Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #3851 5 września 2015, 11:47

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Serio ?? ?? Ja pitole, jak ja przezylam ten pierwszy trymestr ?? ? Ales mi niespodzianke zrobila !! ❤ no to moze faktycznie od tego tygodnia zaczne przewracac chate do gory nogami 😁

serio serio :) na suwaczku równy 13tygodni to II trymestr :) teraz zaczynaj odliczanie do III trymestru (27 tygodni na suwaczku) :D
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3852 5 września 2015, 11:59

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Kinste... tak mi chodzisz po glowie caly czas. Ja mysle ze teraz nam hormony buzuja i kazdy problem jest dla nas mega tragedia..w takich momentach stapa sie po bardzo cienkiej lini i bardzo latwo o kilka slow za duzo. Ale uspokoicie sie, przemyslicie na chlodno..i zobaczysz ze wszystko bedzie dobrze. Nie mysl jeszcze o samontym macierzynstwie bo na to jeszcze stanowczo za wczesnie😊 Ja z moim to jestesmy dwa wariaty. No jedno bardziej temperamentne od drugiego. Jak zaczynamy sie kłócić to na maxa, na noze, nienawidzimy sie tak samo mocno jak kochamy! Bylo rozstanie, ba! Byl nawet rozwod! A po roku ponowny slub ! ... nie potrafimy bez siebie zyc. I jestesmy juz na siebie skazani. Klocimy sie, a jakze! Ale teraz to ma inny wymiar. Juz sie tak nie spinamy, i doceniamy sie bardziej. Milosc zawsze wygrywa 😊

Zgłoś nadużycie #3853 5 września 2015, 12:04

motylek1909 napisał(a)

serio serio :) na suwaczku równy 13tygodni to II trymestr :) teraz zaczynaj odliczanie do III trymestru (27 tygodni na suwaczku) :D

Czyli od jutra zaczynam 14 tydz, dobrze licze ?

Zgłoś nadużycie #3854 5 września 2015, 12:13

motylek1909 Supermama

Czyli od jutra zaczynam 14 tydz, dobrze licze ?

wczoraj miałaś na suwaczklu 13 tygodni więc zaczęłaś 14 tydzień. Dziś masz 13 tygodni i 1 dzień więc to też jest 14-ty tydzień
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3855 5 września 2015, 12:24

meg86 Gotowa na wszystko

Jutro siostra przylatuje a ja w czarnej dupie ! Powinnam wysprzatac, podlogi pomyc, okno u niej w pokoju przeleciec , cos ugotowac, upiec jakieś ciacho. A ja leze jak zgon. No nic mi sie nie chce ! Caly czas sobie powtarzam ze przeciez mam czas bo ja odbieramy jutro o 22... 😊Kiedy zaczyna sie drugi trymestr? I ten przyplyw energi o ktorym tyle pisze sie w poradnikach ? Bo czekam i czekam. ..i cos nic sie nawet nie zapowiada...

Ja pochwalilam się ze jest dobrze i co..i dup...czarna dup...mdli mnie okropnie :-( Jejku dość mam dość :'(

Zgłoś nadużycie #3856 5 września 2015, 12:26

meg86 Gotowa na wszystko

motylek1909 napisał(a)

meg! odpisali mi ze szkoły rodzenia :) w poniedziałek jadę się zapisać, zaczynam w 1 lub 2 czwartek listopada :D mąż też może chodzić, za darmo :)

O widzisz super ;-) u nas niestety za meza partnera musiałabym zapłacić

Zgłoś nadużycie #3857 5 września 2015, 12:37

motylek1909 napisał(a)

wczoraj miałaś na suwaczklu 13 tygodni więc zaczęłaś 14 tydzień. Dziś masz 13 tygodni i 1 dzień więc to też jest 14-ty tydzień

Nie. Ja dzisiaj dopiero koncze 13 . Jutro bedzie 13t1d. Suwak ustawiam zawsze na 5czerwiec. I nie ustawia dokladnie.

Zgłoś nadużycie #3858 5 września 2015, 12:39

meg86 napisał(a)

Ja pochwalilam się ze jest dobrze i co..i dup...czarna dup...mdli mnie okropnie :-( Jejku dość mam dość :'(

No ja to samo! Idzie zwariować. Po tym rolmopsie chwile dobrze mi sie zrobilo...i znowu.

