Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4711 17 września 2015, 10:13

motylek1909 Supermama

Lenka87 napisał(a)

Dzisiaj zaczynam 17 tc, chyba najtrudniejszy dla mnie...
Oto domek Julci

ale piękny ten jej domek :) i sama królewna w nim mieszka :)

tygodniem się nie przejmuj! zleci jak z bicza strzelił!

powiedz nam później jak reakcja rodzinki :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4712 17 września 2015, 10:15

motylek1909 Supermama

tymama napisał(a)

Dziewczyny ja już po :) dzidziuś zdrowy, wszystko ok :) nie wiemy nic o płci, ja nie pytałam bo nie chcę żeby ginka strzelała. Za 2,5 tyg mam wizytę to może się dowiemy :)

Trochę się wkurzyłam bo na str internetowej kliniki pisze że usg 3/4d i płyta jest a nic takiego nie ma. Mówiłam o tym gince i mówiła że już to zgłaszała bo ludzi w konia robią.
No ale najważniejsze że maluch zdrowy :)

suuuuuper :) a zdjątko jakieś masz?
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4713 17 września 2015, 10:19

motylek1909 Supermama
CZeść wam, nadrobiłam to teraz piszę...

Mówiłam że nie choruję... no to bach! rano się budzę z katarem i okropnym bólem gardła :/ umrzeć idzie :/ bleee :( mam nadzieję, że małemu nic nie będzie :(

Później jadę z mężem na zakupy, bo jutro przychodzi moja rodzinka na ciasto i kawę na moje urodziny, w sobotę wpadają znajomi na małą imprezkę, a w niedzielę wpadają teściowie z wizytą urodzinową... omg, tyle ludzi :P

zrobię sernik z brzoskwiniami i izaurę :D a na przekąskę gyrosa :D

Komuś miałam napisać wyniki biochemii:
trisomia 21 - 1:1066
trisomia 18 - 1:2608
trisomia 13 - 1:8179
I na dole mam napisane: Kalkulacja indywidualnego ryzyka wykazuje niskie ryzyko wystąpienia trisomii 13,18,21 u płodu i nie stanowi wskazania do badania inwazyjngo. :)

Zgłoś nadużycie #4714 17 września 2015, 10:28

jogi Gotowa na wszystko
Lenka- sliczny brzuszek :) a to Ty masz synka? musialam przeoczyc.ile ma lat? szczesliwej podrozy i udanego pobytu w kraju!

Zgłoś nadużycie #4715 17 września 2015, 10:29

jogi Gotowa na wszystko
tymama- super ze wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #4716 17 września 2015, 10:30

jogi Gotowa na wszystko
motylek- zdrowka!

Zgłoś nadużycie #4717 17 września 2015, 10:35

jogi Gotowa na wszystko
dzien dobry,
milego dnia dziewczyny :) synek w przedszkolu,ja dopiero co zjadlam sniadanko,umylam podlogi.teraz zrobie makijaz i czekam na kumpele.tez jest w ciazy,tylko tydzien mlodszej od mojej :) pogadamy sobie ,podzielimy sie wrazeniami...pozniej pojdziemy razem po syna do przedszkola i skoczymy na jakis maly lunch :)

Zgłoś nadużycie #4718 17 września 2015, 10:40

motylek1909 Supermama
BREWA
MONIKA1234
MAMCIAA
GUMISIOR
PEDROVA
MALALILI
MAMAANIA25
ASIENKA90
TYMAMA
ROKIKOKI

podajcie mi terminy waszych wizyt, bo albo przeoczyłam w postach albo nie podałyście (kocham moją sklerozę w ciąży) :P

Zgłoś nadużycie #4719 17 września 2015, 10:40

jogi Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

widziałyscie filmik?

super filmik :) :)

Zgłoś nadużycie #4720 17 września 2015, 10:42

motylek1909 Supermama
slimak jak filmik wczesniej juz widzialam na FB, ale jak puscilam mojemu A... to dopiero emotions :D

Zgłoś nadużycie #4721 17 września 2015, 11:15

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach
Dzis o 16 ;)

Zgłoś nadużycie #4722 17 września 2015, 11:40

ROKIKOKI Gotowa na wszystko
Ja wizytę będę miała prawdopodobnie 8.10.
A tak w ogóle jestem z dolnośląskiego, mam 21 lat a termin mam na 26.03. :)

Zgłoś nadużycie #4723 17 września 2015, 11:44

kinste Gotowa na wszystko
Dziewczyny, wiecie że święta wielkanocne są w marcu? ..

