Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4731 17 września 2015, 13:08

Gumsior Gotowa na wszystko

szczesliwamamusia napisał(a)

nawet nie wiedzialam a swieta w moje urodziny wypadaja :)
z Nami maluszek juz od ponad miesiaca w domku bedzie :)

No to fajnie masz :) Ja sobie u mamy zamówiłam na szydełku taki strój króliczka, ale jak sie urodzi w terminie to bedzie za malutkie. No zobaczymy.

Zgłoś nadużycie #4732 17 września 2015, 13:14

Gumsior Gotowa na wszystko

asienka90 napisał(a)

hej dziewczyny, wczoraj bylam na wizycie, lekarz zmierzył mi szyjke macicy i tyle :) ale powiedzial że dzidziuś się rusza i żyje :) co za gośc nawet mi nie pokazał bo stwierdził że co tydzien nie ma sensu pokazywac bo tydzien temu bylam na prenatalnych. Ile czekałyscie na wynik? ja juz tydzien i dalej niema wynikow.
Motylek ale mi chętke zrobiłas na takie usg, ile kosztuje? Nast wizyte mam za miesiąc.
A własnie chciałam zapytać dziewczyn które moze brały kiedyś lek duphaston? bo ja bralam ale wczoraj mi powiedzial że juz nie musze brac i w sumie nie wiem bo wyczytałam w necie ze niektózy dłużej biorą i zaczelam sie martwic :(

Co za gościu. Widać ze facet. Oni kurde ni maja takiego czegoś No. Przeciez to jest oczywiste, tak jak to, ze po dniu nadchodzi noc, ze przyszła mamusia może patrzeć na swoje dziecko, słuchać serduszka swojego dziecka czy szykować wszystko dla swojego dziecka CIAGLE. Gościu burak i tyle.

Zgłoś nadużycie #4733 17 września 2015, 14:31

Lenka87 Fajna mama
Jogi, Kuba w czerwcu skończył 4 lata. Ja już spakowana do drogi, jeszcze tylko poodkurzam i pozostaje czekać na męża :-)
Motylek na pewno dam znać, bo już od granicy będę miała dostęp do neta, ale odezwę się pewnie po niedzieli dopiero bo weekend będzie zalatany
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #4734 17 września 2015, 15:34

kinste Gotowa na wszystko
Jeśli chodzi o zasiłki to mi się należy :) od 10 lat regularnie pracuje w gospodarstwie :) po szkole do jabłek albo do przechowalni :) teraz niestety od rana do wieczora :) więc to 300 zł miesięcznie należy mi się jak psu buda :)

Zgłoś nadużycie #4735 17 września 2015, 15:40

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
U was też tak dzisiaj gorąco? No normalnie jak w lipcu. W słońcu chyba z 40 stopni..

Zgłoś nadużycie #4736 17 września 2015, 16:02

kinste Gotowa na wszystko
Za gorąco. .

Zgłoś nadużycie #4737 17 września 2015, 16:24

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

W Polsce prawo pracy dla kobiet w ciazy jest tak dobrze spasowane, ze nie rozumiem czemu z tego nie skorzystać. Wiesz, po prostu taki jest mój pogląd i każdy może miec inny. Uważam, ze jeżeli nie ma wyraźnych przeciwskazan do pracy w ciazy to trzeba pracować. Ludzie bez ręki i nogi pracują bo ZUS im nie da. Wiem, ze mój pogląd jest bardzo sztywny i nie wszystkim sie podoba, ale mam przykład mojej mamy, która juz zwolnienia lekarskiego nie dostanie bo lekarz wprost powiedział, ze ona ogólnie nie powinna pracować i powinna dostać rentę. Niestety ZUS twierdzi inaczej wiec co moja mama robi? No pracuje No bo jak żyć. Wiec jeżeli kobieta, ktorej nic nie dolega idzie na zwolnienie bo tak, bo może bo nie wiem co jeszcze to uważam, ze pasożytuje i ze te pieniądze co wypłaca jej ZUS w ramach ubezpieczenia nalezą sie bardziej potrzebującym.
Wiem, ze to może brzmieć okropnie, ale nie zrażajcie sie do mnie ;) Tak na prawdę jestem miła osoba, tylko poglądy mam sztywne Haha

OK z Twoją mamą masz zupełną rację i wiem, że ZUS niestety tak robi dość często. Ale ciąża to coś innego, skoro pracuję , odkładam składki, to chyba mam prawo odpocząć przed pracą na kolejne przynajmniej 19 lat. Każda kobieta ma prawo do odpoczynku przed porodem i połogiem! Może i moja praca jest lekka, ale mogłabym preacować max. 4h dziennie, a szef i tak by musiał placić mi za 8... więc powiedział wprost, że jemu bardziej się opłaca jak ja będe spokojna na L4, a on weźmie za te pieniądze kogoś na zastępstwo i tyle... a uwierz mi, że lekarze pomimo wyreaźnych przeciwwskazań do pracy w ciąży to i nawet wtedy nie chcą dawać zwolnienia... więc to nie jest takie oczywiste jak się może wydawać. Nie martw się, nie zlinczuję Cię :D po prostu nie rozumiem Twojego zdania, tym bardziej, że sama jesteś w ciąży i sama wiesz jak to wygląda "od poszewki" :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4738 17 września 2015, 16:25

motylek1909 Supermama

ROKIKOKI napisał(a)

