Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4691 16 września 2015, 23:27

turboslimak Fajna mama
widziałyscie filmik?

Zgłoś nadużycie #4692 16 września 2015, 23:39

Gumsior Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

widziałyscie filmik?

Popłakałam sie aż o.O

Zgłoś nadużycie #4693 17 września 2015, 0:14

szczesliwamamusia Fajna mama
My siedzimy na zwolnieniu poniewaz:
Ciaza zagrozona (nie jestem na podtrzymaniu ale stan po 2cc wiec zagrozenie jest)
Praca w supermarkecie po x godzin
Zreszta skoro mi sie nalezy to korzystam :)
Gdyby nasz narof byl inny to i ciezarne by pracowaly ale nie na akord do jasnej cholerci :)

Zgłoś nadużycie #4694 17 września 2015, 1:52

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

Gumsior napisał(a)

A co najlepsze jedna znajoma, młoda mata notabene, mówi do mnie "Idź do firmy X. Na drugi dzień masz umowę o pracę, a na trzeci idziesz na L4" jak jej powiedziałam, że właśnie przez takie pasożyty nasze państwo jest biedne, a pasożyt bardzo szybo się rozmnaża to potem mamy takie czasy, że pracodawca jest nieufny i co mu się dziwić? Sama bym nie zatrudniła ciężarnej bo bym się bała, że nie tyle co chce mnie oskubać ale też moje kochane państwo. Może i wiele dziewczyn się ze mną nie zgodzi, ale większość ciężarnych idzie na L4 bo wie, że lekarz da a nie dlatego, że musi.

I tu w De tez przez pasożyty ktore naprawdę przyjeżdżają tu tylko po socjal, wszyscy sa mierzeni jedna miarą. Mąż jutro ma znowu do tej babki jechac z wypelnionymi przez nas dokumentami i chce powiedziec ze on nie chce rybki tylko wędkę, bo nas jalmuzna nie zadowala. Chce pracowac za godziwa pensje. Jest gotowy zerwac umowe z obecnym pracodawca i podjac inna prace. Teraz ma zwuazane rece. Bo szef go zwolnic nie chce a sam póki nie będzie miec nagranej pewnej roboty to tez sie nie zwolni bo w tej sytuacji straci nawet prawo do zasilku.

Zgłoś nadużycie #4695 17 września 2015, 1:59

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko

jogi napisał(a)

a jak dlugo mieszkacie juz w Niemczech?

Mąż tu mieszka i pracuje ponad 2 lata. My do niego przyjechalismy w lutym tego roku. Umowę ma na czas nieokreślony, dobrze zarabiał wiec podjelismy decyzje ze skladam wypowiedzenie i jedziemy do niego, bo takie zycie na odległość to meczarnia. Przyjezdzal raz na 5 tyg. Pobyl 2-3 dni i znowu wracal. Nie szukalam pracy bo postanowilismy ze pomoge dzieciakom sie tu zaklimatyzowac. Nowa szkola. Musiałam ich odprowadzac i odbierać ze szkoly. I tak 4 mce zlecialy, a potem okazalo się ze w ciąży jestem.

Zgłoś nadużycie #4696 17 września 2015, 7:18

Lenka87 Fajna mama
Mamaporaztrzeci doskonale cię rozumiem. Mój mąż przyjechał do de w listopadzie 2013, też odwiedzał nas rzadko. Ma stałą pracę, poduczył się języka, ale od ok miesiąca sytuacja w pracy jest nie ciekawa. Mąż się zarejestrował w jobcenter, bo miał nadzieję że pomogą mu znaleźć stabilniejszą pracę, a tam trafiliśmy na bardzo miłego pana, który po przejrzeniu dokumentów kazał składać wniosek o socjal. Wcale o tym nie myśleliśmy bo przecież gdyby nie było nas stać na kolejne dziecko, to byśmy się na nie nie zdecydowali. Też bym chętnie poszła do pracy albo chociaż na jakiś kurs, ale nie ma miejsca w przedszkolu i Młody siedzi w domu
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #4697 17 września 2015, 7:20

