Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4771 17 września 2015, 21:48

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

Lenka87 napisał(a)

Ja mam gina z Köln, nazywa się Darius Jakubowski. Ja mam usg co wizytę.

Kurcze, mam go na mojej zapisanej liscie. Zainteresowalo mnie ze ma dwie specjalizacje. W tym z prenatalnych 😊 ale nie mogl sie dodzwonic do niego. I padlo na Stanislawa Siuda z Mönchengladbach. A jeszcze pytanie. To prywatny gabinet? I czy rejestracja odbywa sie w jezyku niemieckim ? Korci mnie on. Chociaż mąż mówi ze tu bliżej, bo do Köln mamy 54km.

Zgłoś nadużycie #4772 17 września 2015, 21:57

W ogole to juz nic nie kumam... bo w karcie ciazy wpisali mi dzis ze to 15t5d ... glupieje...

Zgłoś nadużycie #4773 17 września 2015, 22:02

motylek1909 napisał(a)

amniopunkcja? ale to chyba jest ryzykowne? :( jeny, aż mnie serduszko zabolało... przykro mi z powodu poprzedniej ciąży, ale leć czym prędzej do polskiego lekarza!

No ryzykowne. Przy chlopakach wystarczylo 3 razy porzadne Usg wykonane przez specjaliste. A tu nie chce im sie robic usg i wola od razu inwazyjne metody. Ale przed amnio ma mi zrobic doktor Usg. Ja caly czas sie waham czy poddam sie pobraniu wody jesli w usg nie wyjdzie nic niepokojacego. Bo przeciez nawet jesli by wyszla wada genetyczna to i tak nie usune... mam straszny metlik w glowie.

Zgłoś nadużycie #4774 17 września 2015, 22:09

tymama napisał(a)

Mój maluszek, 7cm szczęścia, fhr- 164 uderzenia- czyżby dziewczynka? :)

Jejciu... jakie cudo! Ja jak patrze na te wszystkie fotki ubranek, usg, to lzy ciurkiem mi lecą. .. moze to tesknota za Pl ?tam czulam sie u siebie. Tu czuje sie jak intruz, maja w dupie moje dziecko, cala ciaze i moje samopoczucie. Juz nawet nie jako lekarz, ale jako kobieta powinna rozumiec moj strach ktory musi towarzyszyc mi drugi miesiac.

Zgłoś nadużycie #4775 17 września 2015, 22:16

Pedrova Zaprawiona w bojach

ROKIKOKI napisał(a)

Zgadzam się z Tobą. Znam wiele osób, które już w ciąży szukały pracy, dostawały ją i na nastęny dzień pokazywały L4. Działo się to w mojej firmie i wiem dokładnie jak szefostwo na to reagowało. I później się dziwić, że żaden pracodawca nie chce pomagać ciężarnej. I tak, skoro ma się siłę pracować, nie ma żadnych przeciwskazań do tego to dlaczego by nie pracować? Oczywiście nie mówię, że do 9 miesiąca, ale tak jak w moim przypadku odejście na L4 pod koniec 4 miesiąca będzie fair. I wiem, że szefa nie zawiodę i będę miała gdzie po urlopie wrócić.

Mój pracodawca o ciąży wie od 6 tygodnia. Od razu jak się dowiedziałam, zaniosłam zaświadczenie, bo pracę mam dość męczącą. I tak jak nastawiałam się, że co najmniej do końca października popracuję, tak po prostu nie dałam rady i od poniedziałku jestem na zwolnieniu. Ja pracuję jako Event Manager, a teraz sezon weselny, więc mnóstwo pracy, mnóstwo nadgodzin, ogromny wysiłek fizyczny a do tego dojazdy. Do pracy codziennie dojeżdżałam godzinę. Więc nawet jak byłam w pracy 8 godzin, to z dojazdami było to 10 godzin. To dałoby się jeszcze wytrzymać, ale w takim zamieszaniu brakuje czasu na regularne jedzenie, a poza tym bez względu na to o jakich porach jem, to męczą mnie zawroty głowy. Samo prowadzenie samochodu nie jest zbyt bezpieczne w takim stanie.
A wczoraj poszłam na spacer na promenadzie nad jeziorem i nie dałam rady sama wrócić. Musiałam dzwonić po brata, żeby po mnie przyjechał. Tak mi się kręciło w głowie, mroczki przed oczami, że myślałam, że tam zemdleje. Dobrze że udało mi się dojść do ławki.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #4776 17 września 2015, 22:34

Pedrova Zaprawiona w bojach
Motylku, następną wizytę mam 7 października o 17:00. Pisałam też, że na prenatalnym pani doktor powiedziała, że na 80% to dziewczynka.

Mamaporaztrzeci, zmiana lekarza to dobra zmiana, jeśli aktualna tak Cię traktuje, to zmieniaj i kropka. Spróbuj też nie stresować się za bardzo, bo dziecko też to wszystko czuje. Będzie dobrze, trzymam kciuki.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #4777 18 września 2015, 6:18

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

Motylku, następną wizytę mam 7 października o 17:00. Pisałam też, że na prenatalnym pani doktor powiedziała, że na 80% to dziewczynka.