Zgłoś nadużycie #4724 17 września 2015, 11:49

motylek1909 Supermama

kinste napisał(a)

Dziewczyny, wiecie że święta wielkanocne są w marcu? ..

taaaaa, 27.03... no i mam nadzieję, że na Święta będę już w domku z maluszkiem :)

Zgłoś nadużycie #4725 17 września 2015, 12:07

Gumsior Gotowa na wszystko

Lenka87 napisał(a)

Turboslimak według lekarzy to była jakaś utajona wada serca. Ja robiłam wszystkie hormony jakieś 2,5 miesiąca po poronieniu i wyniki miałam idealne, z resztą w tamtej ciąży też moje wyniki były bardzo dobre. Gin po zabiegu powiedział że nawet gdybym donosiła ciążę to dziecko nie przeżyłoby porodu albo zmarło zaraz po urodzeniu

Bardzo Ci współczuje. Sama nie wiem co bym zrobiła, jak sie zachowała :( pozostaje miec nadzieje i wierzy na to, ze wszystko bedzie dobrze. Jak pojedziesz do Pl to czas Ci szybko zleci i zobaczysz, Ze to juz półmetek :) Najważniejsze to myślec pozytywnie bo to tez ma wpływ na nasze życie :)

tymama napisał(a)

Dziewczyny ja już po :) dzidziuś zdrowy, wszystko ok :) nie wiemy nic o płci, ja nie pytałam bo nie chcę żeby ginka strzelała. Za 2,5 tyg mam wizytę to może się dowiemy :)

Trochę się wkurzyłam bo na str internetowej kliniki pisze że usg 3/4d i płyta jest a nic takiego nie ma. Mówiłam o tym gince i mówiła że już to zgłaszała bo ludzi w konia robią.
No ale najważniejsze że maluch zdrowy :)

Gratulacje!!!! bardzo dobrze, ze mały siłacz lub siłaczka rośnie jak na drożdżach i jest zdrowiutki :) Tak fajnie sie czyta takie dobre wieści :) ja jeszcze 2 tyg i wizyta i może sie w końcu dowiem czy Tosia czy Franio bo mój P. To juz stwierdził, ze Franio, ze wyższy bedzie od nas i ze bedzie podobny do jego ojca. Hahah

motylek1909 napisał(a)

ja jestem na L4 bo chciałam od samego początku, uważam, że to mi się należy... ale w frmie przepracowałam już 1,5 roku.

W Polsce prawo pracy dla kobiet w ciazy jest tak dobrze spasowane, ze nie rozumiem czemu z tego nie skorzystać. Wiesz, po prostu taki jest mój pogląd i każdy może miec inny. Uważam, ze jeżeli nie ma wyraźnych przeciwskazan do pracy w ciazy to trzeba pracować. Ludzie bez ręki i nogi pracują bo ZUS im nie da. Wiem, ze mój pogląd jest bardzo sztywny i nie wszystkim sie podoba, ale mam przykład mojej mamy, która juz zwolnienia lekarskiego nie dostanie bo lekarz wprost powiedział, ze ona ogólnie nie powinna pracować i powinna dostać rentę. Niestety ZUS twierdzi inaczej wiec co moja mama robi? No pracuje No bo jak żyć. Wiec jeżeli kobieta, ktorej nic nie dolega idzie na zwolnienie bo tak, bo może bo nie wiem co jeszcze to uważam, ze pasożytuje i ze te pieniądze co wypłaca jej ZUS w ramach ubezpieczenia nalezą sie bardziej potrzebującym.
Wiem, ze to może brzmieć okropnie, ale nie zrażajcie sie do mnie ;) Tak na prawdę jestem miła osoba, tylko poglądy mam sztywne Haha

Zgłoś nadużycie #4726 17 września 2015, 12:15

Gumsior Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

BREWA
MONIKA1234
MAMCIAA
GUMISIOR
PEDROVA
MALALILI
MAMAANIA25
ASIENKA90
TYMAMA
ROKIKOKI

podajcie mi terminy waszych wizyt, bo albo przeoczyłam w postach albo nie podałyście (kocham moją sklerozę w ciąży) :P

Mozesz i wpisać 1.10. Ze znakiem zapytania.

