Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #4171 10 września 2015, 11:19

meg86 Gotowa na wszystko

Jasmin_9 napisał(a)

Motylki bo ja tez muszę zrobić i morfologię krwi to trzeba być na czczo?

tak morfologia na czczo koniecznie, mi ostatnio po poludniu nie porbrali

Zgłoś nadużycie #4172 10 września 2015, 11:21

meg86 Gotowa na wszystko
zdarzylam poczytac co pisaliscie i widze ze nie tylko ja jakos mam dzis humor wisielczy :( niby pogoda w miare bo nie pada i u mnie sloneczko wyglada ale jakos tak w serduchu dzis smutek

Zgłoś nadużycie #4173 10 września 2015, 11:28

Gumsior Gotowa na wszystko
Lenka bardzo ładny brzusio i fajnego giną masz skoro Ci od razu krew pobiera. Ja co prawda do laboratorium musze jeździć ale wyniki obczajam na necie i drukuje sobie sama w domu.

Motylu, powtórzę sie ale co mi tam, jeżeli gin jest do dupy to trzeba pisać na niego skargę. Bo on nie ma prawa taki być. To jak w restauracji dostajesz zimna zupę i mowisz do kelnera ze chcesz nowa zupę bo ta jest do dupy i on ma Ci dac nowa ciepła zupę.

Co do warsztatów na których wczoraj byłam go tak: generalńie było mega fajnie. Dostałyśmy jakieś materiały promocyjne, jedne bardziej ciekawe drugie mniej. Była nauka masażu shantala, co mi sie mega podobało bo chce praktykować to na moim dIdziusiu(od razu zapisałam sie do tej szkoły rodzenia i mimo ze zaczynaja od 21 tc bo to na NFZ to mi lokowana policzyła tygodnie z OM i zaczynam juz teraz). Dalej była pani z pbkm i mówiła o pobieraniu krwi pepowinowej. No i znowu trafili w mój gust bo ja bede krew mrozić choćbym miała mówiąc brzydko wysrac kasę na ten cel wiec "wykład" na ten temat bardzo mi sie podobał i czekam na telefon od konsultantek. Dalej był pan od pierwszej pomocy i pokazywał co i jak przy dzidziusiu. No i tu jestem rozczarowana bo było mało czasu na tak ważny temat i za bardzo nie dowiedziałam sie nic czego bym nie wiedziala(poza tym jak reagować przy zakrztuszeniu). No i dalej była pani psycholog, która tez jakoś za bardzo ciekawie nie mówiła, jedyne co zapamiętałam to ze mezczyzńi myślą zadaniowo - tez mi odkrycie. Była pani od jednego z wydawnictw mamowych i bardzo ciekawie mówiła o organizacji czasu z dzieckiem i o jego powtarzalności. Poleciła nam notować wszystko. Kiedy i ile dziecko śpi, ile je, którym cyckie, ile kup itd. Poleciła nam to zapisywać w telefonie zeszycie, czy w takim fajnym notesie od wydawnictwa(No musiała go polecić xd). Ja postanowiłam ze bede tak robic bo jako matka, studentka dwóch kierunków dziennie mogę nie spamiętać ile moje dziecię robi kup a jak pójdę do lekarA i sie zapyta to pokaże mu dzienniczek i powiem czytaj sobie pani :) No i jeszcze była pani dietetyk. Mówiła fajńe ale za długo i moim zdaniem "za bardzo" w sensie normalnie zarabiający Polak nie może sobie pozwolic na taka dietę co ona proponuje mimo ze na pewno jest bardzo korzystna. Pogadała jeszcze o witaminach i takich tam i koniec.
Kolejność pomieszana bo pisałam co mi sie przypomniało.

Ogólnie warsztaty polecam bo to jest wielkie zródło informacji.

No a dzisiaj idę na basen i wszyscy bedą szczęśliwi :)

Mam nadzieje ze bedzie y miały dobry dzień :)

Zgłoś nadużycie #4174 10 września 2015, 13:01

Lenka87 Fajna mama
Gumsior tu w większości gabinetów tak jest
17 tc Aniołek-31.01.2015 :(
Na zawsze w naszych sercach

Zgłoś nadużycie #4175 10 września 2015, 13:38

Gumsior Gotowa na wszystko

Lenka87 napisał(a)

Gumsior tu w większości gabinetów tak jest

Zazdroszczę :)

Dziewczyny podpadłam w obsesje i od 2 dni mój każdy posiłek praktycznie to barszcz z uszkami xd masakra