Mamaporaztrzeci, zmiana lekarza to dobra zmiana, jeśli aktualna tak Cię traktuje, to zmieniaj i kropka. Spróbuj też nie stresować się za bardzo, bo dziecko też to wszystko czuje. Będzie dobrze, trzymam kciuki.

Wpisze jak wstane :)

Mama po raz trzeci leć do polskiego lekarza koniecznie!

Dziewczyny!!! Podajcie sposoby na przeziębienie :( dzis mam okropny katar i całe plecy mnie bolą :/

Jogi pozniej wstawie zdjęcie przed i po :) ))
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4778 18 września 2015, 6:45

tymama Fajna mama
Hej :)
Motylku moja wizyta 5.10 :)

Na przeziębienie:
-mleko z miodem i czosnkiem
-syrop z cebuli
-prenalen (syrop, tabletki do ssania na gardło, spray do nosa na katar) seria dla kobiet w ciąży
-jakby była gorączka to paracetamol

Zgłoś nadużycie #4779 18 września 2015, 7:02

meg86 Gotowa na wszystko

Pedrova napisał(a)

Mój pracodawca o ciąży wie od 6 tygodnia. Od razu jak się dowiedziałam, zaniosłam zaświadczenie, bo pracę mam dość męczącą. I tak jak nastawiałam się, że co najmniej do końca października popracuję, tak po prostu nie dałam rady i od poniedziałku jestem na zwolnieniu. Ja pracuję jako Event Manager, a teraz sezon weselny, więc mnóstwo pracy, mnóstwo nadgodzin, ogromny wysiłek fizyczny a do tego dojazdy. Do pracy codziennie dojeżdżałam godzinę. Więc nawet jak byłam w pracy 8 godzin, to z dojazdami było to 10 godzin. To dałoby się jeszcze wytrzymać, ale w takim zamieszaniu brakuje czasu na regularne jedzenie, a poza tym bez względu na to o jakich porach jem, to męczą mnie zawroty głowy. Samo prowadzenie samochodu nie jest zbyt bezpieczne w takim stanie.
A wczoraj poszłam na spacer na promenadzie nad jeziorem i nie dałam rady sama wrócić. Musiałam dzwonić po brata, żeby po mnie przyjechał. Tak mi się kręciło w głowie, mroczki przed oczami, że myślałam, że tam zemdleje. Dobrze że udało mi się dojść do ławki.

Jejku aż tak ci się robi :-( konsultowalas to z lekarzem te mroczki i zawroty? Bo ja przy mdlosciach mam zawroty głowy ale nie są to jakieś mega zawroty da się funkcjonować ale żeby aż mroczki :-( biedna ty :-(

Zgłoś nadużycie #4780 18 września 2015, 7:04

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Dziewczyny!!! Podajcie sposoby na przeziębienie :( dzis mam okropny katar i całe plecy mnie bolą :/

Sposoby na przeziębienie...łóżko wytwarzanie herbata z dużą ilością cytryny to chyba najlepsze na zwykle przeziebienie no chyba że już coś poważniejszego się dzieje

Zgłoś nadużycie #4781 18 września 2015, 9:45

grZANKA Gotowa na wszystko

tymama napisał(a)

Mój maluszek, 7cm szczęścia, fhr- 164 uderzenia- czyżby dziewczynka? :)

Hihi moja dzidzia też miała 164 i mowie bankowo facet będzie ;D

Zgłoś nadużycie #4782 18 września 2015, 9:56

turboslimak Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

Jest syrop dla ciężarnych prenalen fuj w smaku ale postawił mnie w dwa dni na nogi :-)

Mamaporaz3 czytałam twoja historie ... Amniopunkcja jest bardzo ryzykowna czemu nie zrobisz prenatalnych z samej krwi? I w zależności od ryzyka dopiero zdecydować na amniopunkcję
Moj gin mi powiedział ze 1 na 20 ciąż sie traci w wyniku tego badania ze on zleca zawsze krew bo to ostateczność mimo ze statystyki mówią ze traci sie 1 na 100 ale praktyka wyglada inaczej
Przemysl to badanie :-) zrób wnikliwa krew tam ci wyjdzie ryzyko wiem ze duzo przeszlas ale pomysl:*

Zgłoś nadużycie #4783 18 września 2015, 9:57

turboslimak Fajna mama

grZANKA napisał(a)

Hihi moja dzidzia też miała 164 i mowie bankowo facet będzie ;D

Grzanka jak na wyjeździe ?? ? :)

Zgłoś nadużycie #4784 18 września 2015, 10:31

jogi Gotowa na wszystko
motylek- poza tym co napisaly dziewczyny na przeziebienie dobry jest jeszcze sok z czarnego bzu,lipy,moze ugotuj sobie rosolek goracy,duzo pij i odpoczywaj.czekamy na wynik metamorfozy :)