Lenka87 Fajna mama
Tak wogóle to dzień dobry :-) Ale się rozpisałam :-P Dzisiaj wieczorem wyruszamy do pl, jestem z tego powodu mega szczęśliwa :-D W końcu nasi najbliżsi dowiedzą się o ciazy

Zgłoś nadużycie #4698 17 września 2015, 7:50

Lenka87 Fajna mama
Dzisiaj zaczynam 17 tc, chyba najtrudniejszy dla mnie...
Oto domek Julci

Zgłoś nadużycie #4699 17 września 2015, 7:54

tymama Fajna mama
Lenka piękny brzuszek :)
Nikomu jeszcze nie powiedzieliście? Będą mieć świetną niespodziankę :)
Nie denerwuj się, wiem że łatwo powiedzieć, ale Julcia to czuje. Zawsze będziesz mieć w głowie to co się stało, bo nie da się zapomnieć, ale tym razem wszystko będzie dobrze :) :*

Zbieram się na prenatalne, paaaa :)

Zgłoś nadużycie #4700 17 września 2015, 8:08

Lenka87 Fajna mama
Tymama trzymam kciuki za wizytę :-)
Staram się o tym nie myśleć za dużo i chyba ten wyjazd mi pomaga. W pl wiedzą tylko moje dwie przyjaciółki, rodzinie nie chciałam mówić przez telefon, z resztą moja mama bardzo by się denerwowała. Strasznie przeżyła to poronienie, bo była ze mną na tym ostatnim, nieszczęsnym usg

Zgłoś nadużycie #4701 17 września 2015, 8:15

turboslimak Fajna mama

Lenka87 napisał(a)

Tymama trzymam kciuki za wizytę :-)
Staram się o tym nie myśleć za dużo i chyba ten wyjazd mi pomaga. W pl wiedzą tylko moje dwie przyjaciółki, rodzinie nie chciałam mówić przez telefon, z resztą moja mama bardzo by się denerwowała. Strasznie przeżyła to poronienie, bo była ze mną na tym ostatnim, nieszczęsnym usg

Lenka a lekarze powiedzieli czemu tak sie stało? Badałas sie?
Kochana wszystko bedzie dobrze postaraj sie nie denerwować wiem ze trudno ci ale i Julka bedzie sie wiercić niespokojnie

Tymama sesje zdjęciowa poprosimy po wizycie hihi

Mamaporaz3 mnie tez irytują jak cholera urzędnicy oni maja pensje z naszych pieniędzy wiec należy sie nam godziwe traktowanie...mam nadzieje ze uda wam sie załatwić wszystko

Mnie od wczoraj rwie prawa strona tam gdzie jajnik No ciągnie mnie tak ze ledwo siedzę i chodzę
Juz mnie drażni ten ból co jakis czas jakby prąd mi przechodził przez to miejsce
Ale dzuecko jest po 2 stronie
Zastanawiam sie czemu tylko prawa strona mnie tak ciągnie...

Zgłoś nadużycie #4702 17 września 2015, 8:16

turboslimak Fajna mama

Gumsior napisał(a)

Popłakałam sie aż o.O

Tez sie uwyłam :-) niesamowicie zrobiony!!

Zgłoś nadużycie #4703 17 września 2015, 8:32

Lenka87 Fajna mama
Turboslimak według lekarzy to była jakaś utajona wada serca. Ja robiłam wszystkie hormony jakieś 2,5 miesiąca po poronieniu i wyniki miałam idealne, z resztą w tamtej ciąży też moje wyniki były bardzo dobre. Gin po zabiegu powiedział że nawet gdybym donosiła ciążę to dziecko nie przeżyłoby porodu albo zmarło zaraz po urodzeniu

Zgłoś nadużycie #4704 17 września 2015, 8:33

Lenka87 Fajna mama
A co do wiercenia Julki to i tak cały czas się kręci jakby robaki w dupce miała :-P Dlatego jestem spokojniejsza

Zgłoś nadużycie #4705 17 września 2015, 8:49

turboslimak Fajna mama

Lenka87 napisał(a)