Zgłoś nadużycie #4176 10 września 2015, 13:39

motylek1909 Supermama
No jestem, wyniki mam w porządku, szyjka i śluz okej :) USG nie robili bo bez sensu malucha dręczyć. 28.09 idę na wizytę po L4, 13.10 robię wyniki: HCV, HIV i morfologię, a 15.10 mam wizytę z USG (wtedy konkretnie powiedzą mi płeć!) :D oł yeahhhhh :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4177 10 września 2015, 13:58

KiedysMusiSieUdac Supermama

motylek1909 napisał(a)

No jestem, wyniki mam w porządku, szyjka i śluz okej :) USG nie robili bo bez sensu malucha dręczyć. 28.09 idę na wizytę po L4, 13.10 robię wyniki: HCV, HIV i morfologię, a 15.10 mam wizytę z USG (wtedy konkretnie powiedzą mi płeć!) :D oł yeahhhhh :D

najważniejsze że z maleństwem wszystko dobrze i że zdrowo sobie rośnie :) a co do płci to ja też byłam strasznie ciekawa hi hi :) liczyłam na chłopca a teraz dziewuszka śpiocha sobie w łóżeczku i powiem że nie zamieilabym jej na chłopczyka mimo że mam nadzieję że kolejne będzie już chłopcem hi hi :)
Wszystko jest możliwe gdy tylko w to wierzysz

Zgłoś nadużycie #4178 10 września 2015, 14:00

motylek1909 Supermama

KiedysMusiSieUdac napisał(a)

najważniejsze że z maleństwem wszystko dobrze i że zdrowo sobie rośnie :) a co do płci to ja też byłam strasznie ciekawa hi hi :) liczyłam na chłopca a teraz dziewuszka śpiocha sobie w łóżeczku i powiem że nie zamieilabym jej na chłopczyka mimo że mam nadzieję że kolejne będzie już chłopcem hi hi :)

ja się trzymam tego chłopca cały czas :D jakoś tak mnie tknęło jak patrzę na te zdjęcia więc sobie wmawiam że to jednak Filipek :) no ale okaże się niedługo ;)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #4179 10 września 2015, 14:02

motylek1909 napisał(a)

ja się trzymam tego chłopca cały czas :D jakoś tak mnie tknęło jak patrzę na te zdjęcia więc sobie wmawiam że to jednak Filipek :) no ale okaże się niedługo ;)

a jeśli to nie Filipek to jak będzie miała na imię dziewczynka ? :)

Zgłoś nadużycie #4180 10 września 2015, 14:02

motylek1909 Supermama

KiedysMusiSieUdac napisał(a)

a jeśli to nie Filipek to jak będzie miała na imię dziewczynka ? :)

Zuzanna :)

Zgłoś nadużycie #4181 10 września 2015, 14:09

motylek1909 napisał(a)

Zuzanna :)

o jak ślicznie Zuzia :)

Zgłoś nadużycie #4182 10 września 2015, 15:07

motylek1909 Supermama
Zapisałam się już do szkoły ;) idę na tą rachunkowość. Pierwszy zjazd 26-27.09 ;) trzymajcie kciuki żebym dała radę z bobasem :)

Zgłoś nadużycie #4183 10 września 2015, 15:40

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

Zapisałam się już do szkoły ;) idę na tą rachunkowość. Pierwszy zjazd 26-27.09 ;) trzymajcie kciuki żebym dała radę z bobasem :)

3mam kciuki :)

Zgłoś nadużycie #4184 10 września 2015, 16:24

motylek1909 Supermama
Macie jakiś sposób na prasowanie? bo mam całą stertę, a nawet nie chce mi się ruszyć dupska żeby to zrobić... :P może wieczorem będę miała więcej sił niż teraz...

Zgłoś nadużycie #4185 10 września 2015, 16:25

Filemonka Zadomowiona
HEJ :)

Jasmin - jak chodzi o opryszczkę to polecam Ci kupić sobie ERAZABAN - to taki krem, którym smaruje się miejsce gdzie wyskoczyła opryszczka i jest jedynym środkiem na opryszczkę który można spokojnie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią :)

Motylek - rety, podziwiam Cię, że chce maluch za niedługo się wykluje a Ty masz jeszcze siłę iść na studia. Ja studiowałam przez 5 lat równocześnie dziennie i zaocznie i miałam taki zakręt, że na pewno nie byłoby opcji jeszcze się maluchem zajmować :) Ale w sumie prawda tez jest taka, że w zależności od kierunku czasem studia są bardzo wymagające a czasem przebiega się przez nie i ani się człowiek obejrzy a jest mgr :)

