaj może tak do 30-40 km .. ja do swojej gin mam prawie 40 ..

Zgłoś nadużycie #4936 21 września 2015, 15:58

dziewczyny, mam pytanie (bardziej do tych palących przed ciążą) .. pozwalacie sobie czasem na kilka machów, bo mnie strasznie ciągnie a boję się że mogę bardzo zaszkodzić dziecku ..

Zgłoś nadużycie #4937 21 września 2015, 16:14

kinste napisał(a)

dziewczyny, mam pytanie (bardziej do tych palących przed ciążą) .. pozwalacie sobie czasem na kilka machów, bo mnie strasznie ciągnie a boję się że mogę bardzo zaszkodzić dziecku ..

Kinste ja paliłam przed ciąża. Oczywiscie od razu jak sie dowiedziałam to rzuciłam i wszystkim dookoła mnie kazałam nie palić albo sie do mnie nie zbliżać. Jako, ze mój P. oraz 90 % naszych znajomych jara fajki to wszystkim działałam na nerwy. W końcu P. Powiedział, ze jak sobie zapale na "wyluzowane" to nic mi sie nie stanie ani dziecku, a bede bardziej znośna. No wiec wzięłam papierosa i bucha i tak mnie zemdliło i tak mnie zdenerwowało to, ze śmierdzi i ze w ogole fuj, ze w zasadzie efekt był odwrotny do zamierzonego. Może weź fajkę i może bedziesz miała to szczęście ze tak jak mnie to odrzuciło tak Ciebie odrzuci. Z drugiej strony moja teściowa w dwóch na trzy ciąże paliła. Nie tyle co normalnie ale kilka papierosów dziennie czasami mniej no i po chłopakach nie widać zeby było coś nie tak. Ja jednak jestem, przeciwnikiem palenia i moja silna wola na początku była istotna przy procedurze ciążowego rzucenia palenia. Teraz jak myśle sobie ze zapłaciłabym do kawy to przypominam sobie ten smród i wyobrażam sobie mojego dzidziusia w dymie. Od razu mi sie odechciewa.

Zgłoś nadużycie #4938 21 września 2015, 16:15

malalili napisał(a)

Bardzo współczuje. Nie wiem co bym zrobiła na Twoim miejscu. Poszukaj może po forach opini i w ogole na temat lekarzy w Twojej okolicy. Najważniejsze jest to, zebymto nie był pierwszy lepszy lekarz.

Zgłoś nadużycie #4939 21 września 2015, 16:17

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

szczesliwamamusia napisał(a)

Powiedz mi fajny ten film? Bo mam zamiar sie wybrac :)

Powiem Ci, że jak na film wojenny to na prawdę fajny. :) Tylko, że ja znałam ogólną historię tego miasta i to wydarzenie więc rozumiałam cały film. Jeśli masz zamiar się udać to poczytaj wcześniej o Obronie City Hall. Film stanie się bardziej ciekawszy. ;)

Zgłoś nadużycie #4940 21 września 2015, 16:32

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

asienka90 napisał(a)

Zazdroszcze tego spokoju jaki w tobie pewnie zapanował po odebraniu wynikow.

Zgłoś nadużycie #4941 21 września 2015, 16:38

ROKIKOKI Gotowa na wszystko

kinste napisał(a)

Ja kilka miesięcy przed ciąża przestawiłam się na epapierosa. Więc jak się dowiedziałam o ciąży to wg mnie prościej było mi rzucić tę efajke niż zwykłe papierosy. I ciągnie mnie czasami nawet i do zwykłych papierosów, ale nie wyobrażam sobie tego. Ostatnio widziałam młodą matkę kucającą przy dziecku, która jak z nim rozmawiała to dosłownie wypuszczała dym na twarz dziecka. I pomyślałam, że w brzuchu musi to być podobnie..

Zgłoś nadużycie #4942 21 września 2015, 16:38

Gumsior napisał(a)

Mamaporaztrzeci szkoda ze tak daleko bo serio bym wpadła. Ryba to jest moja kulinarna pieta achillesowa. Nieważne na jakiej patelni smażę, jaka rybę i w ogole. Zawsze, ale to zawsze panierka odejdzie od ryby a sama ryba rozwali sie na milion kawałków :(

A jak rozmrazasz ja? Ja tylko sole i bardzo szybko odtaja lód. Niektorzy zalewaja wodą żeby szybciej a z ryby robi się "szmata" . I na bardzo gorącym tluszczu smaze. Nigdy nie odchodzi mi panierka.