Zgłoś nadużycie #3859 5 września 2015, 12:40

motylek1909 Supermama

Nie. Ja dzisiaj dopiero koncze 13 . Jutro bedzie 13t1d. Suwak ustawiam zawsze na 5czerwiec. I nie ustawia dokladnie.

nie, spójrz w kalendarz. Suwaczek dobrze pokazuje, dziś 13t1d :) tak jak masz

Zgłoś nadużycie #3860 5 września 2015, 13:21

Gumsior Gotowa na wszystko
Ja sie nameczylam żeby go tak jak chce ustawić. Powinna być opcja ustawiania suwaka na podstawie terminu porodu a nie OM. Czyli co? Ja za 3 dni zaczynam II trymestr?

Zgłoś nadużycie #3861 5 września 2015, 14:28

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

Ja sie nameczylam żeby go tak jak chce ustawić. Powinna być opcja ustawiania suwaka na podstawie terminu porodu a nie OM. Czyli co? Ja za 3 dni zaczynam II trymestr?

W poniedziałek zaczynasz II trymestr :)

Zgłoś nadużycie #3862 5 września 2015, 15:18

Gumsior napisał(a)

No to ja tego nie kumam. Ja nie wiem jak ustawic bo nie sugeruje sie @ (bo wtedy bym miala termin na 13lutego 😜) wiem tylko ze jak bylam ostatnio u lekarki to powiedziala ze jest 10t5d a to byl czwartek. Wiec licze ze w ten czwartek byl 12t5d... piatek 12t6d ... no a dzis 13t0d.

Zgłoś nadużycie #3863 5 września 2015, 15:34

meg86 Gotowa na wszystko
ehh wlasnie usiadlam, zbuntowalam sie i poszłam troche do kuchni porobic bo przeciez ile mozna :( zauwazylam im bardziej sie temu wszystkiemu poddaje tym jest gorzej, no i udalo mi sie zrobic: pieke kurczaka w piekarniku z warzywami, obralam ziemniaczki na obiad, zrobilam surowke z mlodej kapustki i uwaga popieklam nalesniki :) chyba moge byc z siebie dumna :) chociaz powiem wam ze ze 3 ostatnie nalesniki to juz ze soba walczylam bo jakas zmeczona zaczelam byc i mi jakos dziwnie sie slabo robilo, takze reszte dokonczy maz czyli przypilnuje miesko i ugotuje ziemniaki ja juz zaleglam na kanapie i leze ....

kniste jak sytuacja? bo ciagle o Tobie mysle...

Zgłoś nadużycie #3864 5 września 2015, 15:41

tymama Fajna mama
Mamaporaztrzeci to ustaw termin @ jeszcze o jeden dzień później :)

Meg a wiesz że coś w tym jest. Ja czasem sobie wmawiam że przesadzam z tymi mdłościami i wymiotami i zwyczajnie je toleruję :) tu psychika odgrywa dużą rolę :)

Zgłoś nadużycie #3865 5 września 2015, 15:46

meg86 Gotowa na wszystko

tymama napisał(a)

Mamaporaztrzeci to ustaw termin @ jeszcze o jeden dzień później :)

Meg a wiesz że coś w tym jest. Ja czasem sobie wmawiam że przesadzam z tymi mdłościami i wymiotami i zwyczajnie je toleruję :) tu psychika odgrywa dużą rolę :)

masz racje bo ja sama wiem po sobie ze im bardziej sie "rozstrzasam" nad soba tym jest jeszcze gorzej, wiem ze nieraz to sie nie da bo np robi mi sie slabo zle i wogole ale czasem jak sie zapre jakos idzie nie mowie ze to przychodzi latwo ale wtedy mam chociaz satysfakcje ze zrobilam ze nie lezalam bo powiem ci ze i lozko samo w sobie wyciaga i oslabia organizm

Zgłoś nadużycie #3866 5 września 2015, 16:04

meg86 napisał(a)

masz racje bo ja sama wiem po sobie ze im bardziej sie "rozstrzasam" nad soba tym jest jeszcze gorzej, wiem ze nieraz to sie nie da bo np robi mi sie slabo zle i wogole ale czasem jak sie zapre jakos idzie nie mowie ze to przychodzi latwo ale wtedy mam chociaz satysfakcje ze zrobilam ze nie lezalam bo powiem ci ze i lozko samo w sobie wyciaga i oslabia organizm

