Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4491 14 września 2015, 19:47

Gumsior Gotowa na wszystko
W zasadzie maksymalnie 60g, a niektóre źrodła mówią, ze 25g, ale to pewnie na początku tyg.

Zgłoś nadużycie #4492 14 września 2015, 20:06

Pedrova Zaprawiona w bojach
Myślałam nawet, że ona może pomyliła gramy z milimetrami, ale ona powiedziała "a teraz zważymy dziecko" a potem dodała "jest 90 GRAMÓW" a potem jeszcze dodała, że nie może zmierzyć, bo się strasznie wierci. No i jeszcze to gadanie o genetycznym... no jutro się wszystko wyjaśni.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #4493 14 września 2015, 20:15

A na wcześniejszych badaniach było wszystko okej? W początkowym etapie każde dziecko rozwija sie tak samo. Mi sie wydaje, ze albo coś zle sprawdziła albo jest jakaś dziwna. Jutro na pewno wszystko sie wyjaśni.

Zgłoś nadużycie #4494 14 września 2015, 21:08

tymama Fajna mama
Pedrova nie stresuj się tym tak :) to są wyliczenia MASZYNY, a zresztą wystarczy że maluszek jest trochę starszy i już jest w normie. Teraz sprawdzałam i niektóre źródła podają że w 15 tyg dziecko waży ok 80g :)
Spokojnie :*
Jutro się upewnisz że wszystko ok :)

Zgłoś nadużycie #4495 14 września 2015, 21:17

turboslimak Fajna mama

jogi napisał(a)

czy Wy robilyscie tez test na zespol downa i inne wady genetyczne,tj przeziernosc karkowa? chyba w Polsce przy genetycznych go robia. jakie Wam wyszlo ryzyko zespolu downa? mi wlasnie przyszedl papier z ostatniego badania ze ryzyko moje jest niskie i wynosi 1: 31 000.pytam tak z ciekawosci jakie mialyscie wyniki bo nie wiem z czym porownywac.ale skoro napisali ze ryzyko jest niskie to sie b.ciesze.

Hmmm to bardzo malutko ci wyszło ale jakas ta skala duża u ciebie mi wyszło z racji wieku i wyliczeń dzieciaka

Zespół downa 1:7964 ...
A ile masz lat kochana? Moze stad ten super wynik :-)

Zgłoś nadużycie #4496 14 września 2015, 21:21

turboslimak Fajna mama

tymama napisał(a)

Pedrova nie stresuj się tym tak :) to są wyliczenia MASZYNY, a zresztą wystarczy że maluszek jest trochę starszy i już jest w normie. Teraz sprawdzałam i niektóre źródła podają że w 15 tyg dziecko waży ok 80g :)
Spokojnie :*
Jutro się upewnisz że wszystko ok :)

Pedrova zgadzam sie z tymama :-)
Słuchaj moja przyjaciolka ma dwójkę zdrowych dzueci i druga ciąże miała taka ze dzuecko co usg było coraz większe i to naprawde sporo za duze ale urodziła cesarka i wszystko jest ok czasem tak sie dzieje ze Dzidzior rośnie jak na drożdżach :-) nawet jest fachowe określenie za dużego płodu w stosunku do tygidni ciazy ale tum sie nie stresuj a badania prenatalne czyli to usg co maszyna liczy warto zrobic :-)

Zgłoś nadużycie #4497 14 września 2015, 21:30

MamaAnia25 Zaprawiona w bojach
Moj dzidziek w 12 tygodniu wazyl 56 g i z tego co cxytalam to w tym tygodniu powinien miec ok 20 g :p tez jest ponad norme.. Ale sie nie martwie gorzej jakby za malo wazyl ;) uszy do gory ;) a genetyczne na ogol wszyscy lekarza zlecaja;(

Zgłoś nadużycie #4498 14 września 2015, 21:32

Dokładnie! Dziewczyny maja racje.

Ja padam. Mam takie pragnienie, żeby zjesc krupnik, ze masakra. A niestety nic w domu nie mam na krupnik oprócz ziemniaków o marchewki :( a krupnik dobry na rozgrzanie przy gorączce ... Jak żyć.