Zgłoś nadużycie #4785 18 września 2015, 10:34

jogi Gotowa na wszystko
dzien dobry,
witam sie w 16 juz tygodniu :) :) ale leci... :)

a to moj poranny brzusio :)

Zgłoś nadużycie #4786 18 września 2015, 10:57

turboslimak napisał(a)

Jest syrop dla ciężarnych prenalen fuj w smaku ale postawił mnie w dwa dni na nogi :-)

Mamaporaz3 czytałam twoja historie ... Amniopunkcja jest bardzo ryzykowna czemu nie zrobisz prenatalnych z samej krwi? I w zależności od ryzyka dopiero zdecydować na amniopunkcję
Moj gin mi powiedział ze 1 na 20 ciąż sie traci w wyniku tego badania ze on zleca zawsze krew bo to ostateczność mimo ze statystyki mówią ze traci sie 1 na 100 ale praktyka wyglada inaczej
Przemysl to badanie :-) zrób wnikliwa krew tam ci wyjdzie ryzyko wiem ze duzo przeszlas ale pomysl:*

We wtorek ide do polskiego lekarza. Pogadam sobie z nim na spokojnie i skonsultuje wszystko z nim. Tez sie cholernie boje amniopunkcji. Ta moja badania z krwi nawet nie proponowala.

Zgłoś nadużycie #4787 18 września 2015, 11:44

Gumsior Gotowa na wszystko
Dzień dobry

Turbo mam nadzieje, ze ten ból tak szybko jak przyszedł tak szybko sobie pójdzie i nie bedą potrzebne żadne inwazyjne zabiegi!!! Mojego ojca pasierb nic nikomu nie powiedzialm, ze go boli i na tydzień przed świetami trafił na stół bo mu wyrostek pękł, wiec bardzo dobrze, ze jesteś pod kontrola lekarzy i Cie monitorują i o Ciebie dbają. Wszystko bedzie dobrze.

Mamaporaztrzeci nawet nie wiem co powiedzieć. Jest mi strasznie przykro. Może powinnaś tutaj wrócić, do Polski, zeby tutaj urodzić? Czy nie czułabyś sie wtedy spokojniejsza? Oby ten polski lekarz okazał sie w porządku. Oczywiscie trzymam kciuki. Urodziłaś juz dwóch dzielnych chłopów to teraz tez bedzie dobrze.

Tymama piękne dzieciątko.

Ja wczoraj nie miałam czasu na nic. O 15 zaczęłam szykować i dom i siebie, a o 17 zaczęła sie schodzić armia gości xd No dobra, było 10 osób, ale to było pierwsze takie spotkanie dwóch rodzin przy wódce wiec sie działo. Tak od 17 do prawie 23 byli goście wiec na koniec myślałam, ze umrę. Oczywiscie mój p. Dopiero o 16.30 wrócił z pracy wiec mi nic nie pomógł, dlatego postanowiłam, ze choćby niewiadomo jak miały mnie brudne naczynia w zlewie wnerwiać to ich nie pozbywa. To zadanie dla niego. Ach a dzisiaj o 20 znowu goście. Tym razem od p. Z pracy. Kolejne 10 osób z tym, ze na pewno skończą bardziej pijani i bardziej głośni. Chyba kupie sobie stopery bo coś czuje ze z nimi dzisiaj nie wysiedze tak długo. A jutro rano do Szczecina. Ech co za życie :)

Zgłoś nadużycie #4788 18 września 2015, 11:46

Gumsior Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Sposoby na przeziębienie...łóżko wytwarzanie herbata z dużą ilością cytryny to chyba najlepsze na zwykle przeziebienie no chyba że już coś poważniejszego się dzieje

Stop z cebuli na gardło - osobiscie sama kocham ten smak xd
Płukanie gardła majerankiem.
Inhalacja na katar. Taka nad miska z gorąca woda i ręcznikiem na głowie.

Zgłoś nadużycie #4789 18 września 2015, 11:51

grZANKA Gotowa na wszystko
Dziwne, że wogole robią to badanie z wód skoro niesie takie ryzyko...
Turbo dzięki że pytasz ;) AAA dziś się spakowalismy i jedziemy do Naszego domku w górach, rodzice i dziadki też tam dziś będą to robimy im niespodziankę ;)
Dziś na spokojnie zobacze ten filmik co Nam podeslalas ;D

Zgłoś nadużycie #4790 18 września 2015, 12:23

motylek1909 Supermama
Dzieki dziewczyny za rady!!! Dzwoniłam do mojej Gin i po fryzjerze lece do apteki po serie leków prenalen, sól morska do nosa. I mam uważać zeby do antybiotyku bie doprowadzić. I mam sie nie martwić bo przeziębienia w ciąży często sie zdarzają... :)

Jestem na fotelu u fryzjera ;D ach juz nie nogę sie doczekac konca!!! A troche tu posiedze :) ))
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...