Co doświadczenia No to wiem bo mimo, ze my z P. Nie obchodzimy to moja mama tak, a ze jestem sama z nią to zawsze siadam na jakiekolwiek świeta z nią do stołu :) jeszcze 1.04. Mam urodziny P. A on słynie z hucznych imprez. Niestety w przyszłym roku bedzie musiał sie obejść smakiem chyba ze postanowi tak jak mu proponowałam zrobic imprezę miesiac przed przewidywanym terminem porodu czyli w lutym Hahaha

Zgłoś nadużycie #4727 17 września 2015, 12:26

motylek1909 napisał(a)

taaaaa, 27.03... no i mam nadzieję, że na Święta będę już w domku z maluszkiem :)

Dzień po moim terminie? A co tam, i tak nie lubię barszczu białego :P

Zgłoś nadużycie #4728 17 września 2015, 12:30

Gumsior napisał(a)

Bardzo Ci współczuje. Sama nie wiem co bym zrobiła, jak sie zachowała :( pozostaje miec nadzieje i wierzy na to, ze wszystko bedzie dobrze. Jak pojedziesz do Pl to czas Ci szybko zleci i zobaczysz, Ze to juz półmetek :) Najważniejsze to myślec pozytywnie bo to tez ma wpływ na nasze życie :)

Gratulacje!!!! bardzo dobrze, ze mały siłacz lub siłaczka rośnie jak na drożdżach i jest zdrowiutki :) Tak fajnie sie czyta takie dobre wieści :) ja jeszcze 2 tyg i wizyta i może sie w końcu dowiem czy Tosia czy Franio bo mój P. To juz stwierdził, ze Franio, ze wyższy bedzie od nas i ze bedzie podobny do jego ojca. Hahah

W Polsce prawo pracy dla kobiet w ciazy jest tak dobrze spasowane, ze nie rozumiem czemu z tego nie skorzystać. Wiesz, po prostu taki jest mój pogląd i każdy może miec inny. Uważam, ze jeżeli nie ma wyraźnych przeciwskazan do pracy w ciazy to trzeba pracować. Ludzie bez ręki i nogi pracują bo ZUS im nie da. Wiem, ze mój pogląd jest bardzo sztywny i nie wszystkim sie podoba, ale mam przykład mojej mamy, która juz zwolnienia lekarskiego nie dostanie bo lekarz wprost powiedział, ze ona ogólnie nie powinna pracować i powinna dostać rentę. Niestety ZUS twierdzi inaczej wiec co moja mama robi? No pracuje No bo jak żyć. Wiec jeżeli kobieta, ktorej nic nie dolega idzie na zwolnienie bo tak, bo może bo nie wiem co jeszcze to uważam, ze pasożytuje i ze te pieniądze co wypłaca jej ZUS w ramach ubezpieczenia nalezą sie bardziej potrzebującym.
Wiem, ze to może brzmieć okropnie, ale nie zrażajcie sie do mnie ;) Tak na prawdę jestem miła osoba, tylko poglądy mam sztywne Haha

Zgadzam się z Tobą. Znam wiele osób, które już w ciąży szukały pracy, dostawały ją i na nastęny dzień pokazywały L4. Działo się to w mojej firmie i wiem dokładnie jak szefostwo na to reagowało. I później się dziwić, że żaden pracodawca nie chce pomagać ciężarnej. I tak, skoro ma się siłę pracować, nie ma żadnych przeciwskazań do tego to dlaczego by nie pracować? Oczywiście nie mówię, że do 9 miesiąca, ale tak jak w moim przypadku odejście na L4 pod koniec 4 miesiąca będzie fair. I wiem, że szefa nie zawiodę i będę miała gdzie po urlopie wrócić.

Zgłoś nadużycie #4729 17 września 2015, 12:55

szczesliwamamusia Fajna mama

motylek1909 napisał(a)

nawet nie wiedzialam a swieta w moje urodziny wypadaja :)
z Nami maluszek juz od ponad miesiaca w domku bedzie :)

Zgłoś nadużycie #4730 17 września 2015, 13:08

asienka90 Gotowa na wszystko
hej dziewczyny, wczoraj bylam na wizycie, lekarz zmierzył mi szyjke macicy i tyle :) ale powiedzial że dzidziuś się rusza i żyje :) co za gośc nawet mi nie pokazał bo stwierdził że co tydzien nie ma sensu pokazywac bo tydzien temu bylam na prenatalnych. Ile czekałyscie na wynik? ja juz tydzien i dalej niema wynikow.
Motylek ale mi chętke zrobiłas na takie usg, ile kosztuje? Nast wizyte mam za miesiąc.
A własnie chciałam zapytać dziewczyn które moze brały kiedyś lek duphaston? bo ja bralam ale wczoraj mi powiedzial że juz nie musze brac i w sumie nie wiem bo wyczytałam w necie ze niektózy dłużej biorą i zaczelam sie martwic :(