Dziewczyny mam dwa pytania. Czytacie jakieś blogi ciążowe? I drugie czy planujecie sesje ciążowa?

Zgłoś nadużycie #4499 14 września 2015, 21:33

MamaAnia25 napisał(a)

Moj dzidziek w 12 tygodniu wazyl 56 g i z tego co cxytalam to w tym tygodniu powinien miec ok 20 g :p tez jest ponad norme.. Ale sie nie martwie gorzej jakby za malo wazyl ;) uszy do gory ;) a genetyczne na ogol wszyscy lekarza zlecaja;(

Zalecają, ale ja ostatecznie krwi nie zrobiłam. Stwierdziłam, ze jedynie da mi to świadomość czy jest coś nie tak czy nie. Usg prenatalne wyszło okej wiec mam nadzieje, ze jest ogólnie okej No bo przecież nawet jeśli chore dzieciątko to przecież nie usune. Problematyczna sprawa.

Zgłoś nadużycie #4500 14 września 2015, 21:46

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

A po ile sztuk z czego planujecie miec? Tak z ciekawości?

ja po około 15 szt wszystkiego. Maluch często się brudzi, ulewa mu się itd. A większych rozmiarów tak po min. 20 sztuk (w koncu nie wiadomo jak duże dziecię się urodzi) :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4501 14 września 2015, 21:47

motylek1909 Supermama

Pedrova napisał(a)

Ja już zdjęcie mojego kota wrzucałam.

Słuchajcie, byłam dziś u mojej ginki i... nawet zdjęcia nie dostałam :/ Poza tym walnęła tekst, że dziecko waży 90g, a to sporo. Z tego co się orientuję, to strasznie dużo. Ona wprawdzie powiedziała, że dzidzia jest duża jak na ten wiek, ale wg niej wszystko OK. A potem zaczęła nagle mówić, że może warto jeszcze zrobić badania prenatalne. Kiedy zapytałam, czy jest coś co wskazuje, że powinnam je robić, ona powiedziała, że je rekomenduje każdej ciężarnej. No i zaczęłam mieć stracha. A ginka dała namiary na miejsce, gdzie mogę zrobić i żebym powiedziała, że to ona rekomenduje. Oczywiście zapisałam się na badanie prenatalne. Powiedziałam, że ta konkretna ginka mi zarekomendowała to miejsce i będę miała badanie jutro o 15. I tym bardziej się zastanawiam, czy na pewno wszystko jest w porządku z dzieckiem... szczególnie, że na prenatalne trochę się czeka, a ja będę miała tak z dnia na dzień.

hmmm... rzeczywiście 90g to dość dużo... ale to może być wynik np nieleczonej cukrzycy? albo coś w tym stylu. Jeśli maluch rozwija się prawidłowo to nie ma co się niepokoić... może po prostu będzie większy ? :) zaciskam kciuki za bad prenatalne i daj nam koniecznie znać po!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4502 14 września 2015, 21:49

Pedrova Zaprawiona w bojach

Gumsior napisał(a)

Zalecają, ale ja ostatecznie krwi nie zrobiłam. Stwierdziłam, ze jedynie da mi to świadomość czy jest coś nie tak czy nie. Usg prenatalne wyszło okej wiec mam nadzieje, ze jest ogólnie okej No bo przecież nawet jeśli chore dzieciątko to przecież nie usune. Problematyczna sprawa.

Jeśli wszystko jest w porządku, na pewno jest ulga, a jeśli coś jest nie tak, to ma się sporo czasu, żeby dowiedzieć się o tym jak najwięcej i przygotować się w jakimś stopniu, zaakceptować taki fakt.
Prowadzę bloga Mama w XXI w. Zapraszam do czytania.

Zgłoś nadużycie #4503 14 września 2015, 21:49

motylek1909 napisał(a)

ja po około 15 szt wszystkiego. Maluch często się brudzi, ulewa mu się itd. A większych rozmiarów tak po min. 20 sztuk (w koncu nie wiadomo jak duże dziecię się urodzi) :)

O matko, ja myślałam o 7-8 żeby maź co dwa dni prac. Hmm No sama nie wiem

Zgłoś nadużycie #4504 14 września 2015, 21:50

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

Dokładnie! Dziewczyny maja racje.

Ja padam. Mam takie pragnienie, żeby zjesc krupnik, ze masakra. A niestety nic w domu nie mam na krupnik oprócz ziemniaków o marchewki :( a krupnik dobry na rozgrzanie przy gorączce ... Jak żyć.

Dziewczyny mam dwa pytania. Czytacie jakieś blogi ciążowe? I drugie czy planujecie sesje ciążowa?

ja blogów nie czytam... czytam tylko FajnąMamę i bellybestfriend bo tam prowadzę swoj kalenadarz...

a co do sesji, to tak, chciałabym na początku lutego machnąć :) mam znajomą koleżankę, która jest fotografem więc na pewno się dogadamy ;)

Zgłoś nadużycie #4505 14 września 2015, 21:51

Pedrova napisał(a)

Jeśli wszystko jest w porządku, na pewno jest ulga, a jeśli coś jest nie tak, to ma się sporo czasu, żeby dowiedzieć się o tym jak najwięcej i przygotować się w jakimś stopniu, zaakceptować taki fakt.

No oczywiście masz racje, jednak takie badanie to kwestia 300 zł i właśnie wole to odłożyć na krew pępowinowa, żeby w ciężkim przypadku miec nadIeje na wyleczenie.

Zgłoś nadużycie #4506 14 września 2015, 21:52

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

O matko, ja myślałam o 7-8 żeby maź co dwa dni prac. Hmm No sama nie wiem

może ja po protu nie mogę się powstrzymać co do zakupów... ale jak widzisz 7/8 rzeczy jest używki z lumpka więc nie muszę się spinać że za dużo :P a nówki kupię tylko na wyjście ze szpitala i już :)

Zgłoś nadużycie #4507 14 września 2015, 21:54

jogi Gotowa na wszystko
Pedrova- na pewno wszystko jest dobrze.trzymam kciuki za badanie jutro!

Zgłoś nadużycie #4508 14 września 2015, 22:08

jogi Gotowa na wszystko

turboslimak napisał(a)

Hmmm to bardzo malutko ci wyszło ale jakas ta skala duża u ciebie mi wyszło z racji wieku i wyliczeń dzieciaka
Zespół downa 1:7964 ...
A ile masz lat kochana? Moze stad ten super wynik :-)

kochana.wlasnie przewertowalam wujka google w tej sprawie i wyniki sa przerozne.jedne jeszcze mniejsze od mojego, inne wieksze,jeszcze inne duzo wieksze (ryzyko).tak faktycznie zalezy to tez od wieku kobiety ale akurat w tym przypadku wiek mi nie pomaga bo juz przekroczylam 30-tke. rozmawialam tez z 2 kumpelami i jednej wynik byl jeszcze lepszy od mojego( 4 lata mlodsza ode mnie)a drugiej(2 lata mlodszej)duzo wiekszy,cos okolo 1:5000.obie urodzily zdrowe dzieciatka.a ile wynioslo Ci NT? mi 1,19

Zgłoś nadużycie #4509 14 września 2015, 22:15

motylek1909 napisał(a)

może ja po protu nie mogę się powstrzymać co do zakupów... ale jak widzisz 7/8 rzeczy jest używki z lumpka więc nie muszę się spinać że za dużo :P a nówki kupię tylko na wyjście ze szpitala i już :)

Ja nie mogę chodzić do lumpow. Ja wiem doskonale ze można tam kupić cudne ciuszki dla siebie i dla dziecka, ale nie dość, ze odrzuca mnie zapach(w ciazy zwłaszcza) to na prawdę nie umiem szukać.mnie cierpię tego. Może moja mama coś wyszuka.

Zgłoś nadużycie #4510 14 września 2015, 22:18

Ach jadą do mnie produkty na krupnik. Mniam mniam mniam