Dzień po moim terminie? A co tam, i tak nie lubię barszczu białego :P

haha na to wychodzi ;) a może przechodzisz Święta w dwupaku jeszcze? :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4739 17 września 2015, 16:27

motylek1909 Supermama

asienka90 napisał(a)

hej dziewczyny, wczoraj bylam na wizycie, lekarz zmierzył mi szyjke macicy i tyle :) ale powiedzial że dzidziuś się rusza i żyje :) co za gośc nawet mi nie pokazał bo stwierdził że co tydzien nie ma sensu pokazywac bo tydzien temu bylam na prenatalnych. Ile czekałyscie na wynik? ja juz tydzien i dalej niema wynikow.
Motylek ale mi chętke zrobiłas na takie usg, ile kosztuje? Nast wizyte mam za miesiąc.
A własnie chciałam zapytać dziewczyn które moze brały kiedyś lek duphaston? bo ja bralam ale wczoraj mi powiedzial że juz nie musze brac i w sumie nie wiem bo wyczytałam w necie ze niektózy dłużej biorą i zaczelam sie martwic :(

ja dokładnie po tygodniu odebrałam krew z pranatalnych...

USG 3/4D w mojej przychodni 172 zł

A co do dupka... jeśli lekarz mówi odstawić, to odstaw. Teraz już łożysko przejmuje funkcje utrzymania ciąży i ono bezpośrednio wytwarza progesteron.. ;)

Zgłoś nadużycie #4740 17 września 2015, 16:29

motylek1909 Supermama

Lenka87 napisał(a)

Jogi, Kuba w czerwcu skończył 4 lata. Ja już spakowana do drogi, jeszcze tylko poodkurzam i pozostaje czekać na męża :-)
Motylek na pewno dam znać, bo już od granicy będę miała dostęp do neta, ale odezwę się pewnie po niedzieli dopiero bo weekend będzie zalatany

Nie ma sprawy! Życze miłej i spokojnej podróży ;) uważaj na siebie!

Zgłoś nadużycie #4741 17 września 2015, 16:30

motylek1909 Supermama

ROKIKOKI napisał(a)

U was też tak dzisiaj gorąco? No normalnie jak w lipcu. W słońcu chyba z 40 stopni..

U mnie 30 stopni :/ oszaleć idzie z tą pogodą :/

Zgłoś nadużycie #4742 17 września 2015, 16:34

Za to jutro już ma być 20 stopni. Także ubierzcie się troszkę cieplej, bo taka zmiana temperatur sprzyja choróbstwom.. ;) Ja właśnie byłam w sklepie, bo zachciało mi się kapusty kiszonej. Jednak po drodze kupiłam jeszcze pączka i chrupki ziemniaczane. Myślicie, że takie mix 3 smaków może źle podziałać? :D

Zgłoś nadużycie #4743 17 września 2015, 16:36

Jasmin_9 Zaprawiona w bojach

asienka90 napisał(a)

Ja podobnie miałam odstawić dupiaston stopniowo i tak z dwóch tabletek zjechałam na jedna a po tyg odstawiłam odpukać jest ok ale stresuje sie bo sie naczytałam głupot ze to ryzyko :/

Zgłoś nadużycie #4744 17 września 2015, 16:37

motylek1909 Supermama

ROKIKOKI napisał(a)

Za to jutro już ma być 20 stopni. Także ubierzcie się troszkę cieplej, bo taka zmiana temperatur sprzyja choróbstwom.. ;) Ja właśnie byłam w sklepie, bo zachciało mi się kapusty kiszonej. Jednak po drodze kupiłam jeszcze pączka i chrupki ziemniaczane. Myślicie, że takie mix 3 smaków może źle podziałać? :D

hahahha myślę, że z gazami problemów mieć nie będziesz :D hahahahahhaa

Zgłoś nadużycie #4745 17 września 2015, 16:38

motylek1909 napisał(a)

haha na to wychodzi ;) a może przechodzisz Święta w dwupaku jeszcze? :)

Kto wie, może przez te dziwne smaki ciążowe to i barszcz biały polubię? :D

Zgłoś nadużycie #4746 17 września 2015, 16:40

motylek1909 napisał(a)

hahahha myślę, że z gazami problemów mieć nie będziesz :D hahahahahhaa

Ej ej. Ja o 20 do kina idę więc temat gazów wcale nie taki śmieszny. :D

Zgłoś nadużycie #4747 17 września 2015, 16:41

Chociaż idę na jakiś film wojenny Karbala więc jak sobie popierdze w trakcie jakiejś strzelaniny to nawet nie usłyszą. A zapach zwalę na swojego. :D

Zgłoś nadużycie #4748 17 września 2015, 16:44

motylek1909 Supermama

ROKIKOKI napisał(a)

Chociaż idę na jakiś film wojenny Karbala więc jak sobie popierdze w trakcie jakiejś strzelaniny to nawet nie usłyszą. A zapach zwalę na swojego. :D

hahahhahahahhaa nie mogę normalnie :D :D :D

Zgłoś nadużycie #4749 17 września 2015, 17:05

asienka90 Gotowa na wszystko
no własnie ale duphaston to wiesz do 12 tyg powinno sie brac a teraz juz łozysko tak jak motylek powoli przejmuje , no ale skoro lekarz nam tak poradził to chyba jest ok

Zgłoś nadużycie #4750 17 września 2015, 17:06

asienka90 Gotowa na wszystko
a pozatym pokaże wam jakie moja babcia ręcznie robi czapki :) do sprzedania po 5 zł :) dla dziewczynek, dla starszych tez robi :) ale już inne ale nie mam przy sobie