Co do tego "męczenia maluszków podczas USG" to powiem Wam, że mam mieszane uczucia. Prawdopodobnie gdyby moja lekarka tak mi powiedziała, zapytałabym w jaki sposób USG ma "zmęczyć" dziecko? Jeśli to jest niska ciąża, faktycznie 11-14 tydzień, pierwsze usg przez powłoki brzuszne, jeszcze jakby pacjentka była otyła itp to ok, faktycznie trzeba trochę POGNIEŚĆ ten brzuch żeby ucelować dziecko. Natomiast w każdej innej sytuacji to moim zdaniem tylko brak czasu i ignorancja do pacjentki każe coś takiego lekarzowi powiedzieć. USG nie ma negatywnego wpływu na rozwijające się dziecko, tym bardziej, że żadna z nas nie chodzi co 3 dni do lekarza i nie domaga się badania. Chodzimy rzadziej... raz w miesiącu? raz na 3 tygodnie? I właśnie teraz, kiedy nasze ciąże są jeszcze młode a maluchy nie dają o sobie znać wyczuwalnymi dla nas ruchami, tak ważne jest badanie USG żeby każda mama mogła chociaż posłuchac bicia serca Dzidziusia, upewnić się że wszystko jest ok :)
Wiem, że u Motylka chodziło o cos innego, bo wczoraj była na USG genetycznym a dzisiaj na wizycie i chciała poznać płeć, której nie udało się wczoraj zobaczyć, ale tak jakoś przypomniał mi się temat męczenia :)

Swoją drogą, co to znaczy ze się lekarzowi śpieszy? Co to znaczy, że nie odpowiada na moje pytania? Że mnie ignoruje? Wyśmiewa? Jakieś docinki nie na miejscu w moim kierunku puszcza? (też mi sie to wszystko przypomniało z Waszych opowieści). Nie wiem czy to kwestia tego, że jestem w pewien sposób związana z służbą zdrowia, czy dlatego, że jestem świadoma obowiązków lekarzy/pielęgniarek itp ale także moich praw jako pacjentki czy po prostu dlatego, że nie znoszę bezmyślności i z natury jestem pyskata a ludzi darzę ogromnym szacunkiem i tego samego od nich wymagam ALE pomimo tego że nie miałam takich nieprzyjemnych sytuacji z lekarzami, to czasem trafiały się małe pyskówki, po których triumfowałam bo nie pozwoliłam sobie w kaszę dmuchać. Musimy pamiętać, żeby nie pozwolić traktować się przedmiotowo - to jest jak sama nazwa wskazuje służba zdrowia i oni mają SŁUŻYĆ naszemu zdrowiu więc nigdy wchodząc do gabinetu nie czujcie się, że jesteście na gorszej pozycji, bądźcie świadome swoich praw i domagajcie się aby je reflektować. Jeśli traficie na taki shit, że juz Wam ręce opadną zawsze możecie po prostu wyjsc i zrezygnować z usługi a po wyjściu macie szeroki wachlarz możliwości, które możecie wykorzystać przeciwko takiemu konowałowi :) Nie odbierzcie źle tego co napisałam, ani że chcę kogokolwiek pouczać, każdy ma swój rozum i będzie postępował tak jak uzna za stosowne :)

Jak zwykle znowu zaszalałam z długością posta - jak siedzę cicho to siedzę cicho a jak już coś zacznę pisac to nie mogę wyhamować :)

PS: czy któraś z Was słyszała kiedyś albo miała u swojego dziecka szumiącego misia Whisbear?

Zgłoś nadużycie #4186 10 września 2015, 16:28

motylek1909 Supermama

Filemonka napisał(a)

HEJ :)

Jasmin - jak chodzi o opryszczkę to polecam Ci kupić sobie ERAZABAN - to taki krem, którym smaruje się miejsce gdzie wyskoczyła opryszczka i jest jedynym środkiem na opryszczkę który można spokojnie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią :)

Motylek - rety, podziwiam Cię, że chce maluch za niedługo się wykluje a Ty masz jeszcze siłę iść na studia. Ja studiowałam przez 5 lat równocześnie dziennie i zaocznie i miałam taki zakręt, że na pewno nie byłoby opcji jeszcze się maluchem zajmować :) Ale w sumie prawda tez jest taka, że w zależności od kierunku czasem studia są bardzo wymagające a czasem przebiega się przez nie i ani się człowiek obejrzy a jest mgr :)