Zgłoś nadużycie #4943 21 września 2015, 16:45

kinste napisał(a)

Nie pal kochana. Skutki palenia w ciazy wychodza czasami po wielu latach. Warto przemeczyc sie dla dobra dzidziusia. Ja gdy patrze jak kobieta wciaga dym to z miejsca mam obraz zakopconego dziecka. W ogole mamy ktore palą, czesto nie zdaja sobie sprawy z tego ze w trakcie porodu po lozysku lekarz widzi po stanie łożyska czy w ciąży palila. Troche wstyd jak zwroci uwage. Znajoma opowiadala ze zapytal czy palila, ona sklamala ze nie... no i wiazanke dostala. Mówiła ze nie sadzila ze to wyjdzie na jaw 😊 bylo jej bardzo glupio.

Zgłoś nadużycie #4944 21 września 2015, 16:47

malalili napisał(a)

Straszna historia. Wspolczuje...

Zgłoś nadużycie #4945 21 września 2015, 17:01

Mamaporaztrzeci napisał(a)

A jak rozmrazasz ja? Ja tylko sole i bardzo szybko odtaja lód. Niektorzy zalewaja wodą żeby szybciej a z ryby robi się "szmata" . I na bardzo gorącym tluszczu smaze. Nigdy nie odchodzi mi panierka.

No na rożne metody próbowałam. I tak jak Ty z sola i odmrazalam na talerzu i w wodzie i srak i owak. Nie mam ręki do ryb.

Wymyśliłam ze oprócz karuzeli do lozeczka zrobię sama pościel i matę edukacyjna. Tylko musze sie dobrać do maszyny do szycia mojej mamy. Mam nadzieje ze mam jakis tam talent Haha. Niby łatwiej kupic ale żadna mata ani karuzela nie sa takie jak ja konkretnie chce. Mus to mus. Trzeba sie postarać dla pierworodnego :)

A Wy planujecie coś robic same? Bo ja np. na drutach nic nie umiem i to zadanie babci haha

Zgłoś nadużycie #4946 21 września 2015, 17:05

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Nie pal kochana. Skutki palenia w ciazy wychodza czasami po wielu latach. Warto przemeczyc sie dla dobra dzidziusia. Ja gdy patrze jak kobieta wciaga dym to z miejsca mam obraz zakopconego dziecka. W ogole mamy ktore palą, czesto nie zdaja sobie sprawy z tego ze w trakcie porodu po lozysku lekarz widzi po stanie łożyska czy w ciąży palila. Troche wstyd jak zwroci uwage. Znajoma opowiadala ze zapytal czy palila, ona sklamala ze nie... no i wiazanke dostala. Mówiła ze nie sadzila ze to wyjdzie na jaw 😊 bylo jej bardzo glupio.

Ogólnie od początku ciąży zapalilam chyba 4 i to było na samym początku. .
I teraz mnie jakoś wzięło. . I złapałam te 4 machy i jakoś mnie w gardle zaczęło drapac więc zgasilam i wywalilam ale jednak poczułam ulgę. .

Zgłoś nadużycie #4947 21 września 2015, 17:35

motylek1909 Supermama
Co do fb to mozemy sie zaprosić :) ale za tworzeniem grupy nie jestem bo wiem ze wtedy sie tam przeniesieny i tu wątek umrze. Tak sie stało z 1 wątkiem na którym sie udzielałam tu... Wiec ja wole tu zostac :)

Malalili bardzo mi przykro :( nie wiem co poradzić :( szkoda bardzo...

A ja byłam z chrzesniakiem na spacerze :) kupiłam spbie kurtkę na jesień
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4948 21 września 2015, 17:55

motylku pokaż kurteczkę :)
co do fb to dobry pomysł się zaprosić :)

Zgłoś nadużycie #4949 21 września 2015, 18:09

https://www.facebook.com/jarnek/videos/10152708061354528/

piękne :)

Zgłoś nadużycie #4950 21 września 2015, 18:28

Lenka87 Fajna mama
https://drive.google.com/file/d/0BxxvWHHHvLQQdnNrU3drUHNGdkE/view?usp=sharing
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach