Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Marzec 2016 :)

Zgłoś nadużycie #3831 5 września 2015, 10:59

jogi Gotowa na wszystko
super ze juz po upalach :) u nas tez juz czuc jesien...wieczory i ranki sa juz chlodne

Zgłoś nadużycie #3832 5 września 2015, 11:03

motylek1909 Supermama

jogi napisał(a)

super ze juz po upalach :) u nas tez juz czuc jesien...wieczory i ranki sa juz chlodne

ale to i lepiej, bo dziewczyny, które wymiotują będą się lepiej czuć w taką pogodę :) a i ja mam więcej sił niż w te upały od rana :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3833 5 września 2015, 11:03

jogi Gotowa na wszystko
a ja mam dzisiaj w planach wielkie prasownie :/ i duze zakupy.a popoludniem idziemy w odwiedziny do znajomych.niedziela bedzie spokojniejsza.do poludnia wybierzemy sie z synkiem do kina na bajke a po niej mamy w planach Pizze Hut.a pozniej spacerek i tak pewnie zleci dzien.

a Wy jakie macie plany na weekendzik?

Zgłoś nadużycie #3834 5 września 2015, 11:05

jogi Gotowa na wszystko
a Ty motylku raczej tez dobrze sie czujesz,prawda?

Zgłoś nadużycie #3835 5 września 2015, 11:05

Gumsior Gotowa na wszystko
Jogi gratuluje udanego urlopu! :)

Kinste, bardzo mi przykro. Może sie uda to naprawić, ale jak mówi Meg, nic na sile. Pamiętaj, ze faceci sa z reguły bardzo prostymi ludźmi i niekoniecznie myślą zanim coś powiedzą. Pewnie nie miał tego na myśli i bedzie żałował, a my, kobiety w ciazy tez często nadmiernie reagujemy. Mam nadzieje, ze bedzie dobrze i ze to bardzo bardzo głupie i co prawda przykre, nieporozumienie.
No i oczywiście, ze dasz sobie radę, w końcu jesteś kobieta! To facet przy najmniejszym przeziębieniu kona w męczarniach! Trzymam kciuki!

Zgłoś nadużycie #3836 5 września 2015, 11:06

Mamaporaztrzeci Gotowa na wszystko
Jak mnie glowaaaaaa booooooli !!! 😢 przysnelam po 7 i dopiero teraz sie obudzilam z mega bolem. Jakby ktos stal i mnie walił czyms ciezkim po lbie gdy spalam. Ale to przez to ze naczytalam się o tych uchodźcach... ze wparuja tu ze swoimi muzulmanskimi zwyczajami, zaczna bic kobiety ktore chodzą bez nakrycia glowy i ubrane po europejsku. Ze zaczna sie gwalty... no i zaczal mi sie ten koszmar snic! Gdzies uciekalam a oni za mna i zrobili mi krzywde w zaawansowanej ciazy i stracilam dziecko.... ech.... te sny coraz lepsze u mnie. .....

Zgłoś nadużycie #3837 5 września 2015, 11:07

motylek1909 Supermama

jogi napisał(a)

a ja mam dzisiaj w planach wielkie prasownie :/ i duze zakupy.a popoludniem idziemy w odwiedziny do znajomych.niedziela bedzie spokojniejsza.do poludnia wybierzemy sie z synkiem do kina na bajke a po niej mamy w planach Pizze Hut.a pozniej spacerek i tak pewnie zleci dzien.

a Wy jakie macie plany na weekendzik?

ja dziś robię pranie, wieczorem prasowanie, a w międzyczasie muszę do babci podjechać i brata. Wypadałoby też do teściów zajechać.

A jutro z kolei na 13.30 idę siedzieć w komisji na Referendum :) zawsze to trochę dorobię, mężu też idzie :) i weekend zleci :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sAKNZYPwP0e_npNL6Netx2lBNfmTFlnd9vO0Y8zE...

Zgłoś nadużycie #3838 5 września 2015, 11:07

motylek1909 Supermama

jogi napisał(a)

a Ty motylku raczej tez dobrze sie czujesz,prawda?

ja generalnie tak. Mi tylko strasznie dokucza kręgosłup, ale muszę przeżyć, bo ginekologicznie wszystko jest w porządku. Więc zaciskam zęby i do przodu. Mdłości sporadyczne (bez wymiotów) i tylko wrażliwe sutki.

Zgłoś nadużycie #3839 5 września 2015, 11:09

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Jak mnie glowaaaaaa booooooli !!! 😢 przysnelam po 7 i dopiero teraz sie obudzilam z mega bolem. Jakby ktos stal i mnie walił czyms ciezkim po lbie gdy spalam. Ale to przez to ze naczytalam się o tych uchodźcach... ze wparuja tu ze swoimi muzulmanskimi zwyczajami, zaczna bic kobiety ktore chodzą bez nakrycia glowy i ubrane po europejsku. Ze zaczna sie gwalty... no i zaczal mi sie ten koszmar snic! Gdzies uciekalam a oni za mna i zrobili mi krzywde w zaawansowanej ciazy i stracilam dziecko.... ech.... te sny coraz lepsze u mnie. .....

ojjj :( takie sny bywają bardzo męczące! zrób sobie zimny okład na czoło i kark. Powinno pomóc :*

Zgłoś nadużycie #3840 5 września 2015, 11:20

U mnie chlodno ale nadal mnie mdli przeokrutnie... jeszcze u sasiadow na gorze jakas firma cos robi i smrod fajek mnie zabija ! Maz w pracy... dzisiaj go wezwali bo caly tydz mial postoj. Martwie sie ze nie będzie roboty. I co my wtedy zrobimy... takie wolanie go tylko na soboty przeciez jest bez sensu. Ma umowe na stale, nigdy takich cyrkow nie bylo. Mogl isc na chorobowe... mialby chociaz 70 procent od wynagrodzenia. Ale on nie chce bo mowi ze w każdej chwili moga zadzwonic.

Zgłoś nadużycie #3841 5 września 2015, 11:29

Dziewczyny!! O mały włos nie zeszłam na zawał serca!!! Matko... Na wizycie ostatniej lekarz mi zlecił badanie AFP. To jest takie nieinwazyjne badanie prenatalne sprawdzające wady układu nerwowego. No i sobie dzisiaj sprawdzam wyniki i szok. Norma to 0-5,8 U/ml, a ja mam 24,36!!! Już panika, już prawie ryk i szukam w googlach co to oznacza, a google do mnie, że mój dzisiuś przy podwyższonym afp może mieć jakieś rozszczepy. No panika straszna!!! Ale w pewnym momencie się zreflektowałam, że przecież skoro normy cukru i morfologii zwykłej dla kobiet w ciąży są inne to i normy AFP też mogą być inne(chwała za moją chłodną logikę, bo już chciałam się ubierać i terroryzować P., żeby mnie do szpitala wiózł). No i okazało się, że to jak beta, wraz z tygodniem ciąży może mieć wartość wyższą, norma 5,8 jest normą dla zwykłego, nieciążowego śmiertelnika. Uff. Piekło od rana. Idę zjeść musli na pocieszenie!

Zgłoś nadużycie #3842 5 września 2015, 11:31

Jutro siostra przylatuje a ja w czarnej dupie ! Powinnam wysprzatac, podlogi pomyc, okno u niej w pokoju przeleciec , cos ugotowac, upiec jakieś ciacho. A ja leze jak zgon. No nic mi sie nie chce ! Caly czas sobie powtarzam ze przeciez mam czas bo ja odbieramy jutro o 22... 😊Kiedy zaczyna sie drugi trymestr? I ten przyplyw energi o ktorym tyle pisze sie w poradnikach ? Bo czekam i czekam. ..i cos nic sie nawet nie zapowiada...

Zgłoś nadużycie #3843 5 września 2015, 11:34

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

Dziewczyny!! O mały włos nie zeszłam na zawał serca!!! Matko... Na wizycie ostatniej lekarz mi zlecił badanie AFP. To jest takie nieinwazyjne badanie prenatalne sprawdzające wady układu nerwowego. No i sobie dzisiaj sprawdzam wyniki i szok. Norma to 0-5,8 U/ml, a ja mam 24,36!!! Już panika, już prawie ryk i szukam w googlach co to oznacza, a google do mnie, że mój dzisiuś przy podwyższonym afp może mieć jakieś rozszczepy. No panika straszna!!! Ale w pewnym momencie się zreflektowałam, że przecież skoro normy cukru i morfologii zwykłej dla kobiet w ciąży są inne to i normy AFP też mogą być inne(chwała za moją chłodną logikę, bo już chciałam się ubierać i terroryzować P., żeby mnie do szpitala wiózł). No i okazało się, że to jak beta, wraz z tygodniem ciąży może mieć wartość wyższą, norma 5,8 jest normą dla zwykłego, nieciążowego śmiertelnika. Uff. Piekło od rana. Idę zjeść musli na pocieszenie!