Co do tego "męczenia maluszków podczas USG" to powiem Wam, że mam mieszane uczucia. Prawdopodobnie gdyby moja lekarka tak mi powiedziała, zapytałabym w jaki sposób USG ma "zmęczyć" dziecko? Jeśli to jest niska ciąża, faktycznie 11-14 tydzień, pierwsze usg przez powłoki brzuszne, jeszcze jakby pacjentka była otyła itp to ok, faktycznie trzeba trochę POGNIEŚĆ ten brzuch żeby ucelować dziecko. Natomiast w każdej innej sytuacji to moim zdaniem tylko brak czasu i ignorancja do pacjentki każe coś takiego lekarzowi powiedzieć. USG nie ma negatywnego wpływu na rozwijające się dziecko, tym bardziej, że żadna z nas nie chodzi co 3 dni do lekarza i nie domaga się badania. Chodzimy rzadziej... raz w miesiącu? raz na 3 tygodnie? I właśnie teraz, kiedy nasze ciąże są jeszcze młode a maluchy nie dają o sobie znać wyczuwalnymi dla nas ruchami, tak ważne jest badanie USG żeby każda mama mogła chociaż posłuchac bicia serca Dzidziusia, upewnić się że wszystko jest ok :)
Wiem, że u Motylka chodziło o cos innego, bo wczoraj była na USG genetycznym a dzisiaj na wizycie i chciała poznać płeć, której nie udało się wczoraj zobaczyć, ale tak jakoś przypomniał mi się temat męczenia :)

Swoją drogą, co to znaczy ze się lekarzowi śpieszy? Co to znaczy, że nie odpowiada na moje pytania? Że mnie ignoruje? Wyśmiewa? Jakieś docinki nie na miejscu w moim kierunku puszcza? (też mi sie to wszystko przypomniało z Waszych opowieści). Nie wiem czy to kwestia tego, że jestem w pewien sposób związana z służbą zdrowia, czy dlatego, że jestem świadoma obowiązków lekarzy/pielęgniarek itp ale także moich praw jako pacjentki czy po prostu dlatego, że nie znoszę bezmyślności i z natury jestem pyskata a ludzi darzę ogromnym szacunkiem i tego samego od nich wymagam ALE pomimo tego że nie miałam takich nieprzyjemnych sytuacji z lekarzami, to czasem trafiały się małe pyskówki, po których triumfowałam bo nie pozwoliłam sobie w kaszę dmuchać. Musimy pamiętać, żeby nie pozwolić traktować się przedmiotowo - to jest jak sama nazwa wskazuje służba zdrowia i oni mają SŁUŻYĆ naszemu zdrowiu więc nigdy wchodząc do gabinetu nie czujcie się, że jesteście na gorszej pozycji, bądźcie świadome swoich praw i domagajcie się aby je reflektować. Jeśli traficie na taki shit, że juz Wam ręce opadną zawsze możecie po prostu wyjsc i zrezygnować z usługi a po wyjściu macie szeroki wachlarz możliwości, które możecie wykorzystać przeciwko takiemu konowałowi :) Nie odbierzcie źle tego co napisałam, ani że chcę kogokolwiek pouczać, każdy ma swój rozum i będzie postępował tak jak uzna za stosowne :)

Jak zwykle znowu zaszalałam z długością posta - jak siedzę cicho to siedzę cicho a jak już coś zacznę pisac to nie mogę wyhamować :)

PS: czy któraś z Was słyszała kiedyś albo miała u swojego dziecka szumiącego misia Whisbear?

kochana, to nie studia. To tylko szkoła policealna :) chcę się zabezpieczyć, bo akurat tą szkołę skończę za 2 lata a wtedy powinnam wrócić do pracy. Chce mieć dodatkowy papier w razie W :)

Zgłoś nadużycie #4187 10 września 2015, 16:33

motylek1909 Supermama
u mnie teraz lunęło i grzmi ;)

Zgłoś nadużycie #4188 10 września 2015, 16:45

meg86 Gotowa na wszystko
Wiecie co nie wiem czy to hormony ale po dzisiejszym dniu stwierdzam że mój mąż to największa pokraka życiowa jaką znam :-(

Zgłoś nadużycie #4189 10 września 2015, 16:49

tymama Fajna mama
Motylku super że wszystko ok :)

Filemonka masz rację, trzeba się domagać swoich praw. Niezależnie od tego czy chodzimy do lekarzy na NFZ czy płacimy prywatnie to nikt nam łaski nie robi. To jest jego praca i tyle.

Ja nie mam szumiącego misia tylko króliczka :) ma 4melodyjki: 2 rodzaje szumu, kołysankę (ładna, delikatna melodyjka) i śmiech. Ma ustawienie głośności i może wyłączyć się sam po 22 lub 45min w zależności jak ustawimy. Oczywiście samemu też można wyłączyć wcześniej.
Nie żre baterii bo dopiero raz wymieniałam a używamy go ponad rok codziennie (Tymek go kocha i z nim zasypia) :) jest milusi i wyciąga się z niego cały osprzęt żeby wyprać :)
Wyszła mi przydługawa recenzja ale POLECAM zamiast suszarki :P

Zgłoś nadużycie #4190 10 września 2015, 16:49

tymama Fajna mama
Wstawię linka może chcecie pooglądać :)
http://allegro.pl/cloud-b-przytulanka-kroliczek-bubbly-pozytywka-422-i5542894302...