Turboslimak według lekarzy to była jakaś utajona wada serca. Ja robiłam wszystkie hormony jakieś 2,5 miesiąca po poronieniu i wyniki miałam idealne, z resztą w tamtej ciąży też moje wyniki były bardzo dobre. Gin po zabiegu powiedział że nawet gdybym donosiła ciążę to dziecko nie przeżyłoby porodu albo zmarło zaraz po urodzeniu

aha :(
w tej sytuacji to nie wiem czy powiedziec ze dobrze sie stalo...czy napisać ze mi smutno,.,,bo mi smutno...
ale kurcze...ja nigdy nie zrozumiem do końca decyzji Boga.
jak stracilam ojca w wieku 13 lat (wypadł z 4 pietra i od razu sie zabił)
to dlugo nie moglam sie pogodzic a dzis z perspektywy czasu widze i wiem ze dobrze sie stało....

gdzies tam na gorze wszystko jest zapisane.

Zgłoś nadużycie #4706 17 września 2015, 9:08

Lenka87 Fajna mama
Turboslimak bardzo przeżyłam tą stratę, długo nie mogłam się pozbierać i bałam się wrócić do starań. Wiem jednak że byłoby o wiele gorzej gdybym donosiła, miała już wszystko gotowe i wróciła po porodzie bez dziecka do domu.

Zgłoś nadużycie #4707 17 września 2015, 9:20

meg86 Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

Lenka a lekarze powiedzieli czemu tak sie stało? Badałas sie?
Kochana wszystko bedzie dobrze postaraj sie nie denerwować wiem ze trudno ci ale i Julka bedzie sie wiercić niespokojnie

Tymama sesje zdjęciowa poprosimy po wizycie hihi

Mamaporaz3 mnie tez irytują jak cholera urzędnicy oni maja pensje z naszych pieniędzy wiec należy sie nam godziwe traktowanie...mam nadzieje ze uda wam sie załatwić wszystko

Mnie od wczoraj rwie prawa strona tam gdzie jajnik No ciągnie mnie tak ze ledwo siedzę i chodzę
Juz mnie drażni ten ból co jakis czas jakby prąd mi przechodził przez to miejsce
Ale dzuecko jest po 2 stronie
Zastanawiam sie czemu tylko prawa strona mnie tak ciągnie...

Turbomama mnie też już w sumie parę dni ale wczoraj już bardzo mocno klulo aż się naczytalam że kłucie oznacza skracanie się szyjki :-( i już panika także dziś leżę i puki co nie bolało ani nie klulo

Zgłoś nadużycie #4708 17 września 2015, 9:32

Lenka87 Fajna mama
Meg nie czytaj głupot w necie! W którym miejscu cię kłuje?

Zgłoś nadużycie #4709 17 września 2015, 9:47

tymama Fajna mama
Dziewczyny ja już po :) dzidziuś zdrowy, wszystko ok :) nie wiemy nic o płci, ja nie pytałam bo nie chcę żeby ginka strzelała. Za 2,5 tyg mam wizytę to może się dowiemy :)

Trochę się wkurzyłam bo na str internetowej kliniki pisze że usg 3/4d i płyta jest a nic takiego nie ma. Mówiłam o tym gince i mówiła że już to zgłaszała bo ludzi w konia robią.
No ale najważniejsze że maluch zdrowy :)

Zgłoś nadużycie #4710 17 września 2015, 10:10

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

A co najlepsze jedna znajoma, młoda mata notabene, mówi do mnie "Idź do firmy X. Na drugi dzień masz umowę o pracę, a na trzeci idziesz na L4" jak jej powiedziałam, że właśnie przez takie pasożyty nasze państwo jest biedne, a pasożyt bardzo szybo się rozmnaża to potem mamy takie czasy, że pracodawca jest nieufny i co mu się dziwić? Sama bym nie zatrudniła ciężarnej bo bym się bała, że nie tyle co chce mnie oskubać ale też moje kochane państwo. Może i wiele dziewczyn się ze mną nie zgodzi, ale większość ciężarnych idzie na L4 bo wie, że lekarz da a nie dlatego, że musi.

ja jestem na L4 bo chciałam od samego początku, uważam, że to mi się należy... ale w frmie przepracowałam już 1,5 roku.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...