Oj tak. .. ja w tym lozku przez 1,5 mca to myslalam ze ducha wyzione. Przyszedl taki juz moment ze nie moglam na nogach ustać, a kosci w tylku te kulszowe to tak bolaly ze tragedia. Bo lezalam tylko na jednym albo drugim boku. Co do tej psychiki to macie absolutna racje. Jak sie człowiek zbierze do kupy to moze sporo zdzialac. Ja dzisiaj tragicznie sie czuje. Nie wymiotuje, ale strasznie mnie mdli. A mimo to zrobilam na obiad kluski kladzione z cebulka. Pyszne. Jestem dumna z siebie ze sie nie poddalam 😊

Zgłoś nadużycie #3867 5 września 2015, 16:35

meg86 Gotowa na wszystko

Oj tak. .. ja w tym lozku przez 1,5 mca to myslalam ze ducha wyzione. Przyszedl taki juz moment ze nie moglam na nogach ustać, a kosci w tylku te kulszowe to tak bolaly ze tragedia. Bo lezalam tylko na jednym albo drugim boku. Co do tej psychiki to macie absolutna racje. Jak sie człowiek zbierze do kupy to moze sporo zdzialac. Ja dzisiaj tragicznie sie czuje. Nie wymiotuje, ale strasznie mnie mdli. A mimo to zrobilam na obiad kluski kladzione z cebulka. Pyszne. Jestem dumna z siebie ze sie nie poddalam 😊

Brawo ;-)
A ja puki chodziłam krecilam się było w miarę teraz zalegam na kanapie i już mnie cofa mdli ehh

Zgłoś nadużycie #3868 5 września 2015, 17:03

kinste Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

ehh wlasnie usiadlam, zbuntowalam sie i poszłam troche do kuchni porobic bo przeciez ile mozna :( zauwazylam im bardziej sie temu wszystkiemu poddaje tym jest gorzej, no i udalo mi sie zrobic: pieke kurczaka w piekarniku z warzywami, obralam ziemniaczki na obiad, zrobilam surowke z mlodej kapustki i uwaga popieklam nalesniki :) chyba moge byc z siebie dumna :) chociaz powiem wam ze ze 3 ostatnie nalesniki to juz ze soba walczylam bo jakas zmeczona zaczelam byc i mi jakos dziwnie sie slabo robilo, takze reszte dokonczy maz czyli przypilnuje miesko i ugotuje ziemniaki ja juz zaleglam na kanapie i leze ....

kniste jak sytuacja? bo ciagle o Tobie mysle...

przyjechał .. ale jak na niego spojrzałam to mi się niedobrze zrobiło..

właśnie piecze mi się jabłecznik.. wcześniej rekreacyjnie rwałam jabłuszka, naprawiłam sobie rower i pojechałam rowerkiem po słodkie jabłka na koniec pola i całe 4 kg w koszyku przywiozłam ..

a dzisiaj chyba jade z moimi dziewczynami na dyskotekę :)

Zgłoś nadużycie #3869 5 września 2015, 17:05

meg86 Gotowa na wszystko

kinste napisał(a)

przyjechał .. ale jak na niego spojrzałam to mi się niedobrze zrobiło..

właśnie piecze mi się jabłecznik.. wcześniej rekreacyjnie rwałam jabłuszka, naprawiłam sobie rower i pojechałam rowerkiem po słodkie jabłka na koniec pola i całe 4 kg w koszyku przywiozłam ..

a dzisiaj chyba jade z moimi dziewczynami na dyskotekę :)

Ale rozmawialiscie? Próbował złagodzić sytuację?

Zgłoś nadużycie #3870 5 września 2015, 17:07

kinste Gotowa na wszystko

meg86 napisał(a)

Ale rozmawialiscie? Próbował złagodzić sytuację?

no przepraszał mnie ale mi cały czas dudnią w uszach jego słowa..
dałam mu drugą szansę i ostatnią.. robię to dla dziecka ..

a tak poza tym czy ja zaczęłam dzisiaj II trymestr? :)