uwielbiam te nasze ciążowe nerwy! Dzięki Bogu, że to badanie rośnie jak beta. Dobrze wiedzieć, bo ja nawet o czymś takim nie słyszałam :) hihi :) nie denerwuj się już, zjedz coś na poprawę humorku :)

Zgłoś nadużycie #3844 5 września 2015, 11:35

motylek1909 Supermama

Mamaporaztrzeci napisał(a)

Jutro siostra przylatuje a ja w czarnej dupie ! Powinnam wysprzatac, podlogi pomyc, okno u niej w pokoju przeleciec , cos ugotowac, upiec jakieś ciacho. A ja leze jak zgon. No nic mi sie nie chce ! Caly czas sobie powtarzam ze przeciez mam czas bo ja odbieramy jutro o 22... 😊Kiedy zaczyna sie drugi trymestr? I ten przyplyw energi o ktorym tyle pisze sie w poradnikach ? Bo czekam i czekam. ..i cos nic sie nawet nie zapowiada...

wczoraj zaczęłaś II trymestr :) i powinno być lepiej od tego tygodnia :*

Zgłoś nadużycie #3845 5 września 2015, 11:37

motylek1909 Supermama
Ja już od 9 na nogach, a mój mąż jeszcze śpi :D wczoraj popił z kolegą a dziś pewnie będzie miał zgona :D hahaha :) biednyyyyyyyy

Zgłoś nadużycie #3846 5 września 2015, 11:37

motylek1909 Supermama
meg! odpisali mi ze szkoły rodzenia :) w poniedziałek jadę się zapisać, zaczynam w 1 lub 2 czwartek listopada :D mąż też może chodzić, za darmo :)

Zgłoś nadużycie #3847 5 września 2015, 11:38

motylek1909 napisał(a)

uwielbiam te nasze ciążowe nerwy! Dzięki Bogu, że to badanie rośnie jak beta. Dobrze wiedzieć, bo ja nawet o czymś takim nie słyszałam :) hihi :) nie denerwuj się już, zjedz coś na poprawę humorku :)

No właśnie wyczytałam, że dużo kobiet ma tak jak ja! Nikt im nie powie jaki powinny mieć wynik w danym tygodniu ciąży i my biedaczki od razu panikujemy. Ja pierdziele, następnym razem jak lekarz mi coś zleci to powiem "Dawaj mi pan normy dla kobiet w ciąży bo znowu zawału dostanę". Tragedia!

Zgłoś nadużycie #3848 5 września 2015, 11:41

Gumsior napisał(a)

No tez bym w majty robila ze strachu! Ale dobrze ze zachowalas zimna krew😊 ja na te wszystkie moje cierpienia wsunelam rolmopsa...szkoda ze wczoraj wyzarlam wszystkie i zostal tylko 1 na dzis 😯 czuje niedosyt... a z drugiej strony tak mysle czy ten kwas z octu jest calkiem bezpieczny? Może nie powinnam tak czesto sie nimi zazerac ?

Zgłoś nadużycie #3849 5 września 2015, 11:44

motylek1909 Supermama

Gumsior napisał(a)

No właśnie wyczytałam, że dużo kobiet ma tak jak ja! Nikt im nie powie jaki powinny mieć wynik w danym tygodniu ciąży i my biedaczki od razu panikujemy. Ja pierdziele, następnym razem jak lekarz mi coś zleci to powiem "Dawaj mi pan normy dla kobiet w ciąży bo znowu zawału dostanę". Tragedia!

o! i to by było dobre rozwiązanie :) bo czasem wychodzi coś ponad normę, a my panikujemy czy wszystko dobrze, a w Google takie głupoty czasem ludzie wypisują, że aż ciężko czytać...

Zgłoś nadużycie #3850 5 września 2015, 11:46

motylek1909 napisał(a)

wczoraj zaczęłaś II trymestr :) i powinno być lepiej od tego tygodnia :*

Serio ?? ?? Ja pitole, jak ja przezylam ten pierwszy trymestr ?? ? Ales mi niespodzianke zrobila !! ❤ no to moze faktycznie od tego tygodnia zaczne przewracac chate do gory nogami 😁